Mart 29, 2024, 10:23:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Bonton u teretani  (Pročitano 14134 puta)

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Bonton u teretani
« poslato: Maj 01, 2008, 02:53:09 posle podne »
Evo da kazem nesto o bontonu u teretani:
-obavezno vracajte tegove na svoje mesto
-kad vas neko zamoli da mu asistirate ako niste sigurni da umete ili da cete imati dovoljno snage da bezbedno izvucete tezinu ukoliko on nebude mogao. pomozite mu da nadje jos jednu osobu sa kojom cete zajedno moci da to uradite bezbedno ili ako neznate kako da mu pomognete bolje mu to recite i niko nece da se naljuti, bolje je tako nego da se neko povredi zbog vaseg neiskustva
-nemojte dolaziti u teretanu pola sata pre zatvaranja ako va, toliko vremena nije dovoljno da zavrsite trening
-nemojte se podsevati slabijima od sebe
-u teretanu nosite cistu opremu (patike, trenerku i peskir)
-nekradite tegove drugima, pre no sto uzmete tegove koje je neko spustio pitajte dali je zavrsio sa tim tegovima ili ne, isto vazi i za sprave
-nedelite besplatne savete, ako nekog nesto interesuje pitace vas
-pri koriscenju sprave stavite peskir preko naslona, jer i drugi treba da koriste za vama tu istu spravu i niko nezeli da se valja u vasem znoju
-nema sala u teretani, jer mozete nekog da zasmejete dok trenira i moze da izpusti teg i tako da se povredi
-nema suvisne price u teretani, jer niste dosli da se druzite vec da trenirate i da idete kuci
-nema bacanja tegova
-nama vikanja i rezenja dok trenirate, smetate drugima
-ako ste nabildovani neznaci da treba da se skidate u teretani i da se gledate u ogledala koja tu stoje, nije pristojno i moze neko da navuce kompleks, a inace ogledala sluze za ogledanje u toku izvodjenja pojedinih vezbi kako bi sami sebe kontrolisali i tako 100% izvodili vezbu pravilno
-koristite blage dezodoranse ne suvise napadne i jake, jer u teretani treba da bude cist i svez vazduh da bi se lakse disalo pri opterecenjuma
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2008, 03:27:58 posle podne »
-ako ste nabildovani neznaci da treba da se skidate u teretani i da se gledate u ogledala koja tu stoje, nije pristojno i moze neko da navuce kompleks...

Ko ima problema sa mozgom dobice komplekse kako god obrnes.

Pojava pravih bodybuildera u nekom gymu moze samo da da dodatni podsticaj normalnim ljudima, da bolje i ozbiljnije treniraju. Ako neko izgleda dobro, i to pokaze, trebao bi da motivise kolege u gymu, a ne da zbog toga bilo ko dobije komplekse.

Takodje, nijesam za bacanje tegova, ali treba da postoje gumene podloge oko klupa i u sektorima gdje se radi sa slobodnim opterecenjem, kako bi bucice, tegovi, mogli bez velike stete da se malo slobodnije spuste, kada je to neophodno. Ako mi neki vlasnik gyma zamjeri sto se cuje teg dok radim DL ili sto malo slobodnije spustim velike tegove nakon jednorucnih potisaka, onda tamo necu ni da vjezbam.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2008, 04:33:45 posle podne »
sve je to ok ali nikako bacanje slobodnije spustanje ok ali ne bacaje tega iz "aviona" a sto se tice pokazivanja tela nije kulturno jer u teretani treniraju i cure zar ne zamisli kako bi bilo da one pokazuju svoje obline pa svi muskarci bi se podavili na bench-u
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2008, 08:38:07 posle podne »
-nama vikanja i rezenja dok trenirate, smetate drugima

Prijatelju, kad se pocne ozbiljan trening, ne bih rekao da cu da bas da zadrzavam glas ili da cijucem....Kad dohvatim teg u ruke, pada zavesa i postojimo samo ja i teg...i dacu sve od sebe da uradim zacrtano, a jos bolje ako mogu vise.

-nema suvisne price u teretani, jer niste dosli da se druzite vec da trenirate i da idete kuci

Apsolutno se slazem....Uostalom, ozbiljne od neozbiljnih mahom ova stavka i razlikuje

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2008, 08:53:10 posle podne »

-nema sala u teretani, jer mozete nekog da zasmejete dok trenira i moze da izpusti teg i tako da se povredi
-nema suvisne price u teretani, jer niste dosli da se druzite vec da trenirate i da idete kuci
-nama vikanja i rezenja dok trenirate, smetate drugima

A u mojoj teretani, iako je veoma dobra(mislim uredna, cista ) , postoji bar 2-3 lika koji dodju i lupaju gluposti !

