April 28, 2024, 05:48:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: metan-naposim  (Pročitano 25799 puta)

Van mreže PIONIR

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
metan-naposim
« poslato: Mart 09, 2008, 06:43:30 posle podne »
Pozdrav
naime imam 90kg i 1 85 Pocetnik sam u bodybuildingu i zelim  dobiti na masi.Prijatelji u teretani su mi savjetovali da uzmem metan-naposim i winstrol.Da cu s tim imati nejveci i nejbrzi napredak.Molim vas da mi odgovoriti jel to istina i kako da ga uzimam i kolika je cijena hvala

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: metan-naposim
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2008, 07:35:17 posle podne »
Zaboravi na to i reci tim ortacima da idu u pm (nije private message :lol:)!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: metan-naposim
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2008, 08:48:33 posle podne »
Pozdrav
naime imam 90kg i 1 85 Pocetnik sam u bodybuildingu i zelim  dobiti na masi.Prijatelji u teretani su mi savjetovali da uzmem metan-naposim i winstrol.Da cu s tim imati nejveci i nejbrzi napredak.Molim vas da mi odgovoriti jel to istina i kako da ga uzimam i kolika je cijena hvala

Slagali su te, bolje ih pitaj da li znaju sta treba da jedes ili su culi samo za hemiju.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže PIONIR

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: metan-naposim
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2008, 08:52:16 posle podne »
Htio bi do ljeta malo nabacati mase  i namjeravam sa kemijom.

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: metan-naposim
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2008, 09:03:06 posle podne »
Ok resio si da uzmes. A jel znas da ces toliko da se izduvas kad zavrsis sa kurom da ce prvo tvoji prijatelji da ti se smeju kad te vide. Ili da nastavis da uzimas dok ne puknes i dok ti ne otkaze nesto.

Da ne pomislis da se salim, reci cu ti samo da kao pocetnik mozes mnogo da napredujes ako ishranu dovedes u rad. Za ova 4 meseca do leta mozes extra da se uradis bas zato sto sada kao pocetnik najbrze napredujes. Pronadji ovde teme o ishrani i videces kako rastes sigurno.

Pozdrav 
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: metan-naposim
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2008, 09:03:27 posle podne »
Htio bi do ljeta malo nabacati mase  i namjeravam sa kemijom.
na kraju ces sigurno uraditi sto ti mudri drugari kazu, cak ces i biti zadovoljan efektom, vjerovatno. ali ce ti svaki dobronamjeran bilder reci da ti nije vreme i da imas jos mnogo prostora da napredujes bez steroida.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: metan-naposim
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2008, 10:00:00 posle podne »
he who dares wins :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže PIONIR

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: metan-naposim
« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2008, 04:13:00 posle podne »
Znam možda da mi nije vrijeme da odma uzmem kemiju al imam 23 god i mislim da do ljeta necu nista extra uspijet rjesit.I još uz to sve morao bi skinuti stomak a nemam pojma kako.kazu neki trcanjem a neki da cu se cijeli ocjedit sa trcanjm.neznam sam sto da radim.A ako ne metan winstrol i sl.ŠTO DA UZMEM DA SE KOLIKO TOLIKO UREDIM.

Van mreže rambo92

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: metan-naposim
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2008, 04:39:02 posle podne »
Ovo je glupost ukratko, kakva kemija za pocetnika - moras znati ovo,  kemija sluzi da presao svoj genetski limit. To se dotize godinama rada i hranjenja, te kada je znanje na razini, ti to nemas... da bi taj metan djelovao trebas ZNATI JESTI, poznavati prehranu, jer ne mozes  cvakati tabletice i rasti od zraka, treba se visoki unos proteina ,uh,masti, itd...ti u 4 mjeseca zelis nabiti mase i izrezati se winstrolom....znas li koje rizike nosi winstrol, da je to jedan od jacih steroida.....prvi put si u teretani, jos nista ne znas i bavis se glupostima, daj molim te da ne pitas gluposti nego se posveti citanju foruma izbjegavajuci podfoum steroidi, jer dok dođes do te razine znanja proci ce nekoliko godina :roll:
Citat: enanthator
Matori, egositicni, sexualno devijantni kreteni, vode IFBB. Sami celnici su korumpirani kriminalci, visokog kalibra, a iznad njih se nalazi jevrejski lobi koji su predvodili, braca, Joe i Ben.

