April 29, 2024, 12:38:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Zamena obroka...  (Pročitano 8431 puta)

Van mreže Zeus

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
    • Myspace
Zamena obroka...
« poslato: Mart 10, 2008, 08:49:45 posle podne »
U zadnje vreme se trudim da pazim na ishranu (vrsta hrane, broj kalorija, UH, proteina) Problem je u tome sto idem u srednju skolu i dosta vremena provodim van kuce tako da mi je tesko da imam 5-6 normalnih obroka u toku dana. Zanima me kakva je mogucnost da bar jedan obrok zamenim proteinom ili proteinskom cokoladicom. . .kako bi to islo i ko moze da mi kaze nesto vise o tome . . .
If you don't believe in yourself, nobody won't!!! 
"People are like snakes, you can feed them, nurture them, but in the end they can turn on you!"

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #1 poslato: Mart 10, 2008, 09:13:00 posle podne »
vec se pricalo  tome.... mogucnosti su velike, od protein bars koje su solucija ako imass visak kessa, do homemade sendvicha ili oba :)
evo ovako da uzmess : posto do si u skoli treba ti barem dva obroka:
znaci dva poveca parceta integralnog hleba, namazess ela sirom (namaz) i preko toga baciss tunjevinu (koju predhodno isperess vodom od ulja) u to ubaciss neku salaticu da lakse klizi tipa dva tri lista zeleni , mladog luka, paradajiza. Druga solucija ti je isto to samo belo meso je u kombinaciji-gledaj lepo da ga istucass i ispecess na teflonu recimo, da bude sto manje masno... savijess to lepo u al. foliju, usput do skole kupiss neki jogurt i smazess to na odmoru... sledeci obrok uzmess ili protein bars ili duplirass predhodno... mozess da stavjass i jaja u sendvich(belanca) ali ti to ne bih preporucio jer jaja umeju da zasmrde...kao sto znass... to ti je jedina solucija koa zeliss da tokom celog dana snabdevass telo proteinima i uh...  cak i ako budesss imao para za proteinske cokoladice , nikako ti ne bih preporucio da samo njih zderess, ipak je spremljena hrana nesto sto je nezamenljivo... pij dosta vode uz to , koristi kvalitetnu suplementaciju , redi dobre obroke pored toga kod kuce i imass da rastess ko kvasac.... e da sam ja tao radio dok sam bio u srednjoj, gde bi mi kraj bio... nego sam jeo po pekarama pice na odmoru i slicna sranja...

Van mreže Zeus

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
    • Myspace
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2008, 09:25:38 posle podne »
Definitivno cu se odluciti za homemade varijantu zato sto visak kesa nemam...Hvala

Otprilike je isti slucaj i kod mene, u prvoj godini sam imao 75kg, a sad imam 95. Ove tri i po godine sam se uglavnom hranio u pekari. Pa sam se sad opametio i resio da nesto promenim, bolje ikad nego nikad ;bravi;
If you don't believe in yourself, nobody won't!!! 
"People are like snakes, you can feed them, nurture them, but in the end they can turn on you!"

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #3 poslato: Mart 10, 2008, 10:13:39 posle podne »
Definitivno cu se odluciti za homemade varijantu zato sto visak kesa nemam...Hvala

To je mnogo bolja varijanta nego li proteinske cokoladice. One na koje sam ja nailazio nijesu bile dobar izbor  jer su uvijek imale puno beskorisnih kalorija, tako da problem sigurno nije samo u novcu...

