April 26, 2024, 12:14:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Traka za trčanje - raspored  (Pročitano 14309 puta)

Van mreže JCDenton

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Traka za trčanje - raspored
« poslato: April 04, 2006, 05:48:13 posle podne »
Pozdrav svima na forumu.

Vec odavno kuburim sa viskom kilograma (predeo stomaka), visok sam i krupan. Oko mesec dana sam bio na strogoj dijeti koja preporucuje prestanak unosa ugljenih hidrata u telo. I naravno, pokazao se uspeh, ali ja jos uvek nisam zadovoljan, iako kazu da sam se "prepolovio". Naime, ostao je jos uvek stomak (samo manji sada), i ja zelim da uklonim i poslednji gram viska kilograma. Da ponavljam dijetu - nije preporucljivo, jer se trebaju praviti vece pauze (telo ne sme ostati skroz bez ugljenih hidrata, valjda).

E sad. Kupio sam mehanicku traku za trcanje pre par dana
(elektricne su preskupe), i ta stvar je stvarno super.
Mene zanimaju preporuke vas iskusnijih tj. koji je najbolji raspored trcanja (koliko puta dnevno, koja tehnika itd.) da bih postigao ono sto zelim.

Sto se hrane tice, jedem integralni hleb, dosta voca i povrca i hranu sa malo kalorija i unosim 2L vode dnevno i pijem dosta limunade.
Otvoren sam za svake predloge i hvala vam unapred  :)

Van mreže JCDenton

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2006, 05:57:31 posle podne »
I jos nesto: da li mozete navesti hranu i pice koju ne valja unositi za vreme ovakvih treninga (da li je dozvoljeno mleko, limunada itd.) sa obzirom da ne bih imao treninge samo tog trcanja, nego i svakodnevnu voznju bicikla i setnju?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2006, 06:04:21 posle podne »
Vise vode ti treba od 2L,imas dosta o ishrani koju koriste bb na definiciji pa potrazi,najbolje je da trcis ujutru na prazan stomak tj. posle ustajanja+ako radis u teretani-posle treninga sa tegovima jos jedan cardio trening
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2006, 08:25:44 posle podne »
Sto se hrane tice, jedem integralni hleb, dosta voca i povrca i hranu sa malo kalorija

OVO TI EJ GRESKA..MNOGO UH I SAMO SEBI OTEZEVAS POSAO....

NEZNAM STA SI RADIO TJ NA KOJOJ I KAKVOJ SI DIEJTI BIO I SA KIM SI RADIO,ALI BI TREBAO DA KAZES TACNO REZUALTET KOJE SI PSOTIGAO I STA SI TACNO JEO...O TOME SE RADI...

JKER TI S NAMA SAMO STAVIO GOTVO ZAKLJUCAK DA NE SMIJES DA VISE BUDES NA DIEJTI A MI U STVARI I NE ZNAMO O CEMU SE RADI...RAUZMES??/

Van mreže JCDenton

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2006, 10:47:39 posle podne »
Hvala na odgovorima.
Potrudiću se sad da odgovorim na post pedjosa:


Kao sto sam rekao, bio sam na dijeti koja preporucuje (ili ima pravila, kako se uzme) prestanak unosa hrane sa ugljenim hidratima u organizam. Znaci, ne sme se jesti hleb, krompir, pasulj, voće, alkohol, proizvodi od testa, i sva ostala hrana koja sadrzi u sebi ugljene materije ili koja sadrzi veliku kolicinu doticnih (dozvoljeno je jesti hranu koja ima do 1% ugljenih hidrata u sebi).

Dozvoljeno je jesti meso, jaja, povrce (sem boranije i pasulja), piti vodu, caj, i limunadu (limun je jednino dozvoljeno voce u dijeti koje se sme unositi)

Citat
NEZNAM STA SI RADIO TJ NA KOJOJ I KAKVOJ SI DIEJTI BIO I SA KIM SI RADIO,ALI BI TREBAO DA KAZES TACNO REZUALTET KOJE SI PSOTIGAO I STA SI TACNO JEO...O TOME SE RADI...


