Maj 23, 2024, 12:30:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: Steroidi i borilacki sportovi  (Pročitano 10579 puta)

Van mreže JDK

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #15 poslato: Jul 31, 2013, 03:06:56 posle podne »
Evo da se oglasim, nakon par nedelja citanja. Verovatno cu pocetkom septembra startovati sa kurom, a mesec dana pre toga da odradim pripremu (priming, verujem da se tako kaze). Planiram da traje 12 nedelja, prve cetiri depo (2x po 250mg nedeljno) a od pete da ukljucim i 40mg metana.

Imam jos jedno pitanje, mozda glupo. Da li bi umesto depoa bilo bolje da krenem sa propionatom? Ukoliko bi bilo bolje tako, jel bi doza od 300mg nedeljno (ubadanje na tri dana, recimo ponedeljak-cetvrtak-nedelja-sreda itd).

Sto se ishrane tokom kure tice, izgledala bi otprilike ovako:

1) Kajgana od dva cela jaja + 4 belanca i 50g ovsenih
    Paradajiz ili krastavac salata
    Odo 150g hleba (sam ga pravim od ovsenih i razanih i heljde)

2) 250g pileceg belog
    300g krompira (pecen na papiru)
    Salata
   
3) 250g Konjetine
    150g integralnog pirinca
    Salata

4) Tunjevina ili kajgana kao u prvom obroku
     Salata

Dorucak mi je u 8h, drugi obrok oko 13. Treci oko 18h, poslednji u 22, sat vremena nakon toga idem u krevet. Treniram od 10-11:30 i od 15-16:30. Pre treninga popijem 10g BCAA i 10g glutamina, isto toliko tokom treninga. Posle treninga u blenderu smuckam 250ml mleka, mericu whey, bananu, saku lesnika ili oraha. Dodam i jedan preparat za zglobove. Koristim i multivitamin i omega 3, ranije sam uzimao tribulus ali nije mi se bog zna kako dopao pa sam batalio. Pred spavanje uzimam ZMA.


Ovako sam zamislio, pa ako neko ima vremena, bio bih zahvalan da cujem misljenje.

     

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #16 poslato: Jul 31, 2013, 03:21:39 posle podne »
Iskreno, ta ishrana je skroz losa....

Ubaci cjela jaja, izbaci hljeb (ovsene umjesto njega), ubaci jos jedan obrok, ubaci vise hidrata, popij normalan pwm, slaba je to ishrana....

Zasto tek u 5  nedelji ubacujes metan, koja je logika toga, zar nije logicnije da te radi na pocetku dok depo ne dostigne vecu koncentraciju?

Nemas logike umjesto depoa ici propionat, jedino ako ti iz nekog tebi poznatog razloga trebaju brzi estri, dakle depo....

Da se razumijemo, ovo gore bih ja uradio, ne navodim na zloporabu/zloupotrebu dopinga u sportu...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #17 poslato: Jul 31, 2013, 03:23:24 posle podne »
Iskreno, ta ishrana je skroz losa....

Ubaci cjela jaja, izbaci hljeb (ovsene umjesto njega), ubaci jos jedan obrok, ubaci vise hidrata, popij normalan pwm, slaba je to ishrana....

Zasto tek u 5  nedelji ubacujes metan, koja je logika toga, zar nije logicnije da te radi na pocetku dok depo ne dostigne vecu koncentraciju?

Nemas logike umjesto depoa ici propionat, jedino ako ti iz nekog tebi poznatog razloga trebaju brzi estri, dakle depo....

Da se razumijemo, ovo gore bih ja uradio, ne navodim na zloporabu/zloupotrebu dopinga u sportu...

navodis, navodis :)
btw kao sto tenssa rece
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #18 poslato: Jul 31, 2013, 09:49:33 posle podne »
ja sam orale ubacivao pri kraju ciklusa, poslednjih par nedelja, tako ću i sledeći put... al dobro, zavisi šta je kome cilj, samo nije baš da uopšte nema smisla... :)

« Poslednja izmena: Jul 31, 2013, 09:53:52 posle podne filip85 »

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #19 poslato: Jul 31, 2013, 10:41:05 posle podne »
jesi li uzimao i na pocetku ciklusa ili si samo ubacio na kraju....Koji je cilj da se ubace na kraju...jel radi tvrdoce ili cega vec??

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #20 poslato: Jul 31, 2013, 10:55:51 posle podne »
Snaga je bila cilj.Tad bas nema neke poente da se uzimaju na pocetku.
Nego, ici ces 8 nedelja dbola?

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #21 poslato: Avgust 01, 2013, 12:08:43 posle podne »
Ubacivanje na kraju ima za cilj dostizanje 'vrhunca', ali isto tako treba voditi racuna da ce posle vece visine biti i veci pad, ako se cilja na neki datum ili trenutak, ondak skroz podrzavam pristup, u suprotnom konstantna koncentracija je nesto sto dugorocno radi posao, pa ubacivanje orala ima vise smisla na pocetku dok depo ne odreaguje.
Sve ovisi od ciljeva, naravno..s tim treba uzeti u obzir da ce sa d-bolom doci i nesto vise vode, pa i o tome treba voditi racuna.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.311
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #22 poslato: Avgust 01, 2013, 12:44:36 posle podne »
Citat
cilj dostizanje 'vrhunca',

a "voles vrhunac ,pa to je ;D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #23 poslato: Avgust 01, 2013, 12:49:32 posle podne »
Citat
cilj dostizanje 'vrhunca',

a "voles vrhunac ,pa to je ;D

ja volem konstantnost hahahaha
opustio sam se kao kao da si ti na odmoru :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže JDK

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #24 poslato: Avgust 02, 2013, 03:57:32 posle podne »
Snaga je bila cilj.Tad bas nema neke poente da se uzimaju na pocetku.
Nego, ici ces 8 nedelja dbola?

Ne, planirao sam sest. Samo ne znam jel mi pametnije da to bude 4 do 10 nedelje, pa poslednje dve da zavrsim sa solo depom ili da krenem od seste pa do kraja da vozim tako.

Van mreže sleepy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 661
Odg: Steroidi i borilacki sportovi
« Odgovor #25 poslato: Avgust 03, 2013, 10:19:17 pre podne »
Cekaj ti hoces da uneses hemiju zato sto nemas snage u rvanju sa rvacem, a tek si poceo da radis? Pa ti bi se tek onda frustrirao kada bi ti dosao neki BJJ od 60kg i smotao te ko kiflu.

Prvo ti nauci tehniku, kretanje u parteru, pozicioniranje kukova, disanje, tajming i kada posle toga svega vidis da ne mozes da se mrdnes rvacu onda idi na nesto dodatno. Dzaba ti sve kure ovog sveta kada ce opet da te neko sabije i iskrivi ko djevrek.
I r made of sugar, spice and everything awesome. But mom and dad accidentaly added an extra ingredient...chemical WIN!!!