April 19, 2024, 05:47:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1118847 puta)

Van mreže friend

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Re: Ketogena dijeta
« Odgovor #600 poslato: Novembar 14, 2009, 10:26:17 posle podne »
Moj predlog za tebe je da dobro iscitas forum pre nego krenes u bilo kakvu dijetu.
Mislim da nisi dobro informisana o pojmovima i da mozes sebi napraviti neprilike.

Bolje platiti nekog da te vodi kroz proces nego samostalno to raditi, na takav nacin...


Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #601 poslato: Novembar 14, 2009, 10:49:29 posle podne »
forum sam procitala sto puta i mislim da je na prvom mestu....sto se tice izraza slazem se :)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #602 poslato: Novembar 14, 2009, 10:58:41 posle podne »
ne kaze se plastichni hirurg nego mesar. plasticni hirurg radi operacije a covek kod kojeg kupujes meso i koji samelje ili reze na shnicle naziva se kasapin ili mesar. mada ko po obicaju oni nemaju pojma o nutricionizmu
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže rubin

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 24
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #603 poslato: Novembar 14, 2009, 11:04:33 posle podne »
zato i volim ovaj sajt .....svasta mogu da pitam i proverim i uvek dobijem odgovor :)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #604 poslato: Novembar 14, 2009, 11:23:18 posle podne »
pre neki dan sam gledala neku naucnu emisiju i kazu da mozak najvise voli i trazi ugljene hidrate a na drugom mestu secer.....pitam ja mog doktora plasticne hirurgije a sta je onda sa mesom ...kaze da je meso dobro samo za misice. i nista vise a da se neke aminokiseline mogu zameniti i sojom....inace danas mi je 2 dan sa dijetom

jos jedan doktor UBICA, al dobro svaka glupost se sve cesce pravda onom frazom "Srbija je ovo" kad to kazes i najveca glupost sveta mozes da prodje............dakle, srbija je ovo.......
.....
TEBI kao ZENI on savetuje SOJU?!?!?
....
I da, CRVENO MESO JE OSNOVA ISHRANE INDOEVROPLJANA!!!! Cinjenica, doduse bilo..........sad ga blate na svakom koraku....
....
Dobro je da si nasla ovaj forum, polako i sve ce biti u redu :)
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2009, 11:24:53 posle podne Bare »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #605 poslato: Novembar 15, 2009, 07:46:15 pre podne »
Gledam reklamu za "ljepota&zdravlje" novine i muka mi doshlo kad procitah "meso je out"...kako me nerviraju gluposti...


Rubin, meni se nisu trazlil Uh nakon dijete...niti su mi se vratile kile... :)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #606 poslato: Novembar 15, 2009, 10:14:31 pre podne »
pre neki dan sam gledala neku naucnu emisiju i kazu da mozak najvise voli i trazi ugljene hidrate a na drugom mestu secer.....pitam ja mog doktora plasticne hirurgije a sta je onda sa mesom ...kaze da je meso dobro samo za misice. i nista vise a da se neke aminokiseline mogu zameniti i sojom....inace danas mi je 2 dan sa dijetom

naravno da se mozak hrani sa energijom iz Uh
ali
na cetonocu je to neka druga prica te se iz tog i kao razlog tj potreba za energijom pa tako i ishrana mozga KORISTE ZDRAVE MASNOCE
a bdw..trazi drugog lekara...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #607 poslato: Novembar 15, 2009, 04:56:18 posle podne »
TEBI kao ZENI on savetuje SOJU?!?!?

A zasto ne?