Sto se tice dijete, sve sam objasnio u ovom postu sad. Rezultati: skinuo sam 12 kg za taj period koji sam drzao tu dijetu ( tih mesec dana )
Jeo sam hranu koja je bila dozvoljena u dijeti, kombinovao, pio dosta vode i jeo dosta kuvanog povrca.

Visok sam 197 cm, trenutno tezak 106 kg, star 20 godina.

Citat
KER TI S NAMA SAMO STAVIO GOTVO ZAKLJUCAK DA NE SMIJES DA VISE BUDES NA DIEJTI A MI U STVARI I NE ZNAMO O CEMU SE RADI...RAUZMES??/


Dijetu nije problem nastaviti, ali ne znam kako bi se "sporazumela" sa tim treningom trčanja na traci i vožnji bicikla koji nameravam da sprovedem. To je jedan od razloga zašto tražim savet vas sa foruma (ukljucujuci i savet za raspored treninga i nacin ishrane)

To je to za sad. Hvala jos jednom svima.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2006, 11:04:00 posle podne »
To je klasican primer Atkinsove dijete i slicnih dijeta bez ugljenih hidrata atraktivne
Salazem se sa tobom da si postigao recicu privremene rezultate
Sada sebe treba da pitas sta si ti usvari izgubio Misice,masnocu ili vodu?
Najverovatnije je da si izgubio misice i vodu i mozda malu kolicinu masnoce ali sve je to kratkog veka Zato ti je predlazem ako hoces da postignez rezultate na duze vreme onda obavezno promeni naci zivota
A sto se ishtrane tice Uzmiman Dovoljno proteina umereno ugljenih hidrata
(bez secera) i Good Fats 15% Na forumi imas dosta detaljnije o ishrani
Zato iskreno ti kazem mani se dijeta posto oni samo izmisljaju nove dijete da bi uzeli pare

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #6 poslato: April 05, 2006, 05:56:21 pre podne »
Citat: JCDenton
Hvala na odgovorima.
Potrudiću se sad da odgovorim na post pedjosa:


Kao sto sam rekao, bio sam na dijeti koja preporucuje (ili ima pravila, kako se uzme) prestanak unosa hrane sa ugljenim hidratima u organizam. Znaci, ne sme se jesti hleb, krompir, pasulj, voće, alkohol, proizvodi od testa, i sva ostala hrana koja sadrzi u sebi ugljene materije ili koja sadrzi veliku kolicinu doticnih (dozvoljeno je jesti hranu koja ima do 1% ugljenih hidrata u sebi).

Dozvoljeno je jesti meso, jaja, povrce (sem boranije i pasulja), piti vodu, caj, i limunadu (limun je jednino dozvoljeno voce u dijeti koje se sme unositi)

Citat
NEZNAM STA SI RADIO TJ NA KOJOJ I KAKVOJ SI DIEJTI BIO I SA KIM SI RADIO,ALI BI TREBAO DA KAZES TACNO REZUALTET KOJE SI PSOTIGAO I STA SI TACNO JEO...O TOME SE RADI...


Sto se tice dijete, sve sam objasnio u ovom postu sad. Rezultati: skinuo sam 12 kg za taj period koji sam drzao tu dijetu ( tih mesec dana )
Jeo sam hranu koja je bila dozvoljena u dijeti, kombinovao, pio dosta vode i jeo dosta kuvanog povrca.

Visok sam 197 cm, trenutno tezak 106 kg, star 20 godina.

