Mart 28, 2024, 12:59:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Pivski kvasac i surutka u prahu?  (Pročitano 43167 puta)

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Pivski kvasac i surutka u prahu?
« poslato: Decembar 16, 2005, 02:33:39 posle podne »
Novo pitanje :)
Cuo sam da su pivski kvasac i surutka u prahu odlicni izvori ugljenih hidrata i proteina pa me zanima da li je neko koristio nesto od pomenutih i kakvo iskustvo ima  :D  Drugim recima...da li je surutka u prahu bar priblizna whey-u s obzirom da su na bazi iste materije - surutke?
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2005, 04:03:33 posle podne »
Citat: bane83
Novo pitanje :)
Cuo sam da su pivski kvasac i surutka u prahu odlicni izvori ugljenih hidrata i proteina pa me zanima da li je neko koristio nesto od pomenutih i kakvo iskustvo ima  :D  Drugim recima...da li je surutka u prahu bar priblizna whey-u s obzirom da su na bazi iste materije - surutke?


surutka u prevodu na engleski je whey , znaci whey=surutka , a vecina na ovom forumu ih koristi , ako mislis na surutku u prahu novosadske(ili suboticke  nisam siguran ko je proizvodjac) mlekare onda postoji razlika u sastavu.
sto se tice pivskog kvasca ukus je odvratan ali je dobar  izvor b vitamina a ima i dosta proteina i UH ali whey protein je zakon pa ako razmisljas o kupovini kupi whey a mozes kupiti pivski kvasac u tabletama i koristiti ga ka izvor b vitamina .

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2005, 04:59:36 posle podne »
surutka ne sadrzi ni 10% proteina u svom sastavu tako da jednacina whey=surutka ne vazi.pivski ima ruzan ukus ali se naviknes brzo,ja ga uzimam sa jogurtom,i odlicno utice na poboljsanje apetita
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2005, 05:04:04 posle podne »
Citat: sasacg
surutka ne sadrzi ni 10% proteina u svom sastavu tako da whey=surutka ne vazi.pivski ima ruzan ukus ali se naviknes brzo,ja ga uzimam sa jogurtom,i odlicno utice na poboljsanje apetita


rekao je surutka u prahu a to je isto kao whey powder , nisam mislio na whey protein , whey u prevodu je surutka .

whey protein powder u prevodu na srpski je prah surutkinog proteina .

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2005, 05:07:58 posle podne »
jeste whey u stvari protein iz surutke,ali ova sy=urutka koja se kupuje u prodavnicama nema 10% proteina,dok whey powder sadrzi 70% pa na gore
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2005, 05:14:07 posle podne »
Citat: sasacg
jeste whey u stvari protein iz surutke,ali ova sy=urutka koja se kupuje u prodavnicama nema 10% proteina,dok whey powder sadrzi 70% pa na gore

tako je , zato sam i pitao da ne misli mozda na surutku u prahu koju prave nasi jer nije isto , to sto prave nasi je samo dehidrirana surutka koja sadrzi malu klicinu proteina .

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2005, 05:47:16 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: sasacg
jeste whey u stvari protein iz surutke,ali ova sy=urutka koja se kupuje u prodavnicama nema 10% proteina,dok whey powder sadrzi 70% pa na gore

tako je , zato sam i pitao da ne misli mozda na surutku u prahu koju prave nasi jer nije isto , to sto prave nasi je samo dehidrirana surutka koja sadrzi malu klicinu proteina .


da, mislio sam na surutku u prahu koja se kupuje u zdravoj hrani...
Hvala na objasnjenjima... :)  Pisao sam vec na pansportovom forumu da imam problema s slabim gojenjem zato se i raspitujem oko ovih stvari.
Znam da je whey protein najbolje resenje ali kako mi je budzet dosta ogranicen zanimaju me i moguuce jeftinije alternative...ako postoje naravno :) E sad zanima me jos jedna stvar... Koliko dugo je potrebno da se uzima whey da bi se doshlo do nekih rezultata?