Van mreže PIONIR

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: metan-naposim
« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2008, 04:47:21 posle podne »
Hvala na savjetima.Što mi savjetujes za skidanje stomaka i kakave proteine da uzmem za pocetak.hvala

Van mreže donbn

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 167
  • No weights - No dates
Odg: metan-naposim
« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2008, 05:36:34 posle podne »
Kad si toliko opterecen ljetom, sredi ishranu, pocni kardio treninge, a od suplemenata koristi sagorijevac masti. Sve ovo imas po forumu pa koristi search.
Samo skola i teretana...

Van mreže Umetnik

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: metan-naposim
« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2008, 06:51:56 posle podne »
koji je to danas sindrom (komplex) pred-letnjih priprema? jbg nijedna imperija nije sagradjena preko noci :)
nijedna imperija nije stvorena preko noci

Van mreže Umetnik

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
Odg: metan-naposim
« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2008, 06:52:48 posle podne »
ako si bio lenj i cele godine nisi trenirao, ostani takav jer na brzaka nema nista... ili uzmi da treniras al nemoj da ocekujes da budes ko arni na leto
nijedna imperija nije stvorena preko noci

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: metan-naposim
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2008, 08:08:43 posle podne »
imam 23 god i mislim da do ljeta necu nista extra uspijet rjesiti
sramota je da momak od 23 godine tako prica. u tim godinama se moze sve :)
ŠTO DA UZMEM DA SE KOLIKO TOLIKO UREDIM.
Zapitaj se sta mozes da URADISH, a ne cime mozes da se URADISH. Uzmi dobru hranu, to uzmi.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: metan-naposim
« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2008, 08:57:39 posle podne »
Hvala na savjetima.Što mi savjetujes za skidanje stomaka i kakave proteine da uzmem za pocetak.hvala


Treba ti minimum 5 kvalitetnih obroka cvrste (prave hrane) podjednako rasporedjenih u toku dana. Svaki obrok treba da sadrzi proteine zivotinjskog porijekla - meso - pileteina, curetina, riba, malomasno crveno meso, jaja - nekoliko cijelih ostalo bjelanca, posni sir... Takodje potrebni su ti zdravi izvori ugljenih hidrata, kao sto su ovsene/razane pahuljice, kuvani krompir, riza, crni hleb - naravno o kolicinana treba voditi racuna, i zavise od tvoj dnevnih aktivnosti, ciljeva.... Za izvore zdravih masti ti preporucujem preparate na bazi omega 3 masti, ili pak nesto ribljeg, maslinovog ulja, ili pak saku kostunjastog voca tipa oraha, badema...

Takodje izuzetno je bitno da unosis puno vlakana - a to su svjeze salate - tipa kupus, zelena salata, sargarepa, krastavac, i kasnije sta bude od sezonskog povrca, ovo je uz visok unos kvalitetnih proteina vjerovatno najvazniji cimbenik ukoliko zelis da "skines stomak".

Najstrozije treba da izbjegavas tzv junk food, bureke, pizze, burgere, pomfrit, slatkise, sladolede, grickalice, sokove, alkohol i gomilu drugih stvari, takodje vrlo je bitno da zdrave namirnice koje sam ti pomenuo gore spremas na adekvatan nacin - da izbjegavas przenje i pecenje u ulju i da biras nacine spremanja koji su prihvatljivi za ciljeve koje zelis da ostvaris i generalno koji su zdraviji... To bi recimo moglo da znaci da przena jaja u 2dcl ulja nijesu dobra kao sto su dobra kuvana bjelanca...

