April 29, 2024, 12:40:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Powerlifting by KDT Koloseum  (Pročitano 31881 puta)

Van mreže CranePower

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #60 poslato: Mart 05, 2010, 08:40:41 posle podne »
licno moje misljenje,da taj cucanj  bjedova od 361kg nije bio ni u okviru pravila, ni ti pravilan kako se kome vise svidja...pre svega da krenemo od sudija na gala kup-u koliko su njih licencu medjunarodnog sudije?? jedan i to ''Profa'' koji je i bio rekorder u cucnju u 82,5kg sa 245kg tako da verujem da covek zna sta je cucanj... koji je ujedno i proglasio taj cucanj neuspesnim.... a ostale "sudije" da li su oni u opste i sudije ili ce pre biti da nije imao ko da sudi pa daj da se nadje neko samo takmicenje da se odrzi... drugi sudija je bio neki momak od 18-20 koji je cekao da vidi 3-ceg sudiju pa tek onda donosio odluku tj verujem da i nije smeo da digne crvenu " zastavicu" o takmicenju i samoj organizaciji da ne pocinjemo,jer ti ubije svaku volju da pipnes teg na neko vreme i pitas se cemu to sve:odricanje,bolovi,povrede....odes na gala-kup vidis ono i ne znas da li da se smejes ili places ali vise vuce na smejanje od muke i plakanje u isto vreme,,,


Nije mi samo jasno da li su neki ljudi ljubomorni sto Nebojsa ima trenutno najjaci cucanj u drzavi, ili sta...
"Nije u okviru pravila" - hajde me prosvetli sta su to pravila? Jel su pravila mozda to da se teg kod benca drzi 2 sekunde na grudima? Ili da bi se priznao cucanj treba pipnuti pod dupetom?
Ja sam na drzavnom takcminju u Banovcima u maju 2009. kod cucnja morao da se spustam sporije nego inace na teningu, i da se spustim 20 cm-a ispod paralele, da bi gospoda od sudija imale vremena da vide da je cucanj u okviru pravila i presude mi sa 2:1... I jel to u okviru pravila???
Pogledaj jos jednom snimak, gde se lepo vidi na usporenom snimku da su Bjedovovi kukovi ispod kolena u trenutku najnize tacke spustanja(pricam za 361 kg pokusaj)...
Najgore je od svega sto 99% ljudi komentarise cucanj kome ne moze ni da prismrdi...
Evo snimka gde Milan Jovanovic postavlja rekord u cucnju 361 kg, a evo i snimka sa pokusajem Nebojse Bjedova da ga skine, pa vi zaustavite snimak u najnizoj tacki, kad su obojica, pa uporedite... BTW - Milanov cucanj je po meni takodje sasvim regularan, da neko ne shvati pogresno moja poredjenja...  Pozz


Milan Jovanovic                                                                                   Nebojsa Bjedov
http://www.youtube.com/watch?v=UIsFwPD7xUshttp://www.youtube.com/watch?v=EIZUVWGzJuk




« Poslednja izmena: Mart 05, 2010, 10:22:24 posle podne The_Bulldog »

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #61 poslato: Mart 06, 2010, 02:28:23 posle podne »
Cist je bio cucanj nema spora ;)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže vukodav

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #62 poslato: Mart 06, 2010, 07:23:15 posle podne »
ljubomoran?? Da šta ima?? Najjaci čučanj u državi pa to su malo teške reči,možda ima u svojoj kategoriji...ali u državi pa malo teže. U opšte ne sporim da li je momak jak ili nije,apsurdno je i započinjati...momak je "zver". Ali taj pokušaj je nije bio uspešan po meni... Izložio sam licno mišljenje i stojim iza toga...

Van mreže CranePower

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #63 poslato: Mart 06, 2010, 08:23:02 posle podne »
ljubomoran?? Da šta ima?? Najjaci čučanj u državi pa to su malo teške reči,možda ima u svojoj kategoriji...ali u državi pa malo teže. U opšte ne sporim da li je momak jak ili nije,apsurdno je i započinjati...momak je "zver". Ali taj pokušaj je nije bio uspešan po meni... Izložio sam licno mišljenje i stojim iza toga...

