April 25, 2024, 02:12:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa  (Pročitano 37074 puta)

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« poslato: April 04, 2006, 08:58:34 posle podne »
Dakle ovako radio sam sledece:
1.grudi-triceps
2.ledja-biceps
3.ramena-noge

u razgovoru sa drugarom koji vec 10 godina trenira uspesno, kaze da tako mogu lako da se preforsiram posto 1.dana triceps radi svo vreme a drugog kad radim ledja i biceps radi svo vreme, pa kaze da treniram ipak:
1.grudi-biceps
2.ledja-triceps
3.ramena-noge

Evo prvi put sam odradio grudi-biceps ali nisam dobio upalu bicepsa pa mi se cini da to nije dobro uradjeno...
...posto bih forsirao ruke, da li da poslusam drugara ili da radim kako sam na pocetku naveo.
U svakom slucaju zelim maksimalni moguci uspeh, ne bih da zbog rasporeda misicnih grupa u vezbanju uspeh izostane.

Nadam se da cete mi pomoci kao i do sada.

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2006, 09:29:50 posle podne »
Vidi jednu stvar.. ja nikada nisam bio zagovarac takvog splita - mislim na trening ramena-noge, jer brate ako noge uradis kako treba (jos pogotovo kad se sva krv slije u noge) tesko da ces nakon toga odraditi ramena kako treba.. druga stvar je ta da ti sam treba da vidis sa kakvim programom napredujes i da sam sebi budes trener a ne da ti neko govori.. ok savjet dobro dodje ali gledaj po sebi.. svaki profesionalac ima otprilike neki svoj program drugaciji pa svi napreduju kako treba.. dakle koji god tebi plan odgovara ok je samo ako je u okviru nekih normi.. ja bi ti toplo preporucio da odvojis noge tj. da ih radis same ili eventualno da dodas jos npr. odvajanje taj dan ili trapez.. niposto ramena.. ali to sam samo ja..
Sto se mojih treninga tice.. na vece misicne grupe (noge i ledja) odvajam vise vremena tj. uglavnom ih radim same.. a lako ti je sa ovim ostalim malim misicnim grupama.. recimo ja trenutno grudi-biceps-triceps odradim sve za jedan trening u sat vremena i zadovoljan sam napretkom..
I mijenjaj plan treninga svakih 8-12 sedmica inace se misici naviknu na istu rutinu i onda manje napredujes.
Jos da dodam ako hoces da forsiras ruke ubaci superserije za biceps i triceps.

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2006, 09:34:10 posle podne »
ali on trenira, kao i vecina pocetnika, tri puta nedeljno .....
sta ti IFBB predlazes kako da podeli trening??

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2006, 09:40:51 posle podne »
Vrlo jednostavno...
- grudi-biceps-triceps
- noge, odvajanje, trapez
- ledja, ramena
Da ja tek pocinjem sa treningom (3x sedmicno) ja bih odabrao ovakav trening (da mi je ova pamet bila prije dvije i po godine kada sam trenirao 5-6x sedmicno) :)
Neka iskusni kazu pokoju.. ali ja mislim da nisam daleko od pravog savjeta.

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2006, 12:24:18 pre podne »
dobro ok. mene burazer ionako tera da krenemo 4X nedeljno reci mi za 4X nedeljno kako bi mi preporucio da treniram a da forsiram ruke

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2006, 12:59:46 posle podne »
Pazi ovako.Ne znamo koliko dugo trenirar...?Kazes da hoces da isforsiras ruke-ok,radi ih uvek na samom pocetku treninga!Ako si srednje iskusan vezbac moja prepouka ti je da podelis grupe misica na sledeci nacin:
1. dan: grudi
2. dan: noge,listovi
3. dan: ruke
4. dan:ramena,trapezi
5. dan: ledja
Ja mislim da je gubljenje vremena raditi 2 grupe misica u jednom treningu zato sto smatram da je bolje fokusirati se samo na jednu a ne na vise misicnih partija dnevno.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže miloscar

