Mart 28, 2024, 03:17:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1115734 puta)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #255 poslato: Mart 04, 2009, 09:01:07 posle podne »
obavezno kreatin..procitaj malo bolje temu ima o tome, tanja je vec pisala
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #256 poslato: Mart 06, 2009, 12:26:39 pre podne »
Momci jel moze pomoc, citao sam na stranom sajtu da bi za mojih 101kg sa 17-18% masti trebalo da unosim 180g proteina(720kcal) i 200g masti(1800kcal), tokom prvih 5 dana odnosno od ponedeljka do petka uvece, a da tokom punjenja u subotu treba da unesem 800g UH tj oko 10gUH/kg ciste misicne mase? Isto da pred  poslednji trening u petak treba da pojedem 2-3 vocke da bih napunio jetru sa UH za taj poslednji trening pred punjenje? Takodje da treba sve vreme da pijem kreatin? A tek kasnije kao sto ste i vi napisali sagorevac (polovinom dijete) tj od 3-4 nedelje, tu sam mislio da pijem Meldown od VPX ako neko ima nesto bolje neka kaze! :)
Isto me zanima da li znate da li u nasim apotekama ima testera na koje mokris i vidis da li si u ketozi?
Imam mnogo pitanja, dalje...
PON: AIR ALERT III u 9-oj sam nedelji (ako neko ne zna to je izuzetno tezak anaerobni trening za noge) traje oko 30min maletene konstantnog skakanja :D
UTO: Super serije grudi-ledja
SRE: Opet mrtvi AIR ALERT
CET: Ramena + superserije za ruke(biceps pa triceps)
PET: Opet mrtvi AIR ALERT
E sada vas molim ako moze detaljno i jasno da mi odgovorite, znam da sam pisao i pitao mnogo :)
Kako deluje ovaj anaerobni trening na sve ovo jer nemam glikogena da trosim, i da li da ubacujem kardio posle treninga?
MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA SVA PITANJA! POLUDECU A MLAD SAM, GREOTA JE :D
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #257 poslato: Mart 06, 2009, 07:01:14 pre podne »
pozdrav
prvo nisi u opste rekao koji ti je cilj tj iz kog razloga zelis da si na cettonicu??.
neka slika bi bila super.
dalje.

Citat
Momci jel moze pomoc, citao sam na stranom sajtu da bi za mojih 101kg sa 17-18% masti trebalo da unosim 180g proteina(720kcal) i 200g masti(1800kcal), tokom prvih 5 dana odnosno od ponedeljka do petka uvece, a da tokom punjenja u subotu treba da unesem 800g UH tj oko 10gUH/kg ciste misicne mase? Isto da pred  poslednji trening u petak treba da pojedem 2-3 vocke da bih napunio jetru sa UH za taj poslednji trening pred punjenje? Takodje da treba sve vreme da pijem kreatin? A tek kasnije kao sto ste i vi napisali sagorevac (polovinom dijete) tj od 3-4 nedelje,

sasvim ok varaijanta od pon do petka...
posle treninga u petak nemas potrebe da unosis voce..moze..ali nema potrebe..
na dan punjenja 800 gr UH ti je MNOGO!!!!....dali ti znas sta znaci 800 gr UH???....racunaj da recimo 100 gr nekuvane rize tj pirinca ima oko 80 gr Uh!!!...
znaci..sasvim dovljno ti je za tvoje potrebe 500-600 gr ako radis to samo jedno punjenje..

Citat
Isto me zanima da li znate da li u nasim apotekama ima testera na koje mokris i vidis da li si u ketozi?

ima...ali nemas potrebe za tim,jel ako sse budes pridzrvao onogo sto si rekao u ketozu ces da udjes dosta brzo vec sredinom nedlje.


