Mart 29, 2024, 12:03:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV  (Pročitano 256026 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« poslato: Maj 30, 2008, 04:25:06 posle podne »
Od uvek postoji moze slobodno da se kaze VECITO PITANJE,masine ili slobodni tegovi…..
Ali sada,evo nekih novih momenata u ovom sportu koji u mnogome mogu da skrate put ka uspehu.Nije vise rec dali su bolji slobodni tegovi ili masine…sada je nesto druguo…

Nadam se d ace te uzivati citajuci ovaj text,I d ace te da krenete stopama najboljih I ustedite I vreme I novac sami sebi.
Ove I ovakve textove mozete da nadjete samo na OVOM FORUMU,I u buducnosti mozete da ocekujete samo jos vise I bolje….

Idemo redom..

Prilikom treninga ja licno koristim mnoge masine od kojih su mnoge koncipirane po tom sistemu da svaki pokret je u stvari GURANJE tezine.ukoliko malo rasmisliste I okrenete filozofiju dobijete nesto savim drugo…a EXTRA KORISNO a to je VUCENJE…
Primer..uzmite samo HAMMER masinu za grudi….naravno..koncipirane je za GURANJE……uz malo maste…I obrnuti sled dogadja dobijamo perfketnu masinu za VESLANJE……ali to nije sve..da mnogi skeptici ne pomisle da se ovde pricaju gluposti..

Naravno da je chamer masina za grudi,primera radi..namenjana samo za to..i da je najbolja za to…niko ne spori..ali menjanjem razlictih polozaja,uglova,pristupa..ono stomje bitno…POGADJATE RAZLICITU VRSTU MISICNIH VLAKANA…a ovo I samo ovo je nacin za napredak….

Stare metodlogije treninga gde su svi znali da je ponedljak dan za grudi I biceps te da se za grudi radi,bench pres,kosi bench I razvlacenje sap o 4 serije I od 6-8 ponavljanja JE PROSLO VREME…toga vise nema…

Napredovalo se od toga..niko ne spori…ali je put mnogo duzi bio nego an ovaj nacin….i zato nesebicno delim sa vama sve ovo jer sam I JA GRESIO BAS U OVOM SEGMETNU STO SAM REKAO..dakle..podneljak..grudi I biceps..i tako godiama…

Sa razvojem dansasnje sprotkse supelemtacije koja maximlano izaziva HIPERTOFIJU I ovakvom metodologijom treninga mnogi pitaju…pa ok..koji je onda najbolji nacin ili najbrzi da bi se postigli rezultati..posto je neke od svojih tajni milos sarcev nesebicno udelio meni,jai h delim sa vama….NAJBOLJI NACIN ZA POSTIAZNJE STO BRZIH REZUALTATA JE TRENING GDE SE ANGAZUJE STO VECI BROJ I STO JE NAJBINTIJE STO RAZLICITIJI BROJ MISICNIH VLAKNA,a to se jedino moze psotici adekvatnim treningom tj GIGANTSKIM SETOVIMA gde svaka vezba je POTPUNO DRUGACIJA OD PRETHDONE A UJEDNO STIMULISTEE MISICNA VLAKNA I TO RAZLICITA NA ISTOM MISICU…TO JE TAJNA!!!!

Malo tajni…
Uvek se moze krenuti sa super teskim setovima-zasto da ne…gde se stavljaju maximlane tezine I gde postoji tacno odredjeni protkol za dizanje I sputanje tega-bas onako kako sun as ucili u starih skoalma..hhehehhehe

Ali…..tamo gde OSTALI BODI BIDLERI STAJU..mi kao milosevi ucenici NASTAVLJAMO,provodeci misicne partije kroz torturu gigantskih serija sa manje od 5 sec odmora izmedju vezbi,menjajuci vezbe kao sumanuti I sto je najbintije a nadovezuje san a onaj text gde sam MALOM IZ MKD odgovrio ne ostvljajuci misicu ni najmanju sansu da se oporavi izmedju setova-U PROTIVNIM BI SVE BILO BEZVREDNO-
Mnogi ljudi pokusavajuci da rade ovu rutinu varaju I odmaraju 20-30 sec izmedju vezbi…to je pogresno I od tog anema nista..

Vezbe se rade max koncentirasno a ukoliko se radi u parovima-SVE MORA BITI ISPROGRAMIRANO U DETALJE da recimo onaj drugi ne sedi I ne ceka dok zavrsi onaj prvi…

Primer…ako ja radim SUPER SLOW setove gde 10 sec idem recimo dole…I 10 sec gore kroz 10 ponavljanja…moj trening partner ima dolvjno vremena da odradi super explozivne setove neke druge vezbe ..i tako u krug…

Ono sto je bitno…..

Ako ste pocetnik I imate zelju da krente sa GIGANTSKIM SETOVIMA….

Izabertite 4 razlcite vezbe sa istu misicnu grupu ili mogu da budu I misici antagonisti..!!!

Uvek treba imati an umu dam morate da menjate..

