April 26, 2024, 09:32:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Nedostatak apetita  (Pročitano 17493 puta)

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Nedostatak apetita
« poslato: April 10, 2006, 08:40:06 posle podne »
Pozdrav svima!

Kao prvo zelim da kazem da sam apsolutno (i slovima-APSOLUTNO) odusevljen vasim forumom. Dugo vremena ga posecujem i jedini razlog sto do sada nisam nista pitao je taj sto ovde vec postoje odgovori na sva moguca i nemoguca pitanja koja bi mucila nekog pocetnika kao sto sam ja, u vezi sa izgradnjom tela. Svaka cast!

E, a sad da predjem na stvar....
Ja inace spadam u onu grupu ljudi koji potrce za autobus i izgube 2 kila  :). Telesnu tezinu dobijam jako sporo a gubim u rekordno kratkom roku. To se za nijansu promenilo sad kad sam krenuo u teretanu (1 mesec). Zahvaljujuci savetima, sugestijama i clancima sa ovog foruma, uspeo sam da za ovaj kratki mesec (po prvi put u zivotu) napravim pomak u kilazi. Naravno pomak je minimalan i samo meni vidljiv ali meni je i to dovoljno da shvatim da nesto napokon deluje i da dobijem jos vecu zelju da guram dalje. Medjutim siguran sam da bi dalji pomaci bili jos brzi i vidljiviji kada bih resio svoj veliki problem sa apetitiom, koji mi ponekad jednostavno ne dozvoljava da jedem na svaka 3 sata. Mucim se i davim na silu mada sam prilicno siguran da to i nije neko najsvetlije resenje.
Moje pitanje je, dakle, postoji li neki preparat, suplement, tableta ili vradzbina koja bi mi pomogla da resim taj svoj problem.

hvala i pozdrav!
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2006, 08:42:47 posle podne »
Inace visok sam 187 i tezak 70 :(
treniram tri puta nedeljno i od suplemenata trenutno koristim samo proteine a za par dana tome dodajem i kreatin
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2006, 09:52:03 posle podne »
Ja bi voleo da gubim apetit na 3 sata ..  :)

Po ceo dan imam apetit..

Jebiga,svi smo razliciti...

Dacu ti jedan primer..

Ja sam taj problem imao sa vodom..  Nikako nisam mogao da pijem vodu na silu, tj da unosim 3-4-5 litara..  vec  oko litar !  
Svaki dan sam malo po malo, gutalj po gutalj, non stop flasicu pored sebe i navikao sam nekako ..  TO je bio period od oko 10 dana..

11 dan nisam bio u mogucnosti da pijem toliko vode i telo mi je ceo dan trazilo vodu !!!

Organizam navikava..   tako je i sa hranom.. u pocetku ti je tesko, nemas apetita, a posle toga necesh moci da izgubish apetit ! Telo ce naviknuti na tu kolicinu hrane i samo ce da trazi josh i josh...

Mislim da nece da ti skodi ovo sto sam ti rekao...

Izdrzi..  jedi na silu, malo po malo.. i sve ce doci na svoje..

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2006, 09:57:41 posle podne »
uff
pa kad je tako, sta cu...lopatu u sake pa trpaj :)

hvala ;)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2006, 04:01:10 pre podne »
moras da uradis plan i rpogram kaos to tije rekao kekka...znaci..ne mozes da unosis vise cal odjednom nego sto ti je potrebno..ustavir mozes..ali to se moze desiti jednom dnevno i jedan obrok i kraj..ali to niej resenje...

postavis si zadtak da jedes 5-6 puta dnevno i da svaki sledeci dan svaki obork pojcas recimo za 70-100 cal ukupnih ali neka recimo dobar deo toga bude iz UH jel tebi je to trebnutno neophodno..

pravilna suplemetniacija u vidu protein,kreatin i dextroza i ti si za 6-8 nedlja na 95-kg..najmenje..i to mogu da garujtme ..i anravno uz praivlna trening...

