April 18, 2024, 02:55:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!  (Pročitano 661945 puta)

Van mreže Stevcho

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 725
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #810 poslato: Februar 23, 2012, 04:47:21 posle podne »
Dodatna masa mozda pomaze kod cucnja, tako sto daje nizi centar ravnoteze... Ali glavni razlog zasto powerlifteri imaju velike stomake je zato da bi digli kilaze koje dizu, moraju da imaju sto vise kilograma... A kad hoces da imas 130kg sigurno neces jesti pirinac na vodi i piletinu :D Naravno za to nema ni potrebe zato sto niko ne gleda izgled, i zna se da hrana bogatija secerima i mastima bolje potpomaze oporavak, nego neka restrikcija unosa UH i masti radi izgleda. Dakle sve u cilju dizanja sto vise na sipci.

A ako mislis da su svi powerlifteri debeli samo pogledaj nize tezinske kategorije i videces da mnogi lice na bodibildere. Naravno i medju velikim powerlifterima ima izuzetaka kao npr. bb i pl, Stan Effedring, Kirk Karwoski, pa Derek Poundstone itd.
No curling in the squat rack!

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #811 poslato: Februar 23, 2012, 04:50:56 posle podne »
Pitanje je bilo usmereno na trening odnosno sport kojim se bave da ne zalazimo na teren drugih stvari. Mislio sam da li to ima svojih specificnosti < dijafragma ili nesto slicno, drugacije tehnike nego kod bpb...>
Ne razumem?
Onom spoteru sigurno nije stomak tvrd kao kamen, kako si rekao. Ne gleda ti se izgled u PL-u, samim tim i stomacici su uglavnom veci :D
A distenzija je prisutna i u BBu i u PLu pre svega zbog ogromne kolicine hrane koju je potrebno uneti...

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #812 poslato: Februar 23, 2012, 04:51:27 posle podne »
Evo na sport klubu takmicenje,upravo Katona delje. Devojka komentarise
Men sana in corpore sano !

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #813 poslato: Februar 23, 2012, 04:55:00 posle podne »
Pa sam cucanj, mrtvo dizanje, benc pres, imaju veliki uticaj na razvoj trbusnog zida, a sam trbusni zid, igra veoma vaznu ulogu u samim liftovima, tako da je sve to usko povezano.

Jednostavno, vise vremena provode pod teskim liftovima nego bb i samim tim imaju jaci i veci trbusni zid, jedan od razloga.


Van mreže kopa

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 643
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #814 poslato: Februar 23, 2012, 05:17:30 posle podne »
Dodatna masa mozda pomaze kod cucnja, tako sto daje nizi centar ravnoteze... Ali glavni razlog zasto powerlifteri imaju velike stomake je zato da bi digli kilaze koje dizu, moraju da imaju sto vise kilograma... A kad hoces da imas 130kg sigurno neces jesti pirinac na vodi i piletinu :D Naravno za to nema ni potrebe zato sto niko ne gleda izgled, i zna se da hrana bogatija secerima i mastima bolje potpomaze oporavak, nego neka restrikcija unosa UH i masti radi izgleda. Dakle sve u cilju dizanja sto vise na sipci.

A ako mislis da su svi powerlifteri debeli samo pogledaj nize tezinske kategorije i videces da mnogi lice na bodibildere. Naravno i medju velikim powerlifterima ima izuzetaka kao npr. bb i pl, Stan Effedring, Kirk Karwoski, pa Derek Poundstone itd.
ovi izuzetci su imali para za hormon :)

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #815 poslato: Februar 23, 2012, 06:38:22 posle podne »
Isturen stomak zbog teskih dizanja imaju i oni sa vidljivim trbusnjacima. I ima onih koji sa 135kg nose cinijice sa piletinom i pirincem :)  i solidno su iscepani. Ali,tezina tezinu dize osim ako niste genetsko cudo kakvih ima par. Onakav izgled spoteru pomaze samo u jednom a to je da lakse podnosi tezinu na sebi jer je velika masa. No, jebes svaki lift i rezultat kad je zdravlje u problemu. Dodaj na to verovatno solidne doze steroida, efedrina, kofeina i cega sve vec ne i eto ga problem sa holesterolom i pritiskom. Ne mora se biti ni bas lean kao Eferding, jer ne valja kad je misic suv.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #816 poslato: Februar 23, 2012, 07:27:19 posle podne »
Jedno pitanje za liftere. Zasto manje vise svi  ovi velikani imaju ogromne stomake, jel to ima veze sa nacinom treniranja ili u cemu je vec fora ?Cenim da su kao kamen a opet enormno veliki...
samo ovo Vlado, nemoj zbog sebe da se plasis da probas 531 ili neki drugi PL program, ovo sa stomakom nema veze sa nama. O tome brinu ljudi koji imaju velike liftove, ciji je cucanj preko 300kg npr
jeste da dosta ljudi voli da im PL bude izgovor za nedisciplinovanu ishranu, pa kao mene ne zanima izgled, vec snaga, a cucanj imaju 100kg, ili sta znam vec.
Evo ti ne znas Bukasa, on ima bp blizu 200kg i nema stomaka
Milan je decko koji je veliki i jak, on je u kategoriji 300 i gazi ka vise
opet Filip izgleda predobro, a cucanj preko 200kg...tako da moze to fino da se drzi,  sve dok ne dodjes do nekih suludih kilaza

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #817 poslato: Februar 23, 2012, 08:40:27 posle podne »
Veljo pitao sam cisto iz radoznalosti jer sam negde naisao da je tu faktor specificnih pl treninga osim hrane, aas  i ostalog, vezano za polozaj tela kod benca ili tako nesto,ovo sve naravno pricam o profesionalcima uopste nisam mislio na sebe.
Meni je izgled primaran,hahah. Ali sigurno cu da probam iduce zime, tako sam isplanirao .A za tvoju ekipu drugara imao sam prilike da vidim neke slike i klipove i mogu samo da dam veliki aplauz.
Men sana in corpore sano !

