Jun 04, 2024, 05:52:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.164 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Sampras precrtao rekord  (Pročitano 2275 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Sampras precrtao rekord
« poslato: Septembar 12, 2007, 01:47:35 pre podne »
AMERIKANAC UVJEREN DA ĆE GA FEDERER NADMAŠITI PO BROJU GREN SLEM TITULA

Sampras precrtao rekord


Amerikanac Pit Sampras, svojevremeno najbolji teniser svijeta i apsolutni rekorder po osvojenim turnirima, uvjeren je da će ga Švajcarac Rože Federer uskoro nadmašiti u broju Gren slem titula. Federer je u nedjelju u Njujorku osvojio 12. Gren slem turnir, dok je Sampras, koji je karijeru završio 2002. godine, još rekorder sa 14 trofeja na najvećim svjetskim turnirima.
Prvi teniser svijeta tokom 90-ih godina, sedam puta je pobjeđivao na Vimbldonu, pet puta na US Openu i dva puta u Australiji. Zajedničko sa Federerom mu je što ni jedan ni drugi nikada nijesu trijumfovali na Rolan Garosu. Federer je, međutim, dva puta igrao u finalu Otvorenog prvenstva Francuske, dok je Amerikancu najveći domet u Parizu bio plasman u polufinale 1996. godine.
Sampras je završio karijeru upravo trijumfom na US Openu, a Švajcarac je pobjedom nad Novakom Đokovićem došao do četvrtog uzastopnog pehara na tom turniru.
- Kada sam otišao u penziju mislio sam da će moj rekord teško biti oboren. Ali, ako nekom to pođe za rukom, volio bih da to bude Federer. On je sjajan momak i veliki, ali skroman, šampion – rekao je Sampras.
- Naravno da bih volio da moj rekord ostane za sva vremena, ali oni postoje zato da bi se rušili. Federer, kako je krenuo, mogao bi da osvoji 17 ili 18 Gren slem titula. Neću biti razočaran zbog toga jer su njegovi dosadašnji rezultati za svaki respekt - istakao je Sampras.
On je posljednji veliki turnir osvojio kada je imao 31 godinu, a Švajcarcu je danas tek 26. Sampras i Federer sastali su se samo jednom. Bilo je to u osmini finala Vimbldona 2001, a poslije pet setova uspješniji je bio Federer.
- Već tada sam vidio da je izuzetno talentovan. Bio je bolji nego ja u tim godinama - zaključio je Sampras, koji je u bogatoj karijeri odigrao 88 finala i pobijedio u čak 64.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže aragorn

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 410
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2007, 08:53:42 pre podne »
Niko skromniji i, u isto vreme ,tako veliki igrac ,kao Sampras.

Kakav..... Pederer,bez osmeha na licu ,IZUZETNO NE VOLI DA GUBI TJ NADMEN ,A MASKA OD PRISTOJNOSTI I BEZ IKAKVE TOPLINE U OCIMA...JEDNOM RECJU - PEDERER!!!

A Sampras....e....SADA ,KADA JE POZVAN U KUCU SLAVNIH,BILO GA JE SRAMOTA STO SU GA POZVALI TAKO MLADOG,PA JE MUCAJUCI PROCITAO TEKS ZAHVALNOSTI...


Kakva velicina.....

"Ja sam Put,Istina i Zivot"Hristos Gospod

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2007, 09:26:57 pre podne »
Kakav..... Pederer,bez osmeha na licu ,IZUZETNO NE VOLI DA GUBI TJ NADMEN ,A MASKA OD PRISTOJNOSTI I BEZ IKAKVE TOPLINE U OCIMA...JEDNOM RECJU - PEDERER!!!
to sto si napisao nema veze ni sa realnoscu ni sa istinom.
znam da ne moze svakom da bude simpatican,mada ja ne poznajem nikog kome nije.
a i recnik i poredjenje kojim opisujes najveceg sportistu danasnjice ti nije na mestu.
ne verujem da puno ljudi deli tvoje misljenje,cak sta vise,siguran sam.
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže aragorn

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 410
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2007, 09:44:28 pre podne »
Uopste me ne interesuje, da li se kome svidja Federer ili ne ,ili sta misle o njemu.

Razumes?

Imam ja, Ivane, dosta iskustva sa ljudima ,jer vec vise od 20 godina sam u toj prici...kolektivni sportovi/rukomet/,pa 16 godina vodim klub za borilacke vestine i ovo, sto sam rekao o Federeru,nije nikakva fantazija nego izostreno opazanje ljkudskog ponasanja......