TEZINU-od super tekse,teske.srednje prema laganim
TEMPO-od vrlo explozivnih porketa,sporih,super sporih,do snzanih misicnih kontakcija sa malim tezianima
DUZINU POKRETA-o maximlano korektnog izvodjenja porketa,do polu pokreta-npr..od starta do pola..pa nazad.
HVAT..ispod,iznad,supinacije,okrete…sve vrste hvatova koje mozete da zamisiste
POLOZAJ TELA-sedeci.lezicei.,stojeci,viseci ako treba…….
VREME POD KONTRAKCIJOM-ukljucuje kontinuirane kontrakcije..duge..kratke…veoma..duge…stalno manipulisuci sa ecentricnim I koncentrcnim pokretima prilikom svakog diaznja opterecenja
BROJ PONAVLJANJA-moze d aide od 1 ponavljanja pa do 50 cak I 100..milos kaze dam u je serge nubret rekao da je u jednom setu jednom radio I 1000 ponavljanja….ali da to do sada niko nije pokusao..hehehehheheheheh..pitam se zasto……

IZOLACINE VEZBE+NAGLI POKRETI ……milos obicno inzistra na izolacionim vezbam sa maximlanom konctracijom prilikom svakog pokreta tj cilj je izolovati vebzani misic u sto vecoj meri ali postoji I variajtna neke vrste NAGLOG ILI SNAZNOG POKRETA recimo koji ukljuci neki drugi misic da se pomogne sto bolje izolirati vebzani msiic a ujedno je takav I taj pokret polsuzio kao dodatna stimulacija nekom od NE  vezbanih msiica…

Kao sto milos kaze….uvek budi ISKREN PREMA SEBI I pitaj sam sebe dali je tvoj nacin treninga apsoltuno I zasita najbolji za tebe..ili bi sam ti mogao nesto bolje…??...ili mozda postoji nesto bolje..???

Ako je zelja vezbaca stimulisati sto veci broj misicnih valkana to se moze uraditi samo na jedan nacin I samo jednom vrstom treninga….A TO SU GIGANTSKI SETOVI..

Postoji mogucnost kako kaze milos,da se I obican trening ili hajde da kazemo uobicajen rutine stave u FUNKCIJU GIGANTSKIH SERIJA,I OPET I samo onda se moze doci do zeljenog cilja….a to je angazovanje velikog broja misinih valkana…predlog za sve…organizujte svoj obican trening kroz gigantske serije…pa da videite..sok za telo je ono sto stvara napredak u ovom sportu…jer vrlo je jednsotavno..ako telo vezbate istim sistemom sa istim principima iz dana u dan..iz nedlje u nedljeu I iz meseca u mesec pa cak Iz godine u godinu..niste ni svesni toga da se telo veoma brzo adaptira na metode treninga a o dostizanju TZV PLATOA u miscnom razvoju sa ovakovm vrstom I pristupm treningu necu ni da govrim

Rec HYPERMIA je termin koji svi treba dobro da upamtite.hipermija jednom recenicom I najprostije znaci..povecanje protoka krvi u telu….milos to savrseno koristi I primennjuje u svojoj filozfoji treninga..
Povecanja protka krvi u nasem telu desava se samo onda KADA TRENIRAMO….ili prostim recnikom..kada je 80% od ukupne kolicine krvi u telu se nalzai u vezbanom misicu….verovali ili ne !!!!!!!!
I sto je najvaznije…TA KRV CIRKULISE NEGO STO TO RADI UOBICAJENO tj kada ne vezbamo..

E sada..dok svi ostali samo pricaju o SJAJNOJ PUMPI u misicu koristeci razno razne No producte koji su sada hit kod nas,…ZNAM DA OVO MNOGI NECE VOLETI DA CUJU….ALI NA ZALOST..JA PISEM TEXT I STVARI STOJE OVAKO KAKO STOJE….e ti isti nisi ni svesni da mozda I pored  TE NAZOVI PUMPE o kojoj oni pricaju krv koju su doveli u trenirani msiic ce samo tu da DODJE I PRODJE te da je to bukavalno beskoristan posao..zasto je to tako….

Pa rec pumpa kao pumpa je ok…ali..na isti nacin ta ista krv koja je dosla u trenirani misic..onda ce I da ode…I OVO JE SADA BITNO..NISTA SE NIJE DESILO NITI SE STA PROEMNILO OSIM TOGA STO JE MISIC U JEDNOM TRENUNTKU BIO MALO VISE PROKRVLJEN….

Dobro..mora da se prizna..da tu postoji odrejdeni process koji telo upraznjava tj da ce telo ukoliko ima da posegne za glykog rezervama,amino kisleinma bilo koje vrste u koliko ih ima..itd..itd..itd….ali to nije dovljuno…

Kao sto rekoh….HYPERMIA tj kada smo vec izazvali HYPERMIU ili pojacn protok krvi..ili da prostim recnikom kazemo PUMPU onda tu krv kojaje dolsa u misic I treba iskoristiti da se IZAZVOE maximalan ANABOLIZAM sa maximlanom ugradnjom svih hranjivih sastoajka I da se spreci KATABILZIAM….a to se moze samo na jedan nacin…a to je OBHRANOM misica U TOKU TRENINGA kada je stepen HYPERMI-e najveci I kada je stepen rasta pruirodnih hormona izazvnih trening stresom najveci…..tada treba pristupiti celoj teroriji o ishrani msiica u toku treninga….

