Jun 16, 2024, 06:38:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Da li valja ovaj plan?  (Pročitano 3967 puta)

Van mreže CRonaldo

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Da li valja ovaj plan?
« poslato: Januar 03, 2010, 04:28:05 pre podne »
Pisem plan ishrane za drugaricu pa da li mi mozete reci jel valja? Evo sta sam joj napisao:

Treba da smanjis kolicinu ugljenih hidrata(hleb, zitarice, testenina, krompir, pirinac, pasulj, pita, torte, slatkisi, voce...) a povecas kolicinu proteina(meso, belanca, riba,) Jer su ugljeni hidrati energija koju telo koristi za zivot, i ako uneses vise energije nego sto mozes da potrosis to ode u salo.Znaci da bi smrsala treba da unosis manje energije nego sto trosis jer ce onda telo iskoristiti energiju iz sala, tj topice salo za energiju. To je ono najosnovnije i na tome se zasniva svaka dijeta. Medjutim problem je sto je nase telo najefikasnija masina na svetu :) i brzo se prilagodi na manju kolicinu energije tj uspori metabolizam i vise ne sagoreva salo.U tome i jeste problem svake dijete koju nadjes u magazinima, cujes na tvu, problem onih carobnih napitaka tipa Bozen Biomed i slicnog smeca...Jer sta se desi: ti smanjis unos energije, telo je u shoku i koristi salo da nadoknadi tu energiju, smrsas 3kg npr, telo se navikne na malu kolicinu energije i prekine da topi salo, ti se iznerviras i prekines dijetu i nastavis da jedes kao pre, i sad posto se telo naviklo na malu kolicinu energije ono sto ti je pre bilo normalno sad ce ti biti previse pa ce telo jos vise taloziti salo i te 3kg ces vratiti u rekordnom roku sa dodatnih par kg bonus :) To se zove yoyo efekat!
Preparati tiba Bozen i Biomed koji su jako popularni su najobicnije govno u kesici, zamene ti obrok i ti kao smrsas. A ustvari se desi to da sadrze 0 kalorija tj energije u sebi sto znaci da umesto 3 dobra obroka sad jedes 1 obrok plus dva obroka od 0 energije, znaci kao i te dijete iz novina smanji ti unos energije i mrsas dok ti se telo ne privikne a onda yoyo efekat :)

Znaci poenta dobre dijete je da odrzava telo u shoku i da telo konstantno mrsavi, da ne dodje do te blokade tj da se ne privikne.To se radi tako sto recimo prvih 5 dana unosis jako malo energije(kad kazem energije mislim na ugljene hidrate), 6. dan malo vise, 7. dan se odvalis das sebi oduska :) pa onda opet nanovo 5 dana nizak unos itd itd...Tako telo ne moze da se navikne nikako jer ga stalno cimas i konstantno ces mrsaviti.

Sto se proteina tice oni su ti gradivna materija kostiju koze misica svega, sve je izgradjeno od proteina.Ako ne unosis dovoljno proteina zajedno sa salom ces sagoreti i misice a veruj mi to ne zelis. Misici su ono sto daje lepotu telu, kako muskom tako i zenskom. Najveca zabluda je kad zena kaze necu da idem u teretanu napucacu se, zelim samo da se zategnem itd blablabla... Tvoje telo izgleda ovako: skelet obmotan misicima preko kojih ide salo pa koza. Sve sto ti mozes to je da povecas ili smanjis misic i povecas ili smanjis salo.Ne zelis da kad istopis salo ostane samo kost zar ne?! :)) Tvoje dupe je misic, sto veci taj misic imas vece dupe imas kapiras :) Tako i sa ostalim delovima tela. Druga stvar sve i da hoces vise od svega da se napucas ti to ne mozes!! Jer nemas testosteron tj muski hormon, tj imas ga jako malo a bez njega nema velikih jakih venoznih misica kakve muskarci imaju ;) Zato slobodno povecaj unos proteina i radi vezbice u teretani za dupe butine ruke stomak itd bez straha da ces se prenapucati! :) Eh kad bi bilo tako lako napucati se....

Sad cu ti napisati dijetu da skines to sto hoces ali posle toga moras da nastavis zdravo da se hranis, znaci nema ugljenih hidrata posle 18h, ne preterujes sa slatkisima, i da redovno treniras(trcis, plivas, vozis bajs, ides u teretanu bilo sta...) Inace si se dzaba trudila ;)

Evo kako ces se hraniti, svaki dan jedes 5 puta dnevno:

Prvih 5 dana ti je svaki dan ovakav:
1. obrok: 50g ovsenih pahuljica(imas u zdravoj hrani) s jogurtom ili 50g rize(50g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 150g kuvanog krompira + 5 belanaca
2. obrok: 50g ovsenih pahuljica s jogurtom ili 50g rize(50g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 150g kuvanog krompira + tunjevina ili 150g pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)
3. 4. 5. obrok: neko povrce(kiseli kupus ili kisela paprika pretpostavljam da to imas u zimnici) + tunjevina ili 150g kuvanog pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)

6. dan jedes ovako:
1. obrok: 100g ovsenih pahuljica(imas u zdravoj hrani) s jogurtom ili 100g rize(100g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 300g kuvanog krompira + 5 belanaca
2. obrok: 100g ovsenih pahuljica s jogurtom ili 100g rize(100g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 300g kuvanog krompira + tunjevina ili 150g pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)
3. 4. 5. obrok: neko povrce(kiseli kupus ili kisela paprika pretpostavljam da to imas u zimnici) + tunjevina ili 150g kuvanog pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)