Cvrsta hrana, osim u situacijama oko samog treninga, uvijek je moj izbor.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #4 poslato: Mart 10, 2008, 10:17:48 posle podne »
ispeches komad mesa,zamotas u foliju i u dzep i to ti je to.
vaditi po potrebi
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2008, 11:18:59 posle podne »
Poneses meso,tunu,sir,mozes i whey... ili ako nista imas proteinsku cokoladicu od labrade mislim da je najbolji izbor...nemoj da te bude stid jest pred prijateljima,samo uzivaj... 'PEPSI'

Van mreže Zeus

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
    • Myspace
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2008, 12:15:03 pre podne »
Moracu da pocnem redovno da nosim, nego mi treba malo vremena da se priviknem da pripremam tako i nosim...
Nije me stid, prosle nedelje sam jedan dan nosio piletinu, a jedna ortakinja je htela pola da mi pojede  "SLINAVKO" ...kreten, dao sam joj griz i rekao da isprzi sebi  :evil:
If you don't believe in yourself, nobody won't!!! 
"People are like snakes, you can feed them, nurture them, but in the end they can turn on you!"

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2008, 07:44:10 posle podne »
^ eto vidiss to mozda cak i postane popularno u skoli, a mozda cess moci na taj nacin i da bariss ribe ovo ono, kao da im objasnjavass kako se pravi zdrava uzina pa da im demonstriras, zdrava hrana ovo ono, fitness life...pa kad pocnu kardio treninzi, naravno sve u cilju Mens sana corpore sano(valjda se tako pisse:)) ;bravi;
pa kad na roditeljskom sastanku bude- onaj mali deli devojcicama piletinu na odmoru... ;rolf;


Van mreže rambo92

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2008, 11:49:19 posle podne »
dobra opcija je mix kazeina i wheya za odmor, ne znam kakvo je stanje u vas s cijenom kazeina, ali cini mise da pedja ima
Citat: enanthator
Matori, egositicni, sexualno devijantni kreteni, vode IFBB. Sami celnici su korumpirani kriminalci, visokog kalibra, a iznad njih se nalazi jevrejski lobi koji su predvodili, braca, Joe i Ben.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2008, 09:01:01 pre podne »
dadada...jeste to dobra opcija...ali imass li ti predstavu koliko je to skup obrok?

Van mreže Sini

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2008, 03:42:33 posle podne »
probaj sa necim poput ovoga:



ako se ne varam 28g proteina, ukus moze da prodje a neces biti ni gladan... cena je ako se ne varam 250 din

Van mreže rambo92

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2008, 04:22:13 posle podne »
dadada...jeste to dobra opcija...ali imass li ti predstavu koliko je to skup obrok?


Ja sa 1kg micelarnog kazeina i 1kg whey imam 60 obroka, mijesam ih 50:50, to me dođe 45eura, na kraju kad se sve sracuna dođe jeftinije nego neka druga opcija
Citat: enanthator
Matori, egositicni, sexualno devijantni kreteni, vode IFBB. Sami celnici su korumpirani kriminalci, visokog kalibra, a iznad njih se nalazi jevrejski lobi koji su predvodili, braca, Joe i Ben.

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2008, 04:23:18 posle podne »
probaj sa necim poput ovoga:


ako se ne varam 28g proteina, ukus moze da prodje a neces biti ni gladan... cena je ako se ne varam 250 din
Gde to ima da se kupi - jos nisam nigde zapazio ?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2008, 04:29:31 posle podne »
probaj sa necim poput ovoga:


ako se ne varam 28g proteina, ukus moze da prodje a neces biti ni gladan... cena je ako se ne varam 250 din
Gde to ima da se kupi - jos nisam nigde zapazio ?

Serving Size1Bar(85g)
Servings Per Container12
Amount Per Serving   % DV
Calories   380   
Calories From Fat   180   
Total Fat   19g   30%
Saturated Fat   7g   33%
Trans Fat   0g   
Polyunsaturated Fat   3.5g   
Monounsaturated Fat   7g   
Cholesterol   5mg   1%
Sodium   130mg   5%
Total Carbohydrate   31g   10%
Dietary Fiber   4g   15%
Sugars   8g   
Sugar Alcohol   15g   
Protein   26g   52%
Vitamin A      0%
Vitamin C      0%
Calcium      6%
Iron      10%
* Percent Daily Values (DV) are based on a 2,000 calorie diet

pa i nije nesto, 19g masti i 31 g UH...


Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Zamena obroka...
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2008, 05:02:37 posle podne »
A gde ima da se kupi to ???