Mart 29, 2024, 12:51:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Sta mislite o simulaciji veslanja?  (Pročitano 22904 puta)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Sta mislite o simulaciji veslanja?
« poslato: Mart 29, 2008, 11:09:14 posle podne »
Kupio bih jedan takav trenazer posto nemam vremena stalno za teretanu ( 2-3 puta najvise idem u teretanu ), pa me zanima vase misljenje o tom trenazeru, posto ga po internetu a i po raznim novinama umnogome hvale kao precica do V ;ohoooo; figure kojoj svi tezimo. :lol:
Posto imam i neke tegice  od 15 kg (montazne) kuci pa bih radio trening za ledja kuci, grudi triceps ramena noge u teretani ostali dani lagani kardio u toku dana sa vijacama ili basket. :mrgreen:
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #1 poslato: Mart 30, 2008, 11:04:13 pre podne »
sto se tice te uloge koju ti spominjes -"precica do V izraza", to je laz.
Ali da je fenomenalna sprava za kardio trening tu nema diskusije.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2008, 01:39:48 posle podne »
http://www.intersport.si/static/cms/sites/intersport.si/media/flipAlbums/vodnikEnergetics2007/Energetics_vodnik_2007_web.pdf

Nasao sam ovaj link i tu imaju dva modela masina za veslanje jedan od 500 i jedan od 200 evra ;think;, pa se sad premisljam koji da kupim, pa sta mi vi predlazete. :lol:

Ako neko slucajno ima ovaj trenazer, neka stavi sliku ako hoce. ;bravi;
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #3 poslato: Mart 30, 2008, 09:02:03 posle podne »
ako trazis prave i najbolje ergometre, onda pogledaj Concept2

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2008, 09:58:27 posle podne »
Znam ali gde naci njega
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2008, 08:27:15 posle podne »
Mi imamo na faxu 2 trenazera i meni su extra oba, pitacu profu sa veslaja gde moze da se nadje ovaj Concept2 on sigurno zna!
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2008, 09:09:18 posle podne »
a jos bolje sad ce leto pa udri po pravom veslanju ako imas gde. Jeftinije je :)

Van mreže cvetkovicorama

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #7 poslato: Avgust 08, 2008, 09:56:46 posle podne »
sto se tice te uloge koju ti spominjes -"precica do V izraza", to je laz.
Ali da je fenomenalna sprava za kardio trening tu nema diskusije.
Sto volim kada neko uleti ovako sa decidiranim misljenjem kao :"NEMOZE i TACKA!!".
Ja sam apsolvent DIF-a i radio sam kao trener veslanja, tako da mislim da imam dovoljno veliko iskustvo i znanje da ti odgovorim pravilno na ovo pitanje.
Sto se tice ergometra koji simulira veslanje-to je zaista sprava koja zahteva nejvisi nivo fizicke spreme od svih ergometara. Pogadja naveci broj misica-od velikih grupa misica najvece naprezanje je na quadriceps-u i  latissimus dorsi misicu ( popularno zvanim lepeza kod nas), tako da bi vremenom dobio taj zeljeni V izgled, narocito zato sto dosta stresa trpi i trbusni zid misica i ledjni misici u lumbalnom delu kicme, sto cini uzak struk, siroka ledja i ramena i daje iluziju slova V. Naravno sve to uz odgovarajucu ishranu.
Istina je da pokret koji se radi prilikom veslanja uglavnom nabacuje masu ( debljinu) na lepezu ali vremenom i sirinu. Jednina "kvaka" kod ovoga jeste to da pri pokretu u veslanju upravo se izvlace ramena i delimicno spustaju. Npr. ja imam zaista siroka ramena ali malo spustena, sto umanjuje taj V oblik ledja koji ti trazis.
Video sam ergometre za veslanje za koje je neko postavio link ovde i to su uglavnom sprave za rekreativce, Concept 2 je sprava namenjena profesionalnim veslacima, sto mislim da je i naznaceno na njigovom sajtu. Ergometar za veslanje se dosta razlikuje od masine za veslanje iz teretane koja nema ROL tj. sediste. Pokret na ergometru je sastavljen iz tri dela, jednostavan je ali ga treba pravilno nauciti-bez toga moze doci do povreda ramena i kicme ( ako se ovaj pokret nepravilno izvodi).
Nadam se da sam ti pomogao, ako imas jos neko podpitanje neustrucavaj se da pitas.
Sportski pozdrav!


