Jun 07, 2024, 02:01:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.166 poruka u 18.755 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i fudbal  (Pročitano 2859 puta)

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ishrana i fudbal
« poslato: Jul 08, 2010, 02:51:35 posle podne »
Дакле одличан чланак. Али... За моје занимање и није баш користан, наравно не оспоравам квалитет текста, него бих волео да чујем неке "стручне" или мање стручне савете за следеће ситуације.

Наиме радим базичне припреме које се састоје од 15 дана и 9 база. У питању је фудбалер, јелте :) Е сада, раде се два тренинга дневно првих 9 дана или ти прве 3 базе. Прошао сам прву базу тј три дана и полако ме пролазе упале, држе ме јако једино на листовима тренутно. Моје питање је следеће: који однос УХ и протеина треба да уносим у организам пре/после тренинга имајући у обзир километражу(6 км по тренингу) и интензитет трчања + вежбе снаге(које се састоје од трбушњака, склекова, чучњева, леђних) а да не нашкодим организму.

Наравно, пред трчање МОРАМ уносити УХ, након тренинга МОРАМ дићи шећер, али не јасна ми је улога протеина. Кажем, волео бих кад би се неко са корисним одговором јавио. И да, не желим држати дијету, желим само распоредити што правилније унос намирница током дана(сигурно уносим довољно и хидрата и протеина, само је питање колико се добро разграђују тачније да ли их уносим у правилним временским размацима и стањима организма).

Ето, хвала унапред. Искомпликовао сам прилично, али ваљда ћете разумети суштину. :)
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:19:42 posle podne Polomac »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2010, 04:09:58 posle podne »
veoma je tesko te razumeti ali ajd
da ne ulazim u to oko tih "baznih"prirprema i nebuloze oko tog sistema i pokusaja rada na fizikoj pripremi na taj nacin ali dobro
to nije tema
odgovr na tvoje pitanje glasi da treba da unosis 30% vise UH nego B u toku dana
ti ne treba da se opterecujes sa B kao i sto si sam konstatovao kao i sto si konstatovao da ti ova tema na kojoj si postovao NE MOZE POMOCI ali si ipak na njoj postavio svoje pitanje umesto da si otvorio novu temu.
dakle..
30% UH vise nego B u toku dana
to koliko je tebi potrebno da unosis UH pred trening je veoma diskutabilno i to e verovatno neka stara skola gde moras da se nazdires sa testom pred trening...mislim....
ali ajd...
u svakom slucaju....
rasporediti UH u toku citavog dana radi konstatnog priliva energije u toku citavog dana jer je sprot taj kojim se bavis takav kakav jeste i takav nacin "izivljavnja " nad telom zahteva i dodatni unos Uh u odnosu na obicnog coveka
to koliko je u gr NIKO ZIV NA OVOME SVETU TI NE MOZE RECI osim tvog trenra ako ga u opste imas jer ON JE TAJ KOJI TREBA DA VODI ZAPSINIK O TEBI I TVOJIM PROMENAMA KAKO U FIZICKOM SMISLU,PSHICKOM ITD ITD ITD i sve ostalo sto podrzumeva jedan kondiconi pripremni period...

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2010, 06:07:09 posle podne »
Хвала на одговору. Не волиш фудбал, океј, не волиш трчање, океј. Нисам то ни питао, понудио сам информације да бих добио одговор који си ми дао, и потврдио оно што сам чуо на другом месту. Научио сам да питам или се информишем кад ми нешто није јасно да не бих радио погрешно. А тај небулозни део је и психички и физички тестиран и даје резултате, тако да се на то не мораш обазирати.

to koliko je tebi potrebno da unosis UH pred trening je veoma diskutabilno i to e verovatno neka stara skola gde moras da se nazdires sa testom pred trening...mislim....
ali ajd...

Ниси довршио, а волео бих да довршиш. Кад си могао горе о небулозама, надам се да ћеш и овде понудити одговор.

Задња два реда написана великим словима мислим да су непотребна јер о томе нисам питао или написао у свом првом одговору. 

Још једном, основни циљ је био како распоредити УХ и протеине током дана, а не колико их уносити. Друго, колико процената УХ наспрам протеина на шта сам добио одговор и на то сам Ти захвалан.

Поздрав!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2010, 06:27:24 posle podne »
juve  ;D ;D

Citat
Хвала на одговору. Не волиш фудбал, океј, не волиш трчање, океј

od kuda ti znas sta ja volim a sta ne volim???