Citat
KER TI S NAMA SAMO STAVIO GOTVO ZAKLJUCAK DA NE SMIJES DA VISE BUDES NA DIEJTI A MI U STVARI I NE ZNAMO O CEMU SE RADI...RAUZMES??/


Dijetu nije problem nastaviti, ali ne znam kako bi se "sporazumela" sa tim treningom trčanja na traci i vožnji bicikla koji nameravam da sprovedem. To je jedan od razloga zašto tražim savet vas sa foruma (ukljucujuci i savet za raspored treninga i nacin ishrane)

To je to za sad. Hvala jos jednom svima.
..slika je sada janija...ali ada sam ubejden da sada jos vise gresis jer si rekao da si sada poceo da radis dijetu sa UH tj da jedes voce,hleb i td...dakle...sve te aktibvnosti koje radis te pa ahjde da kazemdrze na distanci da ne buknes od jednom!!!!!

covece..ostavi se takvih glupioh dijeta koje DAJU REZUALTETE ALI UVEK SA JO-JO efektom....

krositi visoko proteinsku hranu sa malim procentom zdravih UH u sta spadaju bas to sto je tebi zabranjeno..povrce kao sto je brokoli,salata itd....pasulj,riza,kormpir..naravno spremano sve na diejtalan nacin ukljcui malo zdravih manoca i ansavi da vezbas tako kako si vezbao..

vaga i ogledalo su ti jednio merilo..ao isi zadovljan..zatezi..ako ide previse...popustaj..jednostavno...

Van mreže JCDenton

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #7 poslato: April 05, 2006, 09:14:09 posle podne »
Evo danas kako mi je protekao dan:

Ujutru, posle ustajanja, uradio sam zagrevanje, pa 30 minuta trcanja HIIT metodom na traci, pa posle opet sitne vezbe. Onda sam doruckovao: pola konzerve tunjevine (pre toga sam iscedio ulje), par rotkvica, i smanjio sam unos hleba. Onda sam otisao na voznju bicikla koja je trajala nekoliko sati, pa sam rucao oko 15h - pola sarme, i kuvani spanac. Onda sam oko 17h krenuo opet na voznju bicikla, i zavrsio je oko 20:30h, pa sam oko 20:45 vecerao -  2-3 kasike kuvanog spanaca, 1 praziluk, nekoliko rotkvica i parcence kravljeg sira. Da li sam dobro postupio, s obzirom da sam poslusao vase savete da se manem dijeta i da pocnem da jedem povrce koje je spremano na dijetalan nacin.

Inace, sutra nameravam da kupim ovsene pahuljice i jos po neke stvari u radnji zdrave ishrane. I da, uneo sam oko 2L vode danas.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #8 poslato: April 05, 2006, 09:17:23 posle podne »
Vise vode kao sto je sasa naglasio (3-4 litra), i ja bih razbio ta 3 obroka odnosno dodao bih jos 2 obroka jer ti je unos proteina mali.. sa 3 obroka mozes samo usporiti metabolizam a ti treba da ga ubrzas.. znaci jedno 4-5 obroka bi bilo OK.

Van mreže JCDenton

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #9 poslato: April 05, 2006, 09:17:52 posle podne »
I da... video sam na linku www.yunet.org/nutrition/ ponudu proizvoda pod kategorijom "Sagorevaci masti". Da li je to preporucljivo da koristim i kakvih efekata ima s obzirom da sam poceo ovaj novi nacin ishrane?


Citat
Vise vode kao sto je sasa naglasio (3-4 litra), i ja bih razbio ta 3 obroka odnosno dodao bih jos 2 obroka jer ti je unos proteina mali.. sa 3 obroka mozes samo usporiti metabolizam a ti treba da ga ubrzas.. znaci jedno 4-5 obroka bi bilo OK.


U redu, poslusacu taj savet :) Hvala. Znaci, da smanjim obroke i da ih raspodelim u manje obroke sa dosta hrane sa zdravim UH i visokim proteinima? Da li da budu manje ili vece kolicine tih obroka? Inace, nemam prevelik apetit tako da promena ili cak redukovanje obroka mi ne predstavlja problem.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2006, 04:46:40 pre podne »
Citat: JCDenton
Evo danas kako mi je protekao dan:

