April 28, 2024, 08:17:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje? help...  (Pročitano 5296 puta)

Van mreže mr.Lojd

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pitanje? help...
« poslato: Mart 18, 2008, 11:34:22 posle podne »
Devojka hoce da nabaci masu...na guzu uglavnom i na noge , naravno misicnu.Moje pitanje je da li treba kupiti neke suplemente i koje? i kako trenirati ? da li za to idu treninzi za masu ono malo ponavljanja sa kilazom ili nesto drugo? unapred hvala...
Wut im doin, gettin money, wut we doin, gettin money
Wut they doin, hatin on me, but they neva cross
Cash money still the company, and bitch im the boss!!!!!!!!!

Van mreže Nella

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 872
    • http://www.nellamehinovic.se
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2008, 05:10:19 pre podne »
Devojka hoce da nabaci masu...na guzu uglavnom i na noge , naravno misicnu.Moje pitanje je da li treba kupiti neke suplemente i koje? i kako trenirati ? da li za to idu treninzi za masu ono malo ponavljanja sa kilazom ili nesto drugo? unapred hvala...

kazi djevojci da dodje i malo procita forum...ovdje ima jako mnogo informacije o svim suplimentima, treninzima itd...
LIFE IS NOT MEASURED BY THE NUMBER OF BREATHS WE TAKE,BUT BY THE MOMENTS THAT TAKE OUR BREATH AWAY.

Nella

http://www.myspace.com/nellamehinovic

http://www.nellamehinovic.se/

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2008, 11:30:53 pre podne »
Hajde za pocetak da damo bar neke osnovne informacije, no i mimo toga neka devojka dodje na forum i prelista malo teme da se detaljnije informise, ok?

No, nisi nam rekao koliko devojka ima godina (jako bitno!!) i da li je ovo njen prvi dolazak u teretanu? Ako ona vec neko vreme trenira, reci nam koliko cesto tj nedeljno ide na trening?
Sve to znaci, da ovo sto cu sad reci je na osnovu mojih pretpostavki :)

Recimo, da trenira 4 puta nedeljno. Evo predloga:
1. trening: xxx, kvadriceps i listovi
2. trening: xxx, zadnja loza/gluteus
3. trening: xxx, kvadriceps i listovi
4. trening: xxx, zadnja loza/gluteus
xxx predstavlja neki drugi deo tela koji se planira trenirati tog dana
Kako vidis, noge su "razdvojene" na 2 dela, po ovom ispada da se noge treniraju na svakom treningu, ali nije bas  tako. Istovremeno, pazila sam da se npr gluteus/zadnja loza odmori do sledeceg treninga kad ce se opet to isto raditi.

E sad ... kako vezbati?
3-4 vezbe za svaki deo/misic.
Treba raditi sa maksimalnim tezinama koje ona moze da podnese, a da pri tome ne ugrozi formu izvodjenja. Broj ponavljanja u svakoj seriji neka ne ide preko 10 ili 12, osim za listove jer njima treba dosta vise ponavljanja da bi reagovali (sto je logicno).

Suplementi: whey, glutamin.

Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2008, 01:22:21 posle podne »
tanja

mislim da si sada tek uradila haos i konfuziju..

reci..kvadricpes..whey..glutamin..zadnja loza.,gluteus...njima ma bas ne znace nista niti su upucenio u to..

oni znaju sta je guza....ali ne znaju koje su to vezbe za guzu....

a sve dok ne dodje na forumm i vidi slikovta objasnjejna vezba za guzu..od toga posla enma nista

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2008, 02:26:56 posle podne »
pa zato i jesam pitala koliko devojka ima godina i da li tek dolazi prvi put u teretanu ili vezba vec neko vreme ... a onda sam sve ono napisala unapred se "ogradjujuci", tj sa pretpostavkom da se vec trenira neko vreme :) lepo sve pise :)

ok sada? :)

u svakom slucaju, kad se mr. loyd javi (ili devojka), tek tad cemo imati uvid u pravo stanje, i onda eventualno nesto promeniti i detaljnije objasniti

