Jun 07, 2024, 07:57:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.166 poruka u 18.755 tema - 20.952 članova - Poslednji član: sdiInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 1361 puta)

Van mreže Milos032

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko ishrane
« poslato: Septembar 02, 2016, 04:42:42 posle podne »
Pozdrav!
Nov sam na forumu, otkrio sam Vas pre nekoliko dana i bas sam iznenadjen kolicinom korisnih informacija! Svaka cast!

Hteo bih da postavim jedno pitanjce oko ishrane. :)

Prateci temu "Uvod u kvalitetnu ishranu" i sa ciljem gubitka masnih naslaga izracunao sam da mi je dnevno potrebno izmedju 2,500 - 2,800 (u zavisnosti od stpena aktivnosti) kalorija na dan kako bih na nedeljnom nivou ostvario taj kalorijski deficit. Opet kazem prateci gore navedenu temu, a kako se zadesilo da je moja kilaza (90kg, 189cm, 23 godine) bas ista kao i u Slobodanovom primeru dobio sam da mi je potrebno:

PROTEINA: 720 kcal (180g)
UGLJENIH HIDRATA: 1080 kcal (270g)
MASTI: 648 kcal (72g)

Ukupno 2448 kcal, naravno moze se malo povecati kolicina masti i UH kako bih dobio negde oko 2,600 kcal.

E sada moje pitanje je da li moze neko da napise konkretno neke namirnice koje mogu konzumirati u toku dana, ujutru popodne uvece... Ne bih bas da pravim 6/7 obroka jer mislim da i nemam bas vremena, posto inace i studiram tako da eto. Treniram vec duze vreme i dobro sam upoznat sa vezbama i teretanom, ali nikada do sada nisam vodio neku striktnu ishranu, nego sta mi padne pod ruku, pa sam resio da malo to promenim i probam nesto novo, da vidim kakve ce rezultate dati. :) Ovo prvi put radim i pokusavam da vodim neku dijetu tako da sam mislio lagano i polako da krenem sa 3/4 isplanirana obroka na dan, znaci bitne su mi vrste namirnica tj sta da jedem. Kada dobijem te informacije ja cu posle preracunati koliko grama cega mi je potrebno da bih dobio zeljeni broj kalorija.

Unapred zahvalan na odgovoru.

Milos.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Septembar 02, 2016, 07:18:10 posle podne »
Poz,

Protein: jaja,pilece belo,riba,junetina itditd..
Hidrati: Pirinac,krompir,ovsene...
Masti: zumance,masl.ulje,orasasti plodovi..

U svakom obroku ti treba kombinacija Protein+masti ili Protein+hidrati...

Savet je da izbegavas hidrate uvece,da tu ubacujes masti,mozes cak i ujutru P+M ali kako ti vise odgovara mozes i hidrate ujutru.. U toku dana u zavisnosti od unosa hidrata jedes P+UH...

E sad postoje  varijacije sitne na temu ako treniras uvece i slicno,ali nista se tu bitno ne menja.. :)

PS: Gledaj da imas minimum 4 obroka u danu.. :)