Citat
Научио сам да питам или се информишем кад ми нешто није јасно да не бих радио погрешно
lepo je sto piutas jer drugacije ne mozes ni da naucis ali ocigledno da ti postavljas pitanja na krivim mestima a dobijas jos gore odgovore  :D :D

Citat
А тај небулозни део је и психички и физички тестиран и даје резултате, тако да се на то не мораш обазирати.

pa naravno da se obazirem jer je to moj fah i naravno da cu uvek reci da je to nebuloza i naravno da cu ti uvek reci da pitas onoga ko ti je rekao da radis to sto radis kako da raspores UH
jer onaj ko sebe zove KONDICIONI TRENER i zna KAKO DA RASPOREDI BAZNE PRIPREME kako ti zoves OVO ili TO sta radis onda taj bi trebalo i da u pola noci zna LEMENTARNE STVARI KADA JE REC O SPORSTKOJ ISHRANI TJ NUTRICINOZMU..

Citat
Задња два реда написана великим словима мислим да су непотребна јер о томе нисам питао или написао у свом првом одговору.

nisi pitao  ATREBAO SI jer je to OSNOVA KONDICIONIH PRIRPEMA a ne lupanje kroz prazan prostor i naravno da je potrebno da ti to naglasim a to sto ti ne shvatas bit onoga o cemu ja pricam ja nisam kriv tj ja se izvinjvam na tome sto pokusah da te usmerim tamo gde treba da hodis ;D ;D

ali ipak cu ti odgovrii i obrisati ovo JER NE SPADA OVDE


Citat
основни циљ је био како распоредити УХ и протеине током дана, а не колико их уносити

GRESIS,GRESIS GREIS
ja ne mogu da verujem da ti u opste posavljas ovakva pitanja kao..hmmm..sporista..
dakle..
NEKOME KOME JE FUDBAL PRIMARAN SPORT I TE KAKO JE BITNA KOLCINA UNETIH UH U TOKU DANA IZ RAZLOGA POTROSNJE UH KAO ENERGETSKOG TJ POKRETACKOG GORIVA...ako mozes da me pratis..
dakle...
ako je obicnom coveku potrebnu 200 gr Uh za normlano funkcinosanjane u toku dana,tebi ::),tj nekom aktivnom sproisti koji se bavi sa takvom vrstiom sporta je potrebno najmanj 400 gr....ODOKATIVNO jer kao sto rekoh..TREBA VODITI BELESKE a to ne radim ja za tebe vec tvoj trener :D

uporosteno..
ako ti treba 400 gr UH.....zar treba biti toliko ogranicen da se mora nekome reci..HAJDE MOLIM TE NEMOJ TIH 400 GR UH DA UNOSIS PRED TRENING tj ODJENOM..vec je logicno da ako jedes 3 puta dnevno a ne verujem da je vise a neka je i 4 puta sto znaci da bi trebalo da u svakom boroku imas 100 gr UH
price o tome kako treba unositi sta vise Uh pred trening je za PICIKICE I JAJAJRE koji nemaju jaja da zapnu na treningnu pa kazu da nemaju enerigje...
dakle..
brojka od 400 gr IUh je VEOMA BITNA JER JE SMENSA ZA NEKOGA KO SE BAVI FUDLaboM......oPAAAAAa
I STA CE MO SADA......
PA NPR ronadlu trena 600 gr UH u toku dana..ah da.nije bitno koliko mu treba vec kako da to rasporedi...
pa recimo da mislim da ronadlo ima trenera koji ce mu reci da u svakom boroku ima 200 gr Uh i 90 do 65 gr B...tj 150-180-200 gr B u toku dana..
vidi cuda..opet ja pricam o tome koliko treba Uh a ne kao ih unoisti.
damn....

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ishrana i fudbal
« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2010, 09:03:28 posle podne »
Прочитао сам све па сад обриши пошто није на правом месту. :)

Да не останем дужан одговор...

Мало си ме схватио криво, тј као глуперду која ниакд није размишљала о овоме па гађа са питањем с неба у ребра. Е јебига, није баш тако, прилично сам млад, али не знаш ни ти целу ситуацију а дајеш одговоре на не постављена питања, ја оно што сам питао значи да ме занимало и ништа преко тога.

Ја јесам млад и не искусан, али не знаш ни ти ко, где, у којим условима тренира или су сви почетници то заборавили кад пређу на виши ниво спреме, образовања, тренинга...

Даље, познато ми је колико УХ и протеина треба да унесем, понављам други или трећи пут. Знам и колико оброка имам дневно. Зато сам и рекао да онај део није потребан.

Даље, добио сам програм од другара из једног прволигашког дела, гледао сам његову утакмицу и закључио да је то то што ми треба и ништа више. Радим БАЗИЧНЕ припреме пред сезону, то јест да одем спреман на припреме. Али мало је тешко разумети ситуацију у нашем друштву и спорту уопште, па верујем да и ниси упућен у фудбалске кругове.

