April 20, 2024, 12:05:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Coca Cola  (Pročitano 11932 puta)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Coca Cola
« poslato: April 13, 2006, 02:14:50 pre podne »
Ovo je malo glupo pitanje mozda, ali cisto me zanima.

Ja inace ne pijem Coca Colu ali ponekad je pijem uz piletinu ili neki tako obrok bez hleba koji ima tendenciju da mi se smuci jer je suvo meso, pa malo zalivam sa jednom casom ili dve da mi da neki ukus i da me osvezi jer bih se ugusio.

E pa nesto sam se razmisljao, da li na primer kada neko meso (pilece npr. ) ili tako neka, u sustini proteinska, hrana dospe u zeludac sa Coca Colom  i pomesa se, posto Coca Cola ima svojstvo da nagriza, da li se onda tu neki proteini ne iskoriste ili im je ucinkovitost manja zbog Coca Cole ili je proces varenja isti ma sta pio, Coca Colu ili sok jer sve to sprzi zeludacna kiselina i sve posalje tamo gde mu je mesto ?

HVALA

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Coca Cola
« Odgovor #1 poslato: April 13, 2006, 10:10:54 pre podne »
Zasto postavljas pitanje kada i sam znas odgovor na svoje pitanje. U principu Coca Cola nije potrebna bodybuildingu, jer ima dosta secera, i ugljen dioksid koga organizam pokusava kasnije da izbaci iz organizma. Radjeni su (naravno u Americi, posto su oni najdeblja nacija) eksperimenti sa konzumiranje obicne Coca Cole i Coca Cole Light koja u sebi nema secer, da bi se uvidelo da li ce ljudi koji piju Light Colu biti mrsaviji, ali do toga nije dolazilo, verovatno zbog ugljen dioksida u sebi.

Naravno, to nije razlog da ponekad popijes svoje omiljeno pice - Coca Colu, osim ako nisi u takmicarskim pripremama ili u nekoj extra defki.

A taj problem sa suvim mesom, resi tako sto za pocetak meso obari, tako da se raskuva i samim tim ce biti mekse. Obavezno jedi sa nekim povrcem: zelena salata, krastavac, paradajz, jer u sebi sadrze biljna vlakna koja ce ti pomoci varenje i napraviti da se osecas sitim.
A mozes (ako nisi na dijeti) sa mesom konzumirati neki bezmasni jogurt....

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Coca Cola
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2006, 01:37:48 posle podne »
Citat: sasadim
Zasto postavljas pitanje kada i sam znas odgovor na svoje pitanje. U principu Coca Cola nije potrebna bodybuildingu, jer ima dosta secera, i ugljen dioksid koga organizam pokusava kasnije da izbaci iz organizma. Radjeni su (naravno u Americi, posto su oni najdeblja nacija) eksperimenti sa konzumiranje obicne Coca Cole i Coca Cole Light koja u sebi nema secer, da bi se uvidelo da li ce ljudi koji piju Light Colu biti mrsaviji, ali do toga nije dolazilo, verovatno zbog ugljen dioksida u sebi.

Naravno, to nije razlog da ponekad popijes svoje omiljeno pice - Coca Colu, osim ako nisi u takmicarskim pripremama ili u nekoj extra defki.

A taj problem sa suvim mesom, resi tako sto za pocetak meso obari, tako da se raskuva i samim tim ce biti mekse. Obavezno jedi sa nekim povrcem: zelena salata, krastavac, paradajz, jer u sebi sadrze biljna vlakna koja ce ti pomoci varenje i napraviti da se osecas sitim.
A mozes (ako nisi na dijeti) sa mesom konzumirati neki bezmasni jogurt....



Hvala ti na odgovorima.

Sto se tice Coca Cole, kazem ti ne pijem je nego pitam cisto jer je ponekad uzmem uz hranu, ali koliko sam te shvatio ipak zeludacna kiselina unisti Coca Colu i normalno obavi proces ugradnje proteina iz hrane bez obzira na Coca Colu. I to je OK, ali mi nije bas jasno na koji nacin UGLJEN DIOKSID steti organizmu ili telu i td ?  Mislim zmam sta je UD ali ne znam  sta izaziva u organizmu  ?

a sto se tice salata skroz se slazem nego zbog dnevnih obaveza nekad imam tu PURE PROTEIN ishranu koja je jednolicna jer se sastoji iz piletine i belanaca i neki niskomasnih jogurta, jer kad sam na fakultyetu tesko mi je da ponesem bas i jaja i salate i piletinu.....trebala bi mi jos jedna torba :-)

A sto se tice nemasnih jogurta uzimam onaj FIT sa 1 % mm. ili Somboledov AB kultura Opti Complex, tako nesto, 0,1 % mm i 3,8 grama proteina.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Coca Cola
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2006, 02:00:03 posle podne »
JA PIJEM DNVENO 2 LITRA COLE LIGHT...EJBIGA..