Da bi nesto pricao na forumu moras nesto i da znas pre toga, a ne da pricas napamet, i da malo bolje citas sta pise... Ja sam rakao da ima TRENUTNO najjaci cucanj, sto se tice takmicara koji se trenutno bave powerliftingom u Srbiji... Sto ne znaci da Katona na primer nema jaci cucanj, zapravo ima, ali se ne takmici...
Nebojsa drzi rekord u kategoriji do 110 kg sa cucnjem 325 kg, i u kategoriji do 125 kg sa 352 kg...
Da dodam da je Milan kada je postavio apsolutni rekord 361 kg imao 130 kg telesnu tezinu(mozda i vecu), a kada je Nebojsa imao pokusaj na 361 kg imao je "samo" 106 kg na merenju...
Uostalom ako ti nije jasno zasto sam rekao da ima najjaci cucanj, uzmi podeli podignutu kilazu sa telesnom, pa uporedi sa bilo kim, pa ce ti biti jasno...
Tvoje misljenje niko ne moze da ti ospori, pa ni ja, al ako si iole neki poznavalac ovog sporta, ne bi mislio tako kao sto mislis, a pogotovu da stojis iza toga...
« Poslednja izmena: Mart 06, 2010, 08:31:20 posle podne CranePower »

Van mreže vukodav

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #64 poslato: Mart 06, 2010, 08:59:12 posle podne »
znam toliko a i vidim da taj čučanj nije ima dovoljnu dubinu. Sledeci put uzmi Mitrovićev čučanj za poredjenje... Svaka čast na rekordima... I izvini druže napisao si " Nebojsa trenutno ima najjaci čučanj u drzavi"nisi precizirao medju takmicarima ili... A šta si ti mislio pod tim je sasvim drugo od onog šta si napisao...

Van mreže CranePower

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #65 poslato: Mart 06, 2010, 09:12:17 posle podne »
Ja sam uzeo za poredjenje snimak gde je postavljen apsolutni rekord, i mislim da je taj snimak jedini i sasvim relevantan za poredjenje...
Sto se tice Igora Mitrovica, covek je zaista jak, i takmici se bez odela, ali ide preduboko za takmicenje... Isto kao sto npr. ruski snagas i RAW takmicar Mikhail Koklyaev, koji takodje ide preduboko dole, sto naravno nije lose, al je lose u tom smislu sto moze da podigne i vecu kilazu da ne ide toliko duboko...
Uostalom nadji na youtube-u evropska IPF takmicenja, pa ces videti kakva pravila treba ustvari da budu i kod nas...
Pozdrav

Van mreže Arnoldinyo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Powerlifting by KDT Koloseum
« Odgovor #66 poslato: Mart 06, 2010, 09:30:32 posle podne »
Realnost je da Bjedov ima najjaci cucanj u drzavi indeksno i to niko ne moze da ospori cak a sto se tice pravila kad se vec tako slepo drzite istih pogledajte 1. klip gde na 0:17 "izgleda" kao da lik pomaze malo u cucnju(naravno nije dozvoljeno) i sta sad cucanj je nepravilan...Alo bre umesto da se priznaju i pokusaji na granici da sport malo zazivi i kod nas oni nas ka*aju extra glupim pravilima(ja sam na 1. takmicenju u 1. seriji imao drzavni rekord +7,5kg pa mi je sudija i posle 3. neuspesne serije prisao i rekao"decko ti si 1. put ovde i nemozemo ti priznati drzavni pored likova koji su u ovom sportu 10 godina, a ja sam mozda bio spreman i za seniorski rekord" i glavu dajem da sam imao dubinu vecu od 1/2 priznatih cucnjeva)...ali zato ako imas dobru vezu i sa 2,3 kg viska ulazis u kategoriju manje...i onda mi pricamo o nekim pravilima...a tek organizacija...evo ja prvi odustajem od svih takmicenja od danas pa nadalje...
F=m*a (UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI!!!!)