7. dan:
1. obrok: 100g ovsenih pahuljica(imas u zdravoj hrani) s jogurtom ili 100g rize(100g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 300g kuvanog krompira + 5 belanaca
2. obrok: 100g ovsenih pahuljica ili 100g rize(100g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 300g kuvanog krompira + tunjevina ili 150g pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)
3. obrok: 100g ovsenih pahuljica ili 100g rize(100g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 300g kuvanog krompira + tunjevina ili 150g pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili
pecene u foliji u svom soku bez ulja)
4. obrok: 50g ovsenih pahuljica ili 50g rize(50g pre kuvanja, kad se skuva oteza zbog vode) ili 150g kuvanog krompira + tunjevina ili 150g pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)
5. obrok: neko povrce(kiseli kupus ili kisela paprika pretpostavljam da to imas u zimnici) + tunjevina ili 150g kuvanog pileceg belog mesa ili 150g bilo koje ribe(kuvane ili pecene u foliji u svom soku bez ulja)

Kao sto vidis svugde stoji ILI sto znaci da po svom izboru kombinujes sta ti koji obrok odgovara, npr nestane ti ovsenih ti jedi rizu ili ako ti se jede krompir jedes krompir svejedno je. Isto vazi i za meso. Uz sve ovo bi trebala da unosis i dovoljno vitamina( kupis neki multivitaminski kompleks, ovaj sto ja pijem kosta 1100din 60 tableta) i da pijes maslinovo ulje 2 kasicice na dan, ili riblje ulje u kapsulama 5 kapsula na dan. 100 kapsula kosta 1000din u prodavnicama suplemenata za sportiste.

Ovako ces se hraniti nekih mesec-dva i mislim da ce to biti dovoljno za to sto ti imas da skines.Posle toga zdrava ishrana i redovan trening i bices u formi stalno...U suprotnom ako se vratis staroj ishrani, vratices se i starom izgledu...

Dvaput nedeljno(nemoj 5. i 6. dan, nego neka dva izaberi od prva 4 dana) ustanes ujutru popijes kafu pa na trcanje ili bajs, 10-20min intervalnog treninga zavisno od kondicije (40s osrednje trcis pa 20s sprint pa 40s osrednje trcis pa 20s sprint itd itd) Pa onda tek jedes 1. obrok.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Da li valja ovaj plan?
« Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2010, 09:17:06 pre podne »
Kada se radi o dijeti i kada su u pitanju ugljikohidrati, znam samo jedan rezim prehrane koji mi moze dati odlicne rezultate:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

Time hocu reci da bi bilo bolje kada bi UH rasporedio tokom tjedna ovako:
1,2,3 dan-0 uh ili moze kojih 50g UH, ali samo poslije treninga sa utezima
4 i 5 dan-povecati UH na 100-150 tokom dana
6i 7 dan-3g  UH po kg tjelesne tezine

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li valja ovaj plan?
« Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2010, 12:59:27 posle podne »
ronaldo
neka proba tako kako si napisao
dosta je ujednacen unos Uh tokom svih 7 dana ali kapiram da je do sada ziveila kao i mnoge njene vrsnjakinje na nekom pljesku,maminoj hrani i sl tako da ce ukoliko se bude drzxala ovoga sto si joj napisao sigurno dati dobre rezulatee bar u prvih 4 nedlje.
kasnije ce da stagnira sigurno ali onda uvek imas mogucnost nekih drugih stvari
sveu8 svemu...skroz ok plan za pocetak...

Van mreže CRonaldo

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Da li valja ovaj plan?
« Odgovor #3 poslato: Januar 03, 2010, 04:16:55 posle podne »
Hvala na odg!

Pa da Pedja, tako sam i razmisljao, da sam joj sad opalio nesto strozije sumnjam da bi istrajala. Nek ide ovako za pocetak a kasnije kad udje u celu ovu pricu, navikne se da jede redovno itd itd onda nesto ozbiljnije... onda cu joj dati tvoju keto sto si drzao pred Svedsku  :D  :D salim se naravno  ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Da li valja ovaj plan?
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2010, 06:48:58 pre podne »
Hvala na odg!

Pa da Pedja, tako sam i razmisljao, da sam joj sad opalio nesto strozije sumnjam da bi istrajala. Nek ide ovako za pocetak a kasnije kad udje u celu ovu pricu, navikne se da jede redovno itd itd onda nesto ozbiljnije... onda cu joj dati tvoju keto sto si drzao pred Svedsku  :D  :D salim se naravno  ;D

hahhahah
nemoj je na keto..
nema ona mnogo da gubi..to je samo njoj trip u glavi...
sa ovim varijacijima mozes da je vozas po 10 ak nedlja..
ako zeli da bude bas anoreksija...hahhahahahha..onda cetto......
bolje da joj utuvis u glavu da izlgeda dobro i da se ne smara sa suvisnim gubitkom kg jer to moze da bude opasno

Van mreže lara24

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 515
Odg: Da li valja ovaj plan?
« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2010, 09:38:31 pre podne »

hahhahah
nemoj je na keto..
nema ona mnogo da gubi..to je samo njoj trip u glavi...
sa ovim varijacijima mozes da je vozas po 10 ak nedlja..
ako zeli da bude bas anoreksija...hahhahahahha..onda cetto......
bolje da joj utuvis u glavu da izlgeda dobro i da se ne smara sa suvisnim gubitkom kg jer to moze da bude opasno
Pedjos kako bi ti ono reko ma jok  ;D, mi žene nemamo trip u glavi i nikad si nismo debele heheheheh :P.Ok šalu na stranu,iz mog ženskog iskustva ovo će joj dat super rezultate a kad zapne meni osobno još bolje daje ona pedjina varianta gdje odvojiš dane visokog unosa uh.Pa tako ukrug malo jedno malo drugo.
..pobjednici traže načine,a gubitnici razloge..