April 25, 2024, 11:30:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Whey za početnika!  (Pročitano 7098 puta)

Van mreže brain_damage

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Whey za početnika!
« poslato: Mart 28, 2006, 10:40:49 posle podne »
Evo počea san ič u teretanu ima misec dana,treniram 4 puta tjedno,jos san u fazi amo rec bezveznog treniranja ali od sljedeceg mjeseca sastavit cu nekakav trening na temelju informacija sa ovog jako dobrog foruma,pa me zanima koji whey da kupim za pocetak je li postoje tu kakve kategorije ovisno koliko dugo treniramo ili se moze bilo koji koristit?

http://www.nutrix.hr/proizvodi/proizvodi-nix.htm , moze whey od twinlaba jer mi je i on dostupan.

koji bi mi preporucili od ponudjenih sa ovog linka,cijena nije vazna , i zanima me jos nesto sta nisan nasa na forumu,da li se whey konzumira u danima kad je odmor u mom slucaju 3 dana jer idem 4 puta u teretanu!

Unaprijed hvala na odgovoru!

btw ako jos slucajno triba ovo viskok san 178 iman 76kg !

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2006, 10:49:36 posle podne »
evo da ne otvaran novu temu...ja san isto amo rec pocetnik...tj. u teretani san nekih 5 miseci....visok san 184..tezak 73-4...triba mi jos dosta mase...pa mi bi koristilo par savjeta koji da whey uziman ..unaprid hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2006, 05:08:56 pre podne »
kao prvo..momci wellcome et borad.....dalje..

sto se tice zibora protkaca u nutrixu ako vec tamo hoces da kupis nece dakle da pogresis da uzmes ili taj whey od twinlaba ili labrad u v-60.....razlike su odista neznate jer jeu obadva preoteina vrhusnkog kvalitetea...

dakle..iako si pocetnik trebalo bi da ispostujes enka osnovan pravila kojih se drzi svi na pocetcima ,a ujedno mora da ti bude jasno da je TAJ PROTEIN DODATAK KVALITETNOJ ISHRANI...

dakle..ako nemas sredjenu ishranu,jako tekso da ces da budes zadovoljan sa svojim rezultatima,..

trening ti nije problem sastavilit na osnouv ifno koje ovde imas a sam kazes da ides 4 puta nedljeno u gum..dakle to je tvoj deo posla....

sto se tice konzumiranja whey-a..pa to je vec opste poznata variajtna....

dakle..najidelanije je da ga konzimiras nakon treninga i radis sejk..
 50-70 gr whey-a
50-70,.gra dextroze////........a ako bi moglo...jos bar..

10 gr kreatina u to seve..

jos jedan obrok mozes da uzimas sa whey proteinom da to je ona 2 sata posle posldenjec cvrstog obroka...dakle pre spavnjae..ali ovaj put ga mozes malo umutiti u mleko.istu kolicinu kao i ona u toku dana..

ujutro ako konuzmiras ovsene pahuljice3 radi ukusa dodaj jednu mericu wheya na njih..to ti je 30 gr..i eto..to bi bilo ono sto svi rade

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #3 poslato: Mart 29, 2006, 11:14:06 pre podne »
hvala na dobrodoslici i veliko hvala na savjetu...cesce cu se motat ovdi jer san dosta sazna i o treninzima i ishrani...

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2006, 11:35:39 pre podne »
Citat: pedjos
ujedno mora da ti bude jasno da je TAJ PROTEIN DODATAK KVALITETNOJ ISHRANI...


To i ja govorim svima koji me pitaju,al ljudi misle da je dosta to popiti i ne moras da jedes ko svinja,ima da radi protein zato sto sam ja to skupo platio.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2006, 12:39:22 posle podne »
Citat: Nuke
hvala na dobrodoslici i veliko hvala na savjetu...cesce cu se motat ovdi jer san dosta sazna i o treninzima i ishrani...
...OK..UVEK SI DOBRO DOSAO OVDE.....POZDRAV

Van mreže brain_damage

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2006, 01:20:46 posle podne »
Zanima me jos par pitanaj u vezi wheya , prirodno iman vrlo jake noge genetika na oca koji je atleticar 30 godina , koje su dosta jace prema gornjem dijelu tijela posebno butine nema tu nista sala samo takva gradja nogu a i trenira san atletiku kroz osnovnu skolu tako da oduvik iman jake noge sad me malo brine kad pocmen ubrzo konzumirat whey+dex i pocmen radit noge jer ih jos nisan pocea radit u teretani da mi nebi jos vise ojacale a to nebi tia tia bi ih cak naprotiv stanjit tako da san pocea i trcat 3 puta tjedno + sta iman koju kilicu sala po drobu!

