Mart 29, 2024, 12:05:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.947 članova - Poslednji član: Alena
X3MShop banner

Autor Tema: U vezi uzimanja proteina  (Pročitano 4874 puta)

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
U vezi uzimanja proteina
« poslato: April 03, 2006, 09:32:14 posle podne »
Bio sam u teretani u sredu, cetvrtak i petak. U subotu sam vozio biciklu. Bio sam pod jakim upalama i osecao sam da mi treba minimum dva dana odmora. Danas je ponedeljak a ja nisam otisao u teretanu jer jos uvek osecam upalu.

Zanima me koliko je pametno/bitno i da li uopste treba uzeti protein (whey) treci dan posle treninga? Znaci, razumem da mora posle treninga obavezno, sutra ujutru takodje, ali me zanima koliko vremena je potrebno da prodje posle treninga u kojem misici traze protein. Ja to kapiram da se posle nekog vremena zatvore "dizne" i da to onda nije to, mislim da ova jedna merica koju sam danas popio nista ne znaci u izgradnji misica. Sta recimo da sam odlucio da ne idem ni sutra ni prekosutra, da li bih i onda, bez obzira na to, morao da pijem protein, odnosno koliko je to efikasno u tom slucaju, u slucaju NE vezbanja, pauze, nije bitan razlog zbog koga se ne vezba.

Shvatate sta hocu da pitam. Sta kazete?

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2006, 09:35:55 posle podne »
Ja mislim da ti ovde niko nece reci nishta loshe za protein.. tj uvek ce ti svi pricati da je on uvek dobar..    sto u principu i jeste..    ali cinjenica je da nije jeftin, tako da ako ti finansijska situacija bash i nije zadovoljavajuca, gledaj da ga pijesh UVEK posle treninga...   jer je on tada najbolji i najpotrebniji...

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2006, 09:57:35 posle podne »
To znam ali nije bas da si mi odgovorio na pitanje. :) Znam ja kada treba da ga pijem ali ja pitam da li NE TREBA onda kada sam rekao? Odnosno, da li mu je tada smanjeno dejstvo i koliko. Svakako da nije isto kada ga popijem posle treninga i tri dana nakon toga. Nija bas da imam para da ga non stop kupujem ali cak i da imam, uvek bih gledao da ustedim.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2006, 10:07:40 posle podne »
Odgovorio sam ti ali nisi razumeo..

Kad god da uzmesh protein nece da ti skodi !!! Ceo dan da ga pijesh, nece ti nishta biti !  Najbitnije je uzimati whey posle treninga, i ujutru kao sto si i sam rekao ! Ali unos proteina uvek treba da ti bude velik!

Ako mene pitash ja bi whey uzimao posle treninga i ujutru, a u toj tvojoj situaciji kad ne trenirash par dana, ja ga licno ne bi koristio, vec bi uzeo bilo koji protein iz namirnica..     Belanca, belo meso...  itd..

Ako vec nemash para na bacanje, pazi kako ga koristish..  

WHEY JE WHEY zbog njegove brze iskoristljivosti..    a to ti bash i ne treba kad ne trenirash 3 dana..      bolje pojedi nesto, a whey cuvaj...

Opet ponavljam , moje misljenje..

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2006, 10:40:10 posle podne »
E bas to!!! To je odgovor koji sam trazio! Hvala, i ja tako mislim!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2006, 10:47:12 posle podne »
Citat: Ogi.
E bas to!!! To je odgovor koji sam trazio! Hvala, i ja tako mislim!


I kada ne treniras prvi obrok ujutro treba da ti bude whey. Spavas recimo sest sati u noci i tijelo ti gladuje pa je whey najbolje rijesenje i onda nakon recimo pola sata trebao bi imati obilan obrok bogat sa proteinima i ugljikohidratima i dobro bi bilo da ako mozes uzimas u najmanju ruku C,E i B vitamine, naravno ako si u mogucnosti.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: U vezi uzimanja proteina
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2006, 02:30:58 pre podne »
Treba da razumijes da je whey protein usvari zamena kao neka vrsta zamene hrane (da ne bi isao u detalje) tako da ga mozes piti ne samo posle treninga sto je neophodno zA razvijamje misica vec i kao zamenu umesto obroka samo gledaj da uzmes recimo prvi obrok Whey ili MRS pa onda sledeci obrok neka ti ovbavezno bude obicna hrana itd