April 29, 2024, 02:55:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!  (Pročitano 11463 puta)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« poslato: Mart 25, 2006, 09:10:34 posle podne »
Ovako,prvo par informacija o meni :)
Godište 89 - 17 godina
Visina 195
Težina oko 95
Trenirao vaterpolo i plivanje oko 3 godine,neaktivan zadnjih godinu dana.
Pre par dana sam krenuo u teretanu pa bih želeo da se što više informišem pre nego što bude kasno.Pa da krenemo :)
1.Uticanje teretane na rast.Kapiram da ste već sigurno obradili ovo pitanje pa bi link dobro došao ako vas ne mrzi da pišete.
2.Koje bih vežbe trebao da radim za početak,koliko serija i po kolko?
3.Imam masu,pa bih želeo da se izdefinišem pa me zanima šta bi bilo ako bih prestao da idem u teretanu?Da li bi to splasnulo?
Pogledao sam slike Peđe kada je ne-izdefinisan i nisam mogao da verujem kako je to moguće 8O .I koje mi savete dajete kako da to postignem?
4.Želim da stanjim noge i smanjim dupe pa na koje vežbe da obratim pažnju?
5.Da li je dobra kombinacija plivanje-teretana?
Pozdrav

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2006, 09:46:03 posle podne »
Dakle,prvo pozdrav tebi i dobrodosao!Mene ne mrzi da pisem posto nemam nekih obaveza do 23h. :wink:
U bodybuildingu nema nekih tajni,to je ono sto hocu prvo da ti kazem(sve se saznaje vremenom,nista preko dana).Znaci program za vezbanje mozes od svakog da dobijes tipa,mozda cak i od instruktora ako ti radi u teretani  :wink: : Ja cu ti napisati program kako sam ja radio 2-3 meseca dok se nisam navikao na pokrete i balans...
Nemoj za pocetak da  forsiras kilaze zbog jake upale misica i moguce povrede...Moja preporuka ti je da vezbas na sledeci nacin:
Radi 2 grupe misica dnevno i u toku sedmice odvoji bar 3 dana kada neces vezbati u teretani.Plivanje je super i ne znam zasto si to zapostavio zadnjih godinu dana...U svakom slucaju OK je ako mozes da izdrzis i jedno i drugo.
Znaci,ovo je program za teretanu:(napisacu ti dane a ti ih rasporedi kako tebi odgovaraju)
Ponedeljak:Grudi,triceps
Utorak:Odmor
Sreda:Ledja,biceps
Cetvrtak:Odmor
Petak:Ramena
Subota:Noge
NedeljaOdmor
Najbitnije je da ne radis vezbe mehanicki vec da se u svakoj seriji maksimalno skoncentrises i das sve od sebe.Uvek koristi pravilnu formu vezbanja ma kakve god kilaze bile na tvojim rukama!
Znas,ne vredi da ti pisem broj ponavljanja,serija i vezbe kada neces znati sta je sta...Gledaj u teretani kako iskusniji rade vezbe i pitaj ih ako ti nesto nije jasno-tako ces jedino nauciti (sve je u praksi)  :wink:
Pozdrav.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2006, 12:01:25 pre podne »
da ti ukratko odgovorim po brojevima kako si postavljao pitanja


1.ne utice,a i da utice sta ce ti vise od 195???
2.to ti ne mogu napisati ukratko,imas cini mi se ovde neke primere vezbi za odredjene misice,ali najbolje da ti to neko konkretno pokaze u teretani-najbolje neko sa iskustvom i znanjem,verovatno ta teretana ima instruktora
3.ne gledaj Pedju i ne ravnaj se po njemu :D
4.da smanjis noge i dupe,ako imas visak masnoce-trci,vozi bajs,pazi na ishranu,ako imas visak misica-blago tebi :D
5.odlicna :D

i, dobro dosao :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2006, 04:41:37 pre podne »
Citat: sasacg
da ti ukratko odgovorim po brojevima kako si postavljao pitanja


1.ne utice,a i da utice sta ce ti vise od 195???
2.to ti ne mogu napisati ukratko,imas cini mi se ovde neke primere vezbi za odredjene misice,ali najbolje da ti to neko konkretno pokaze u teretani-najbolje neko sa iskustvom i znanjem,verovatno ta teretana ima instruktora
3.ne gledaj Pedju i ne ravnaj se po njemu :D
4.da smanjis noge i dupe,ako imas visak masnoce-trci,vozi bajs,pazi na ishranu,ako imas visak misica-blago tebi :D
5.odlicna :D

i, dobro dosao :D
....DOBRO DOSAO....vidju saleta..... :twisted:  :twisted:....

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2006, 08:20:08 pre podne »
Jel možete da mi malo bolje odgovorite na pitanje 3!
Veoma mi je važno!

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #5 poslato: Mart 26, 2006, 11:25:53 pre podne »
Citat: Corey
3.Imam masu,pa bih želeo da se izdefinišem pa me zanima šta bi bilo ako bih prestao da idem u teretanu?Da li bi to splasnulo?

A zasto bi prestajao da vezbas?Dovoljno si izrastao,kazes da imas masu-znaci imas dobre predispozicije + kazes da si trenirao plivanje...Ako bi trenirao na primer godinu dana i prestao da se bavis bodybuildingom naravno da bi splasnuo!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2006, 11:31:29 pre podne »

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2006, 11:35:06 pre podne »
Citat: Corey
Peđa nije prestajao da trenira ali mu je ipak ovo uspelo

http://img261.imageshack.us/img261/2107/pedja11mb.th.jpg

u ovo

http://img194.imageshack.us/my.php?image=bathroom4ms.jpg

?TO me brine


pa ova druga je kada je bio na masi a prva sa takmicenja

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2006, 11:53:57 pre podne »
Da,ali kako je moguće da sva ta definicija tako lako nestane?

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2006, 11:57:35 pre podne »
Care, shvati jednu stvar. U BB, takmicari imaju takozvanu on i off season. Dakle kad su off season, jedu, jedu, jedu i treniraju, u cilju da nabacje jos misicne mase, odnosno postanu veci. Nekih 12 sedmica pred takmicenje (zavisno od masnih naslaga), ide se na fazu striktne dijete, gde se radi na definiciji. Dakle, trening ostaje manje vise isti, definicija dolazi iz kuhinje.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2006, 01:00:27 posle podne »
Hehe vidi se da nisi upucen.. Pedja nije splasnuo kako ti to kazes on je samo tu dobio i masnoce zajedno sa misicnom masom i to s namjerom jer se to tako radi u off season kada nema takmicenja jer si tada jaci i postajes veci.. a pred takmicenje se opet s namjerom (kardio, ishrana) definise, gube se masne naslage a oni misici koji su prije bili manje vidljivi sada dolaze do velikog izrazaja.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2006, 02:42:55 posle podne »
Svi bb takmicari izgledaju tako u off sezoni,znaci niko od njih nije izrezan tokom cele godine vec to postizu u jednom periodu pred takmicenje.Nemoj se opterecivati tim stvarima ionako neces izgledati kao oni :D Samo treniraj i uzivaj,ne opterecuj se svim i svacim,OK :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #12 poslato: Mart 27, 2006, 06:53:01 pre podne »
Citat: Corey
Peđa nije prestajao da trenira ali mu je ipak ovo uspelo

http://img261.imageshack.us/img261/2107/pedja11mb.th.jpg

u ovo

http://img194.imageshack.us/my.php?image=bathroom4ms.jpg

?TO me brine
...Uf.covece...pa ti si totalno ne upiucen...ovkav izgled jkao na slici mozes da imas 1 DAN!!!!!!!!...vec sledci dan nakon takmicenja sam tezi 6-9 kg ne izlgbedam naravno kao na 2 slici omdah ali ako nema takmicnja u planu u narednom periodu...mmmmmm...veoma brzo dodjes na to... :twisted:  :twisted:  :twisted: /...nemoj to ni da pokusavas i da ti uspe da se izrezes uz pomoc sve hemije ovog sveta,nemozes da imas takmicarski izgled tokom cele godine...

ja ovde ne kazem da svako izlgeda kao ja na 2 slici..naprotiv...ali nemozes ocektivati ni da budes takmicarski spreman tokom cele godine...

imam momka koji vode racuna o ishrani tokom cele godine i pravilnom suplemetacijom i svim ostalim segnmetnima izlgedaju sasim ok tokom cele godine,ali to ej daleko od onoga sto se trzi na takmicenjima i naravno njihova misicna masa nije na noviu koji se trzi na takmicenjima...

dakle,,tu postiji mnogo opcija i varijanti,ali kako vidim ti si pocetnik u celoj toj prici,tako da se ne opterecivas sa tim..

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #13 poslato: Mart 27, 2006, 07:58:21 posle podne »
Jedno pitanjce,
kada je najbolje da krenem da radim definiciju,posle koliko vremena?

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Krenuo sam u teretanu - Šta sad?!
« Odgovor #14 poslato: Mart 27, 2006, 08:13:40 posle podne »
kad budes bio zadovoljan masom kojom budes imao...