Citat
PON: AIR ALERT III u 9-oj sam nedelji (ako neko ne zna to je izuzetno tezak anaerobni trening za noge) traje oko 30min maletene konstantnog skakanja
UTO: Super serije grudi-ledja
SRE: Opet mrtvi AIR ALERT
CET: Ramena + superserije za ruke(biceps pa triceps)
PET: Opet mrtvi AIR ALERT

ja koliko mogu da shvatim ti se bavis ili kosarkom ili odbojkom. i onda opet dolazi u pitanje SVRSISHODNOST cetogene dijete??
moras da svhatis..ukoliko ti je cilj poboljsanje ODRAZA,FAZA PRIPREMA ZA TVOJ SPORT,ili bilo koji drugi segment a da si u nekom takmicarskom delu..onda ti cetonic gubi smisao.....
neisam rekao da ti ovaj sistem nece doneti rezulatate,vec je pitanje kako ce se to odrzaiti na tvoju opstu fizicku spremu na nekoj utakmici ako je igras.

ako se ne bavis prof sa nekim sportom,onda ne vidim RAZLOG..AMA BAS NI JEDAN JEDIANI  da radis ARI ALERT u svrhu skidanja masnog tkiva i da budes na cetogenoj dietji jer se znaju opsta pravila za ovu vrstu dijete i ona sigurno ne ukljcuju air alert kao opciju i bilo koju vrstu cardio treninga..

prilicno dosta konfuzije..





Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #258 poslato: Mart 06, 2009, 08:36:03 pre podne »
Ma ja zelim da istopim te masti tj da radim ovo 6-8 nedelja i da padnem na nekih 10% masti tj da imam 92-3kg , a ne bavim se profesionalno basketom, nego igramo celo leto basket, a ovaj porgram em daje izdrzljivost anaerobnu, em mi je ekstra uradio noge, em odraz povecava za 15-20cm...jos ako bih izgubio 7-8kg pa ja bih leteoo :)
inace guram ravni potisak sa klupe 100kgx5, pa iako sam zakucao na toj kilazi otkako sam poceo sa AIR ALERTOM ne bih da izgubim to ni misicnu masu gore....
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #259 poslato: Mart 06, 2009, 08:40:31 pre podne »
Dakle samo me zanima jel se to dvoje moze uklopiti? TJ da li takav aerobni program moze sa ketogenom dijetom?
Jel sam zavrsio pola tog treninga(imam jos 7nedelja) a moram da topim masti, a on mi ih ne topi...
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #260 poslato: Mart 06, 2009, 11:00:46 pre podne »
jebiga momcino...
ti si pobrkao sve brzine ali poptuno....
gubiti masnoce..
dobijati citi misic..
pobolsjasti odraz...
raditi air alert bez razloga....
gurati max u benchu na dijeti...yuffffffffffffffffffffffff
greska za greskom...
nadam se da ces jos jednom sa pzanjom da procitas moj post i videti tj uvideti sta sam ti rekao tj da je sve kristalno jasno receno..

Van mreže dekibilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #261 poslato: Mart 06, 2009, 11:47:28 pre podne »
pedjo sta mi ti preporucujes,sa kakvom ishranom sad da idem,5 nedelja sam bijo na ketogenoj dijeti,pa sam zbog posla morao da odem na kraci put od 5 dana,dal sada da nastavim sa istom ili ima neko bolje resenje
ja sam sa ketogenom dijetom vise nego zadovoljan
interesujeme dal ce ona i dalje da ima funkciju,al ko da mi se cini da je malo usporilo
3 nedelja mi je bila naj jaca
cini mi se da mi je tad sve spalo
imam cilj da se definisem maksimalno
pomozi mi molim te

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #262 poslato: Mart 06, 2009, 12:01:44 posle podne »
ma sve sam citao i jasno mi je sve, ali sam ja malo pohlepan i nestrpljiv...pa me je samo zanimalo da li moze da se to uklopi, znaci keto i anaerobni trening? posto znam da aerobni moze..
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #263 poslato: Mart 06, 2009, 12:46:15 posle podne »
pedjo sta mi ti preporucujes,sa kakvom ishranom sad da idem,5 nedelja sam bijo na ketogenoj dijeti,pa sam zbog posla morao da odem na kraci put od 5 dana,dal sada da nastavim sa istom ili ima neko bolje resenje
ja sam sa ketogenom dijetom vise nego zadovoljan
interesujeme dal ce ona i dalje da ima funkciju,al ko da mi se cini da je malo usporilo
3 nedelja mi je bila naj jaca
cini mi se da mi je tad sve spalo
imam cilj da se definisem maksimalno
pomozi mi molim te


natstavi dalje...a ova pazua koju si uradio..samo ce dobro da ti dodje..
sada ce ti u narednih 4 week ako se budes striktno drzao rezultati biti jos bolji !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #264 poslato: Mart 06, 2009, 12:47:36 posle podne »
ma sve sam citao i jasno mi je sve, ali sam ja malo pohlepan i nestrpljiv...pa me je samo zanimalo da li moze da se to uklopi, znaci keto i anaerobni trening? posto znam da aerobni moze..

aj ovako...
a sto ti podrazumevas pod ANAEROBNI TRENING...a sta pod AEROBNI..
posto ja kako vidim prijatelju ti nista nisi skontao od onoga sto sam ja tebi napisao....