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2006, 04:58:05 pre podne »
Na ovom forumu sam prvi put i cuo za taj nacin ishrane (5-6 obroka dnevno),i krenuo sam odmah sa tim nacinom tako da sam, kao sto rekoh odmah, primetio rezultate. Problem se jedino javlja (ne uvek) kada jedem na primer u 13:00, sledeci obrok koji bi morao biti oko 16:00 ja uglavnom odlozim na bar pola sata ili nekad i sat jer mi 'nece dusa', a na taj nacin nekad ne mogu da u jedan dan uguram vise od 4 obroka sto je ipak premalo.

Procitao sam na ovom forumu da B vitamin utice na rast apetita. Postoji li jos nesto sa slicnom funkcijom, da 'poguram' malo stvari dok mi se , kao sto rece Kekka, organizam sam ne privikne?

hvala na odgovorima
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2006, 07:07:39 pre podne »
Citat: puppeter
Na ovom forumu sam prvi put i cuo za taj nacin ishrane (5-6 obroka dnevno),i krenuo sam odmah sa tim nacinom tako da sam, kao sto rekoh odmah, primetio rezultate. Problem se jedino javlja (ne uvek) kada jedem na primer u 13:00, sledeci obrok koji bi morao biti oko 16:00 ja uglavnom odlozim na bar pola sata ili nekad i sat jer mi 'nece dusa', a na taj nacin nekad ne mogu da u jedan dan uguram vise od 4 obroka sto je ipak premalo.

Procitao sam na ovom forumu da B vitamin utice na rast apetita. Postoji li jos nesto sa slicnom funkcijom, da 'poguram' malo stvari dok mi se , kao sto rece Kekka, organizam sam ne privikne?

hvala na odgovorima
...uzmi b vitamin u tabletma i tada kada ne mozes da jedes mlatini jedan protein shake :wink:  :wink:

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2006, 10:46:16 posle podne »
primljeno ;)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2006, 11:01:59 posle podne »
Citat: pedjos
moras da uradis plan i rpogram kaos to tije rekao kekka...znaci..ne mozes da unosis vise cal odjednom nego sto ti je potrebno..ustavir mozes..ali to se moze desiti jednom dnevno i jedan obrok i kraj..ali to niej resenje...

postavis si zadtak da jedes 5-6 puta dnevno i da svaki sledeci dan svaki obork pojcas recimo za 70-100 cal ukupnih ali neka recimo dobar deo toga bude iz UH jel tebi je to trebnutno neophodno..

pravilna suplemetniacija u vidu protein,kreatin i dextroza i ti si za 6-8 nedlja na 95-kg..najmenje..i to mogu da garujtme ..i anravno uz praivlna trening...


kako je ovo moguce zivota ti  :?  :roll:
Poz

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #9 poslato: April 13, 2006, 02:01:52 pre podne »
Eto, ja imam 100 kg ( otprilike ) i 190 cm i treba mi bar nekih 250-300 grama proteina dnevno za kakav takav napredak, naravno ne govorim o profi BB unosu proteina jer da hocu na takmicenja morao bih da uzimam 500 grama.

E sad, kako sam trenutno u sranju sa parama, pa nemam za WHEY a ni za Kreatin, a i radim trening sa malo manjim kilazama ( dok ne kupim Kreatin :-) ), da ne bih "opao" uzimam koliko toliko redukovane UH i ono zbog cega ti pisem sve ovo, jedem na silu.

Jebiga sine, imas samo nekoliko sati posle treninga da uneses sve proteine koji su ti neophodni bas u tom Post Workout periodu osim ako nemas protein na bacanje k'o ja kad sam uzeo ON Gold Whey i popio ga za 14 dana jer sam ga pio i pre i posle treninga kao stoka.
Dakle ti se baziraj jos vise na unosu UH da bi dobio na masi, ali i UH i proteinsku hranu moras da jedes koliko god mozes.  Ja znam da se u mom telu nece cudom stvoriti tih 200 grama ili 300 a imam jos 5 sati recimo do spavanja a nista mi se ne jede. Veruj mi dodje mi da povratim kad pomislim i na pilece belo i na belanca i na jogurt i na sveki vid hrane.