Van mreže mr.Lojd

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2008, 10:42:53 posle podne »
Evo mene... :-) Ovako devojka mi je isla na fitness jedno mesec dana ali samo na kardio ... inace ima 20 godina ... ja sam joj sad sastavio neki trening na bazi malo cardio malo anaerobni trening.Intenzitet sam odredio da bude 3 dana pa 1 odmor stim sto je prvi dan vezbe i tegovi ,drugi cardio a treci opet tegovi pa onda odmor taj jedan i opet isto.Kupio sam joj malo L-carnitine zbog masti redukovao sam joj ishranu na 6 obroka dnevno...Posto mrzi teretanu cardio sam smislio nek radi brzo penjanje stepenicama na 6 sprat :) i tako jedno 30-40 minuta + jedno vijace dve tri serije po dva tri minuta...zanima me koji tacno PROTEIN da kupim? i kako da pije to? da li treba da uzmemo i glutamin? hvala vam na pomoci ljudi...
Wut im doin, gettin money, wut we doin, gettin money
Wut they doin, hatin on me, but they neva cross
Cash money still the company, and bitch im the boss!!!!!!!!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2008, 09:48:28 pre podne »
Znaci, znamo sta je kvadriceps i sta je gluteus :)

Whey protein treba kupiti, od bilo kojeg poznatog proizvodjaca, a ukusa ima i vise nego dovoljno: vanilija, banana, cokolada, jagoda .. neka to pije sa vodom, jeste da je sladje i lakse popiti sa mlekom/jogurtom, ali bolje je sa vodom. 3 puta dnevno: jednom ujutru, drugi put nekih pola sata ili sat pred trening, i treci put uvece pred spavanje. Sto se glutamina tice, kad se smucka (sa vodom) treba ga odmah popiti, on ne sme da stoji. Dobijanje na misicnoj masi ce biti znatno brze i kvalitetnije ukoliko dodas 3-7 gr glutamina whey protein ujutru odmah po ustajanju, posle treninga i kasno uvece pred odlazak na spavanje.

Van mreže mr.Lojd

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #7 poslato: Mart 20, 2008, 07:04:18 posle podne »
Hvala njata znaci i protein i glutamin se muckaju zajedno...sjajno...bas vam hvala na pomoci...samo jos jedno pitanjce i povlacim se da ne bih gusio. TJ. dva pitanjca. Koja vezba je najjaca za dobijanje mase "gluteusa :)" ??? i da li se vezbanjem odredjene misicne grupe pri koriscenju proteina baca akcenat na tu misicnu grupu sto se tice mase ili se protein ravnomerno rasporedjeje svim misicima na telu?
E da imam jos jedno pitanje da li se piju proteini i glutamin i kad se radi cardio trening?  vilonet002
Wut im doin, gettin money, wut we doin, gettin money
Wut they doin, hatin on me, but they neva cross
Cash money still the company, and bitch im the boss!!!!!!!!!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2008, 01:05:54 posle podne »
pazi, ne moras ti da glutamin i protein muckas zajedno. probaj jedno vreme posebno.
protein se naravno ravnomerno rasporedjuje. a to sto neki deo tela vise ili manje napreduje u odnosu na ostali deo tela, to nema nikakve veze sa unosom proteina i njegovim "rasporedjivanjem" ;) jednostavno, svi imamo neki deo tela koji je "talentovaniji" odnosno lakse i brze reaguje na trening, i to je sve.
Za gluteus forsirati cucanj, ali ne onaj kratki, vec dublji, da se ide dole dok butine ne budu u paraleli sa podom, zatim iskorak je obavezan, mrtvo dizanje, i 'leg curls'
(pogledaj http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,9904.0.html)

Van mreže mr.Lojd

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pitanje? help...
« Odgovor #9 poslato: Mart 22, 2008, 04:45:27 pre podne »
Hvala ti njata na pomoci !!! Poslusao sam sve savete...
Wut im doin, gettin money, wut we doin, gettin money
Wut they doin, hatin on me, but they neva cross
Cash money still the company, and bitch im the boss!!!!!!!!!