Maj 23, 2024, 12:25:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.155 poruka u 18.754 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Grizzly96
X3MShop banner

Autor Tema: HCG za HRT  (Pročitano 2449 puta)

Van mreže CommadantCarlos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
HCG za HRT
« poslato: Mart 22, 2014, 05:05:40 posle podne »
Dijagnostikovano mi je smanjeno lucenje LH i kao posledicu toga imam nizak T. Za pocetak terapije doktorka mi je prepisala dva puta nedeljno po 3000UI HCG. Razlog zasto se krenulo sa HCG je taj sto jos nemam decu a zelim sacuvati funkciju testisa. Prvih par nedelja je sve krenulo lepo i poceo sam da osecam poboljsanja, ALI ponesem tim osecajem rekao pozeleo sam da vidim sta bi se desilo kad bi povecao kad bi uzimao 3000IU EOD i to sam eksperimentisao jedno 2-3 nedelje (sad sam se vratio na prvobitnu ucestalost).Cekam kontrolu koja je za jedno mesec dana. Osecaj svega mi je pokvario povecan estrogen 142 (0-56). E sad moje pitanje je da li HCG neki posebnim mehanizmom povecava aromatazu, da li je neko na slicnoj terapiji i njegova iskustva?

Van mreže CommadantCarlos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2014, 12:48:45 posle podne »
Testosterona u estrogen, danas su mi stigli kompletni rezultati posle eksperimenta:

Estradiol 141 (za muskarce 0-56 pg/ml)

Testosteron 14.8  (2.8-8 ng/ml)

Free Testosteron 22.7 (5.5-42 pg/ml)

ovo su resultati posle primene samoinicijalne terapije 3000IU EOD HCG i to u periodu od 2-3 nedelje


dok sam pre tog eksperimenta dok sam bio na rezimu 3000IU 2xNedeljno HCG posle mesec i po dana terapije

free Testosteron 20 (5.5-4.2 pg/ml)

tad nisam radio estradiol i ukupni testosteron, ali po licnom zapazanju imam osecaj da mi je estradiol bio manji jer nisam bio toliko naduven.

Van mreže Marko Kraljevic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2014, 01:14:30 posle podne »
Зашто си уопште ти отишао код доктора тј. који су били симптоми ? Какви су ти били налази пре тога ? Јеси радио спермограм ? Могу ти рећи, да мени ово делује сулудо :)

Van mreže CommadantCarlos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2014, 02:10:23 posle podne »
@Marko Kraljevic

imao sam simptome niskog T, bolje reci sve:) Pocetni nalazi

@Pedja

Nasao sam neki priblizan odgovor, naime Hcg se ne moze primenjivati ucestano EOD kao sto sam ja pokusao nego na nacin kao sto mi doktorka prepisala 2x nedeljno jer dolazi do povecanja enzima aromataze u testisima, sto se izgleda i kod mene dogodilo.

I jos jedno pitanje sta mislite koliko ce mi trebati da se povrati estradio na normalan nivo, tj da se ocistim od prevelikog enzima aromataze:)
« Poslednja izmena: Mart 23, 2014, 02:12:09 posle podne CommadantCarlos »

Van mreže Marko Kraljevic

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2014, 02:47:38 posle podne »
Моји хормонски резултати су били гори од твојих, фри тест испод нормале, естроген повишен и то дупло од референтних вредности . Осећао сам се сасвим нормално. До душе, спермограм ми је био скроз уреду. Који су то сви симптоми ниског теста ?

Реци ми, јесте нашли узрок свега овога ? Је л' тренираш ? Како се храниш ? Конзумираш алкохол ? Стрес ? :)

Van mreže CommadantCarlos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2014, 03:10:12 posle podne »
Kad malo provrtim film u nazad osecam da sam imao nizak T jos od 20 (inace 1981 sam ). Ali da krenem redom: razdrazljivost, povecan procenat masnih naslaga, uvek sam bio umoran,... ali naj vazniji i naj veci problem mi je bio vezan za sex, tesko do erekcije i njenog odrzavanja, nisam imao fokus u sexu, jednom recju mucenje. Spemogram se lako popravlja to nije problem. Kod mene je problem na hipotalamusu (testisi mi rade, hipofiza radi), zato je i doktorka krenula sa HCG da bi se sacuvala funkcija testisa inace da ne planiram decu dobio bi bocicu T i udri :) 

Sad ima kontrolu za mesec mesec i po dana, osetio sam malo pobiljsanje ali to nije to, da li ce mi povecati dozu na 5 000IU ili ci dobiti HCG + T videcu, znam da je ovo malo ludost sto sam na svoju ruku povecao ali kad posle toliko godina osetim benefite T, ko ne bi pozeleo jos malo. Ali uzmi u obzir da sam ja osetio poboljsanja kad mi je freeT skocio na 20, nisam mogao da zamislim kako bi bilo dobro da ga poteram do 50 :) a o dozama na kuri kad se ide oko 1g mislim da je ludilo u glavi :) sad Pedja nek me ispravi ako gresim :)

Van mreže CommadantCarlos

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: HCG za HRT
« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2014, 07:33:26 pre podne »
Skenirani rezultati su pre terapije to mi je pocetno stanje, LH i FSH kao i FreeT su u donjoj kriticnoj zoni, dok mi je progesteron uredu jesi li video merne opsege?Estradiol taj put je bio ispod 20 ali obicno mi se vrti oko 30-40 sto je opet dobro. I ja ovde govorim o TRT sto znaci da nema skidanja do kraja zivota jer sam pre toga pokusavao dve godine da vratim testosteron bez medikamenata u normalu i nije uspelo. E sad doktorka ovu oblast predaje na medicinskom fakultetu to je valjda daje neko znanje (zaposlena na Medicinskom fakultetu, načelnica Odeljenja za endokrino­lo­giju gonada Instituta za endokrinologiju KC Srbije). A doslaje do zakljucka da moram ici na TRT jer u predhodne dve godine nije mi se makao freeT, ma sta radio.Smanjio trening na 2x nedeljno po 30 min, skinuo kilograme sa 110 na 92, spavao pre 10 izbacio secere iz ishrane, ukinuo energetska pica....   
« Poslednja izmena: Mart 24, 2014, 08:32:25 pre podne CommadantCarlos »