Jun 07, 2024, 04:58:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.191 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: BrandonSuede
X3MShop banner

Autor Tema: Vjezbe - bol  (Pročitano 1392 puta)

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Vjezbe - bol
« poslato: April 26, 2011, 02:35:56 posle podne »
Nisam odavno isao u teretanu a to sto sam isao , isao sam mozda 4-5 puta i nisam vise... Pa sada sam opet odlucio da idem u teretanu i do sad sam imao mozda 3-4 treninga al svaki drugi dan radim. Pa mi treba da mi date par savjeta u vezi treninga , nesto sam trazio po netu i sve i mislio sam raditi ovako nesto.

1 dan - Bicepse i ledja
3 dan - Ramena i noge
5 dan - tricepse i prsa

tako da radim nesto , ovo 2,4,6,7 dan kuci sklekove , zgibove i trbusne
Za pocetak dizem 15-20 kila , jer mislim da mi je to dovoljno da ponovno pocnem , a i prije nisam nista teze dizao , pa svaki tjedan ili svaki drugi tjedan nadodat po 5 kila vise...

To u vezi treninga , sada bol   >:(

Radio sam na spravama za ledja , ali slabo sam donji dio ledja radio , radio sam zgibove , radio ono na spravi kad sjednete uspravno pa dizete iza sebe one tegove sa onom dugackom sipkom ... i radio sam neku spravu gdje se savije u koljenima , tijelo nagne prema naprijed , isprave se ledja i dizu se tegovi prema prsima.. e to sam sve radio za ledja.. i nakon nekoliko dana poceo me bolit donji dio ledja , neznam do cega je. Nije sad ono bol da nemogu izdrzat , ali kad god malo ono kukove zagrijavam , prema naprijed i u nazad kako radim kukovima boli me u donjem dijelu ledja , do cega je to  ???

EDIT : zaboravih napisat ....Visina : 186  Tezina : 75kg
i jos jedan problem koji me muci .. znam da je tijelo simetricno i da je jedna strana jaca od druge , ali to me malo zabrinjava :P zanima me oce li se to ispravit s vremenom?
« Poslednja izmena: April 26, 2011, 02:57:51 posle podne superme »

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Vjezbe - bol
« Odgovor #1 poslato: April 26, 2011, 06:47:36 posle podne »
Trening nikako ne valja...radvoj te partije,idi 5 puta u teretanu i radi jednu partiju jedan dan...i izbaci ovo kucno vezbanje.

Sto se bola tice,mozda si istegao donji deo ledja na nekoj vezbi...

A simetrija tela...pa jbg uvek ce jedna strana biti jaca a druga slabija...ali mozes ti malo da utices na to,tipa da ako je leva ruka slabija uradis 1-2 ponavljanja vise kod vezbi

Van mreže cobelix

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Vjezbe - bol
« Odgovor #2 poslato: April 26, 2011, 07:09:16 posle podne »
ja mislim da ti je kvalitet izvodjenja vezbi bio los...pa otud bol... vrsen je preveliki pritisak na donji deo ledja...  a i "lazarica" je u pravu!  pozz :)