A naravno…sto veci protok krvi moze da izazvoe samo jedna vrste treninga…

Valjda en treba da ponavljam KOJA…..

Eto..nadam se d ace ovo mnogima da pomgone u njihovom treningu.Meni jeste.

Pedja Petrovic





Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2008, 04:57:13 posle podne »
Sta reci?Bravo,da se zna..........

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2008, 04:58:09 posle podne »
Sta reci?Bravo,da se zna..........

uvek se i znalo brate.....uvek !!!!

Van mreže CrazyVictor

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
  • get big or die tryin...
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2008, 05:23:52 posle podne »
jel onda ovom logikom najproduktivniji trening onakav trnik kao sto je general postavio gde Milos trenira Wolfa,Hidea ... ?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2008, 06:31:48 posle podne »
jel onda ovom logikom najproduktivniji trening onakav trnik kao sto je general postavio gde Milos trenira Wolfa,Hidea ... ?



tako da.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2008, 07:21:21 posle podne »
Moja puuuuuuuna podrska za nastavljanje sa ovakvim tekstovima.....Tekstovi za sporo citanje i duuuuugo razmisljanje...

Spartak

  • Gost
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2008, 07:53:50 posle podne »
svaka cast!ja sam poceo pomalo da primjenjujem gigantske serije u mom treningu, kada mogu, jer obicno je teretana fulirana pa sam ponekad onemogucen

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2008, 07:57:18 posle podne »
Da se vidi ko ima najbolje textove na netu,nego sto :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #8 poslato: Maj 30, 2008, 08:16:24 posle podne »
svaka cast!ja sam poceo pomalo da primjenjujem gigantske serije u mom treningu, kada mogu, jer obicno je teretana fulirana pa sam ponekad onemogucen
Ovo je zaista problem za vecinu..pogotovo u manjim teretanama....

Spartak

  • Gost
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #9 poslato: Maj 30, 2008, 08:26:24 posle podne »
svaka cast!ja sam poceo pomalo da primjenjujem gigantske serije u mom treningu, kada mogu, jer obicno je teretana fulirana pa sam ponekad onemogucen
Ovo je zaista problem za vecinu..pogotovo u manjim teretanama....
ne pitaj...pogotovo kad ocu da radim noge u giant style

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #10 poslato: Maj 30, 2008, 08:30:13 posle podne »
ne pitaj...pogotovo kad ocu da radim noge u giant style

Znaci u tvom gymu se ozbiljno rade sve misIcne partije, kod mene je 20-tak radnih mjesta za noge gotovo uvijek slobodnO tako da mogu sta god hoces po tom pitanju, malo je teze sa drugim misicnim partijama, ali malo se iskombinuje i odradi se giant style bez problema!

Sto se tice texta koji je postavio brat Pedjos.... NE MOZE BOLJE!  ;)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #11 poslato: Maj 30, 2008, 08:49:42 posle podne »
odlican text,odlican...Ovo su pravi treninzi...Samo treba ovo "podrzat" kvalitetnom hranom i suplementacijom...

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2008, 10:39:29 posle podne »
Bravo! bravo! bravo!.

Konacno mi forumi postaju ponovo zanimljivi. Da se ne uvrijedi neko, ali vise je smorilo da citam milion clanaka koji govore isto "treba jesti, treba spavati, treba trenirati, treba ponavljati..."
Ovo je, vjerujem vecini novo, zanimljivo, a vidim da praksa pokazuje da radi... Radujem se i sam da probam..

Hvala na tekstu.
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2008, 11:45:10 posle podne »
Odlican tekst i odlican savet.
Nikada ovo nisam radio ali sada hocu da probam i jedva cekam da vidim rezultate na jesen.
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Spartak

  • Gost
Odg: FILOZOFIJA TRENINGA BY MILOS SARCEV
« Odgovor #14 poslato: Maj 31, 2008, 12:54:24 pre podne »
ne pitaj...pogotovo kad ocu da radim noge u giant style

Znaci u tvom gymu se ozbiljno rade sve misIcne partije, kod mene je 20-tak radnih mjesta za noge gotovo uvijek slobodnO tako da mogu sta god hoces po tom pitanju, malo je teze sa drugim misicnim partijama, ali malo se iskombinuje i odradi se giant style bez problema!

Sto se tice texta koji je postavio brat Pedjos.... NE MOZE BOLJE!  ;)
ma dje se noge rade,nego jednostavno toliko je stisnuto kad se nakrca 20ljudi ne mogu da odradim iskorak a nema mjesta ni za slobodni cucanj, dok je smith obicno zauzet, a leg press obicno neka dama sjedne i ne misli da zavrsava...