April 19, 2024, 01:42:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 244613 puta)

Van mreže rambo92

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #15 poslato: Jun 08, 2008, 09:31:39 posle podne »
3g vitamina C , neznam shto to? ? ? ima neko objashnjenje?

Pa sto, to je vitamin topljiv u vodi, tako se ne talozi u tijelu i nema opasnosti od predoziranja. A jako je mocan antioksidans. Super tekst, a amino vec sada ima nekih jeftinijih rjesenja u HRV, vjerujem da ce biti i u Srbiji.
Citat: enanthator
Matori, egositicni, sexualno devijantni kreteni, vode IFBB. Sami celnici su korumpirani kriminalci, visokog kalibra, a iznad njih se nalazi jevrejski lobi koji su predvodili, braca, Joe i Ben.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #16 poslato: Jun 08, 2008, 09:53:58 posle podne »
a da li neko ima komentar na jelovnik Luke-a Wood-a?
Mislim da li je moguce da sad sam Sarcev, koji je oduvek zagovarao mega doze proteina iz hrane, menja pristup.
I to ne samo oko proteina vec kao sto vidim i oko unosa skrobastih UH?


a zar mega unos AK ne bi ne i jednom slucaju promenio ovaj tvoj sakraksticni stav o sarceva i mega unosu proteina...jer..ajmo ponovo u skolu..PROTEIN SE SASTOJI OD....?????????

mislim da ti komentar nije na mestu....cak sto vise..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #17 poslato: Jun 08, 2008, 09:55:57 posle podne »
3g vitamina C , neznam shto to? ? ? ima neko objashnjenje?

kao sto rambo rece.....

a i za tebe pitanje...zasto da ne??

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #18 poslato: Jun 08, 2008, 10:31:28 posle podne »
Pedja imam jedno pitanje za tebe.

Znaci upoznati smo sa tvojim stakom unosa saplemenata, ali me i zanima sledece, s obzirom na visoke unose amino kiselina (bcaa, glm, eaa) koje primjenjujes, KOLIKO SI I UOPSTE DA LI SI SMANJIO KOLICINU PROTEINA KOJU UNOSIS IZ HRANE!?

Vise puta se pominjalo da kvalitetna suplementacija koja bi se implementirala na nacin na koji Milos i ti savjetujete, naravno uz postovanje vrlo bitnog tajminga unosa tih nutrijenata, da bi ti suplementi i najbolje radili, i konstatovano je da je to za nase uslove prilicno skupa prica, ali, ali...

Uz ove nove extremne cijene hrane kod nas + naravo i vrlo bitne varijante koju je Milos naglasio tj. da prilkom unosa od recimo 400-500 grama proteina dnevno koje meni trebaju, unese se sto - sta sto i nebi trebalo, vrlo me zanima tvoje misljenje da li bi realno bilo da ukoliko koristim stack koji si ti ranije postavio, mogu da sa 450 gr proteina sidjem na 300 ili 200 ili vec koliko, jer u tom slucaju ta prica DEFINITIVNO nebi bila toliko skupa, vec cak vrlo zanimljiva i sa te finansijske strane (koja je svima nama cesto i nazalost presudna), a da ne govorimo da je EVIDENTNO DA PRICA RADI I DAJE PRAVE REZULTATE!

Znaci kad unosis svoj stack saplemenata koliko ide proteina iz hrane!?

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #19 poslato: Jun 09, 2008, 07:32:15 pre podne »
a da li neko ima komentar na jelovnik Luke-a Wood-a?
Mislim da li je moguce da sad sam Sarcev, koji je oduvek zagovarao mega doze proteina iz hrane, menja pristup.
I to ne samo oko proteina vec kao sto vidim i oko unosa skrobastih UH?


a zar mega unos AK ne bi ne i jednom slucaju promenio ovaj tvoj sakraksticni stav o sarceva i mega unosu proteina...jer..ajmo ponovo u skolu..PROTEIN SE SASTOJI OD....?????????

mislim da ti komentar nije na mestu....cak sto vise..
lose sam se izrazio.
upravo je i mene interesovalo ono sto je Vladar sada pitao.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #20 poslato: Jun 09, 2008, 08:17:20 pre podne »
3g vitamina C , neznam shto to? ? ? ima neko objashnjenje?

kao sto rambo rece.....

a i za tebe pitanje...zasto da ne??

pojma nemam, pitam samo... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #21 poslato: Jun 09, 2008, 01:56:04 posle podne »
Pedja imam jedno pitanje za tebe.

Znaci upoznati smo sa tvojim stakom unosa saplemenata, ali me i zanima sledece, s obzirom na visoke unose amino kiselina (bcaa, glm, eaa) koje primjenjujes, KOLIKO SI I UOPSTE DA LI SI SMANJIO KOLICINU PROTEINA KOJU UNOSIS IZ HRANE!?

