Mart 29, 2024, 01:25:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1115932 puta)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #60 poslato: Septembar 08, 2008, 08:10:00 posle podne »
[quoteIma uh,uglavnom u osnovi sojino zrno ima oko 35% uh.]

ma brate..mislim da to u ospte nije bitno ovde...devojka nije dobro rzaumela celu pricu
[/quote]Verovatno,nego da zna da i toj soji ima hidrata.No primecujem,to sto si rekao.Jos kako sam ja skapirao da soja bude zamena za meso,nikako.

Van mreže minnie_013

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 61
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #61 poslato: Septembar 08, 2008, 11:25:56 posle podne »
razumela sam, ali izbor je stvarno uzak... samo me je zanimalo da li ima UH u soji...

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 13, 2008, 07:04:50 pre podne »
Pedja , ova dva dana kada povecavamo uh su tu ustvari da malo ubrzaju metabolizam koliko sam ja shvatio , ali u kolikoj mjeri ta dva dana usporavaju ketozu i da li tjelo mora opet isponove neki kraci period da se navikava na istu ? Jeli bolje i djelotvornije da sve dane tokom dijete idem kao ovih 5 dana , na minimalno uh ? Meni to ne bi predstavljao problem , zato pitam.
Specialization is for insects.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 13, 2008, 07:31:08 pre podne »
ja sam radio keto s tim da sam jedan dan imao taj povecan unos UH tj kao punejnje,kad abih jeo 2kg krompira (4grama UH po kg mase) inache niakkve druge UH nisam unosio pa ni u pwm  2 meseca(nije obavezno,ali nisam unosio zbog nacina treninga blabla da ne duzim) (samo vlakna,brokoli,karfiol) uz unos masti oko 50-70grama ukupno od cega (sve se vise smanjivalo,jer nisam imao sta drugo d asmanjujem) od 50-20 grama fish oil na kraju, keto skida kilograme strasno brzo i efikasno,kriza samo prva dva dana,telo s enavikne


e sad problem na koji sam ja naisao je da pored toga sto sam strasno brzo skidao salo,metabolizam se strasno usporio,dotle da sam na 90-ak kg i nekih 13-14% masti dosao do toga da sa unosom od samo 1500kalorija na dan,meni tezina ostaje nepromenjena i tako je ostalo celih mesec dana...

7 dana na 0 UH bi imalo jos gori efekat usporavanja(osim ako ne ukljucis i neku hemiju tipa ef,klen) klen sam inache koristio ali jedva 4 nedelje,i to na samom pocetku,cisto d avidim kako radi to cudo :D
Tako da sto se naturalaca tiche,keto bih preporucio mozda kao zavrsni udarac,da ne krenes odma sa njom ako ti je cilj neko "opasno" rezanje zbog vec navedenog usporavanja metabolizma...

eto to je nesto iz mog ugla ;)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 13, 2008, 10:01:50 pre podne »
pa to nikom nije u interesu....obichno kada se dijeta zavrshi poveca se unos kalorija, shto bi dovelo onda do katastrofe sa nagomilavanjem sala...

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 13, 2008, 10:09:26 pre podne »
Pa povecan unos kalorija ide postepeno , i samo povecavanje unosa uh ce ubrzati metabolizam.

Chekam pedjin odgovor na sve ovo.
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 13, 2008, 10:26:23 pre podne »
Pedja , ova dva dana kada povecavamo uh su tu ustvari da malo ubrzaju metabolizam koliko sam ja shvatio , ali u kolikoj mjeri ta dva dana usporavaju ketozu i da li tjelo mora opet isponove neki kraci period da se navikava na istu ? Jeli bolje i djelotvornije da sve dane tokom dijete idem kao ovih 5 dana , na minimalno uh ? Meni to ne bi predstavljao problem , zato pitam.

pored ubrzavanja metablozima telo nece sigurno usporiti proces razgradnje masnog tkiva....vec suprotno....
na keto diejti kada radi popunu glik depoa telo teras u FAST BURNING MODE te se ono bukavlno pretvara u masinu za sagorevanje amsnoca BAS TIH DANA KADA UNOSIS UH...sve preko 2 dana unosa UH e onda rizkujes da telo krece da krostii uskadisteni UH kao priamrni izvor energije,ali za ova dva dana niti treba da se optercujes sta tada radis,dali ubrzavas metobizlam ili sta,jer telo je slozena masina i veoma je tesko da razumes princip delovanja cele ove price..
primer koji ej dao hans je malo radikalan jer unositi 50 gr masnoca dnevno je veoma radikalno za nekog ko je natural cak bih rkeao da moras imati poprilicno kvalitetnu hemiju da bi suepo da iz cele te pruice izguras poztivan ishod..tj FAT BURNIG MODE..jer 50 gr masnoce..je 50 gr...matemtika je veoma prosta

