Jun 13, 2024, 09:49:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.181 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik sa 33 god.  (Pročitano 5161 puta)

Van mreže bysole

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pocetnik sa 33 god.
« poslato: Decembar 28, 2014, 09:17:18 posle podne »
Pozdrav,iscitao sam dosta tema na ovom forumu i mogu reci da sam prezadovoljan sa informacijam koje mogu da se nadju.
E pa kada sam video i spoznao koliko ovde ljudi znaju,pozelo sam da mi i pomognete sta i kako dalje.

Imam 33 godine visok sam 183 cm,sportom se nikada nisam bavio.Igrom slucaja "zahvaljujuci poslu i ishrani" dosao sam do lose krvne slike tj. povecanih triglicerida,holesterola indeks ateroskleroze itd.I odlucio da svoj zivot promenim iz korena i pocnem da se hranim isparavno i da treniram.

Ovo je moja slika sa letovanja  gde sam imao 107 kg 


Kada sam saznao za lose rezultate krvi posetio sam nutricionistu i konsultovao sam se u vezi ishrane.Dva meseca dijete i mesec dana teretane dosao do sledecih rezultata analiza krvi ok.Trenutno sam tezak 97 kg.


Od suplemenata pijem Whey  posle treninga 30g ,Hrom picolinate 2x1,vitamin C .Planiram da posle NG kupim BCAA i 10 pijem 10 gr pre i 10 gr posele treninga.
Trenutno vezbam 5 dana od toga tri dana sa tegovima po tri serije i ponavljanja od 12 do 15 (male tezine),i dva dana kardio treninga niskog intez. od 30-40 min.
 
Zelo bih, ako mozete da mi pomognete kako da nastavi dalje i sta da radim da ne lutam mnogo.Hvala puno :)
« Poslednja izmena: Decembar 28, 2014, 09:23:02 posle podne bysole »

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #1 poslato: Decembar 28, 2014, 09:32:11 posle podne »
Pozdrav!

Aj nam ispisi kako si se do sada hranio, tacnije napisi ishranu kojom si izgubio ovu kilazu? Da bi mogli da korigujemo, ubacimo rotacije ugljenih hidrata i tome slicno...

Van mreže bysole

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #2 poslato: Decembar 28, 2014, 10:13:02 posle podne »
Dorucak
50 gr (ovsenih ili speltinih pahuljica)
20 gr ovsenih mekinja
jedna kafena kasicica mlevenog lana
kasika heljdinog mleka u prahu
3 suve sljive ili kasika suvog grozdja ili2 kasike mlevenog badema
Pola kasicice cimeta
i da zasladim kasicica meda.

Uzina posle 2,5 sata 400gr voca ali samo jedne vrste (jabuka ,banana ,mandarine)forsirane su zelene  jabuke

Rucak porcije od 250 gr (pilece belo,ili skusa,pastrmka,junetina)sa prilozima krompir,ili pirinac + slata zelena ili kupus.

Uzina 50 gr. kostunjvih plodva (orahr,badem,ili lesnik)uvek sa zelenim cajem


Vecera salata sa tunjevinom,belo meso,jogurt sa orahom,lanom surutkom i golicom,riblje pljeskvice,vitaminske salate itd.

Chrom pijem ujutru i uvece po jednu tabletu.

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2014, 10:36:45 posle podne »
400g voca, vauu :))

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2014, 10:18:22 pre podne »
Ima ovde dosta stvari za popraviti.

Proteina skoro nigde, brdo secera nepotrebnog.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2014, 04:55:52 posle podne »
PA EVO
da i ja kazem nesto za dnevnik
sto se tice ishrane,verovatno je to kao neki UVOD ok-kazem verovatno jer posle junkovanja od xxx god,ovakav nacin ishrane ce dobro doci
ali
promena je PREKO neophodna u smislu tacne organizcije jeloivnika prema tvojim paramterima,a ukljucujuci tvoje slobodno vreme oko organizacije obroka-nije tesko
dakle neke rotacije sa Uh i da se izbace ovolike gomile secera itd itd

e sada
ja ovde vidim da je tebi neko nesto i defitivno rekao -tipa,,jedem 400 gr razlicitog voca (forisrane su zelene jabuke)
sto znaci da ti je neko nesto nabacio a u vezi tih jabuka,sto naravno nema aposlutno nikakve veze ni sa cim jer je u pitanju veca kolicina bilo kojeg voca.
ono sto ostaje aposlutno NEJASNO je to da korist SUPLEMNETACIJU,i siguran sam da to nisi sam osmislio vec da ti je neko rekao da kupis whey (nemam pojma koji je razlog tome npr-iskreno) i da posle NG treba da kupis BCAA i da ga pijes u dozama od 10 + 10 gr..
Mene interesuje-iz kog razloga ti i ostatak pomoci nije pruzen tj u vezi sa tvojom ishranom i svim ostalim i iz kog razloga npr (pretposavljam da nisi) PITAO , koji ce meni....BCAA?

