April 28, 2024, 06:47:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: punjenje/ pražnjenje  (Pročitano 16624 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2008, 07:29:53 posle podne »
pa...više-manje da se otarasim masnih naslaga i da se zategnem...a kad postignem sto planiram..onda malo na masu...no vidjet ćemo kako će se stvari odvijat...

da...divljač...može proć jel?

Moze...divljac je vecinom posna...imas i konjetinu, oslic, teletinu...da, da i curetina....vidim da si "CARI" tunjevine vec probala

Ako se pridrzavas ishrane koju si postavila sigurno ces uspeti...
Malu nedoumicu mi pravi onih 3 dana zaredom na 0.5 g/kg UH....ali ako ti telo dobro reaguje, ne menjaj.

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #16 poslato: Jun 13, 2008, 11:25:15 pre podne »
post sam stavila i na stari forum, a sada i ovdje...pa vas molim za savjete i komentare...
dakle,trenutna kilaža mi je 54 kg, visoka sam 160 cm, na ovoj dijeti sam oko mjesec dana
1,2,3. dan- 130g p + 30g uh
4. dan- 130g p + 150g uh
5. dan 130g p + 0 g uh
i tako u krug

izvori proteina koje koristim su- whey (25g poslije treninga i kardija), pileća prsa, bjelanjca, sardine ili tunjevina u ulju (ulje dobro isperem), posni sir
izvori uh- prva tri dana 50g zobenih pahuljica (+ 1 dl jogurta) , a u fazi punjenja bijela riza i nesto malo integralnog kruha... te uz sve to jedem dosta zelene salate, cvjetače, krastavaca.
masti maximalno izbjegavam, trebale bi biti 0g, ali vjerojatno unesem nesto malo
...
sta mislite?? dali je sve ok ili nesto trebam mijenjati??
unaprijed zahvaljujem na odgovorima

Ciao Jovana,
evo da ti se i ja javim ...
Mislim da ti je ishrana posve ok, i smatram da uopste nije nesto rigorozna, pogotovo sto jedes i malo voca pa se tako 'varas' kad osetis glad za secerom i slatkisima :)
Samo mali savet: u cilju da ti se metabolizam ne uspori nakon nekog vremena, jednom u npr 10ak dana, slobodno mozes imati 1 obrok gde mozes pojesti nesto "zabranjeno", npr pizza i nakon toga neki kolac ili sladoled :) ali, pazi, to je jednom sedmicno a ne svaki dan :) Kad pojedes tu pizzu i sladoled nakon toga, sledeci obrok, kad ponovo zaista ogladnis, neka opet bude nesto sa tvoje liste tj dijete, ok?

Usput, ovakve i slicne teme, kao i pitanja, mozes da postavis u posebnom delu za zene: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,4.0.html

Pozdrav od Tanje
« Poslednja izmena: Jun 13, 2008, 11:36:21 pre podne Tanja U. »

Van mreže jovana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 77
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #17 poslato: Jun 14, 2008, 05:46:16 posle podne »
buldog,  zasto ti to pravi nedoumicu?? da još smanjim?

puno hvala tanja.. promjenit ću tvoj savijet...samo se nadam da mi taj jedan cheat obrok zeznit dijetu...

Spartak

  • Gost
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #18 poslato: Jun 14, 2008, 05:53:16 posle podne »
buldog,  zasto ti to pravi nedoumicu?? da još smanjim?

puno hvala tanja.. promjenit ću tvoj savijet...samo se nadam da mi taj jedan cheat obrok zeznit dijetu...

pa u sustini ne bi trebala da imas cheat obrok svakog dana, jedan cheat obrok u sedmici je sasvim ok i nece pokvariti nista

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #19 poslato: Jun 14, 2008, 06:59:35 posle podne »
buldog,  zasto ti to pravi nedoumicu?? da još smanjim?

puno hvala tanja.. promjenit ću tvoj savijet...samo se nadam da mi taj jedan cheat obrok zeznit dijetu...


Ne, ne...ne da smanjis....nego ta tri dana si na 640 kalorija, plasim se da ti to ne uspori metabolizam...Ali kao sto sam rekao ako ti telo dobro reaguje, ostavi tako.

Doduse, sigurno imas i unos masti uz obroke, pa je to nesto vise kalorija...A i ako drzis ovaj ritam aerobnih treninga (2 puta dnevno), metabolizam ne bi smeo da se uspori.

Pridruzujem se savetima za cheat obrok...On ce ti ubrzati metabolizam i zavarati telo....

Ne kazes kako napredujes...verujem da je napredak ocigledan, ako se drzis i dalje svega napisanog.

