April 20, 2024, 01:24:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND  (Pročitano 137541 puta)

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #120 poslato: Jul 20, 2010, 10:19:01 pre podne »

jel mozes da mi objasnis kakve i koje su to PRIRODNE AROME I PRORDNI ZASLADJIVACI tj koji su ti NE PRIRODNI.....

Kratko i jasno, njihovi proizvodi ne sadrze vjestacke arome... ASPARTAM, itd...
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #121 poslato: Jul 20, 2010, 12:09:56 posle podne »

jel mozes da mi objasnis kakve i koje su to PRIRODNE AROME I PRORDNI ZASLADJIVACI tj koji su ti NE PRIRODNI.....

Kratko i jasno, njihovi proizvodi ne sadrze vjestacke arome... ASPARTAM, itd...

Da ne kazes da ovo nije edukativni forum. Eto i ti Generale, imas nesto da naucis.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #122 poslato: Jul 21, 2010, 04:25:43 posle podne »

jel mozes da mi objasnis kakve i koje su to PRIRODNE AROME I PRORDNI ZASLADJIVACI tj koji su ti NE PRIRODNI.....

Kratko i jasno, njihovi proizvodi ne sadrze vjestacke arome... ASPARTAM, itd...

da
gjorsko je u pravu
covek uci uvek i dok je ziv
ali ja bi voleo da ti onda meni objasnis koji su to NEVETACKI ZASLADJIVACI I NE VESTACKE AROME???
jer ukoliko se whey dobija od surtuke onda nesto ne verujem da krava jede npr lesnik,kapucino,orah ili borovnica ili npr RUM pa da bi mleko tj surutka imala okus PRIRODNOG RUMA,LESNIKA,BOROVNICE CAPUCINA ILI SLICNO

hvala u napred na objasnjenju..

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #123 poslato: Jul 21, 2010, 04:46:15 posle podne »
Podjela aroma

Upotreba industrijski proizvedenih aroma donosi još jednu definiciju aroma i njihovu drugačiju podjelu prema porijeklu i načinu proizvodnje. Može se, prema tome, kazati da su arome koncentrisani preparati, sa ili bez drugih dodataka, koji se dodaju prehrambenim proizvodima radi davanja ili dopunjavanja okusa i mirisa (uz iznimku slanog, slatkog i kiselog okusa), a kao takve nisu namijenjene za konzumiranje. Iz ove definicije proizlazi i podjela aroma na:

Aromatski pripravak koji označava prirodni proizvod koji se dobiva prikladnim fizikalnim ili biotehnološkim postupcima iz sirovina biljnog ili životinjskog porijekla;

Prirodne arome dobivene posebnim tehnološkim postupcima označavaju proizvode dobivene termičkom reakcijom aminokiselina s reducirajućim šećerima (Maillardova reakcija);

Arome dima, koncentrirani preparati koji se upotrebljavaju u tradicionalnim postupcima dimljenja namirnica, a dobivaju se iz prirodnih sirovina;

Aromatske tvari što znači tvari poznatog kemijskog sastava, a koje mogu biti:

    * prirodne aromatske tvari dobivene fizikalnim, enzimskim ili mikrobiološkim postupkom iz sirovina biljnog ili životinjskog podrijetla;
    * aromatske tvari identične prirodnim koje su sintetizirane ili hemijskim postupkom izolirane iz prirodnih sirovina, a hemijski su identične tvarima prisutnim u prirodnom materijalu biljnog ili životinjskog podrijetla;
    * umjetne aromatske tvari dobivene hemijskom sintezom, a koje još nisu nađene u prirodnim sirovinama biljnog ili životinjskog porijekla.
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #124 poslato: Jul 21, 2010, 10:33:04 posle podne »
Google je cudo  ;D ;D ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #125 poslato: Jul 22, 2010, 07:18:14 pre podne »
ovo moze da traje u nedogled
sve je ovo lepo
ali dajmi naziv i ime preparata koji u sebi ne sadrzi vestcke arome i zasladjivace tj daj mi ime surutke koja u osnovi ima okus maline npr.....

neverovatno

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #126 poslato: Jul 22, 2010, 10:58:54 pre podne »
ovo moze da traje u nedogled
sve je ovo lepo
ali dajmi naziv i ime preparata koji u sebi ne sadrzi vestcke arome i zasladjivace tj daj mi ime surutke koja u osnovi ima okus maline npr.....

neverovatno

Druze moj, ja ne znam cemu ovo ganjanje i udaljavanje od teme.
Cinjenica je da POSTOJE prirodne i vjestacke arome isto kao sto je i cinjenica da surutka ne moze imati okus maline bez da se isti doda.
Ali ono sto ja pricam jeste da se moze dodati prirodna aroma , a ne samo vjestacka odnosno sinteticka.
Da li je kravlja koza prirodna samo dok je na kravi....