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #67 poslato: Oktobar 13, 2008, 10:54:40 pre podne »
Razumijem , onda cu se pridrzavati jelovnika koji si naveo .  Mozes li jos da mi kazes , kako posle ketogene dijete , da povecavam uh , i koliko postepeno a da nastavim sa rezanjem. Jeli ok da odmah posle ketogene predjem na tvoju varijaciju , 3 dana low carb , 2 dana moderate , 2 dana high (naravno unos proteina bih sve kako si napisao tamo )   i da pojacham kardio , eventualno ubacim pored kardia niskog inteziteta neki hit ?
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #68 poslato: Oktobar 13, 2008, 10:56:33 pre podne »
Razumijem , onda cu se pridrzavati jelovnika koji si naveo .  Mozes li jos da mi kazes , kako posle ketogene dijete , da povecavam uh , i koliko postepeno a da nastavim sa rezanjem. Jeli ok da odmah posle ketogene predjem na tvoju varijaciju , 3 dana low carb , 2 dana moderate , 2 dana high (naravno unos proteina bih sve kako si napisao tamo )   i da pojacham kardio , eventualno ubacim pored kardia niskog inteziteta neki hit ?

nije to moj princip tj nisam ga ja osmilsio vec samo jedan od onih koji je medju rpvima to poceo da primenjuje ovde i video extra rezluatete sto i jste cilj igre....
pa mislim da se sada ne bi trebalo opterecivati sta ces dalje....jer ovo jos nisi ni krenuo kako treba a vec mislis kako dalje....
trebalo bi da sacekas da vidis kako ce to sve da dleuje na tebe i kakvi ce biti ostvareni rezulatati

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #69 poslato: Oktobar 13, 2008, 11:01:57 pre podne »
Pa krenuo sam , danas mi je   peti  dan ove dijete , sutra idu ova dva dana kada malo pojacavam uh... Izgubio sam malo na kilazhi ali to su vjerovatno trenutno glikogen i voda , vidjecemo.  Ovo me chisto zanimalo kako posle i da li preci odmah na onaj sistem variranja uh koji si naveo, jer  volim unaprijed da se informishem i da planiram sve , pa ako ti nije problem da mi napishesh ocu li tako da sma mirne glave  :)

Btw - hvala veliko na brzim odgovorima i spremnosti da pomognesh.
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #70 poslato: Oktobar 13, 2008, 11:11:39 pre podne »
nema na cemu da hvalis...
a ipak mislim da si trebao da dijetu prialgodis sistemu 5 on..pon uto sre cet pet..i subotu i nedlju kada su obicno dani pazue da radis punenje..
raditi punjenje i vezbati i nema bas nekog smisla....eto jos jedan mali cekret.hehehhehehehhe

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #71 poslato: Oktobar 13, 2008, 12:13:45 posle podne »
Ajd i to cu da te poslusham :)  Ako imash josh tih kecova iz rukava , slobodno pishi , iskoristice neko :)
Znam da ja ocu :)
Specialization is for insects.

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #72 poslato: Oktobar 13, 2008, 02:45:21 posle podne »
leto je brate, nosimo sada majice bez rukava ;)

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #73 poslato: Oktobar 14, 2008, 09:02:13 posle podne »
Pedja , ova dva dana kada povecavamo uh su tu ustvari da malo ubrzaju metabolizam koliko sam ja shvatio , ali u kolikoj mjeri ta dva dana usporavaju ketozu i da li tjelo mora opet isponove neki kraci period da se navikava na istu ? Jeli bolje i djelotvornije da sve dane tokom dijete idem kao ovih 5 dana , na minimalno uh ? Meni to ne bi predstavljao problem , zato pitam.

pored ubrzavanja metablozima telo nece sigurno usporiti proces razgradnje masnog tkiva....vec suprotno....
na keto diejti kada radi popunu glik depoa telo teras u FAST BURNING MODE te se ono bukavlno pretvara u masinu za sagorevanje amsnoca BAS TIH DANA KADA UNOSIS UH...sve preko 2 dana unosa UH e onda rizkujes da telo krece da krostii uskadisteni UH kao priamrni izvor energije,ali za ova dva dana niti treba da se optercujes sta tada radis,dali ubrzavas metobizlam ili sta,jer telo je slozena masina i veoma je tesko da razumes princip delovanja cele ove price..
primer koji ej dao hans je malo radikalan jer unositi 50 gr masnoca dnevno je veoma radikalno za nekog ko je natural cak bih rkeao da moras imati poprilicno kvalitetnu hemiju da bi suepo da iz cele te pruice izguras poztivan ishod..tj FAT BURNIG MODE..jer 50 gr masnoce..je 50 gr...matemtika je veoma prosta

zbunice se ljudi,nemoj Hans :D pa ono jbg,jeo oslica kuvanog i ellu + prasak...nisam morao 50 fish oil ali nisam druge imao izvore jbg bice bolje sledeci put



opet sto se tiche sa prelaska sa masti cisto moj slucaj da ti napisem @bulaja

Znaci nikako nemoj odmah grunuti kalorije,dobro to vec znas,recimo prvi 3-4 dana UH unosi malko ujutru skrobastih i u pwm malo prostih,jos uvek prozdiri povrce jer dusu dalo kolko ono pomaze kada si gladan a meni jedenje UH strasno poveca apetit...pa kad strefi seratonin ijao :D posle ta 4 dana polako povecavaj skrob,posle 10 dana vec si sigurno presao u carb mod pa radi kao i uvek...naravno nemoj se odmah uspaniciti jer ces sa tim UH povuci i vode,pa nemoj misliti da si se nesto brzo umastio :) al opet dobra strana je cim krenes sa UH izgledaces i definisanije,misici se napune,dobiju vena jos,puniji su itd :)
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže minnie_013

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 61
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #74 poslato: Oktobar 14, 2008, 11:10:54 posle podne »
a jel mozete neku namirnicu sa puno proteina i malo UH koju nismo do sada spominjali?