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Coca Cola
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2006, 02:57:52 posle podne »
Upropastili nas Amerikanci Coca-Colom,video igricama,bombama.... 8O  Ma nema cime sve nisu...Svake godine kazem da necu da je pijem ali kad zepece ono letne sunce nema nista lepse nego sabiti flajku Cole..
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže DingDong

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 699
Re: Coca Cola
« Odgovor #5 poslato: April 13, 2006, 03:37:51 posle podne »
Ma nista bolje od ledenog soka od borovnice ili grozdja ili limunada. KOja bre kola,to sam pio dok sam bio mali :twisted:

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Coca Cola
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2006, 03:49:09 posle podne »
Citat: doktor83
Ma nista bolje od ledenog soka od borovnice ili grozdja ili limunada. KOja bre kola,to sam pio dok sam bio mali :twisted:

Jesi probao Crnu ribizlu (Nectar,Next...) ? Odlicna je dok je hladna.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: Coca Cola
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2006, 03:58:46 posle podne »
Citat: t1000
Citat: doktor83
Ma nista bolje od ledenog soka od borovnice ili grozdja ili limunada. KOja bre kola,to sam pio dok sam bio mali :twisted:

Jesi probao Crnu ribizlu (Nectar,Next...) ? Odlicna je dok je hladna.


taj Nectar, Next... to je puno secera, ako izbegavas secer bolje ti je da popijes i obicnu Coca Colu (ne light) sigurno ces uneti manje secera nego sa ovim "prirodinim" sokovima. Najbolje kupis sokovnik pa sam pravis.

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Re: Coca Cola
« Odgovor #8 poslato: April 13, 2006, 04:02:50 posle podne »
Ja pijem domacu borovnicu na rastvaranje. Nema lepseg...

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Coca Cola
« Odgovor #9 poslato: April 13, 2006, 04:06:10 posle podne »
Citat: Bane_NS
Najbolje kupis sokovnik pa sam pravis.

Skupo zadovoljstvo... :cry:  Jez znas koliko ti je potrebno pomorandzi da bi napravio 2dl cedjene??Ja cu ti reci>jedno 4...A to je samo 2dl pa ti sad vidi...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: Coca Cola
« Odgovor #10 poslato: April 13, 2006, 04:13:57 posle podne »
Citat: t1000
Citat: Bane_NS
Najbolje kupis sokovnik pa sam pravis.

Skupo zadovoljstvo... :cry:  Jez znas koliko ti je potrebno pomorandzi da bi napravio 2dl cedjene??Ja cu ti reci>jedno 4...A to je samo 2dl pa ti sad vidi...


ma jebo pomorandze, to pojedes i ovako, nego jabuka ti je najbolja, a mozes izvoditi i kombinacije, da napravis sam svoj koktel, od svaceg po malo pa se nakupi. A moj ti je savet da ove Nectare, i Nextove isto ne konzumiras previse, 2 dl i to ti je to. ovo poslednje ti kazem iz iskustva, ja sam se nalivao ranije sa tim sokovima i dugo mi je trebalo da skontam odakle meni slaufi oko stomaka kad ne jedem beli hleb, ne jedem cipsove i ostale grickalice, krivac je taj "prirodni" sok.
Pozdrav.

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Re: Coca Cola
« Odgovor #11 poslato: April 13, 2006, 04:20:21 posle podne »
Bane,gledao sam u City-Shopu Bosch-ov sokovnik (blender),nije skup,nekih 3 hiljade najvise i to onaj najbolji...U pravu si to za sokove,skupicu neku kintu pa da uzmem taj djavo..Inace od ovih sokova koji mogu da se nabave u prodavnicama,najvise priznajem Happy day i Next jabuku 100% ali,kazem,koliko para toliko i muzike pa ti pij 100%!
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Coca Cola
« Odgovor #12 poslato: April 13, 2006, 04:34:37 posle podne »
Citat: t1000
Upropastili nas Amerikanci Coca-Colom,video igricama,bombama.... 8O  Ma nema cime sve nisu...Svake godine kazem da necu da je pijem ali kad zepece ono letne sunce nema nista lepse nego sabiti flajku Cole..
..nema nista od ladnog heinekena....mmmmmmmm......

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: Coca Cola
« Odgovor #13 poslato: April 13, 2006, 05:16:49 posle podne »
Citat: t1000
Bane,gledao sam u City-Shopu Bosch-ov sokovnik (blender),nije skup,nekih 3 hiljade najvise i to onaj najbolji...U pravu si to za sokove,skupicu neku kintu pa da uzmem taj djavo..Inace od ovih sokova koji mogu da se nabave u prodavnicama,najvise priznajem Happy day i Next jabuku 100% ali,kazem,koliko para toliko i muzike pa ti pij 100%!


Bosch je svakako dobra firma, das sad tih 3000 i miran si dugo vremena.

laracroft

  • Gost
Re: Coca Cola
« Odgovor #14 poslato: April 13, 2006, 05:47:36 posle podne »
niko nece crci od nexta,ribizla je zakon-i kombinacija borovnica,jabuka grozdje.


ko ce da se smara sa cedjenjem.nema sok toliko kcal