Nego da mi Pedja batalimo ovo prepucavanje i da se cujemo napokon oko one ideje za THE liniju.
Kad nisi u guzvi da te zovem..?
Sile
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #127 poslato: Jul 22, 2010, 03:27:16 posle podne »
naravno da mozes spucati kilo malina gde god volis..malo ce mirisati na malinu, a slatko nece biti, probas samo ellu da umutis pa ce ti biti jasno npr, iako je kupina vrlo 'ukusna' , bez stepa se ipak ne muti ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #128 poslato: Jul 22, 2010, 04:19:06 posle podne »
naravno da mozes spucati kilo malina gde god volis..malo ce mirisati na malinu, a slatko nece biti, probas samo ellu da umutis pa ce ti biti jasno npr, iako je kupina vrlo 'ukusna' , bez stepa se ipak ne muti ;)

To je tacno.
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #129 poslato: Jul 25, 2010, 12:13:11 posle podne »
sile ja sam na odmoru i pisem sa tel
cim dodjem javim se
ali i dalje ja neznam kakva je to PRIRODNA AROMA
nije ganjanja i udljavanje od teme vec bi ja odistazeleo da znam kakva je to  I KOJA PRIRODNA AROMA KOJA SE KORISTI U BILO KOJEM WHEY PROTIENYU...BILO KOJE FIRME I BLO KOJE VRSTE....

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #130 poslato: Jul 26, 2010, 12:55:07 posle podne »
sile ja sam na odmoru i pisem sa tel
cim dodjem javim se
ali i dalje ja neznam kakva je to PRIRODNA AROMA
nije ganjanja i udljavanje od teme vec bi ja odistazeleo da znam kakva je to  I KOJA PRIRODNA AROMA KOJA SE KORISTI U BILO KOJEM WHEY PROTIENYU...BILO KOJE FIRME I BLO KOJE VRSTE....

Vazi druze javi se obavezno.
Evo ja sam kontaktirao biohemicara iz Nanoxa da nam pojasni. Postavicu samo ovaj dio o aromama, da ne bih duljio previse.
  Let’s start with the flavours

 

You have an immense range of flavours for flavouring your product. I remember that only of vanilla you already have more than 200 different products.

We always try as much as possible to use natural flavouring. For some products this is not possible, but you have three kinds of flavours:

 

-          Natural flavor substances, which are derived from plants or animal raw material eventually modified by physical, microbiological of enzymatical processes. These are the best to use but also the most expensive.

-          Nature-indentical flavouring substances, obtained by synthesis or isolated through chemical processes, but it are substances which are indentical to the natural molecules which are responsible for the flavor

-          Arificial flavouring substances, which of course are 100% synthetical molecules, not present in nature, but sometimes mimicking natural flavors.

 

So, what’s in our products:

 

-          Chocolate: only cacao powder and  real chocolate powder (flavour), so a complete natural product

-          Vanilla: contains real burbon vanilla, so also 100% natural

-          Cappuccino: coffe and cacao powder, again 100% natural

-          Strawberry: strawberry extract, modified flavor. Not totally natural but as close by as possible in order really to taste to fresh strawberries
http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #131 poslato: Jul 29, 2010, 10:28:38 pre podne »
ja ne mogu da verujem da si u opste ovo postavio........
pa jbt.........
ok...
znaci  sile....
ti prodajes nanonx i tebi je biohemicar rekao da oni u stvari en koriste nista npr kada je whey od cokolade u pitanju vec da uzmi lost cocoe i da ga onda hemijskim procesima melju i dobijeu prirodnu armou i onda tako za npr 1000 kanta od po 2,3 kg oni melju lisce o kokoe...vanile.....itd itd itd..

pa covece sta je sa tobom..../??????

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #132 poslato: Jul 29, 2010, 10:31:20 pre podne »
i jos nesto
sile
ja sam licno BIO a nisam zvao ni pisao nikome u nekoliko fabrika GDE SE PRAVE,PUNE,RADE kako god hoces nazovi producti........
i sigurno JAKOOOOOOOO dobro znam znam kako i sta se radi i koje su to PRIRODNE arome
pisem sam tel pa mi je jako nezgodno a imao bih svasta da ti napisem...
cim se vratim kuci,veoma lako cu da ti sve objasnim kada budem imao pristup netu itd itd itdi

Van mreže Siledra

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 235
    • Sports Nutrition Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #133 poslato: Jul 29, 2010, 11:06:03 pre podne »
Opet mi odosmo nebu pod oblake.
Ti i ja smo se vrtili oko toga da li postoje prirodne i vjestacke arome.
Ja sam tvrdio i dalje tvrdim da postoje, a to svako moze da provjeri.
Pa sigurno da oni ne melju nista, vec kupuju i koriste gotove arome od specijalizovanih proizvodjaca aroma.
Ali nebitno. Sto god da ja kazem, ti imas svoj odgovor i vidjenje stvari.
S obzirom na tvoje iskustvo ja to postujem.

Ako Bog da mi cemo se i vidjeti uskoro pa cemo imati priliku da pricamo o svemu i svacemu ;)

http://www.amino.ba   -  NAJPOVOLJNIJE U BIH  - THE NUTRITION, NANOX, ACTIVLAB,  ULTIMATE NUTRITION, DYMATIZE - dostava na kućnu adresu brzom poštom za SAMO 3KM

Van mreže BBIML

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 203
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #134 poslato: Jul 29, 2010, 06:36:58 posle podne »
el ima nekih mogucnosti da se kupi nesto kao "uzorak" kao sto moze kod NOX NT kesica jedna ,ima i za neke proteine ,da li ima i za nano i ostale NO proizvode tako nesto da se nadje....?
.................::::::::::::::::::::::::::::::::...............
.................::::::::::::::::::::::::::::::::................
..........::::::.....:::::......:::::....::::...:::::.....