Van mreže jovana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 77
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #20 poslato: Jun 14, 2008, 08:24:31 posle podne »
lagano napredujem...sporo ide...ali ide...

sto se tiče masti, ne unosim ih...tj. vjerojatno vrlo malo unesem, ali bi trebale bit na nuli.

a za taj cheat obrok... ja svaka četri dana imam punjenje... da  mi se metabolizam nebi usporio... tak da neznam sada dali mi je onda potreban taj obrok

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #21 poslato: Jun 14, 2008, 09:14:11 posle podne »
lagano napredujem...sporo ide...ali ide...

sto se tiče masti, ne unosim ih...tj. vjerojatno vrlo malo unesem, ali bi trebale bit na nuli.

a za taj cheat obrok... ja svaka četri dana imam punjenje... da  mi se metabolizam nebi usporio... tak da neznam sada dali mi je onda potreban taj obrok

Potreban je cheat obrok...mada on moze ici i jednom u 10-14 dana. Takodje, masti ne bih izbacio skroz. To je pogresno, one imaju svoju funkciju u organizmu. Par kasicica pravilno rasporedjenog maslinovog ili sl. ulja je dobro doslo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #22 poslato: Jun 15, 2008, 02:36:08 posle podne »
ja sam tek sada video ovo.

jovana,

sistem ishrane je klaiscan carb rotattion i izgleda super..

nema tu sta mnogo da se menja itd...ili sto kaze zdravko cola..ja tu nista ne bi diro...

druga stavka na koju moras da obratis paznju..jeste taj trening i cardio..ako je sve dobro koncipirano..tu nema onda apsolutno ni malo mesta sumnji da ces da uspes...

dakle...ova dijeta jeste extra,ali isto tako od nje kao ni od jedne ne mozes da ockeujes cuda...

licno mislim tj zamisljam d ti u susitni i nemas mnogo viska kg da skidas itd..vec da je tu vise potrebnije pravilan trening da bi se to sve maximlano ucvrstilo ali i ono sto je bitno da ostane cvrsto pravliniom treningom i pravlinom ishranom.....

Van mreže jovana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 77
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #23 poslato: Jun 15, 2008, 02:54:21 posle podne »
hvala ti pedja... trudim se da se pridrzavam svega...pogotovo cardia... i vjerujem da ću na kraju postici sto zelim...motivacije mi ne nedostaje, znam sto zelim i idem prema tome... ne ocekujem nesto previse, samo ono sto mislim da bi mogla postici...ako imas jos nekakav savjet, uvijek je dobrodosao...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #24 poslato: Jun 15, 2008, 03:52:10 posle podne »
kao sto rekoh...

dijeta ti izlgeda poptuno ok...i ukoliko se drzis toga,radis pravilino kao sto kazes...onda USPEH mora da bude..u to sam sigruan...

a za savet..pa mislim da bi trebala ovako da radis nekih 6-8 nedlja...da redovno kontrolises svoju tezinu...i da posle toga ukoliko ne bude bilos ve kako si htela..uvek mozemo da uradimoneku novu dijetu...

mada rekoh....ako je tako kao sto kazes..nema razloga za brigu

Van mreže jovana

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 77
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #25 poslato: Jun 15, 2008, 04:19:36 posle podne »
super.. sad sam još vise motivirana :)

samo da još pitam, na dan punjunja, dali je ok da jedem bijelu rizu, ili bi ipak trebala smedju?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #26 poslato: Jun 15, 2008, 04:39:20 posle podne »
slobodno jedi belu..nema tu nikakvih rpoblema

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #27 poslato: Jun 16, 2008, 10:21:41 pre podne »
lagano napredujem...sporo ide...ali ide...

sto se tiče masti, ne unosim ih...tj. vjerojatno vrlo malo unesem, ali bi trebale bit na nuli.

a za taj cheat obrok... ja svaka četri dana imam punjenje... da  mi se metabolizam nebi usporio... tak da neznam sada dali mi je onda potreban taj obrok

Naravno da ide sporo :) tj ne brzinom kojom mi zelimo, mi bismo svi voleli kad bismo to mogli da "sredimo" u roku od 5 minuta hehehehee.
Sto se tice cheat obroka, bez obzira sto ti na svaka 4 dana imas dan punjenja, ipak ga moras imati. Dan punjenja je sa pirincom ili krompirom ... no jednom u 10 dana moras ubaciti konkretniji obrok varanja, jer sa procesom punjenje-praznjenje metabolizam se ipak malo uspori, ili se barem dobro prilagodi, pa ga sa tim cheat obrokom treba malo "prepasti" :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #28 poslato: Jun 16, 2008, 11:42:13 pre podne »
ja sam tek sada video ovo.

jovana,

sistem ishrane je klaiscan carb rotattion i izgleda super..

nema tu sta mnogo da se menja itd...ili sto kaze zdravko cola..ja tu nista ne bi diro...

Pedja, ne mislis da joj je malo 3 dana zaredom da bude na 0.5 g/kg UH, a pri tom zajedno sa PR i MA, celodnevni kalorijski unos joj je oko 650 kalorija. Na njenu tezinu od 54 kg, to joj ispadne 12 kalorija po kg tel.tezine ? Cini mi se da ovim tera telo u mod koji joj i nije potreban. Bar da je nadoknadila kalor.unos sa PR i nesto malo MA. Sta mislis ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: punjenje/ pražnjenje
« Odgovor #29 poslato: Jun 16, 2008, 11:55:45 pre podne »
tacno...ali ti pricas sa STRANE MUSKOG METABOLZIMA..

ako uzmes u obzir da je u pitanju devojka tj ZENSKI METABIOLZIAM onda je ovaj sistem i calorijsku unos mada u opste ne vidim potrebu za opterecivanjem sa ukupnim kalrijskim unusom i vise nego dovljan..

devjka je skinla od nekud ovaj jelovnik koji je i vise nego dobar i rekao bih idelano prilagodjen sa to sto ona hoce...

tako da nema potrebe za sveskom,i kalkulatorom..veruj mi