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2008, 09:44:53 posle podne »
Prijatelju, kad se pocne ozbiljan trening, ne bih rekao da cu da bas da zadrzavam glas ili da cijucem....Kad dohvatim teg u ruke, pada zavesa i postojimo samo ja i teg...i dacu sve od sebe da uradim zacrtano, a jos bolje ako mogu vise.
slazem se ali to je samo zadnje 1 ili 2 ponavljanja a u texstu se misli na likove (sminkere) koji natrpaju kilaze pa od kako uzmu tegove u ruke reze i deru se
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2008, 09:46:38 posle podne »
A u mojoj teretani, iako je veoma dobra(mislim uredna, cista ) , postoji bar 2-3 lika koji dodju i lupaju gluposti !
ima takvih svuda pa i kod mene al ja za salu u teretani izbacam van, nije mi potreban glas po gradu da se ljudi povredjuju u mojoj teretani, a mislim da to nije potrebno ni jednoj teretani
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #7 poslato: Maj 01, 2008, 10:41:50 posle podne »
Prijatelju, kad se pocne ozbiljan trening, ne bih rekao da cu da bas da zadrzavam glas ili da cijucem....Kad dohvatim teg u ruke, pada zavesa i postojimo samo ja i teg...i dacu sve od sebe da uradim zacrtano, a jos bolje ako mogu vise.
slazem se ali to je samo zadnje 1 ili 2 ponavljanja a u texstu se misli na likove (sminkere) koji natrpaju kilaze pa od kako uzmu tegove u ruke reze i deru se

Da, da...mada nekad bude i zadnja 3-4....zavisi kako sam raspolozen za maltretiranje samog sebe  ;)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #8 poslato: Maj 01, 2008, 10:46:20 posle podne »
meni je jezivo sto ima dosta ljudi koji idu u teretanu prljavi i neistusirani, pod opravdanjem da ce ionako da se oznoje u teretani. nikako mi ne ulazi uglavu to. ko neka fobija od tusiranja cesce od 1x dnevno.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2008, 10:55:36 posle podne »
meni je jezivo sto ima dosta ljudi koji idu u teretanu prljavi i neistusirani, pod opravdanjem da ce ionako da se oznoje u teretani. nikako mi ne ulazi uglavu to. ko neka fobija od tusiranja cesce od 1x dnevno.

Evo ti iz prve ruke...

Dok sam trenirao u jednoj od najpoznatijih teretana u gradu, saznam od zenskih trenera da vise od 70% devojaka, zena se posle treninga ne tusira !!! Izgovor je obicno ili IDEM PRAVO KUCI ili SAMO DA SKOKNEM DA KUPIM NESTO I IDEM NA TUSIRANJE...

Van mreže hazard

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
  • Ohrid - Makedonija...
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #10 poslato: Maj 01, 2008, 10:56:23 posle podne »
lol...

ma ja idem na trening u 10 ujutro.. totalno sam, svjlez vazduh. lepota.. citava teretana je za tebi, onda vici koliko oces.. :)
Don't talk to me.. I'm dieting..
Ohrid - Makedonija

Van mreže ilijabogdan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
  • GURAJ NAPRED I NEOSVRCI SE ZA SOBOM
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2008, 11:40:59 posle podne »
ja bre ni u moju teretanu neulazim tako rano dam kevi kljuc da je otvori ujutru, a ja dolazim tamo tek oko 1 kad i ustanem. A sto se tice tusiranja ima mnogo aljkavih ljudi, u sta se podrazumevaju i cure, dodje bazdi na znoj ljudi kad mi se zale, pa kad ga isteram iz teretane ti STROKAVCI se obicno ljute i nesto se bune
LIVE FREE OR DIE HARD

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2008, 10:24:41 pre podne »
Citat
saznam od zenskih trenera da vise od 70% devojaka, zena se posle treninga ne tusira !!!

porazavajuce cifre
shokantno saznanje
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Spartak

  • Gost
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #13 poslato: Maj 02, 2008, 10:27:51 pre podne »
ogledala i jesu da se coek ogleda, hehe!
sto se tice ispustanja zvukova, svako mora zarezhat kad je veca kilaza, nismo na pokajanje pa da se ucutkujemo.
Svaka bi teretana ko sto Vlado kaze trebala imat one gumene itisone, da se moze slobodnije spustit teg.
S ovim ostalim se slazem

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: Bonton u teretani
« Odgovor #14 poslato: Maj 02, 2008, 11:14:23 pre podne »

-pri koriscenju sprave stavite peskir preko naslona, jer i drugi treba da koriste za vama tu istu spravu i niko nezeli da se valja u vasem znoju


ja mislim da je ovo najbitnija stavka...