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #608 poslato: Novembar 15, 2009, 07:30:47 posle podne »
pre neki dan sam gledala neku naucnu emisiju i kazu da mozak najvise voli i trazi ugljene hidrate a na drugom mestu secer.....pitam ja mog doktora plasticne hirurgije a sta je onda sa mesom ...kaze da je meso dobro samo za misice. i nista vise a da se neke aminokiseline mogu zameniti i sojom....inace danas mi je 2 dan sa dijetom

Secer jeste ugljeni hidrat...
Sojom mozes dopuniti ali tesko zamenuti... Bar smo takvog ubedjenja ja i dzak koncentrata soje proteina koji mi lezi na terasi...xD

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #609 poslato: Novembar 15, 2009, 10:02:12 posle podne »
TEBI kao ZENI on savetuje SOJU?!?!?

A zasto ne?


Zar soja ne iritira estrogen?
Postoji mnogo bolja biljka a to je SOCIVO,ako vec pricamo o mahunarkama, a pola tih proteina iz soje se i ne primi telu, jel tako?
« Poslednja izmena: Novembar 15, 2009, 10:04:03 posle podne Bare »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #610 poslato: Novembar 15, 2009, 10:33:23 posle podne »
TEBI kao ZENI on savetuje SOJU?!?!?

A zasto ne?

Zar soja ne iritira estrogen?
Postoji mnogo bolja biljka a to je SOCIVO,ako vec pricamo o mahunarkama, a pola tih proteina iz soje se i ne primi telu, jel tako?

Sto se tice mahunarki, tj. biljaka...one nemaju kompleksne proteine te nisu kompletna hrana za BB sto se tice unosa samih proteina, ali imaju nedvosmisleno mnogo drugih vrednosti zbog kojih ih treba jesti..pogotovo kada je rec o ljudima koji ne jure jako nizak BF..a ima ih mnogo, zar ne?  ;)

Soja sadrzi fitoestrogene koji pojacavaju rad samog estrogena, a on je u zena dominantan i potreban hormon, te tu nema niceg loseg. Kao sto je testosteron muski dominantni hormon (a jos kad ga imamo vise, sta je tu lose  ;D ). Ima dosta studija koje ukazuju na dobrobit konzumiranja soje od strane zena...Ipak ona se mora konzumirati u normalnim kolicinama, tj. ne preterivati jer ima i neke lose sastojke. Za nas muske nije toliko pozeljna najvise zbog pojacanog rada estrogena, koji nama muskarcima ne treba u vecoj kolicini.

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #611 poslato: Novembar 15, 2009, 11:49:35 posle podne »
Pa da al one od pojacanog estrogena imaju samo stetu, a soja zna to da poremeti, zbog toga.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #612 poslato: Novembar 16, 2009, 12:01:55 pre podne »
Pa da al one od pojacanog estrogena imaju samo stetu, a soja zna to da poremeti, zbog toga.

Niko nije rekao da povecan estrogen nije stetan. Naravno da je sve sto je preterano - stetno. Ali soja, tj. fitoestrogeni ne uticu toliko na estrogen, cak sta vise...smatra se da imaju dejstvo da ga regulisu..previsok smanjuju, a nizak povecavaju. naravno da ovo ne ispadne svemoguca hrana..ovde je prica o blazem dejstvu....kako na povecavanje, tako i na regulisanje estrogena...prevashodno kod zenskog pola.

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #613 poslato: Novembar 16, 2009, 07:43:45 pre podne »
buldog
buraz
soja je smece ko god da je uzima
i soja NEMA KOMPETAN AK PROFIL

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #614 poslato: Novembar 16, 2009, 10:54:56 pre podne »
soja je smece ko god da je uzima
i soja NEMA KOMPETAN AK PROFIL

Za AK profil i napisah da ona, kao i druge mahunarke, nemaju kompletan profil.
Da je bas smece...jbg...ne znam. U ogranicenim, normalnim kolicinama...verujem da zene mogu izvuci neke dobre stvari iz nje. Naravno u hrani zena BB, ona nema mesta...jer je potpuno nepotrebna.
I koliko ja citah fermentirani oblik soje (tofu, miso, soja sos) je puno zdraviji od soje u teksturiranom obliku. A treba paziti i da soja ne bude GMO - geneticki modifikovana..