Tesko je ali se isplati. Kao sto ti kaze Kekka, vremenom se stvori ta neka navika i mozak sam salje signale organizmu da mu je vreme da jede, pa makar i ako nije gladan. To ti je "Pavlovljev refleks".

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #10 poslato: April 13, 2006, 01:57:00 posle podne »
Citat: Buki
Citat: pedjos
moras da uradis plan i rpogram kaos to tije rekao kekka...znaci..ne mozes da unosis vise cal odjednom nego sto ti je potrebno..ustavir mozes..ali to se moze desiti jednom dnevno i jedan obrok i kraj..ali to niej resenje...

postavis si zadtak da jedes 5-6 puta dnevno i da svaki sledeci dan svaki obork pojcas recimo za 70-100 cal ukupnih ali neka recimo dobar deo toga bude iz UH jel tebi je to trebnutno neophodno..

pravilna suplemetniacija u vidu protein,kreatin i dextroza i ti si za 6-8 nedlja na 95-kg..najmenje..i to mogu da garujtme ..i anravno uz praivlna trening...


kako je ovo moguce zivota ti  :?  :roll:
Poz
.BUKI TU DOLAZIMO DO ONE TEROIJE O UNOSU 4 GR PO KG TEZINE...TI TO NE PRIHVATAS I ONDA JE DOSTA TEKSO DA RAZBIJEM NEKE PREDRSSUDE..

DAKLE..JA NECU DA PRICAM OVDE..MOGU DA TI DAM MAILOVE OD LJUD SA KOJIMA JA RADIM PA PITAJ LICNO NJIH..DA NE MISLIS DA KENJAM..I NARAVNO..IMAM IH 4 KOJI SU NATRUAL I URADILI SU FATASTICAN NAPREDAK U MSICNOJ MASI..NE U SALU..NEGO U MISICNOJ MASI...AKO HOCES....MOZES SAM DA IH PITAS..CAK I OVAMO DOLAZE NA FORUM ALI NE POSTUJU POSTO SU STRANCI...

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #11 poslato: April 13, 2006, 03:13:06 posle podne »
Citat: Kekka

Ja sam taj problem imao sa vodom..  Nikako nisam mogao da pijem vodu na silu, tj da unosim 3-4-5 litara..  vec  oko litar !  
Svaki dan sam malo po malo, gutalj po gutalj, non stop flasicu pored sebe i navikao sam nekako ..  TO je bio period od oko 10 dana..

11 dan nisam bio u mogucnosti da pijem toliko vode i telo mi je ceo dan trazilo vodu !!!


Evo i meni isto tako,vec mesec dana se mucim sa vodom-jednostavno,sto se mene tice,mislim da dnevno mogu da izdrzim sa jednom casom vode i da mi bude lepo...Da nepoverujes!
Evo sada dok pisem ovaj post,vec me zove WC!!! Sada dnevno popijem oko 3-4l vode bez ikakvih problema (izuzev nocnih kada idem jbn WC) a posle manjih iskustva sa VODOM smatram da je nezamenljiv i NAJBOLJI suplement!!!!!!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #12 poslato: April 13, 2006, 04:30:35 posle podne »
Citat: MotornaTestera
Eto, ja imam 100 kg ( otprilike ) i 190 cm i treba mi bar nekih 250-300 grama proteina dnevno za kakav takav napredak, naravno ne govorim o profi BB unosu proteina jer da hocu na takmicenja morao bih da uzimam 500 grama.