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #265 poslato: Mart 06, 2009, 12:57:47 posle podne »
anaerobni trening odnosno AIR ALERT su skokovi i meni je srcana frekvencija pri tim skokovima oko 150 sigurno do u pauzi silazi na 120-ak sto je u aerobnoj zoni, ali je pauza malo..mada na konto mog VO2=5.74litre O2/minutu i max srcane frekvencije od 198otkucaja/min,  meni je aerobna zona do 155 tako da je moguce da sam sve vreme u aerobnoj zoni sa malim odskakanjima u anaerobnu...tako da sam sam sebi odgovorio... :) da li se slazete? jel onda ok da radim to u keto?
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #266 poslato: Mart 06, 2009, 01:16:29 posle podne »
mislim da se previse bavis matemtaikom a malo sa onim sta treba da radis..
dakle...
kao sto sam vec rekao gore ali ti nisi citao..
AIR ALERT nemoze i nije zamena za aerobni trening bilo kojeg tipa..
air alert JE NESTO DRUGO I KONCIPIRANO JE ZARAD POBLJSANJA ODRAZA U SPECIFICNOJ VRSTI SPORTA..
dakle....
ako je nesto namanjeno za nesto..onda nemoze da bude zamena za nesto drugo.
aerobni trening je aerobni trening...

ako ti ulazis u zonu..o koj pricas..onda to nema veze blage sa aerobnim treningom ..niti je fizciki to izvodiljvo osim ako nemas srcani poremecaj..nedaj boze..
aier alert sam jednom gledao kako radi jedan momak..nisam kompeteentan da odredim dali ga je radio pravilno ili ne,jel me ta matreija ne zanima,ali ono sto sam video je DALEKO AOD ANAEROBNOG TRENINGA covece....
ti si potupono pobrako pojmove AEROBNI TRENING i ANAEROBNI trening..
ali rkatko i jasno
AIR ALERT u ceton dijeti NE.
da ne kvarimo bez veze ovu temu je ovo nicemu ne vodi.

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #267 poslato: Mart 06, 2009, 01:41:47 posle podne »
Jeste, u pravu si do 140 otkucaja mi je aerobna zona...a da li mogu nevezano za keto dijetu da nastavim gore navedeni trening i posle svakog da ubacim aerobno trcanje/hodanje da topim mast? Hocu li izgubiti pri tome mnogo misicne mase? tako da radim dok ne zavrsiom AIR ALERT, pa onda na keto...
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže dekibilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 105
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #268 poslato: Mart 06, 2009, 02:05:13 posle podne »
ja se brate drzim striktno
onako kako je napisano,tj kako si ti napisao
samo me zanima jel moze malo i przeno a ne samo kuvano,belo meso
mislio sam bez ulja naravno

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #269 poslato: Mart 06, 2009, 02:08:32 posle podne »
Vlado

Brate tebi za gubljenje masti cak ni ne treba nikakv kardio niti aerobni trening....sve aerobno moze samo dovesti do lakseg gubitka misica,al ako bas hoces bolje radi neki HIIT 2-3 puta nedeljno psole tegova i sasvim dosta...e sad oces 5 stvari odjednom...aj da kazemo d amoze,al neefikasno...bolje se skoncentrisi na jednu stvar,jer dolazak sa 18 na 10 % masti nije lako ako uopste moguce za 6-8 nedelja....Imas previse treninga nedeljno i aerobno i tegovi...tebi treba max 4 radna dana ( us msilu bilo kakvog treninga) na dijeti,preko toga stvarno ne treba...pusti d akcal deficit odradi svoje i ne opterecuj se giga aerobnim programima i z aodraz i z aovo i ono...gledaj da sacuvas misice i gubis salo to je bitno sad
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure