Mart 19, 2024, 10:41:12 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.021 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: Robertimige
X3MShop banner

Autor Tema: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE  (Pročitano 242529 puta)

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #270 poslato: Januar 27, 2015, 09:34:45 posle podne »
Jedno pitanje vezano za aminokiseline. Da li ste probali EAA i koja su vam iskustva ? Planiram da ga kupim i zajedno u sejker sa whey proteinom kao PWM, i da ga pijem uz dorucak. Isplati li se ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #271 poslato: Januar 28, 2015, 10:19:44 pre podne »
Jedno pitanje vezano za aminokiseline. Da li ste probali EAA i koja su vam iskustva ? Planiram da ga kupim i zajedno u sejker sa whey proteinom kao PWM, i da ga pijem uz dorucak. Isplati li se ?

naravno da se isplati
samo sto,meni se cini da da ti i ne rauzmes bas sta znaci EAA ili EAK jer vidim da govoris: HOCU DA GA KUPIM,a posto to NIJE jedan preparat..ono..ili sam ja nesto pobrkao?

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #272 poslato: Januar 28, 2015, 11:05:56 pre podne »
naravno da se isplati
samo sto,meni se cini da da ti i ne rauzmes bas sta znaci EAA ili EAK jer vidim da govoris: HOCU DA GA KUPIM,a posto to NIJE jedan preparat..ono..ili sam ja nesto pobrkao?
EAA su esencijalne aminokiseline ? Pa mi deluje mnogo bolje da njih ubacim u PWM i uz dorucak. Pa imas Pedja na trzistu i aminokiseline u prahu koje sadrze samo esencijalne amino. i na pakovanju pise u glavnom EAA. Ili sam ja nesto pobrkao ?

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #273 poslato: Januar 28, 2015, 11:37:25 pre podne »
Jedno pitanje vezano za aminokiseline. Da li ste probali EAA i koja su vam iskustva ? Planiram da ga kupim i zajedno u sejker sa whey proteinom kao PWM, i da ga pijem uz dorucak. Isplati li se ?
Pedja,vjerovatno momak misli na neki suplement tipa aminobolic.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #274 poslato: Januar 28, 2015, 11:39:59 pre podne »
Uz pwm DA
ali kod nas ih na zalost vise NEMA
jedne od ubdlejivno najjacih stvari su bili POWER SHOCK nitrati,koji su bili fenomenalna stvar
Ono sto je bitno je to da shjvatis da ti nista NECE uraditi 10 gr u pwm ,tj toliku razliku,a koliku ti ockujes
a ako zelis da IH korisits kako treba,a da rezulatati budu zapanjujuci,moras da spremis dubok dzep
Ovo govorim iz EMPRIJE jer sam bas i upravo radio ekesporimente sa PURE EAK gde sam unosio xxx gr kolcine i reuzltati su bili ti koji su bili prosle godine vidljivi na fotografjima.
Ponavljam
KOD nas ih NEMA na zalost vise ,a i kolicina mora biti ADEKVATNA u rptivnom...nista bolji posao nece uraditi nego sto rade standaraden BCAA (leucin,isoelucin,valin)
ili EAK
Esencijalne:

    Valin
    Leucin
    Izoleucin

    Metionin
    Fenilalanin
    Treonin
    Tirozin
    Triptofan
    Lizin
    Arginin
    Histidin

Najvaznija hemijska reakcija aminokiselina je formiranje peptidne veze koja omogucava povezivanje dve aminokiseline i stvaranje lanca aminokiselina (peptidi i proteini). Peptidna veza je veza izmedju karboksilne grupe jedne aminokiseline i amino grupe druge aminokiseline.



U sastav covekovog organizma ulazi ukupno 20 aminokiselina. 9 od njih se mogu izgraditi u samom organizmu, dok je preostalih 11 neophodno uneti kroz ishranu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #275 poslato: Januar 28, 2015, 11:40:57 pre podne »
Jedno pitanje vezano za aminokiseline. Da li ste probali EAA i koja su vam iskustva ? Planiram da ga kupim i zajedno u sejker sa whey proteinom kao PWM, i da ga pijem uz dorucak. Isplati li se ?
Pedja,vjerovatno momak misli na neki suplement tipa aminobolic.

Kako misli na AMINOBOLIC,a naglasio je da ih zeli staviti u shaker u PWM?