Znaci, imam 67 kg i visok sam 180cm...a zaleo bih da dodjem na nekih 78-80kg tezine... Iz vasih iskustava (onih kuji su nekad mozda bili kao ja  :oops: ) koliko vam je trebalo da se ugojite i odjete do neke normalne proporcije visina/tezina?
mUnZe kOnZa :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2005, 06:01:28 posle podne »
niko ne moze da ti kaze sta mozes da ocekujes ako uzmes ovo ili ono,sve je individualno.moras da znas da ovi suplementi predstavljaju samo DODATKE ishrani,nikako nisu najvazniji faktor koji ce ti pomoci da ostvaris svoj cilj.najvaznije je da jedes kvalitetnu hranu u dovoljnim kolicinama,da dobro treniras i naravno dovoljno se odmaras.
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2005, 06:06:10 posle podne »
Citat: bane83
Citat: Markoni
Citat: sasacg
jeste whey u stvari protein iz surutke,ali ova sy=urutka koja se kupuje u prodavnicama nema 10% proteina,dok whey powder sadrzi 70% pa na gore

tako je , zato sam i pitao da ne misli mozda na surutku u prahu koju prave nasi jer nije isto , to sto prave nasi je samo dehidrirana surutka koja sadrzi malu klicinu proteina .


da, mislio sam na surutku u prahu koja se kupuje u zdravoj hrani...
Hvala na objasnjenjima... :)  Pisao sam vec na pansportovom forumu da imam problema s slabim gojenjem zato se i raspitujem oko ovih stvari.
Znam da je whey protein najbolje resenje ali kako mi je budzet dosta ogranicen zanimaju me i moguuce jeftinije alternative...ako postoje naravno :) E sad zanima me jos jedna stvar... Koliko dugo je potrebno da se uzima whey da bi se doshlo do nekih rezultata?

Znaci, imam 67 kg i visok sam 180cm...a zaleo bih da dodjem na nekih 78-80kg tezine... Iz vasih iskustava (onih kuji su nekad mozda bili kao ja  :oops: ) koliko vam je trebalo da se ugojite i odjete do neke normalne proporcije visina/tezina?


gledaj ako nemas dovoljno para onda najbolje da uzmes neko manje pakovanje wheya , ja sam burazeru uzeo prostar whey 500g za 860 din u atpsportu , pogledaj na sajtu pansporta i atpsporta cene wheya . kupi neko manje pakovanje i koristi whey sa deks. samo posle treninga , a ostali unos proteina nek ti bude iz mesa(belo pilece meso je sada 280din.) , mleka(bolje ti je kefir ili jogurt) , kupi ovsene pahuljice(70din kg) jedi pirinac ,paste, posni sir , jajaitd . trba ti negde oko 200g proteina dnevno .

moguce je ali pitanje za koliko vremena , znas koliko para toliko muzike , i ja sam tu tvoje visine ali oko 84kg i planiram da do maja dodjem do 90kg , valjda cu uspeti .

koliko imas para  za hranu i suplemente pa da nekako odradimo budzet .

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2005, 07:00:08 posle podne »
bolje neka ide na 250g proteina dnevno za njegovu tezinu,ali ko jos cepidlaci?50g gore-dole(bolje gore) :) uzmi mleko ili jogurt koje ima manje masti.uz ovo sto je markoni naveo mozes da dodas i tunu.i nemoj da ti cilj bude da se samo ugojis za 10-12 kila,probaj da ta masa ne bude najvecim delom salo,zato pazi na ishranu
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2005, 07:02:10 posle podne »
uh kad smo kod nabacivanja mase,ja sam pao od letos sa 109 na 95.ali ko ga j..e,sad krecemo u nove radne pobede :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 16, 2005, 09:42:52 posle podne »
huh pa recimo da mesecno mogu da izdvojim do nekih 2500 din za whey...
creatin imam (dymatize) dekstrozu sam uzeo isto...
Naravno da nije sve u suplementima, ne kaze se za dzabe da su oni DODATCI ishrani a ne ISHRANA :)
mUnZe kOnZa :D