Potrebno je da treniras redovno sa tegovima i da implementiras kardio sesije koje je najbolje da izvodis ujutro na prazan stomak. Koliko takvih treninga ti treba nedjeljno je nesto individualno i zavisi od tvoje forme, kondicije, ciljeva koje zelis ostvariti, u svakom slucaju nije dobro da skocis odmah na svakodnevne treninge i u teretani i na kardio masinama, mislim da je bolje da krenes opreznije i da vremenom pojacavas intezitet, obim. Ne znam gotovo nista o tebi ali recimo 4 treninga u teretani koji ce biti ne duzi od 45-60 minuta, i 2-3 kardio sesije 20-30 minuta bi mogle da budu ok start, ali naravno ovo puno zavisi od tvoje trenutne fizicke forme, pa s toga i ove savjete uzmi sa rezervom i prilagodi svojim trenutnim mogucnostima.

Sto se tice preparata, postoji dosta toga cime mozes da pospjesis svoje rezultate, prije svega dobar PWM (obrok poslije treninga) koji bi bio sastavljen od wheya i dexa kao osnovom, pa u skladu sa tvojim finansijskim mogucnostima mozes dodati BCAA (pozeljno i prije treninga), glutamin, creatin... Obavezan je unos vitamina, C, E, B komplex, neki multimineral komplex i sl.

Ovaj gore pomenuti PWM uz 5 obroka iz cvrste hrane su dobar pocetak, i kroz njih treba da rasporedis svoj proteinski unos u toku dana, e sad koliki je taj proteinski unos!? Dobar start je 3 gr po kg ciste tjelesne tezine (tvoja tezina - tjelesne masti)! Unos UH treba da ti bude podijeljen u tri obroka... prvi obrok u danu, PWM i prvi sledeci obrok. To znaci da ako treniras u 13 h ne treba da unosis UH tipa ovsene/razane pahuljice, kuvani krompir, riza... u 21 h... vec tada sa proteinom iz hrane treba da uzmes vlakna, a to su salate koje sam ti pomenenuo sa malo maslinovog ulja recimo, ili pak posni sir, na temu UH mozemo jos dosta da pricamo, ali o tom kada i ako krenes.

Treba ti dosta tecnosti, minimum 1 litar na svakih 25 kg tvoje tjelesne tezine, mozes da pijes zeleni caj, limunadu bez secera kao i ostale sokove bez secera.

Takodje je vrlo bitno da imas 7-8 sati nocnog sna, po mogucnosti da uhvatis sat-dva prije ponoci, i ukoliko mozes i sat u toku dana.

Sve ovo bi mogao da bude neki start, prve informacije, kada ovo malo pogledas i razmislis sta je tebi dostupno mozes u odgovarajucim podforumima postaviti svoj plan prehrane i treninga, pa ces na taj nacin dobiti detaljnije sugestije na taj dio, takodje bilo bi jako dobro da malo prelistas podforume prehrane, treninga, kardio treninga i podforum clanci, vjerujem da ce ti mnogo toga biti jasnije - trebace ti zaista izvjesno vrijeme za to, ali to ti moze biti prvi test koliko zaista zelis da nesto napravis od sebe, jednom kada sam dodjes do pravih zakljucaka stvari ce ti izgledati mnogo jasnije nego li da ti bilo ko od nas da "recept" kao sto su ti to dali "drugari" iz teretane.

E da, sto se tice drugara... Sve ovo sto sam naveo i jos dosta toga treba da bude ispostovano u duzem vremenskom intervalu i da se dodatno EDUKUJES kada je u pitanju doping prije nego li uopste uzmes u razmatranje istog! Naravno "experti" po teretanama, kakavi su i ovi koji su ti predlozili to u startu su ili neznalice ili dileri koji imaju bas to sto si naveo, postoje mnogo bolje varijante za prvi ciklus, sa kojima ces imati dobre rezultate i pri tom ces sacuvati zdravlje... Ali lupanje bilo kakvom hemijom, a da se pri tom ne ispostuju osnovni postulati prehrane, treninga i odmora je cisti KRETENIZAM...

Toliko, pozdrav!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me