Mart 19, 2024, 08:10:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.021 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: Robertimige
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 242478 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« poslato: Jun 08, 2008, 05:45:55 pre podne »
Miloš Šarčev je na svom forumu nedavno postavio sledeći, po meni vrlo zanimljiv komentar.
Preveo sam ga za Vas, ali dajem i originalnu verziju na engleskom jeziku, kako ništa nebi promaklo.


Miloš Šarčev:

Već neko vrijeme govorim o tome, ali mislim da nikada nijesam TAČNO ovdje na svom forumu iznio svoje mišljenje oko budućnosti industrije suplemenata.

Potpuno sam ubjeđen da će AMINO KISELINE u potpunosti nadvladati industriju PROTEINA… naravno za to će biti potrebno vrijeme… ali vrlo brzo će se publikovati informacije i vrlo jasno pokazati da IMA SMISLA uzimati TAČNE amino kiseline potrebne za fiziološke ili metaboličke zahtijeve – prije nego li uzimanje puno PROTEINA ili HRANE BOGATE PROTEINIMA kako bi se unijele te određene amino kiseline…

Kako pišem ovaj post tako shvatam da se još nijesam u potpunosti izrazio – tako da ce ovo biti moje pretskazanje, "The Mind - Nostradamus of Nutritional Supplementation Future: AMINO KISELINE PREUZIMAJU!

O čemu govorim?

Bez da otkrijem previše (nakon svega to je MOJE istraživanje na kojem sam proveo godine…) da li ste se ikada zapitali ZAŠTO  vam treba toliko proteina SVAKOG DANA?

Dakle?

Šta je razlog što mi, sportisti… posebno BODYBUILDERI uzimamo toliko više proteina od ljudi koji vrijeme provode sjedeći?

Dakle, čak i oni – obični ljudi koji NE ŽELE da izgrade šampionsko tijelo, već da samo ostanu zdravi … ZBOG ČEGA ONI UNOSE TOLIKO PUNO PROTEINA u svojim programima prehrane.

Zašto FDA ističe apsolutno minimalnu kolicinu (RDA – preporučena dnevna kolicina)  proteina potrebnih u dnevnoj prehrani ljudi – DA BI PREŽIVLJELI? (Primjedba – RDA nije OPTIMALNI NIVO bilo kojeg nutrijenta… to je preporučena količna pojedinog nutrijenta potrebnog za preživljavanje… ili MINIMALNA POTREBNA KOLIČINA… imam toliko diskusija sa ljudima kada im saopštim koliko proteina im preporučujem a pri tom oni tu kolicinu porede sa RDA…)

……DAKLE… ZAŠTO…?... Bilo ko?

OK, pošto ste svi jako mirni (Čekam vas cijelu vječnost/makar jedan minut/ i izgubio sam strpljenje tako da ću vam reci…) Ja kažem:

ZBOG TOGA jer mi zaista ne trebamo toliko PROTEINA ali mi ga unosimo i čekamo da naše tijelo rasparča taj PROTEIN u dijelove koje su esencijalno sastavljene od različitih tipova proteina = AMINO KISELINAMA… gradivnih blokova proteina. Pravih CIGLI ljudskog hrama!

Tako, ako se slažemo da su AMINO KISELINE prije nego li PROTEIN (per se) razlog zašto jedemo/pijemo/unosimo naše dnevne potrebe proteina (izvori kao što su meso, jaja, mliječni proizvodi, morski plodovi, proteini biljaka) ili pak uzimamo proteinske šejkove, MRP šejkove… ŠTA BISTE VI REKLI ako bih vam rekao da je MOŽDA – naše tijelo dobija potrebne amino kiseline (koje su povremeno nedovoljne ili samo dijelimične).. ali SA TIM  da naše tijelo MORA PRIHVATITI  takođe RAZNOVRSNOST (nekada VELIKE KOLIČINE) drugih nutrijenata koji ne samo da će biti nevažni - vež što je i gore – potencijalno kontraproduktivnim… ili bih trebao reći – štetnih, opasnih… A PRI TOM I NESIKORIŠĆENIH? Rekao sam “mora prihvatiti” jer mi smo ti koji uzimamo neki izvor proteina – a pri tom NE  uzimamo u obzir DA MOŽDA - da uzmemo cent – mi ne moramo nužno razbiti MILION dolara… Mogli bi uzeti kovanicu od pet centi i razbiti je na po jedan cent – kao najefikasniji način da dobijemo ono što želimo (u ovom slučaju – cent!).

