April 20, 2024, 11:01:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND  (Pročitano 137549 puta)

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #255 poslato: Decembar 09, 2010, 03:18:29 posle podne »
Od uvek sam uzimao NO-EXPLODE tacnije prvi put davne 2006 god( narucivao iz USA ) i oni preporuciju 1-3 merice kada se trenira u zavisnosti od kilaze i 1 u danima pauze( pretpostavljam da odrzava vazodilataciju sa jedne strane a sa druge posto ima gomila kreatina u raznoraznim oblicima da i oni deluju da ne duzim...) Inace zavrsavam medicinu u BG pa sam dobro upoznat sa celokupnim funkcionisanjem organizma sta, kako i tako to :-)  
Pedja znam na sta si mislio i upravu si, bez bcaa, glutamina, aminokiselina, proteina, malto a jos bolje waxymaize dzabe no reaktor kada mi udjemo u katabolizam za vreme treninga a nema sta da nas nahrani a o hrani i odmoru da ne govorim :-)
Evo konkretno moje suplementacije:
30 min pre treninga 1,5 merice NO-EXPLODE+7g XTENDA+15g waxymaiz
PRVA POLOVINA treninga 14g XTENDA a druga 10g aminokiselina
posle treninga 50 g THE WHEY AMINO+60G WAXYMAIZ + 7g XTENDA

Mogu priznati da me je sve to malo bunilo i dovodilo u dilemu da li piti NO u danima pauze pa me interesuje Pedja posto imas gomilu iskustva iza sebe da ipak bilo koji NO u buduce koji pijem koristim samo 30 min pre treninga?! Hvala u napred na posvecenom vremenu :-)
« Poslednja izmena: Decembar 09, 2010, 03:23:19 posle podne Stefke »

Spartak

  • Gost
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #256 poslato: Decembar 09, 2010, 03:27:29 posle podne »
Samo prije treninga,jer u toku treninga kao i sto znas imamo ogroman protok krvi kroz misice,plus arginin i citrulin iz NO koji jos vise poticu isto+hranljive materije se mnogo bolje ugradjuju u tom periodu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #257 poslato: Decembar 10, 2010, 11:02:02 pre podne »
stefke
kao sto rece spartak
ali
ja bih dodao da skratis tih 30 min pred trening na 15-20 min min MNOGO BOLJA JE UGRADNJA cim se krene sa trenignom...
sto se tice vazodilatacije u danima kada ne vezbas
TO JE MIT koji su napravile suplt firme(NAGLASVAM DA SA OVIM STO SMA REKAO SAM SEBI SKACEM U STOMAK JER JE I MENI CILJ DA PRODAM NEKI PRODUCT ALI jbg....NIJE MI CILJ DA VARAM LJUDE)
znaci..period odmora je period odmora i tako ga treba shvaiti i doibro razumeti sta je misicu potrebno u dane odmora
mnogo je pametnije npr posveitit se POPUNI GLIK depoa u dane odmora nego VAZODILATACIJI jer jednostavno VAZODILATIACIJA se moze desiiti samo na tenignu tj kada je dovljna kolicina krvi dovede u vebzani misis te uz pomoc iste,koja je naravno izazvana aztotnom reakcijom HRANJIVE MATERIJE a u ovom slucaju bi bile najbolje EAK i to NAJBOJE SU U TECNOM STANJU radi fast actinga-SE UGRADJUJU U MISIC BRZINOM SVETLOSTI (karikiram)
medjutim
xtend jeste sasvim Ok sups ali
stvar jeste u tome da se PRED trening koriste koliko toliko stvari koje nemaju tendenciju fast actinga a u ovom slucaju to sta ti radis je ok tj NO+Xtand
ali
uzimati istu ili slicnu kombinaciju u toku trneinga NEMA SMISLA iz razloga sto ti za pcoetak trening a to je 20 min od konzumiranja  explodea itd vec u semi imas dovljnu kolicinu SLOW ANTICATOBLICA
oni se trose do prve polovine treninga a verovatno i pre
i ti onda krenes sa unosos ISTOH na sredini treninga sto znaci da si vec debelo zakoracio PO PRAVILU TRNEINGA u polovinu...dok se supstance aktiviraju treba da prodje NA ZALOST vise nego pri UNOSU PRED TRENING jer je telo vecu uslu u READY MODE i krenulo da se brani od nasrataja ..
sto bi znacilo da ce vreme dok krene u akciju xtend ili nesto drugo biti u principu KRAJ TRENINGA
onda dolazi PWM i nadam se da je jasno gde onda cela prica odlazi
zato i jeste cilj uzmati LIQ u toku treninga jer ne ostavljaju prostor digestvnom traktu da ih vari vec ih sasvim ok briznom dirketno doprema u krvnu plazmu sto ne ostavlja mogucnost katabolzima i ono sto je jos bitnije ne ostavlja ni trenutak mogucnosti telu da se brani ...

i da
60 gr waxy ti je mnogo
bez obizira sto je to kombinacija NEMA POTREBE ZA TOLIKOM KOLICNOM INUSLINA I OSTANKOM istog na viskom niovu cak i 40 min nakon zavrsteka tretnnga a to se upravo desava na toj i slicnoj kolcini secera u pwm
cak i 50 gr praska JE ZA TEBE SIGURNO mnogo jer koliko sam shvatio ti si NATURAL i to je sigurno PREVELIKA MERA..
ali dobro..to nije tolika greska koja ne moze da prodje..


Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #258 poslato: Decembar 10, 2010, 11:26:58 pre podne »
Pedja, a sto je sa BCAA u prahu, kako se one ponasaju tokom treninga kao hranjive materije?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #259 poslato: Decembar 10, 2010, 12:02:16 posle podne »
molim?

Spartak

  • Gost
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #260 poslato: Decembar 10, 2010, 02:16:19 posle podne »
Pedja, a sto je sa BCAA u prahu, kako se one ponasaju tokom treninga kao hranjive materije?

antikatabolici,znaci misic nece pozderati sebe nego ce iskoristiti bcaa, nakon treninga imaju istu funkciju+povecanu sintezu proteina zbog samog njihovog odnosa (i vece gramaze naravno)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #261 poslato: Decembar 11, 2010, 06:56:32 pre podne »
E na to sam mislio Spartak.Znaci ako nemamo tecne amino , onda moze i BCAA u prahu tokom treninga proci.
Pedja, to sam pitao tek toliko da malo ponovim gradivo, da vidim jel sam dobro naucio i zapamtio. :)

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #262 poslato: Decembar 12, 2010, 11:13:47 pre podne »
Ok Pedja, skracujem vreme pijenja NO pre treninga na 15-20 mini i pijem SAMO PRE TRENINGA :-) Znam inace da treba vremena da se to apsorbuje i pocne ucunak zato 14g XTEND-A u 500ml vode pocinjem da pijem cim pocnem sa treningom i to guckam posle svake serije nekih 25-30 min a posle toga ODMAH popijem 10g amino kiselina i posle ide naravno pwm. E sto se tice tih 50g proteina + 60g waxymize mislim da je to optimalno jer imam 89,1kg i 10% masti, inace sam NATURAL ( bas sam se pre koji dan vrsio testiranja na Medicinskom faxu ) i da bih popunio glikogenske rezerve koje su se istopile.
Koje je tvoje misljenje sto se tice mog razmisljanja i sta da menjam?! :-) Inace kada popijem preostale kolicine krenucu sa tecnim AK u toku treninga, ipak od toga ne postoji bolje :-)

Van mreže bmsking

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #263 poslato: Decembar 13, 2010, 01:30:39 pre podne »
od NOZ-a sa 70kg na 100 u benchu
e jbg
ovo jekao na onom bos forumu....
stvarno nema smisla tj ovakve stvari se na ovom forumu NECE PISATI jer su obicne budalstine..
  mda naravno da nisu budalastine, nego nisam naveo da sam pre toga trenirao, pa sam prestao na dva meseca, i onda kad sam opet krenuo uzeo sam taj NOZ, time sam hteo da kazem da sam se za kratko vreme vratio na staru tezinu, samo sam lose napisao jbg....sorry

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #264 poslato: Decembar 13, 2010, 05:50:19 pre podne »
Ok Pedja, skracujem vreme pijenja NO pre treninga na 15-20 mini i pijem SAMO PRE TRENINGA :-) Znam inace da treba vremena da se to apsorbuje i pocne ucunak zato 14g XTEND-A u 500ml vode pocinjem da pijem cim pocnem sa treningom i to guckam posle svake serije nekih 25-30 min a posle toga ODMAH popijem 10g amino kiselina i posle ide naravno pwm. E sto se tice tih 50g proteina + 60g waxymize mislim da je to optimalno jer imam 89,1kg i 10% masti, inace sam NATURAL ( bas sam se pre koji dan vrsio testiranja na Medicinskom faxu ) i da bih popunio glikogenske rezerve koje su se istopile.
Koje je tvoje misljenje sto se tice mog razmisljanja i sta da menjam?! :-) Inace kada popijem preostale kolicine krenucu sa tecnim AK u toku treninga, ipak od toga ne postoji bolje :-)

neznam na koji si nacin testirao tj sta si tacno testirao na faxu jer nesto ne veurjem da na faxu ima teretanu pa da posle treninga mozes da uradis neka ispistivanja koja bi bila merodavana povodom bilo cega
a ja i dalje ti kazem da BAS IZ RAZLOGA sto si natural da je za tebe 60 gr praska bilo cega a pogtovo secera MNOGO
BF sa kolcinom prostog secera i kolicinom B u pwm NEMA NIKAVE VEZE

IGI
ocigledno nisi dobro ukapirao..
BCAA nemaju bas svojstovo fastatinga i veoma tesko ces sa njima izvuci to sta hoces
sve i da ti ne smeta odvratan ukus istih..a pogtovo kada se uzme u obizor kilicina koja bi trebala da se unese tj potpuno jeista kao i pred ili posle treninga
neznam gde to opravdava ona sredstava osim ako nisi dobio za dz bcaa pa da ga pijes u toku trneinga a i onda bih ja radio podeljbao doze pPRED i POSLE treninga

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #265 poslato: Decembar 13, 2010, 11:42:35 pre podne »
Radio sam testiranje na institutu za higijenu na nekoj spravi koja ti ocitava, telesnu tezinu, procenat masti, vode, koliko kalorija ti treba za bazalni metabolizam itd...znam daje testiranje oko 3 hiljadarke a ja ga dobi dzabalesku :-)
Vazi Pedja, smanjicu kolicine proteina i UH posle treninga a dozu XTEND-A podebljati pre treninga, hvala na savetu :-)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #266 poslato: Decembar 13, 2010, 01:58:44 posle podne »
IGI
ocigledno nisi dobro ukapirao..
BCAA nemaju bas svojstovo fastatinga i veoma tesko ces sa njima izvuci to sta hoces
sve i da ti ne smeta odvratan ukus istih..a pogtovo kada se uzme u obizor kilicina koja bi trebala da se unese tj potpuno jeista kao i pred ili posle treninga
neznam gde to opravdava ona sredstava osim ako nisi dobio za dz bcaa pa da ga pijes u toku trneinga a i onda bih ja radio podeljbao doze pPRED i POSLE treninga

Pedja,  BCAA pijem 20g prije, 20g u toku treninga i 20g poslije treninga.Zar to nije dovoljno?
Evo, to si ti napisao da se BCAA moze uzimati tokom treninga ako nemamo tecne amino.
CITAT:"za u toku trneinga vec sam milion puta rekao sta i kako sluze AK npr TECNE isto kao i sto je vreme apsorbijce BCAA u tku treninga vise nego dobro ko moze da podnosi taj odvratni ukus istih.."ono sto je bitno a to je AK u toku treninga sa mogucnosti INSTANT apsorbcije i tu su na prvom mestu TECNE koje bukvalno ulaze instant u krvotok sa veoma malim zadrzavnjem u digestvnim traktu pa onda i BCAA koje imaju dosta veliku moc brze iskoristiljvosti od strane organizma
"neznam sta ce znaciti podatak ako ti kazem da se tecne amino apsorbuju za 5 min dok bcaa mozda za 10"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #267 poslato: Decembar 13, 2010, 04:10:06 posle podne »
pa ukoliko uzimas 20 gr pred trening onda ce kolicina u krvi biti stablina bez obzira na ovo sta sam rekao
ja sam rekao ovo ukontextu toga da si ti pitao da ih uzimas umesto tecnih AK sto NIKAKO ne mogu da ih zamene ukoliko nije ispunjen preduslov da su uzete PRED trening
a i ovo sto sam rekao posebno..neznam kako mozes u opste da pijes bcaa u toku treninga kada se uzme u obzir da se one ili jako tesko mute ukoliko nisu AJINMOTO a nije mi jasno kako da nemas tecne a uzimas 60 gr dnevno ajinomoto...o tome se radi
iz tog razloga mi se nesto ne slaze u celoj prici..
ali to i nije bitno
ukoliko ti mozes da pijes bcaa u toku treninga.ODLICNO..

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #268 poslato: Decembar 13, 2010, 07:17:43 posle podne »
Pedja,  ja BCAA uzimam 4 pune male zlice za kavu prije, u toku i poslije treninga.To je tocno 20g prije, 20g u toku i 20g poslije treninga.
To nisu ajinomoto BCAA, nego obicne BCAA u prahu koje stavim u flasu vode i promjesam ih.
Ali kao sto kazes, onda je bolje da kupim jos tecne AK za u toku treninga, znaci mislio sam uzeti od Ultimate Nutritiona i to je to.
Onda bi to izgledalo ovako:20g BCAA prije treninga, 4 jusne zlice tecnih u toku treninga i 20g BCAA sa whey,creatin....... u pwm.
Tako bi znaci bilo najbolje, ali niti ovo nije greska sto sam radio?

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: HORSE POWER vs NOXPLODE vs NANO VAPOR vs XPAND
« Odgovor #269 poslato: Decembar 13, 2010, 11:01:18 posle podne »
Radio sam testiranje na institutu za higijenu na nekoj spravi koja ti ocitava, telesnu tezinu, procenat masti, vode, koliko kalorija ti treba za bazalni metabolizam itd...znam daje testiranje oko 3 hiljadarke a ja ga dobi dzabalesku :-)
Vazi Pedja, smanjicu kolicine proteina i UH posle treninga a dozu XTEND-A podebljati pre treninga, hvala na savetu :-)
Određivanje bazalnog metabolizma je komplikovan proces i to što su ti verovatno radili je obično određivanje preko formule koje možeš i sam da sračunaš...zato nemoj da misliš da si ih zeznuo za 3000din ;)