No,ako nemas tog iskustva, onda maska lako moze da prodje kao iskrenost....


Za razliku od Pederera,Sampras je velicina za svagda.


A ovo ,sto je rekao za Federera ,rekao je iz licne skromnosti.

"Ja sam Put,Istina i Zivot"Hristos Gospod

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2007, 10:26:33 pre podne »
ne zelim da se prepucavam sa tobom narocito ne oko federera...
samo nemoguce je da nesto "promice" citavom sportskom svetu i ljudima koji ga na ovaj ili onaj nacin poznaju i tvrde za njega da je osoba "par ekselans" na terenu i van njega a ti si jedini provalio da ima masku,jer nema sanse da si ni najpametniji ni najiskusniji...
znas kako kazu,misljenje je kao dupe-svako ima svoje!
sto se ove teme tice ja sam out!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže aragorn

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 410
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2007, 11:02:28 pre podne »
Da,da.......ti znas "ceo sportski svet",pa znas i njihova misljenja....

Ili ovo "celi svet" se odnosi na one koji vole Federera tj na tebe ?

Da,da...SVI SMO MI DECA ,PA MISLIMO DA SVE STO SE KAZE U JAVNOSTI - TAKO SE I MISLI....

Svasta.


 

"Ja sam Put,Istina i Zivot"Hristos Gospod

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #6 poslato: Septembar 12, 2007, 02:24:40 posle podne »
Ne znam da li ima masku ili ne-mozda i ima-mozda njegova izjava "vise bih voleo da me pmate kao dobrog coveka  nego kao dobrog tenisera"-lazna,da bi se svideo publici....Mozda je i cela njegova humanitarna organizacija i pojedinacni hum,anitarni rad koje svake godine daje milione evra-mozada je i to paravn za pranje novca-mozda i jeste-ne znam......Znam samo da je Federer jedan od najvecih sampiona u istoriji sporta....Sampras se skoro 7 godina ODRZAVAO na prvom mestu ATP...A Federer vec 4 ipo godine je bar za 2000 bodova ispred drugoplasiranog-i kad bi sad prestao da igra bio bi prvi sledecih godinu dana......Postoji izjava Majkl Cenga kaze:"Sampras je u moje vreme bio najveci-ali svaki put kad bi neko usao u mec sa njim osecao je da ima neke  sanse protiv njega.A protiv Federera sanse skoro ne postoje...".....Ziva istina-jer je Sampras uvek teskom mukom odolevao ostalim teniserima svog vremena da ostane na br 1....
Kazes "Nadmen tip koji ne voli da gubi"-zasto bi iko,a posebno takav sampion voleo da gubi....Da se ponasa kao sto se Mohamed Ali ponasao,da ide okolo i da se dere kako je on najveci,pravi skandale i proziva konkurenciju-bio bi svima do jaja lik........A ovako,miran,tih-i kad enkad vikne na terenu "c'mon" svi kazu-gle ovog foliranta-hoce da pobedi pa to ti je....
..Nije ni bitno-ja sam izneo svoje misljenje isto kao sto su  i drugi....moze da misli ko sta hoce...

Spartak

  • Gost
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #7 poslato: Septembar 12, 2007, 03:15:34 posle podne »
niko ne voli da gubi,ali poraze treba podnijeti sportski.
Dje iskopa muhameda...:)

Van mreže kikko

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 310
Odg: Sampras precrtao rekord
« Odgovor #8 poslato: Septembar 12, 2007, 03:32:47 posle podne »
Ja nikad nisam video Federera da posle poraza reaguje "nesportski"-verujem da mu nije milo kad izgubi-ali uvek se sa osmehom pozdravi sa protivnikom- uvek kad se pozdravlja sa sudijom gleda ga u oci(za razliku od 98% igraca)-i nikad ga nisam video da protestuje kod sudije......Sta je u njegovoj glavi,to samo on zna-ali ponasanje mu je uvek bilo,aj da kazem,vaspitano......
 Mohameda sam spomenuo jer je bilo receno kako je Roger nadmen sportista i covek-a onda sam ja naveo Alija kao  klasican primer nadmenog i brbljivog sportiste koji je sklon skandalima i vredjanja drugih boxera(iako je on lik i veliki sampion,isto kao Federer)