Zar ne bi bilo logično da UKOLIKO znamo koju kolicinu i koju vrstu amino kiselina mi zaita trebamo dnevno – bilo za naše fiziološke, anatomske, metaboličke potrebe… I našem tijelu damo TAČNU FORMULU I KOLICINU koja je potrebna – bez “ostataka”…

Nakon svega, ukoliko želite današnje izdanje novina, da li biste kupili cijelogodišnju preplatu i svih 365 primjeraka kako biste dobili JEDAN primjerak koji želite…

Uvjeravam vas da ZNATI ODREĐENE STVARI oko količine amino kiselina – može napraviti veliku razliku…

Mnoge stvari možemo postići prostom implementacijom tačnih amino kiselina u pravo vrijeme… Mnoge DIVNE STVARI bih rekao…

------------------------------

Dajem Vam kompletan komentar i sa završnicom koju nijesam preveo kako bi zadrzao duh jezika i Milošev šarm netaknut, pa bacite pogled i na originalnu verziju.


Miloš Šarčev:

I have been talking for a while but I never really think I expressed EXACTLY here on my board my opinion about the future of supplementation industry.

I am whole heartedly convinced that AMINO ACIDS will completely overcome PROTEIN industry...off course it will take time...but soon more and more published data will surface which will with crystal clarity show that MAKES SENSE to take EXACT amino acids needed for whatever physiological or metabolic demand - rather than taking so much PROTEIN or PROTEIN RICH FOODS to get those specific amino acids....

As I was writing in this thread I realized that I probably didn't express myself yet - so if I didn't let this be my official prediction of "The Mind - Nostradamus of Nutritional Supplementation Future " : AMINO ACIDS ARE TAKING OVER!


http://milossarcev.com/board/index.php?topic=6783.0


What am I saying?

Well, without disclosing too much (as after all it is MY research I spent years on...) did you really ask yourself WHY do you take so much protein EVERY DAY?

Well?

What is the reason that we, the athletes...especially BODYBUILDERS take so much more protein than sedentary individuals..?

Well, even them - regular folks that would NOT want to build championship physique but just stay healthy...WHY DO THEY TAKE SO MUCH PROTEIN in their diet?

Why is FDA issuing absolute necessary minimal amount (RDA - Recommended Daily Allowance) of protein needed in daily nutrition of humans - TO SURVIVE? [Note - RDA is not OPTIMAL LEVEL of any nutrient...it is Recommended amount of each particular nutrient necessary for survival...or MINIMAL AMOUNT NEEDED...I have so many arguments with people when I tell them how much protein I recommend and they compare that amount with RDA...)

....YEAH.......WHY...? Anyone...?

OK, as all of you are quiet (I've been waiting forever /at least one minute/ and lost patience so I have to spill it out for you...) I will suggest:

BECAUSE we don't really need that PROTEIN we are eating but we are waiting that our body breaks down that PROTEIN into particles that are essentially constituents of various different kinds of proteins = AMINO ACIDS...building blocks of protein. True BRICKS of the Human Temple!