« Poslednja izmena: Avgust 08, 2008, 10:08:05 posle podne cvetkovicorama »

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #8 poslato: Avgust 08, 2008, 10:26:54 posle podne »
sto se tice te uloge koju ti spominjes -"precica do V izraza", to je laz.
Ali da je fenomenalna sprava za kardio trening tu nema diskusije.
Sto volim kada neko uleti ovako sa decidiranim misljenjem kao :"NEMOZE i TACKA!!".
Ja sam apsolvent DIF-a i radio sam kao trener veslanja, tako da mislim da imam dovoljno veliko iskustvo i znanje da ti odgovorim pravilno na ovo pitanje.
Sto se tice ergometra koji simulira veslanje-to je zaista sprava koja zahteva nejvisi nivo fizicke spreme od svih ergometara. Pogadja naveci broj misica-od velikih grupa misica najvece naprezanje je na quadriceps-u i  latissimus dorsi misicu ( popularno zvanim lepeza kod nas), tako da bi vremenom dobio taj zeljeni V izgled, narocito zato sto dosta stresa trpi i trbusni zid misica i ledjni misici u lumbalnom delu kicme, sto cini uzak struk, siroka ledja i ramena i daje iluziju slova V. Naravno sve to uz odgovarajucu ishranu.
Istina je da pokret koji se radi prilikom veslanja uglavnom nabacuje masu ( debljinu) na lepezu ali vremenom i sirinu. Jednina "kvaka" kod ovoga jeste to da pri pokretu u veslanju upravo se izvlace ramena i delimicno spustaju. Npr. ja imam zaista siroka ramena ali malo spustena, sto umanjuje taj V oblik ledja koji ti trazis.
Video sam ergometre za veslanje za koje je neko postavio link ovde i to su uglavnom sprave za rekreativce, Concept 2 je sprava namenjena profesionalnim veslacima, sto mislim da je i naznaceno na njigovom sajtu. Ergometar za veslanje se dosta razlikuje od masine za veslanje iz teretane koja nema ROL tj. sediste. Pokret na ergometru je sastavljen iz tri dela, jednostavan je ali ga treba pravilno nauciti-bez toga moze doci do povreda ramena i kicme ( ako se ovaj pokret nepravilno izvodi).
Nadam se da sam ti pomogao, ako imas jos neko podpitanje neustrucavaj se da pitas.
Sportski pozdrav!




vidim ovi atleticari, ne sprinteri , nego dugoprugasi (citaj, atleticari koji se vise, ako ne i potpuno oslanjaju na kardio trening a mnogo manje na trening u teretani) imaju fenomenalno razvijene noge. GISTRO.
A sad ako kazes da si bio trener, razmisli malo kakav je trening veslaca i da li je blizi treningu sprintera ili dugoprugasa.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #9 poslato: Avgust 08, 2008, 10:58:42 posle podne »
slazem se sa Nicom...ne dolazi se tek tako lako do v oblika kako vi zamsiljate... treba tu dosta veslanja, sirokih zgibova, testerisanja, letenja... da se prodje da bi se postiglo nesto.... tako da Dushe ako zelis da se rasiris, raspici ta tri dana u teretani ledja i ramena... slobodni tegovi , veslanje, lat masina, siroki zgibovi... kombinuj... ipak je za V potrebno dosta rada i ishrane.... ipak su to jako kompleksna misicna partija- ramena manje visse tu na treningu znas kako da pogodis prednje srednje i zadje rame... samo oprezno... i skoncentrisano -cuvaj se povreda...

Van mreže cvetkovicorama

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #10 poslato: Avgust 08, 2008, 11:48:17 posle podne »
Znao sam Nico da ces da se uvredis, nema potrebe, nisam mislio nista direktno protiv tebe. niti imam potrebu da se s' nekime prepucavam preko foruma.
Ocigledno niste citali moj post dovoljno da primetite na nigde nisam napisao da se do tog oblika dolazi lako. BTW. Nevidim vezu Nico izmedju tvog pitanja, ledja, nogu i poente. Jedina veza izmedju dugoprugasa i veslaca jeste to da se i jedni i drugi bave ciklicnom granom sporta. Samo mi je upalo u oci da si bez ikakvog obrazlozenja odbio ergometar za veslanje kao sredstvo za dobijanje zeljenih rezultata, bas me zanima na osnovu cega i koliko si vremena uopste proveo na veslackom ergometru(ako si uopste i proveo), mislim da je mojih 12 godina malo duze. Sto se veslackog treninga tice verovatno pucas na neki niski intenzitet i duzi vremenski period treninga, sto nije uopste tacno-istina postoji trening na ergosu koji treje 1h ali sa druge strane postoji i intenzivan trening u serijama od tacno 1 minut . Uzgred, teretana je jedan od tri obavezana dela veslackog treninga!
A kada smo vec poceli sa pitanjima: Jel ti uopste primecujes neku razliku u gradji izmedju dugoprugasa i veslaca, narocito u delu tela o kome je ovde rec?
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2008, 12:17:37 pre podne cvetkovicorama »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #11 poslato: Avgust 09, 2008, 11:16:50 pre podne »
izvini sto moram da se ubacim, ali ti decko sa tvojih 12 godina staza naravno da ces se izgraditi na ergosu ... pa da 12 godina radis bilo sta u kontinuitetu rezulatati ce doci....
ovaj Duh bi samo na tome hteo da izgradi V  ;D
drugo intenzivan trening od 1 min? nema tu dovolno sile sa kojom bi moglo nesto ozbiljnije da se uradi... znaci ergometar moze da dodje u obzir kako neka vrsta kardia ali da se u njega pouzdam kao sredstvo za gradjenje misicne mase.... nikako...i sam si rekao.. vi veslaci imate teretanu, vezbate i na ergosu , vezbate i sigurno ko zna koliko sati dnevno na reci ili gde vec...i to jos radite jako jako dugo... i to je jako dobar sport... veslacka gradja je jedna od najboljih sportskih gradja... ali ako neko hotje tako nesto, mora da se bukvalno bavi sportom i radi sve sto ti radis.... ili da posveti paznju odredjenim partijama u teretani...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2008, 11:18:26 pre podne pirat »