Ujutru, posle ustajanja, uradio sam zagrevanje, pa 30 minuta trcanja HIIT metodom na traci, pa posle opet sitne vezbe. Onda sam doruckovao: pola konzerve tunjevine (pre toga sam iscedio ulje), par rotkvica, i smanjio sam unos hleba. Onda sam otisao na voznju bicikla koja je trajala nekoliko sati, pa sam rucao oko 15h - pola sarme, i kuvani spanac. Onda sam oko 17h krenuo opet na voznju bicikla, i zavrsio je oko 20:30h, pa sam oko 20:45 vecerao -  2-3 kasike kuvanog spanaca, 1 praziluk, nekoliko rotkvica i parcence kravljeg sira. Da li sam dobro postupio, s obzirom da sam poslusao vase savete da se manem dijeta i da pocnem da jedem povrce koje je spremano na dijetalan nacin.

Inace, sutra nameravam da kupim ovsene pahuljice i jos po neke stvari u radnji zdrave ishrane. I da, uneo sam oko 2L vode danas.
.covece 8O  8O  8O ..pa jel ti hoces da se ubijes ili sta???...

pa sta za boga milog aradis??....

3 obroka !!!!! i u sva tri...STRAH ME DA IZRACUNAM KOLIKO IMAS U NUTRA CEGA.......pa mala beba ima veci unos gradivnih amterija od ovoga sto si ti nabroja ovde!!!

neznam sta bih ti rekao....maniti ces se diajta ali ces se ubiti od nedsotatka gradivnih materija...!!

covece..tvoj ukupna potyrosnja prelazi 4 puta vise nego unos!!!!!!...to te moze voditi samo jednom........da pocmes sam sebe da jedes i da se dovodes do te granice...kada ce komisja da zove lekara jer ce da te nadje nege u zgradi zaledjenog i isprljenog...

ovo su ti prijteljski saveti...prelistaj brate sve teme malo,a narocito one koje tebe znaimaju...nemoj cekati da ti neko serivara program koji ce tebi biti super i da ga ti samo rpimenjujes...

ovo sto radis je uzasno i katastrofalno..

Van mreže brain_damage

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2006, 11:51:31 pre podne »
Ljudi odjebite te dijete di se prestaje unosit ug ili di se naprimjer samo jedu bjelancevine to je smrt i nista vise , ako mozete nekako nabavit knjigu ZIVOT U ZONI procitajte jer je knjiga remek djelo covik je po meni triba dobit nobelovu nagradu !!  Dovoljno je procitat ovu knjigu i netriba ti vise u zivotu ni jedna o prehrani , ja je jos citan pocea san ima 2 dana samo da kazen da je grijeh da se vako nesto vrhunski napisano ne procita pogotovo sportasi ali i naravno obicni ljudi !!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2006, 01:03:53 posle podne »
Ko je autor?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže brain_damage

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2006, 02:07:05 posle podne »
Citat: sasacg
Ko je autor?


Glavni autor ti je Dr. Barry Sears a ispod njega manjim slovima pise drugi autor sa kojim je zajedno pisa knjigu Bill Lawren , ako si u mogucnosti nabavit stvarno svaka preporuka !

Van mreže milan45

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Re: Traka za trčanje - raspored
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2006, 09:02:36 pre podne »
prvo pozdrav svima ovo ! ove je među boljim forumima u ex yu - sve pohvale posebno svim iskusnim momcima koji nesebicno dele znanje sa nama. danas to mnogo kosta.
 ovako kad sam krenuo na fitnes (inace sam povratnik) visina 185 tezina 116 KG!!
Posle tri meseca (sada) 103 kg.

3 x nedeljno trening sa tegovima + 30 min trcanja
3 x nedeljno 60 min. trcanja

ishrana bez stetnih masnoca(nista przeno , zaprzeno itd.) barem 4x dnevno
oko treninga pre i posle hrana sa ugljenim hidratima a u danima kad samo trcim sto manje UH.

CILJ do nove godine ispod 90 kg.
od dodataka koristi glutamin i bcaa
trudim se da odrzim misicnu masu ali znam da jare i pare ne ide pa prvo salo.


molim za vas komentar ako nesto gresim
HVALA