So, if we agree that AMINO ACIDS rather than PROTEIN (per se) is the reason why we are eating/drinking/taking our daily portion of protein (sources like meats, eggs, dairy products, seafood, vegetable proteins...) or taking whatever choice of protein shake or "meal replacement" shake...WHAT WOULD YOU SAY if I tell you that MAYBE - our body gets amount of necessary amino acids (that is sometimes rather insufficient or partial)...but WITH THAT our body MUST ACCEPT also VARIETY (sometimes LARGE QUANTITY) of other nutrients which might not only be unimportant - but what's worse - potentially counterproductive...or should I go as far as - damaging, dangerous...A WASTE!? I say "must accept" as we are the ones taking whatever source of protein is our choice of the day - NOT considering that MAYBE we - to get a penny - we didn't necessarily have to convert a MILLION bucks...We could take a Nickle and exchange it into 5 pennies - as THE MOST EFFICIENT way to get what we want (in this example - a penny!)

Would it be logical that IF we know what amount and kind of amino acids we really need daily - for whatever physiological, anatomical, metabolic demand...and we give our body EXACT FORMULA AND AMOUNT needed - with no "left overs"...

After all if you want today's newspapers would you buy whole year's subscription and 365 issues instead of ONE you are looking for...

I can assure you that KNOWING CERTAIN THINGS amount aminos - can do a whole lot of difference...

Many things we can accomplish by simple implementation of correct amino acids taken at correct times...Many WONDERFUL THINGS I should say...but...it is Sunday and Wonderful Day outside...so I will part away from my protein particles I was going to talk about...

Particularly because afternoon is part of the day when I particularly part my parts into particular particle partially participating in (sunday afternoon) party...(?!?!) OK -  time to go...With exception of my last sentence I was SERIOUS...and than partially lost it...par-don me...

Izvor: www.milossarcev.com
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2008, 11:28:17 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2008, 05:51:11 pre podne »
Kao jedan od odgovora na ovu temu postavljenu sa Miloševom forumu našao se i komentar Luke Wood-a, IFBB PRO takmičara iz Australije, koji već dosta dugo ima prilku da sarađuje sa Milošem.

On je postavio komentar i svoj trenutni jelovnik - čini mi se zanimljivim pa Vam i to prenosim.

Luke Wood:

Miloš me je učinio velikim vjernikom u amino kiseline, i kao rezultat toga unosim velike kolicine BCAA i EAA i samo 150 gr proteina dnevno.
Ovo već radim godinu dana i nijesam izgubio ni malo svoje veličine!


Luke Wood - Nutrition plan

1. Obrok - 7 AM

6 Bjelanaca
2 cupa (oko 350 gr) Kuvane ovsene kaše
1 Banana
1 Kašikica meda

5 gr BCAA
5 gr EAA
5 gr Glutamina
3,000 mg Ribljeg ulja u kapsulama
2,000 mg Vitamina C
1 Multivitamin


2. Obrok - 9.30 AM

150 gr Pilecih prsa
360 gr Kuvanog krompira


3. Obrok - 12 AM

15-20 Parčadi sušija, uglavnom su sa povrćem, neki imaju malo tunjevine u sebi.


4. Obrok - 4.30 PM

3 cupa (oko 520 gr) Kuvanog Jasmin pirinča
150 gr Pilećih prsa
5 gr BCAA
5 gr EAA


4. Obrok - 5.30 PM

2 Mjerice Vitargo
1 Banana
1 cup (oko 175 gr) Kuvane ovsene kaše
5 gr BCAA
5 gr EAA
10 gr Glutamina


Tokom treninga pijem otprilike 60 gr UH sa BCAA i EAA


Nakon treninga:

6. Obrok - 8 PM

3 Mjerice Vitargo
5 gr EAA
5 gr BCAA
10 gr Glutamina


7. Obrok - 9.30 PM

150 gr Malomasnog mesa
Velika porcija pašte ili 4-6 komada punozrnog hleba
Kuvano povrce


7. Obrok - 11.30 PM

200 gr Kuvanog Bazmatti pirinca
5 gr BCAA
5 gr EAA
1 Multivitamin
1,000 mg Vitamina C

Izvor: www.milossarcev.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2008, 05:57:40 pre podne »
Kao dopunu postujem svjeze fotografije Luke Wood-a, kako bi vidjeli kako ovaj covjek izgleda pri ovom rezimu prehrane.