Van mreže manchester

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 117
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 17, 2005, 12:27:09 pre podne »
Markoni, procesljao sam sajt i video da smo negde isti po visini i tezini, ja sam 2 cm nizi i imam 86 kg. Videh da ti je Pedja preporucio da unosis i 5g. proteina po kg, e sad da li imamo isti metabolizam i potrebe to vec ne znam. Uglavnom mislim da je ova brojka ne ostvariva! Znaci ja treniram 4 puta nedeljno  i tih dana unosim po 100g. wheya znaci 80g proteina i to mi je ujedno i najveci unos sto se tice praska,ostalim danima potrosim  mozda 1-2 dozera (ujedno zelim da pitam i ostale da li je uzimanje Wheya u danima pauze bacanje para?). E sad tu je i ishrana ali ako unesem 80g. proteina preko praska gde da nadjem jos 350-400 koji su kao potrebni na moju kilazu , znaci to bi bilo jos nekih 2kg. mesa dnevno uz Whey, SVAKI DAN ,pa ko to mozeeeee....Ne bih da bude da sam se uhvatio za tih Pedjinih 5g. kao pijan plota ali ja ne znam  ni da li unosim cela 3g. dnevno mislim da cesto i ne.Zaista pored vremena provedenog u teretani, ispita,devojke i ostalih zivotnih stvari nemam vremena da pravim sebi 5 visoko proteinskih obroka i vodim samo racuna sta cu da jedem i kad. Kad tako procitam neciji text zapitam se sto ja uopste treniram i dajem pare na suplemente ili se ovde mozda nekad mogu procitati i neki ne realni i preterani saveti.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2005, 01:11:42 pre podne »
stavi jedan dan na papir sve sto pojedes u toku dana,pa izracunaj koliko cega si uneo i na osnovu toga probaj da isplaniras sta dalje,koliko to jos proteina dnevno treba.imas jedan post sa tabelom svih namirnica gde pise sta koja sadrzi pa vidi gde si.e da,dobrodosao na forum :)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pivski kvasac i surutka u prahu?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 19, 2005, 11:40:03 pre podne »
Citat: manchester
Markoni, procesljao sam sajt i video da smo negde isti po visini i tezini, ja sam 2 cm nizi i imam 86 kg. Videh da ti je Pedja preporucio da unosis i 5g. proteina po kg, e sad da li imamo isti metabolizam i potrebe to vec ne znam. Uglavnom mislim da je ova brojka ne ostvariva! Znaci ja treniram 4 puta nedeljno  i tih dana unosim po 100g. wheya znaci 80g proteina i to mi je ujedno i najveci unos sto se tice praska,ostalim danima potrosim  mozda 1-2 dozera (ujedno zelim da pitam i ostale da li je uzimanje Wheya u danima pauze bacanje para?). E sad tu je i ishrana ali ako unesem 80g. proteina preko praska gde da nadjem jos 350-400 koji su kao potrebni na moju kilazu , znaci to bi bilo jos nekih 2kg. mesa dnevno uz Whey, SVAKI DAN ,pa ko to mozeeeee....Ne bih da bude da sam se uhvatio za tih Pedjinih 5g. kao pijan plota ali ja ne znam  ni da li unosim cela 3g. dnevno mislim da cesto i ne.Zaista pored vremena provedenog u teretani, ispita,devojke i ostalih zivotnih stvari nemam vremena da pravim sebi 5 visoko proteinskih obroka i vodim samo racuna sta cu da jedem i kad. Kad tako procitam neciji text zapitam se sto ja uopste treniram i dajem pare na suplemente ili se ovde mozda nekad mogu procitati i neki ne realni i preterani saveti.
.....dobro dosao na forum......

gle stari.....ja sam markoniju rekao 5 gr,jer njegov mi trening lici na to da mu je potrebno toliko protkaca....

e sada...s obzirom da nam je markoni da svoje podatke...visinu,tezinu itd..ja sam samo zbroji 2 i 2....

znaci,ukoliko ti nemas takmicarske pretenzije,ukoliko vezbas neki drugi sistem od markonija,ukoliko nemas vremena ili bilo kakav drugi parametar da ti odreduje pravac onda ti sam moras da nadjes svoj optimum....

znaci....sve je stvar feeleinga i iskustva.....jednostavno se ne moras opterecavati sa brojkama i slovima...kreni ka svom postavljenom cilju a merilo neka ti bude ogledalo....

kada  vidis da si zadovoljan e onda to odrzavaj i onda ces da sponzas svoje telo...

naravno da su smernice koje mozes da nadjes ne samo na ovom forumu dobre i treba da stalno proucavas i istrazujes...ali ne treba da se drzis necijih reci kao pijan plota...

nadam se da si me razumeo