April 19, 2024, 12:06:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1118790 puta)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #180 poslato: Februar 10, 2009, 09:22:37 posle podne »
istina za spavanje,spavala sam svega 6-7 sati...
isla sam u wc pre merenja...kad smo kod toga,prvih par dana sam vecito trckarala u wc zbog izbacivanja vode... ;D  sada malo manje...
znam,ali ne razumem kako na keto moze da se navuce voda kada se ne uzimaju UH?
So? Pa naravno da moze da se zadrzava voda ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #181 poslato: Februar 11, 2009, 08:06:05 pre podne »
Citat
mozes da baris pecurke ili da ih spremas na tiganju bez icega... isto mozes i kiseli kupus

mozda na pocetku,ali peceruke generlano NISU OK UZ OVU DIJETU.....
kiseli kups nije bas najpametnija opcija zbog velikog % soli koji sam po sebi zadrzava posle kiseljenja..

pazi...kada se dobro narakijas onda ona tekucina iz kiselog kupusa i te kako pomaze  8) 8),ali na cettincu..jok

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #182 poslato: Februar 11, 2009, 09:46:35 pre podne »
Izvinjavam se na digresiji ali me bas zanima: A koliko se so zarzava u coveku, koliko je potrebano da da se oslobodis soli vremenski?

Van mreže minnie_013

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 61
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #183 poslato: Februar 11, 2009, 10:24:09 pre podne »
a sto ne mogu pecurke? Meni bas nije jasno... sampinjoni imaju malo kalorija, proteini i samo malo uh ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #184 poslato: Februar 11, 2009, 11:24:27 pre podne »
a sto ne mogu pecurke? Meni bas nije jasno... sampinjoni imaju malo kalorija, proteini i samo malo uh ...
..da..ali koji proteini??...koji su nekompletni...
kazem...nije to lose..samo je daleo od onoga sto treba na cetogenoj dijeti...
a ako nesto ima malo kalorija..jel to znaci da je onda idelano za nas orgnizam po tvom ili sta??
meso ima dosta kalorija pa ga treba uzmati na ovoj diejti...vodeci se po tvojoj logici onda bi trebali da ne jedemo meso odnosno da se drzimo dijetia iz lepota i zdravlje..jedna jabuka..kriska dvopka i casa vode dnveno....
ali da ksratim..nisu isto proteini iz pecurka i iz mesa.....primera radi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #185 poslato: Februar 11, 2009, 11:26:56 pre podne »
Izvinjavam se na digresiji ali me bas zanima: A koliko se so zarzava u coveku, koliko je potrebano da da se oslobodis soli vremenski?

zasto bih se oslobadjao soli u opste??
Ntrijum je neophodan mineral u nasem orgnizmu..preko potreban..naravno...uz ogranicene kolicine..
bez Na nas orgniazm ne bi mogao da funkcinise pravlno..tj..jedno vreme i bi..ali kasnije i sam kontakt sa Na bio bi katastroflan...
znaci..ne vidim ama bas ni jedan jedini razlog da bi se pokusalo eliminasti natriujm iz ishrane..
bilo je njih koji su to radili na duzi vremeski perido..pa sta im se kasnije desilo nadam se da ce imati jaja da ispriciju

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #186 poslato: Februar 11, 2009, 12:29:13 posle podne »
Pedja , koje su po tebi "ogranicene kolichine"  , recimo na nekoj dijeti sa 4,5 kardia sedmicno i 4,5 treninga u teretani?
Specialization is for insects.

Van mreže minnie_013

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 61
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #187 poslato: Februar 11, 2009, 12:41:34 posle podne »
nisam to mislila, nego mi nije bilo jasno zasto ne mogu pecurke, bas zbog malo uh i to vlaknastih, ali dobro...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #188 poslato: Februar 11, 2009, 12:54:53 posle podne »
nisam to mislila, nego mi nije bilo jasno zasto ne mogu pecurke, bas zbog malo uh i to vlaknastih, ali dobro...

pa gore sam good girl objasnio STA BI MI TREBALI UZMATI OD VLAKNASTIH MATREIJA i sto je najvzanije ZBOG CEGA...
a peceruke veruj da ne spadaju u tu grupu koja je nama potreba tj razlog zbog cega bi trebalo da unosimo valkana i koje vrste....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #189 poslato: Februar 11, 2009, 12:57:16 posle podne »
Pedja , koje su po tebi "ogranicene kolichine"  , recimo na nekoj dijeti sa 4,5 kardia sedmicno i 4,5 treninga u teretani?

bez obzira bio na dijeti ili ne ovisno od orgnizma i funkcije bubrega ali recimo od 2-4 gr dnevno je NORMLANO..bez ogrnicnjea i bez limita....znaci...nema veze dali si ili nisi nda dijeti.....
da se odmah razumemo...OVDE NE GOVRIM O NEKIM LJUDIMA KOJIMA JE RECIMO ZBOG DISFUNKCIJE NEKOG ORGANA-STROGO ZABRANJENA UPOTREBA SOLI !!!!!!
to znaci nema veze..
vec govrim o poptuno zdrav i normalnoj osobi

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #190 poslato: Februar 11, 2009, 03:00:48 posle podne »
U zadnje vreme zadnji obrog koji pojedem je prsuta  koja je bas slana i mladi suboticki sir koji nije slan, to dvoje mi je ekstra ukusno a puno proteina, samo mi se desava da se rano budim ujutru i da moram da stavim litar vode pored sebe jer se nocu budim da pijem vodu . Zbog toga me nesto zanima kako ide metabolizam soli

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #191 poslato: Februar 11, 2009, 03:55:25 posle podne »
a sto bas prsut moras jest?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #192 poslato: Februar 11, 2009, 04:18:50 posle podne »
U zadnje vreme zadnji obrog koji pojedem je prsuta  koja je bas slana i mladi suboticki sir koji nije slan, to dvoje mi je ekstra ukusno a puno proteina, samo mi se desava da se rano budim ujutru i da moram da stavim litar vode pored sebe jer se nocu budim da pijem vodu . Zbog toga me nesto zanima kako ide metabolizam soli

a jel si video cega je prsut jos pun pored to malo B sto ima???

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #193 poslato: Februar 11, 2009, 04:51:26 posle podne »
U zadnje vreme zadnji obrog koji pojedem je prsuta  koja je bas slana i mladi suboticki sir koji nije slan, to dvoje mi je ekstra ukusno a puno proteina, samo mi se desava da se rano budim ujutru i da moram da stavim litar vode pored sebe jer se nocu budim da pijem vodu . Zbog toga me nesto zanima kako ide metabolizam soli

a jel si video cega je prsut jos pun pored to malo B sto ima???

vitamina C  :P

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #194 poslato: Februar 11, 2009, 09:32:26 posle podne »
Ja kad jedem prsut stavim ga u mikrotalasnu 10-20 sekundi, pa sva mast lagano napusti meso, pa onda zamotam u salvetu da upije sve i jedeeem :)