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #818 poslato: Februar 23, 2012, 10:00:23 posle podne »
Ljudi u PL-u gledaju mahom one u najtežim kategorijama (činjenica je da apsolutna snaga privlači veću pažnju od relativne snage, tako je u svakom sportu) i onda se stiče utisak da su svi PL-i masni i nesposobni da da rade bilo šta , čak i da potrče. Momak iz naše teretane (Nebojša Bjedov) ima državni rekord u kategoriji do 120kg u čučnju (sa opremom) 352,5 kg, možda ću pogrešiti ali mislim da trči 100m za 11 sekundi, trenira rvanje, itd, Milan će bolje znati. Momak je neverovatno fizički spreman, pazi na klopu i nema visok BF.
PL-i u lakšim kategorijama moraju da vode računa o ishrani jer ako se umaste odoše u višu kategoriju gde će biti u lošijoj poziciji. Izuzetak su samo oni u najtežim kategorijama gde nema težinskih ograničenja ali tu se radi o velikim liftovima ako žele da imaju neki rezultat uopšte.
Ja sam se u poslednje vreme malo više preorijentisao na PL, privlači me taj sport što ne znači da ne vodim računa o ishrani, jedem kao što jedu BB-i samo se trening malo razlikuje. Ne pamtim kad sam poslednji put jeo picu, burek, palačinke i sl, ima nekoliko godina, imam 3 junk dana u toku godine (Božić, Uskrs, slava), i osim toga praktično jedini junk je kad se prežderem u mesari što u principu i nije neki junk. ;D
Standardno je 5 obroka dnevno, u svakom neki izvor proteina, složeni hidrati ujutru i posle treninga (pre treninga me uglavnom uspavaju pa ih izbegavam), u ostalim obrocima neki izvor masti (orasi, lešnici, bademi, mleveni lan), od suplemenata whey posle treninga, blend nekad u toku dana i 15 kom. Omege 3 dnevno. ;D
Što kaže Velja, ima onih kojima je PL izgovor da mogu da jedu šta hoće a rezultate uglavnom nemaju nikakve. Može se raditi na snazi i voditi računa o ishrani, tj. jesti nešto kao BB-i na masi (biti u kcal suficitu, iz čistih izvora). Naravno, rizično je držati neki BF <10% i raditi PL ali se može normalno izgledati.
Kontam da je teško držati neku veliku kilažu i jesti 100% čisto al to opet nije izgovor da se jede šta padne pod ruku.

Smorio sam se od kuckanja... ;D

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #819 poslato: Februar 23, 2012, 10:03:47 posle podne »
Što se hrane tiče.... pre sam se držao striktno samo cisto, od kad sam popustio mnogo mi lepse sve :)

Van mreže Fat Dragon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 370
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #820 poslato: Februar 23, 2012, 10:54:36 posle podne »
Ovo nije lijepo od vas.Ja sam se zbog toga i proglasio lifterom i taman kad sam ubijedio ljude da tako mora , da "mi" lifteri moramo imati stomak , vi se  sad  našli da kažete može to i bez toga. >:(

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #821 poslato: Februar 23, 2012, 11:02:54 posle podne »
Ovo nije lijepo od vas.Ja sam se zbog toga i proglasio lifterom i taman kad sam ubijedio ljude da tako mora , da "mi" lifteri moramo imati stomak , vi se  sad  našli da kažete može to i bez toga. >:(
ma pusti, zlikovci :D
znas i sam da je sve to individualno...evo vamo na keto dijeti ce jos malo moci i licki lonac da se jede :D

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #822 poslato: Februar 25, 2012, 02:02:25 pre podne »
kad bi laik ovo citao pomislio bi da su sve power lifteri na ovom forumu ali sa 70kg tjelesne tezine
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #823 poslato: Februar 25, 2012, 11:46:18 posle podne »
Nisam nikakav Pl ali eto da izlozim neke moje cifre.... u zadnjih godinu dana nisam probavao maksimale, imao sam na bendzu 130 kg, cucanj 130 kg, tada mrtvo nisam ni radio sad radim mrtvo sa 80 kg 4 serije po 10 pon. nisam probavao maksimale, a moja tezina stalno varira izmrdju 75-80 kg...
 

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: KOJE SU VASE MAX TEZINE ?!
« Odgovor #824 poslato: Mart 23, 2012, 08:47:47 pre podne »
Telesna tezina 70,5 kg.
Benc pres 105 kg.
Cucanj 145 kg.
Mrtvo dizanje 160 kg.
Starost 18 godina. Planiram za 3,4 meseca u svakoj vezbi za 10,20 kg da ojacam, javljam kad to uspem. :D