Vise puta se pominjalo da kvalitetna suplementacija koja bi se implementirala na nacin na koji Milos i ti savjetujete, naravno uz postovanje vrlo bitnog tajminga unosa tih nutrijenata, da bi ti suplementi i najbolje radili, i konstatovano je da je to za nase uslove prilicno skupa prica, ali, ali...

Uz ove nove extremne cijene hrane kod nas + naravo i vrlo bitne varijante koju je Milos naglasio tj. da prilkom unosa od recimo 400-500 grama proteina dnevno koje meni trebaju, unese se sto - sta sto i nebi trebalo, vrlo me zanima tvoje misljenje da li bi realno bilo da ukoliko koristim stack koji si ti ranije postavio, mogu da sa 450 gr proteina sidjem na 300 ili 200 ili vec koliko, jer u tom slucaju ta prica DEFINITIVNO nebi bila toliko skupa, vec cak vrlo zanimljiva i sa te finansijske strane (koja je svima nama cesto i nazalost presudna), a da ne govorimo da je EVIDENTNO DA PRICA RADI I DAJE PRAVE REZULTATE!

Znaci kad unosis svoj stack saplemenata koliko ide proteina iz hrane!?

Pozdrav

bravo vlad..odlicno zapazanje...sto se kaze..pustio sam da voda tece dok me neko ne pita..

i kao sto tti rece..odilcno zapazanje...

da..potpuno je logicno da kada uzimate tj kao sto sam ja uzimao ovolike kolicine AK razlicith vrsta da se smanjuje potreba za belancevnima iz hrane....sto je extra..

jer ja konkretno sam u zadnje vreme mogao da pojedem dnveno i po 1,5 kg mesa-40 belanaca itd...sto je postalo prilicno otezavajuce..

sama logika nas navodi na to a i veoma je dobro poznato da se visak proteina moze deponvati u masno tkivo....mi smo se uvek drzali logike...ma ne birni..ne mozes ti da preteras sa proteinima...tj niko nema dovljno novca bar ne kod nas da pretera sa dnevnim unosm proteina iz hrane....ali sada se situacija okrenula poptuno...znaci..da sam nastavio da konzumiram istu kolicinu hrane i da radim ovo sto sam redio...defintivno bi se to odrazilo tj rezultiralo gomilanjem masnog tkiva...

ali da skratim..

dobra vest je....da..sasvim je ok i razmuno da se samanji unos proteina iz hrane...

losa vest je..na zalsot cena BCAA,GLM,LIQ AMINO itd....

ali zato je tu THE NUTRITION
hehehehhehehehhehehehhe

u svakom slucaju..kao sto je i milos rekao..zaista je neverovatno koliko se moze napredovati samo na ovaj nacin....

a o ostalim tajnama...pa eto..neka se strpe jos malo svi..i to ce da bude kod nas na forumu..naravno....jer mi ne lupamo budalstine

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #22 poslato: Jun 09, 2008, 03:48:09 posle podne »
Sto se tice eaa,kakav bi sastav doticnih trebao biti? Da li treba neke odredjene pojacati na racun drugih,ili sve djuture na gomilu u podjednakoj razmeri?

Pitam jer narucujem sa neta,mogu sam da biram razmeru svih amino i ostalih zanimacija u proizvodu.

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #23 poslato: Jun 09, 2008, 05:28:13 posle podne »
Zasto cijena suplemenata nenormalno raste ima li neko kakav konkretan odgovor??

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #24 poslato: Jun 09, 2008, 05:36:05 posle podne »
potraznja veca od proizvodnje
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #25 poslato: Jun 09, 2008, 05:44:35 posle podne »
potraznja veca od proizvodnje

neznam kako kad se sve vise firmi bavi tim...veca je i konkurencija... po nekoj logici ako se proizvodi sto veci broj necega automatski mu cijena opada... jedino kako proizvodnja sljedi trend rasta nafte po barelu... ;) crno nam se pise...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #26 poslato: Jun 09, 2008, 06:29:39 posle podne »
ne prozivode oni nista nego samo lijepe naljepnice. pojavljuje se dosta novih firmi ali broj fabrika koji proizvode sirovine je isti.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #27 poslato: Jun 09, 2008, 06:52:30 posle podne »
ne prozivode oni nista nego samo lijepe naljepnice. pojavljuje se dosta novih firmi ali broj fabrika koji proizvode sirovine je isti.

pa ajmo otorit neku proizvodnju za balkan...

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #28 poslato: Jun 09, 2008, 07:05:20 posle podne »
Pedja,  jel postoji neka analogija izmedju unetih bcaa glut, amino  i smanjenja unetih proteina iz hrane....  konkretno kako da znam koliko da smanjim unos iz hrane ??

Spartak

  • Gost
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #29 poslato: Jun 09, 2008, 07:39:48 posle podne »
pa za onoliko koliko unosis eaa+bcaa, otprilike