E sad, kako sam trenutno u sranju sa parama, pa nemam za WHEY a ni za Kreatin, a i radim trening sa malo manjim kilazama ( dok ne kupim Kreatin :-) ), da ne bih "opao" uzimam koliko toliko redukovane UH i ono zbog cega ti pisem sve ovo, jedem na silu.

Jebiga sine, imas samo nekoliko sati posle treninga da uneses sve proteine koji su ti neophodni bas u tom Post Workout periodu osim ako nemas protein na bacanje k'o ja kad sam uzeo ON Gold Whey i popio ga za 14 dana jer sam ga pio i pre i posle treninga kao stoka.
Dakle ti se baziraj jos vise na unosu UH da bi dobio na masi, ali i UH i proteinsku hranu moras da jedes koliko god mozes.  Ja znam da se u mom telu nece cudom stvoriti tih 200 grama ili 300 a imam jos 5 sati recimo do spavanja a nista mi se ne jede. Veruj mi dodje mi da povratim kad pomislim i na pilece belo i na belanca i na jogurt i na sveki vid hrane.

Tesko je ali se isplati. Kao sto ti kaze Kekka, vremenom se stvori ta neka navika i mozak sam salje signale organizmu da mu je vreme da jede, pa makar i ako nije gladan. To ti je "Pavlovljev refleks".
.....UH nisu gradivna materija i od njih neces i ne mozes da dobijes misicnu masu..niakda i nikakko.....taj vissak sto dobijes i sto ti znaivas masom je visak kalorija unesen putem konuzmiranja UH i uglavnom tj vecinom sto ne bude potreseno kao energija,pretvara se u salo..

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #13 poslato: April 13, 2006, 06:17:07 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: MotornaTestera
Eto, ja imam 100 kg ( otprilike ) i 190 cm i treba mi bar nekih 250-300 grama proteina dnevno za kakav takav napredak, naravno ne govorim o profi BB unosu proteina jer da hocu na takmicenja morao bih da uzimam 500 grama.

E sad, kako sam trenutno u sranju sa parama, pa nemam za WHEY a ni za Kreatin, a i radim trening sa malo manjim kilazama ( dok ne kupim Kreatin :-) ), da ne bih "opao" uzimam koliko toliko redukovane UH i ono zbog cega ti pisem sve ovo, jedem na silu.

Jebiga sine, imas samo nekoliko sati posle treninga da uneses sve proteine koji su ti neophodni bas u tom Post Workout periodu osim ako nemas protein na bacanje k'o ja kad sam uzeo ON Gold Whey i popio ga za 14 dana jer sam ga pio i pre i posle treninga kao stoka.
Dakle ti se baziraj jos vise na unosu UH da bi dobio na masi, ali i UH i proteinsku hranu moras da jedes koliko god mozes.  Ja znam da se u mom telu nece cudom stvoriti tih 200 grama ili 300 a imam jos 5 sati recimo do spavanja a nista mi se ne jede. Veruj mi dodje mi da povratim kad pomislim i na pilece belo i na belanca i na jogurt i na sveki vid hrane.

Tesko je ali se isplati. Kao sto ti kaze Kekka, vremenom se stvori ta neka navika i mozak sam salje signale organizmu da mu je vreme da jede, pa makar i ako nije gladan. To ti je "Pavlovljev refleks".
.....UH nisu gradivna materija i od njih neces i ne mozes da dobijes misicnu masu..niakda i nikakko.....taj vissak sto dobijes i sto ti znaivas masom je visak kalorija unesen putem konuzmiranja UH i uglavnom tj vecinom sto ne bude potreseno kao energija,pretvara se u salo..


 Pedjos dali to znaci da visak proteina za bildere ne postoji ili i njega moramo unositi u odredjenim granicama?Dali se i on u vecim kolicinama pretvara u mast ili ?
PS. bez potpisa:)

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Nedostatak apetita
« Odgovor #14 poslato: April 13, 2006, 06:20:22 posle podne »
kuku lele,proteini se pretvaraju u mast...sta sve nema