Iman jos jedno pitanje da ne otvaran novu temu od danas pociman planski trenirat , ovih prvih misec dana san se malo upoznava sa vježbama,utezima,spravama malo po internetu,forumima tako da san nasa jedan split trening koji bi mi mislim odgovara! ili nesto drugo po vama
Koje bi mi vjezbe preporucili da radim za svaki od navedenih treninga!

pon: Grudi - Triceps        
sri: Ledja - Biceps
petak: Ramena - Noge

Mala san upila sa svime ali eto molia bi nekog iskusnog da odgovori stvarno bi mi pomoglo jako puno , Thx ! :oops:

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2006, 01:39:33 posle podne »
Ja sam kao pocetnik krenuo sa weiderovim sistemom vezbi.
Al sam ubrzo ukapirao da mi je to previse,stvarno mi nije logicno zasto prva tri meseca raditi sve partije. I onda sam presao na
pon: grudi,biceps
sre: ledja,triceps
pet: noge,ramena

I to sam picio jedno vreme. A u poslednjih godinu dana ja izmisljam svoj program takoreci,znaci ne oslanjam se ni na jedan sistem vezbi,vec kombinujem onako kako meni najvise odgovara. Al ti kao pocetnik mozes
da radis po onom prog,sto si napisao.
A drugo,treniraj ti i noge,dobro kazes dosta su ti jace od gornjeg dela tela.. al opet,treniraj ih,samo ne tolikim intenzitetom. I vremenom ce ti gornji deo
tela sustici donji.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2006, 02:38:30 posle podne »
Imas dosta vezbi sa opisom na forumu pa pogledaj to,i naravno radi kombinaciju razlicitih vezbi,menjaj,istrazuj...:D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže brain_damage

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2006, 11:54:58 pre podne »
Samo da jos nesto pitan malo je glupo ali eto mozda je od vaznosti , naprimjer danas radin prsa i biceps , da li se rade prvo vjezbe za prsa pa tek onda za biceps ili mogu jednu za prsa pa jednu za biceps pa tako mijenjat , znan da je glupo pitanje.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2006, 12:56:31 posle podne »
Prvo odradis kompletno grudi pa onda pocnes biceps
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2006, 04:05:49 posle podne »
Citat: brain_damage
Samo da jos nesto pitan malo je glupo ali eto mozda je od vaznosti , naprimjer danas radin prsa i biceps , da li se rade prvo vjezbe za prsa pa tek onda za biceps ili mogu jednu za prsa pa jednu za biceps pa tako mijenjat , znan da je glupo pitanje.
..uvek radis prvo veci misic pa onda manji....

a sto se tice nogu..nemoj da brines..veruj mi...da to tako lako ide...ufffff....nemoj da brines i samo cepaj..videti ces...

Van mreže millena

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #12 poslato: April 17, 2006, 08:21:04 posle podne »
evo mene, pocetnice :)
zanima me misljenje o whey proteinu proizvodjaca Optimum Nutrition...
i zanima me koji drugi, ako ne ovaj, se najbolje pokazao po vama.

Izvinjavam se ako nesto dupliram temu ili slicno, ali imajte u vidu da sam tek dosla ovde, te se nadam da  cete me poslati na pravo mesto, zar ne? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #13 poslato: April 17, 2006, 08:25:43 posle podne »
Citat: millena
evo mene, pocetnice :)
zanima me misljenje o whey proteinu proizvodjaca Optimum Nutrition...
i zanima me koji drugi, ako ne ovaj, se najbolje pokazao po vama.

Izvinjavam se ako nesto dupliram temu ili slicno, ali imajte u vidu da sam tek dosla ovde, te se nadam da  cete me poslati na pravo mesto, zar ne? :)
,..dobro dosla millena..

ON je odlican izbor a mis mo na par mesta pricali o tome..tako da bi dobro bilo malo da pretrzis celi pricu oko tema sa proteinima i naci ces ulganvo da smo se svi slozili oko..

DYMATIZE.LABRADA.ON,ULTIMAT.PRO LAB
 :wink:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Whey za početnika!
« Odgovor #14 poslato: April 17, 2006, 08:25:49 posle podne »
dobrodosla milena

optimum whey 100% je odlican protein , najbolji kod nas je ISO-100 pa idu elite whey i ovaj sto si pomenula