April 25, 2024, 09:07:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1119742 puta)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #435 poslato: Jul 02, 2009, 06:24:43 posle podne »
a uvek mozes i da budes duze od 7dana, kao sto si pomenuo i do 2 nedelje..ali za to bi morao da imas adekvatnu suplementaciju i mogao posle treninga ubacis malo meltodextrina, cisto da odrzavas ketozu na nekom normalnom nivou da ne bi krenulo 'przenje' i po misicima..ovako duze pauze su dobre ako si nestrpljiv sa brzim skidanjem kg-a, ali ces lose proci sa misicnom masom.

i kod unosa masti..pazi ovako, tvoja jetra iz masti nadoknadi optimalno 100-150g masti iz sala..ako racunac tih 1000+kalorija odatle, ostatak zdrave masti + protein= 2500kcal..
napominjem negde koliko max telo moze izvuci masti, jer preko toga ako radis deficit nece samo salo stradati, a to ti bas i nije potrebno.
ima jos dosta toga, ali eto toliko za sad
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #436 poslato: Jul 02, 2009, 06:39:30 posle podne »
koja je adekvatna suplementacija koja bi trebalo da se ispostuje za 14dana ketoa?

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #437 poslato: Jul 02, 2009, 07:25:42 posle podne »
glutamina i bcaa u velikoj kolicini po najmanje 50g, tecne amino bez secera 20-30g, da misice ne bi trosio kao gorivo (to je jako tesko izbalansirati, ali kao sto rekoh rapidnije bi gubio masti na stetu misica)..whey, omega kompleks, kazein, kreatina i na kraju maltodex 20-30g i mozda po neeeeeki cheat obrok, ali samo dok se ne izlazi iz ketoze sto znaci +50UH..uz sve ovo i jos razne sitnice da ne nabrajam uklopiti trening sa nekim manjim brojem ponavljanja 4-8 npr, redovan kardio niskog inteziteta da ne bi previse usporavao metabolizam cime i misicnu masu.

Da mi masa nije na 1. mestu probao bih ovako nesto, malo experimentisao, ali ako ne bih imao lovu da ispostujem suplementaciju i ISHRANU ne bih ni razmisljao o toj pustolovini
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #438 poslato: Jul 03, 2009, 01:03:48 pre podne »
iz kog razloga bi radio cardio niskog intenziteta ako zelis da sacuvas sto vise misica?

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #439 poslato: Jul 03, 2009, 05:52:03 pre podne »
sorry, to me nesto podbadas pitanjima ili ??
u svakom slucaju opsirna tema..mnogo mrsimo, a to je sve vec ispisano. ako te zanima iz korena sta i kako, onda nemoj biti lenj vec procitaj knjigu ciji je link okacen na temi.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #440 poslato: Jul 03, 2009, 08:58:21 pre podne »
iz kog razloga bi radio cardio niskog intenziteta ako zelis da sacuvas sto vise misica?

a moglo bi se npr nesopostaviti pitanje
iz kog razloga bi radio HIT cardio a tema je cettonic??.
tj iz kog razloga bi radio HIT cardio neko ko je na pocetku i ko krece u avanturu sa cettonicom.?..
milion opcija ovde ima..
biti iskljuciv prilikom davanja saveta nekome..MORAS DA BUDES VRHUNSKI STRUCNJAK onda..

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #441 poslato: Jul 03, 2009, 09:38:07 pre podne »
sorry, to me nesto podbadas pitanjima ili ??
u svakom slucaju opsirna tema..mnogo mrsimo, a to je sve vec ispisano. ako te zanima iz korena sta i kako, onda nemoj biti lenj vec procitaj knjigu ciji je link okacen na temi.

izvini ako je tako zvucalo :) ... treba da stavljam vise smilija :))) cisto me zanima posto ja iskreno ne bi ubacio nikakav cardio...bilo hiit bilo steady state... :) opet sry ako je zvucalo kao provokacija

Van mreže Alex rekreativac

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #442 poslato: Jul 03, 2009, 08:54:57 posle podne »
Taj dan za punjenje, znam da cu uneti kvalitetnih ugh, samo ne znam koliko gram bi bilo ok.

I jos nesto, ako sam dobro razumeo u danu za punjenje jelovnik proteina i masti u gramima  ostaje isti samo u te obroke dodajem ugh da li je to tacno, jer me zbunjuje sto ako tog dana uzimam ugh zasto da uzimam i mast znas koliko je to sve skupa kcal?????????????

Van mreže pedjar

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #443 poslato: Jul 03, 2009, 11:49:05 posle podne »
od ponedeljkas krecem sa kat dijetom pa me zanima koliko je pametno raditi hit posle treninga sa tegovima,jer nisam u mogucnosti ujutro,znaci tegovi pa odma hit 25mini jeli ima smisla uzimati kreatin kad sam na keto? i jos nesto moj protein na 60g wheya ima 15-17g uh jel to puno posto je ovo keto.inace cilj mi je stesati se pred more neki 8-9kg,jeb... nista se nije radilo zadnji 6meseci.

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #444 poslato: Jul 04, 2009, 02:36:54 posle podne »
od ponedeljkas krecem sa kat dijetom pa me zanima koliko je pametno raditi hit posle treninga sa tegovima,jer nisam u mogucnosti ujutro,znaci tegovi pa odma hit 25mini jeli ima smisla uzimati kreatin kad sam na keto? i jos nesto moj protein na 60g wheya ima 15-17g uh jel to puno posto je ovo keto.inace cilj mi je stesati se pred more neki 8-9kg,jeb... nista se nije radilo zadnji 6meseci.
jeste puno je, uzmi neki sa manje uh, a hiit ne moras raditi posle tegova dovoljno je 4x sedmicno 45minutni kardio jutarnji.Kreatin sam koristio tokom punjenja samo, i pokazalo se odlicno !

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #445 poslato: Jul 04, 2009, 05:20:29 posle podne »
@ Spartak

Hoces da kazes, na dan sa punjenem UH koristio si kreatin ?

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #446 poslato: Jul 04, 2009, 05:59:44 posle podne »
da , kao i hromium pikolinat ako se ne varam

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #447 poslato: Jul 04, 2009, 06:34:24 posle podne »
da da, uz punjenje, inace dzaba kad nema insulina ostalim danima jer nisam koristio uh u pwm niti sam pwm imao.Uz punjenje obavezno hrom pikolinat a jos bolje uz njega vanadil sulfat ili alfa lipoicna kiselina

Van mreže pedjar

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #448 poslato: Jul 04, 2009, 11:43:35 posle podne »
vidi spartak nisam u mogucnosti da radim kardio ujutro,posto se budim u 5 pa na sljaku.inace treniram oko 7 satinavece.znaci jedina opcija je kardio posle treninga.vidi protein koji sam reko vec imam 3 kante tako da treba to da se potrosi.kreatin mislim ubaciti 10 g posle svega.

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #449 poslato: Jul 05, 2009, 05:12:17 pre podne »
onda rokaj posle treninga, ili predvece 45min, a pripazi uopsteno na cijelodnevni unos uh vec kad taj whey ima dosta uh u sebi.gledaj da ne prelazis 40-50gr uh dnevno