Naravno bice mi drago da procitam vase komentare na ove materijale!

Pozdrav,
Vladan
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #3 poslato: Jun 08, 2008, 09:42:03 pre podne »
Vlade opasno dobar text,takodje odlicno sto si dodao i post Woda.Secam se kada je 80tih,90tih god kod nas Hemofarm pravio EAK preparat esencijalnih aminokiselina.Tada se koristio u velikim kolicinama,ali doza po tableti je bila mala.I Dorian pominje da je bio redovni konzument sl.preparata.Zaista ima logike koristiti nesto sto vam je prvo potrebno,nesto sto ce vam najpre obezbediti dalji rast,nesto sto vas organizam ne moze obezbediti to morate  naravno uneti.U ovom textu se navodi zaista jedan logican pristup tom cilju.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.517
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #4 poslato: Jun 08, 2008, 10:14:39 pre podne »
pa kada bih birao izmedju tecnih amino i protena u prahu  uvek bih izabrao t.a. ali stvar je u tome sto je to skupa varijanta....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2008, 11:58:51 pre podne »
bravo vlad....bravoooooo

ovo je upravo ono sto je meni milos davno rekao,ali eto izgelda da su i njemu preko glave koje kakvih STRUCNJAKA koji ne razlikuju kafu od droge a o njihovom izgledu da se i ne govori....

bez obzira ko bilo sta rekao,ja sam ovo probao tj na ovaj nacin i rezultati su bili i vise nego ludi.....u to moze svako da bude uveren...

jedini problem kod nas je zaista cena AK medjutim,ko i malo ozbiljnije zeli da se posveti svom telu racunica ga na kraju ispadne isto...verujte mi na rec..i onda..zasto gubiti vreme kada je vec sve servirano na ovaj nacin i prvdati svoje ili necije neuspehe za razno raznim razlozima....

pa zamislite samo da su ovakve informacije bile dostupne pre 10-ak godina gde bi smo svi skupa danas bili.....zato kazem jos jednom...

ljudi ne gubite vreme...citajte åprave textvoe ucite od NAJBOLJIH a ne od nekih debila koji ni sami pojma nemaju sta pricaju...

jos jednom..

BRAVO VLAD.....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2008, 12:59:49 posle podne »
E ovo je pravi text...Mislio dam da ga postavim na engleskom,ali ovo je definitivno pravi potez bio :wink:

Bravo Vladane :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2008, 01:36:22 posle podne »
ogladnih od ovakih postova, jede mi se bcaa
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2008, 07:09:26 posle podne »
Pohvale i sa moje strane....

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2008, 07:41:22 posle podne »
extra

Van mreže bebac

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 906
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #10 poslato: Jun 08, 2008, 08:05:00 posle podne »
Svaka "cas" :)
Hrabrost je kada činite ono čega se bojite. Ne može biti hrabrosti ako se ne bojite!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #11 poslato: Jun 08, 2008, 08:35:01 posle podne »
a da li neko ima komentar na jelovnik Luke-a Wood-a?
Mislim da li je moguce da sad sam Sarcev, koji je oduvek zagovarao mega doze proteina iz hrane, menja pristup.
I to ne samo oko proteina vec kao sto vidim i oko unosa skrobastih UH?

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #12 poslato: Jun 08, 2008, 08:42:57 posle podne »
malo bcaa i glut za taku zverinu...

Spartak

  • Gost
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2008, 09:03:17 posle podne »
malo bcaa i glut za taku zverinu...
e tu se slazem, mislim da su ipak vece doze

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #14 poslato: Jun 08, 2008, 09:18:28 posle podne »
3g vitamina C , neznam shto to? ? ? ima neko objashnjenje?