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2006, 01:47:49 pre podne »
Sto se tice forsiranja odredjenih misicnih partija, obrati paznju na trening koji ti je prijatelj predlozio
1.grudi-biceps
2.ledja-triceps
3.ramena-noge
                                                                                      Primetices da prakticno svakog treninga aktiviras triceps i time mu ne ostavljas vremena da se omori (kada radis benc, radi ti triceps, potisak za ramena, radi ti triceps).                                                                          Ovo je, na zalost, jedan od najcesih vidova treninga u teretanama, cak i kod iskusnijih vezbaca . Sto se nogu tice, slozio bih se sa konstatacijom "IFBBPro" da je previse raditi noge u istom danu sa ramenima. Moje licno misljenje je da ih ne treba raditi sa drugim misicnim partijama u istom danu( osim ako noge ne podelis na dva treninga ).Upuceno SSd1.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2006, 12:11:17 posle podne »
Ja radim:

1. Grudi
2. Ledja
3. Ruke
4. Ramena + noge

Sta mislite o tome? To je najbolje sto sam uspeo da podelim a da mi odgovara iako mi je trening pod brojem 4. jako naporan i uzasno smoran.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #8 poslato: April 09, 2006, 12:19:06 posle podne »
Citat: Ogi.
Ja radim:

1. Grudi
2. Ledja
3. Ruke
4. Ramena + noge

Sta mislite o tome? To je najbolje sto sam uspeo da podelim a da mi odgovara iako mi je trening pod brojem 4. jako naporan i uzasno smoran.
..noge odvoji....noge uvek moras same da radis..naj veci i najkompleksniji misic..

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #9 poslato: April 09, 2006, 01:10:35 posle podne »
ovako ja cu kad idem 3X nedeljno da radim grudi-triceps, ledja-biceps, ramena-noge, a kad idem 4X nedeljno onda cu raditi kao sto ste mi vi predlozili.

Mislim kad radim grudi-biceps, ledja-triceps, osecam kao da nisam dobro odradio, triceps mi uopste ne dobije upalu.

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #10 poslato: April 09, 2006, 06:38:48 posle podne »
Kod mene je SVE kako treba osim kada radim ramena - noge. Odavno nisam dobio upalu nogu. Mozda malo list. A ostalo dobijam redovno upalu.  Ukoliko bih odvojio ramena i noge, onda bih imao 5 treninga sto je ipak previse. Onda bih morao sve da pretumbam a odgovara mi samo ovako. Sa druge strane, kada odradim SAMO rame to mi nekako deluje jako, jako malo... kao da nisam nista odvezbao... valjda zato sto kada uradis rame nemas neki osecaj napumpanosti kao kada recimo uradis ledja ili grudi, tada se sam napumpam i osecam se veliki... rame je mali misic... A i noge nesto nisam lud da radim... mislim, radim ih ali iskljucivo sa necim drugim... izgleda da nemam resenja... a cuo sam i da nije dobro raditi ramena i noge zajedno jer kao onda krv ode iz ramena u noge i to nije dobro...

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #11 poslato: April 09, 2006, 08:01:08 posle podne »
Pa radi ramena,trapezijus i ako hoces podlaktice u jednom treningu.
Ma kakva krv? Posle dobrog treninga za noge neces imati snage za bilo sta drugo!Kapiras?

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #12 poslato: April 09, 2006, 08:45:49 posle podne »
Moglo bi tako, ali bih onda ponovo imao 5 razlicitih treninga, a to mi je mnogo. Mislim, ne bih da svaki petnaesti dan radim isto.

Ja uradim PRVO ramena pa onda noge. :)

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #13 poslato: April 09, 2006, 08:50:17 posle podne »
1.grudi-triceps
2.ledja-biceps
3.ramena-trapezijus i podlaktice
4.noge

eto sad ima cetri...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening dilema o uklapanju misicnih grupa
« Odgovor #14 poslato: April 10, 2006, 06:14:16 pre podne »
Citat: markoni87
1.grudi-triceps
2.ledja-biceps
3.ramena-trapezijus i podlaktice
4.noge

eto sad ima cetri...
..hahahahhahah..nisi mogao da izdrzis.. 8)  8)