SAMO DAJEM PRIMER...?

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2014, 05:02:15 posle podne »
Imas li problema i sa dijabetesom?Pitam jer vidim da ti je neko preporucio hrom kao suplement,a i cimet uzimas.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2014, 05:57:50 posle podne »
Imas li problema i sa dijabetesom?Pitam jer vidim da ti je neko preporucio hrom kao suplement,a i cimet uzimas.

to mu je neko rekao da povecava ins rezistenciju i to je ok

Van mreže bysole

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2014, 09:34:49 posle podne »
Pedja,pitao sam u vezi Whey-a nutricionisutu i ona mi je rekal da je ok i da uzimam 30 g.E sada citajuci ovaj forum,postaju mi jasnije stvari koliko je moguce u ovom kratkom vremenskom periodu.Posto planiram da treniram (posto mi prija) kao i ovkva ishrana hocu sebi i da obezbedim potrebnu suplementaciju.U teretanu idem samo mesec dana,whey pijem 3 nedelje.
Pre mesec dana ja sam mislio da su proteine i aminokiseline "hemija".Opet kazem zahvaljujuci ovom forumu pocinjem polako da otvaram oci.Procitao sam tvoj tekst u vezi BCAA i zelim sebi da priustim tu suplementaciju.Sto se tice BCAA nije mi jasno koliko ja kao pocetnik da uzimam 10+10, ili 15+15.Zelim da se bavim ovim sportom rekreativno,i da jednom u svom zivotu vidim misice na svom telu.
Zato sam i krenuo sa postom da me usmerite gde gresim.

BSbejs5
Cimet sam uzimao zbog holesterola,ali i zbog arome.Hrom ubrzava metabolizam.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2014, 09:48:26 posle podne »
Imas li problema i sa dijabetesom?Pitam jer vidim da ti je neko preporucio hrom kao suplement,a i cimet uzimas.

to mu je neko rekao da povecava ins rezistenciju i to je ok
Potpuno je ok Pedjos,jos bolje posto cevjek nema dijabetes,ovi dodaci su fenomenalni i mogu samo biti od velike koristi.
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2014, 09:50:07 posle podne Bsbejs5 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik sa 33 god.
« Odgovor #10 poslato: Decembar 30, 2014, 05:27:17 pre podne »
Pedja,pitao sam u vezi Whey-a nutricionisutu i ona mi je rekal da je ok i da uzimam 30 g.E sada citajuci ovaj forum,postaju mi jasnije stvari koliko je moguce u ovom kratkom vremenskom periodu.Posto planiram da treniram (posto mi prija) kao i ovkva ishrana hocu sebi i da obezbedim potrebnu suplementaciju.U teretanu idem samo mesec dana,whey pijem 3 nedelje.
Pre mesec dana ja sam mislio da su proteine i aminokiseline "hemija".Opet kazem zahvaljujuci ovom forumu pocinjem polako da otvaram oci.Procitao sam tvoj tekst u vezi BCAA i zelim sebi da priustim tu suplementaciju.Sto se tice BCAA nije mi jasno koliko ja kao pocetnik da uzimam 10+10, ili 15+15.Zelim da se bavim ovim sportom rekreativno,i da jednom u svom zivotu vidim misice na svom telu.
Zato sam i krenuo sa postom da me usmerite gde gresim.

BSbejs5
Cimet sam uzimao zbog holesterola,ali i zbog arome.Hrom ubrzava metabolizam.

Cudan neki nutrioconsta moram da priznam.Ovaj defitivno ODSKACE od kalupa i zaista mi je drago da to cujem,jer obicno svi posalju na alergo test na hranu :D itd itd
nije bitno
ono sto je bitno je npr sto ti zelis BCAA a u ovoj fazi u kojoj se ti nalazis,je mnogo bolje da organzujes i da shvatis princip i nacin funkcoinisanja ISHRANE
Meni je zaista glupo da ti kazem-BCAA su super i trebaju ti (lakse bi mi bilo tako),ali ipak nema smisla.
Dakle
pod br 1 -srediti ISHRANU...onda ubaciti pored whey proteina neke dodatke