Maj 23, 2024, 06:41:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.154 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Kako "toliko" jesti?!  (Pročitano 2858 puta)

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Kako "toliko" jesti?!
« poslato: Jun 04, 2009, 07:25:16 posle podne »
Pozdravljam sve članove foruma!
Evo, tu sam već duže vreme, čitkao sam dok nisam krenuo u teretanu...

Imam jednu nedoumicu... Sa svojih 83 kg, ja bih trebao za "rast" da unosim pa recimo oko 330 gr proteina na dan + ,hajde recimo, oko 650 gr UH na dan. Mene zanima da li se u proteine koje unesem računa i whey protein koji ću popiti? Na kraju krajeva, ishrana mi je ovakva (korigovao sam koliko sam mogao, i odskače od prvog plana koji sam poslao Sashi na pp)

07:30 - 30 grama whey proteina, kašika meda, 100 grama ovsenih pahuljica - sve u blender +  100 grama belog mesa, 100 grama pirinča. (2 tab. Omega 3, C vitamin).
09:30 - 100 grama pirinča, 30 grama whey proteina, 15 grama BCAA, 10 grama glutamina.
10:30 - TRENING (posle PWM)
12:40 - 350 grama belog mesa, tri belanca, 180 grama pirinča, salata. (1 tab. Omega 3).
17:00 - 100 grama tunjevine, 170 grama testenine.
20:00 - 200 grama belog mesa.
22:30 - 100 grama tunjevine ili 100 grama belog mesa.
00:30 - 60 grama kazeina.

... I bez obzira što mi se ovo čini kao "svinjski" obroci - tu ja opet nisam izvukao 650 UH već nekih 500 a proteina 230 gr kroz hranu (ne računam whey). Zato mi čudno, da li ja računam taj whey onda jer ću onda svakako imati preko potrebnih 330 gr i kako da "nadomestim" te UH... Razmišljao sam čak da uzmem i gejner pa ću preko njega uzeti dosta UH (i u koje vreme da ga uzimam onda?)... Jer ne moš više jesti ovoliko. Da li ja ne računam kako treba? Gde treba da postoji korekcija? Mislim, zvučaće bezobrazno možda ali ja jesam dobio za 3. nedelje četiri kile ali su totalno neprimetne kada računam obim ruku, nogu i svega ostalog. Gde sam to dobio pojma nemam stvarno.

Uhvatio sam se za taj gejner (iako znam da je unutra dextroza koja u zdravoj hrani košta 10. puta jeftinije) ali ljudi oko mene, moje konstitucije (2 metra, mršavi) prosto rastu od tog gejnera a par njih baš nije imalo efekat sa whey-om što me zabrinjava totalno kako je to moguće. Da ne govorim da nisu poštovali uopšte plan ishrane. Mislim da ovakvom tipu ljudi, mršavi i visoki, ne može da ode u salo, barem tako deluje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2009, 07:26:54 posle podne »
pozdrav
hajde da prvo raslcanimo jedno po jedno.
CEMU OPTERECENOST SA TOLIKOM KOLICINOM UH????

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2009, 07:40:28 posle podne »
Pa ne, naravno da nisam opterećen da to bude u gram kako treba. Naravno da su prolazili dani (i većina su takvi) da uopšte ne unesem 650 UH nego do 500 UH, jer
a) ne mogu vise da unesem
b) ne zelim da se mucim i da jos to na kraju iserem, da prostite...

Nego me kopka činjenica da su UH "gorivo" i da ako nema dovoljno goriva, mišić neće napredovati... Jednostavno se bojim da neću napredovati dovoljno jer sam uložio i u suplemente i svakako da ovaj vid ishrane zahteva disciplinu i veliku snagu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2009, 07:42:30 posle podne »
1.misice se grad od gradivne matreije,a sam si rekao da su UH pogonisko gorivo..dakle nisu gradivna matreija...400 gr ti je i vise nego dovljno..cak bih rekao i 350
2..350 gr proteina je takodjer mozda i vise nego sto ti treba,a pogtovo za pocetak....
koriguje ishranu jos malo i ubaci jos neke supse umesto toliko hrane...npr..creatin,bcaa,glm pored tog wheya.

Van mreže ricin vs. abricin

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2009, 08:49:11 posle podne »
Jao Peđa hvala ti na ovakvom odgovoru. Baš ovo sam hteo da čujem!!!

Pa koristim: whey, bcaa, glutamin, kazein, omega 3, kreatin. Dovoljno?! :) Samo nisam navodio...

Samo da li mi mozes objasniti onda cemu toliko forsiranje "uzmi 3.5 grama proteina za rast, UH 7-8 grama..." Mislim, ispada da ako ne uneseš toliko onda je sve uzalud.
Sjajno, sjajno!

Van mreže peyton

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2009, 09:05:57 posle podne »
jao,blago se tebi,koliko UH smes da jedes... i jos se bunis..
;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.310
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako "toliko" jesti?!
« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2009, 09:11:01 posle podne »
Citat
"uzmi 3.5 grama proteina za rast, UH 7-8 grama..." Mislim, ispada da ako ne uneseš toliko onda je sve uzalud.

citaj,citaj citaj forum
meni mozda i nije to mnogo,na 100kg i s obizrom da npr uzimam nesto sto ce da mi radi apsorbciju tih porteina..itd itd itd...
ali tebi...koji tek kreces..JSTE...
cuvaj gorivo..trebati ce ti kasnije kada udjes u igru malo dublje