Van mreže silwer67

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
  • ...samo napred!!!
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 15, 2008, 07:24:53 posle podne »
@cvetkovicorama
Kako da znam da se ispravno izvodi vezba(amaterski trening),a da ne dodje do neke ozbiljnije povrede?Kupio bih ovu spravu prvenstveno zbog sinova,pa te molim da sto preciznije odgovoris.Obojica su jos maloletni.Unapred hvala!
Neistrazeni zivot nije vredan zivljenja.
                                     Sokrat

Van mreže cvetkovicorama

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #13 poslato: April 14, 2009, 01:20:30 posle podne »
Postoje tri stava koja su bitna, prednji , zadjni i srednji...u prednjem stavu ruke su ispruzene, kolena savijena i ledja nagnuta ka napred, srednji stav predstavlja pokret u veslanju gde se telo nalazi "na pola rola" (tj. sedistem na pola duzine sipke) noge polu ispruzene ruke i dalje prave  i ledja delimicno ispravljena i poslednji iliti zadnji polozaj gde dolazi do potpunog ispravljenih nogu i kolena ledja su u stavu nekoliko stepeni unatrag od vertikale ( kao da sedite u fotelji npr.) i radi se zavrsni potez rukama tj. privlace se grudima...glava obavezno uspravno drzana u toku celog pokreta...
Kada se vraca iz krajnjeg u pocetni polozaj prvo se energicno izbacuju ruke, , onda se ledja naginju unapred i polako se savijaju noge. Zaveslaj treba biti neuporedivo brzi od "privlacenja nogu" tj vracanja u prvobitni polozaj. Malo je tesko sve objasniti ovako bez pokazivanja, mozda nije lose da odete na youtube i da pogledate kako izgleda ceo pokret...jer posle te analiticke metode koju sam malopre pokusao da objasnim treba ici na spajanje ovih delova u jedan fluentan pokret.
Srdacan pozdrav ,
Milos

Van mreže adler26

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Sta mislite o simulaciji veslanja?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 09, 2009, 09:57:46 posle podne »
Procitah ovdje finih tekstova vezano za veslanje.Inace vise poklanjam paznje kardio treningu nego nabacivanju misicne mase, pa sam sa trcanja i voznje bicikla malo presao na veslanje, ali mi nikako nije jedna stvar jasna, pa bih vas zamolio da mi malo objasnite.
Radi se o tome sto treniram na spravi concpet2 i normalno na toj spravi ima vise programa.Obicno krenem sa distancom od 2000 metara koju jednostavno bez problema prodem, pa odmorim jedno minutu i onda opet 2000 metara koju opet prodem bez ikakvih problema, pa onda treca serija 1000 metara, jer mi je cilj 5000 metara.Radi se o tome sto jacina potezanja lanca na simulatoru mi je slaba jednostavno imam osjecaj kao da vucem pero.Onda sam gledao sa strane dali ima pojacavanje otpora veslanja i ono ima kazljaka koja pokazuje skalu od jedan do deset i onda sam pomjerao tu kazaljku, ali opet isto jednostavno mi lanac kada vucem kao pero.
E sada pitanje:"DALI POSTOJI MOGUCNOST TE JE SIMULATOR JEDNIM DIJELOM U KVARU?DALI POTOJI MOGUCNOST DA JA TO RADIM NEPRAVILNO, HOCU RECI DA NE NASTELUJEM PRAVILNO OTPOR?
Pa et , bio bih vam veoma zahvalan na par savjeta, posto sam prije sedmicu poceo da treniram na simulatoru...