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #276 poslato: Januar 28, 2015, 11:50:33 pre podne »
^
da,da!moja greska,zaboravio sam da je aminob. u kapsulama..mada moze i njih u sejker :D
ali powershock je bolji primjer...

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #277 poslato: Januar 28, 2015, 11:52:50 pre podne »
Vise neko odlican odgovor! Znaci u nasim uslovima slicno ce biti ako dodajem glutamin + bcaa, mada imam u planu sa drugarima da odemo u EU i da se nakupujemo HEMIJE za jedno 6 meseci, ali otom potom... Potrudicu se da nadjem pravu matricu esencijalnih amino. pa da ulozim sve u protein, EAA i vit. min. komplekse i omega 3 ako skoknemo preko. Tnx :)

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #278 poslato: Januar 28, 2015, 11:54:59 pre podne »
Vise neko odlican odgovor! Znaci u nasim uslovima slicno ce biti ako dodajem glutamin + bcaa, mada imam u planu sa drugarima da odemo u EU i da se nakupujemo HEMIJE za jedno 6 meseci, ali otom potom... Potrudicu se da nadjem pravu matricu esencijalnih amino. pa da ulozim sve u protein, EAA i vit. min. komplekse i omega 3 ako skoknemo preko. Tnx :)
Kakve hemije? za ciscenje vc skooljki?prozora po kuci? ili sta? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #279 poslato: Januar 28, 2015, 11:56:09 pre podne »
Vise neko odlican odgovor! Znaci u nasim uslovima slicno ce biti ako dodajem glutamin + bcaa, mada imam u planu sa drugarima da odemo u EU i da se nakupujemo HEMIJE za jedno 6 meseci, ali otom potom... Potrudicu se da nadjem pravu matricu esencijalnih amino. pa da ulozim sve u protein, EAA i vit. min. komplekse i omega 3 ako skoknemo preko. Tnx :)

Ja i ne zelim da ti ubijam nadu i da kazem koliko je mene ,a kao uvoznika i prodavca izaslo to ekpseprtimentisanje hahahhhahahah

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #280 poslato: Januar 28, 2015, 11:59:31 pre podne »
Vise neko odlican odgovor! Znaci u nasim uslovima slicno ce biti ako dodajem glutamin + bcaa, mada imam u planu sa drugarima da odemo u EU i da se nakupujemo HEMIJE za jedno 6 meseci, ali otom potom... Potrudicu se da nadjem pravu matricu esencijalnih amino. pa da ulozim sve u protein, EAA i vit. min. komplekse i omega 3 ako skoknemo preko. Tnx :)

Ja i ne zelim da ti ubijam nadu i da kazem koliko je mene ,a kao uvoznika i prodavca izaslo to ekpseprtimentisanje hahahhhahahah
Hahahaha ti bar imas uslove. :)))
@Marko to je bila sala...

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #281 poslato: Januar 28, 2015, 12:00:27 posle podne »
haha,ok :D

Van mreže GHG

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 354
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #282 poslato: Mart 22, 2015, 11:18:34 pre podne »
Ima li svrhe kupovati leucin na hemiji za jos bolju sintezu misicne mase ? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.286
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ŠARČEV: Budućnost industrije suplemenata - AMINO KISELINE
« Odgovor #283 poslato: Mart 22, 2015, 11:46:29 pre podne »
Ima li svrhe kupovati leucin na hemiji za jos bolju sintezu misicne mase ? :)

ima
ali ne zbog toga sto si ti rekao..
a ako vec imas BCAA sa dobrim omerom tipa 8:1:1.e onda vec imas viska para u dzepu ako te svrbi da kupujes dodatno leucin

Van mreže telefon3

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Aminokiseline tokom dijete
« Odgovor #284 poslato: Maj 06, 2015, 04:20:30 posle podne »
citam dosta po raznim mjestima i uvijek nailazim na razlicite odgovore;
uzmimo na primjer keto dijetu;
najvise odgovora sam pronasao o tome da postoje kolicine koliko bcaa, glutamina pa cak i wheya se smije uzimati
oko treninga a da se ne izbaci iz ketoze odnosno da se oni ne pocnu koristiti kao izvor energije te se s tim izbacuje iz ketoze i jos su uzaludno potroseni s obzirom da su iskoristeni za energiju.

interesuju me te kolicine koliko se otprilike smije uzimati i kada npr koliko se smije prije, za vrijeme i poslije;
ili se uopste ne smiju uzimati