Навео си ми дуж читавог екрана ствари које нисам питао. Нисам ни суњао да желиш помоћи и да то све знаш, али јебем га, нисам те то питао, не мораш ми ни цртати и сматрати ме заосталим. Није реч о професионалном спортисти, имам 18 година и желим да се спремим пред припреме како бих пробао у мало јачем клубу, ако не можеш да ми понудиш адекватне одговоре опет сам ти захвалан јер си потрошио пар минута на моје "глупости".

:D
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:15:37 posle podne Polomac »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Ishrana i fudbal
« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2010, 06:12:45 pre podne »
ne smatram te glupim,jer nemam razloga za to
a ti sam zamisli dali onda tebi odgovra plan i program nekoga ko se prof bavi sa fudbalom i tebi koji se bavis amaterski.
a kada si vec pitao koelgu iz prve lige onda si ga trebao pitati i kako on unosi UH u toku dana
i kako da ti neko ovde kaze kako da rasporedis UH kada u opste nisi naveo cak ni kako se hranis a kamoli koju kolicinu UH unosis
ovo su sve kornketno odgovri na tvoja pitanja tj pitanja na tvoja pitanja
a jbg..to sto ti ne zelis da ti ja bar malo pribilzim ostatk nekih stvari...sta da kazem
a da se ne rauzmem u fudb krugove to je tacno
ali se i te kako rauzmem u KONDICINONE PRIREPME SPROTISTA....
sto je ovde rec zar ne?
ili sam ja pogresio...
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:15:11 posle podne Polomac »

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ishrana i fudbal
« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2010, 11:18:43 pre podne »
Да о томе је реч. :)

Унесем дневно 3000-4000 а некад можда и више калорија. Не затрпавам се тестенинама као што си можда помислио но уносим и њих наравно. Једем из три оброка и кратке ужине после поподневног тренинга који радим око 12-13 часова јер не могу устати у 6 да бих доручковао и тренирао у 9 :D Доручак, ужина која се састоји од неког воћа, воћног сока и углавном сира и намаза са медом, џемом... затим ручак и напослетку вечера.

Не користим никакве посебне намирнице или препарате, од протеинских месо, риба, млеко, сир, јогурт, јаја, од ух житарице, кромпир, пиринач, воће, поврће итд углавном што се спрема у кухињи и што се једе у домаћинству :) Пијем доста течности и тако то... Угланвом ми је исхрана солидна од увек.

У суштини не желим ја да палим у професионалце преко ноћи, хоћу да тестирам своје тело на правилан начин и видим неки свој максимум. Трчање ми не пада ни мало тешко, пулс ми је добар, не осећам умор, упале ме пролазе једино имам проблем са десним коленом које ме мало зеза, али ускоро ћу на преглед(добићу фастум или коњску маст јелте као и обично, пошто наша спортска медицина не личи ни на го курац). Пара врти где бургија неће.

Требао сам отворити нову тему... Ај ако не смета одговори па да видимо где смо :D

Да додам да сам самоук и да ме не треба осуђивати него похвалити због тога :D
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:14:50 posle podne Polomac »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.312
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Ishrana i fudbal
« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2010, 11:50:29 pre podne »
pa ja te i ne osudjujem vec pokusavam da te usmerim kako treba
malo si dosao sa arogantnim stavom ali dobro
dakle.
ishrana ti je onako kako sam i mislio da jeste.
jbg,uobicajeno kao i sve u tvojim godnima sa tim sto su tvoje cal potrebe vece od ostatka dripaca koji spavaju do 14 ili 15 h a ti do tada odradis vec jedan trening
neznam na sta si konkretno mislio da ti odgovrim jer nisi postavio nigde pitanje
ali sto se tice kolena
tu ne treba da cekas prelged vec odi u prvo apoteku i kupis sam fastum gel ili knjski mast
daj boze da ti to sredi stvar
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:14:34 posle podne Polomac »

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ishrana i fudbal
« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2010, 12:08:46 posle podne »
Мажем већ фастумом, пробаћу набавити домаћу коњску маст.

Можда изгледа арогантно, али није ми био циљ да нешто затежем или тако... Него да чујем мишљење и по који користан савет ;) Ко што кажу, није битно шта каже него ко каже :)

Питање сам поставио у првом посту, добио сам одговор да треба 30% више УХ унети током дана, и још сам питао распоред током дана, тј ај мало простије имаш ли неки пример како уносити у току оброка намирнице?

Не мора значити ако нешто питам да ништа не знам, једноставно желим да се што боље информишем.
« Poslednja izmena: Jul 09, 2010, 03:14:16 posle podne Polomac »

Van mreže Marko juve

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ishrana i fudbal
« Odgovor #9 poslato: Jul 09, 2010, 04:59:34 posle podne »
Шефе, захваљујем за премештање у нову тему. Позз

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Ishrana i fudbal
« Odgovor #10 poslato: Jul 09, 2010, 05:05:02 posle podne »
Шефе, захваљујем за премештање у нову тему. Позз
Nema na cemu,pozzz..