April 16, 2024, 05:59:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1118441 puta)

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #840 poslato: Mart 18, 2010, 09:48:25 posle podne »
pa ako si rekreativac,ne znam ni sta ti to tacno znaci?ne moras ni dijetu da drzis,jel tako?
a za tu killazu je maaaaaaaaalo proteina,tebi treba najmanje 190 grama a kada si na keto bolje je i vise.....
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #841 poslato: Mart 18, 2010, 10:08:08 posle podne »
a kada si na keto bolje je i vise.....

Netacno da treba veci proteinski unos na ketonskoj dijeti, 2-2.5gr po kg je optimum

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #842 poslato: Mart 18, 2010, 10:17:14 posle podne »
Sto se tice drzanja dijete, to mi nije nikakav problem. Na raznim sam dijetama vec 8 meseci i skinuo sam blizu 20 kg do sada. Hteo sam da kazem da ne jurim masu, prvenstveni cilj mi je da skinem jos 5, 6 kg. A unos proteina mi je oko 250 g, kako sam ja izracunao.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2010, 10:23:01 posle podne NeshaS »

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #843 poslato: Mart 18, 2010, 10:17:29 posle podne »
ok,povlacim rec......
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #844 poslato: Mart 19, 2010, 06:54:19 pre podne »
nesho
do usporvanja metabilizma na cett NE SME DA DODJE pod jedan
kakve veze imaju cal na ketto dijeti?
ti ovde ne vodis racuna u calor sufitcita jer ce a svakako biti vec o tome da nateras telo da koristi preostle masnoce iz masnoih depoa.
al dobro..izlgeda da nisi aposoribirao celu pricu
to dali si rekretavica ili ne nema nikakve veze sa tim kako dijeta treba da bude koncipirana i neznam iz kog razloga i po ko zna koji put opet spominjes cifru od 2000 cal?
pretpostavljam da si to negde nekako izracunao  i da se toga drzis kao pijan plota mada ocigledno je da imas znake iscpreljosti i rekacije oganizma tj alarmiranje da nesto nie u redu
a sta nije u redu..
pa ocigledo da nesto sa secerom u krvi nije u redu kada imas te simptome koji si naborjao u prethodnom postu
ja ne zelim da bude slurad ili tako nesto,ali moja ti je prepruka da ides da urads pod hitno krvnu sliku!!!

a moja ti je prepruka da izbacis te whey okolo oborka i pred obrok i u toku dana jer za tim nema nikakve potrebe ili ako vec unosis tako nesto onda neka bude komplexan obrok nacinjen od bar dve vrste praska sa po 5 gr omega 3
ja neznam gde si ti izrcunao da unosis 100 gr masnoca u tvom jelovniku ali moj ti je opet predlog da batalis naljevanje u isto vreme i sa maslinovim uljem  sa gutanjem omega 3 ili isti slucaj kada jedes cela jaja i gutas omega kpausle
znaci ili je ovo ili ono...
obrok kao komplkas neka ti bude npr belo meso i badem ili lesnik ili orah..
sledeci neka ti bude..lupa..6 belanca ili 8 i 5 ili 6 caps omega 3...
kada uzimas prskove onda uz njih uzimaj i omega 3...
pred trening UZIMAJ OMEGA  u kolicni od 3 gr da natreas telo da krene odmah sa potrosnjom masnoca
ali pre svega
uradi krvnu sliku jer meni to ne izlgeda bas sjajano
i nemoj da se lupas glavom od zid i drzis se 2000 cal i tih cifri...
2000 cal drugacije ce delovai meni a drugacije tebi a drugacije peri i miki
neka ti to bude POLAZNA ODREDNICA u stavljaljnju menija a posle to onda samo krogiujes tj odojdaes ili oduzimas

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #845 poslato: Mart 19, 2010, 10:46:59 pre podne »
Tih 2000 kcal mi je bila granica koju sam postovao dok sam bio na obicnoj redukcionoj dijeti. Kako tada nisam puno trenirao, trosio sam nekih 2700-3000 i taj deficit je izvesno vreme radio i dovodio do gubljenja kg. Po savetima sa nekih drugih sajtova...
Kada sam presao na keto izbacio sam samo UH (osim u dane punjenja), a zadrzao pomenutu granicu kalorijskog unosa, sto je ocigledno greska. Istovremeno sam krenuo i ozbiljno da vezbam, treninzi su mi dosta kvalitetni i intenzivni, tako da sam verovatno pretrenirao celo telo.
Ja ocigledno trosim mnogo vise od tih 2000 kcal i to u kombinaciji sa pretreniranoscu i visemesecnom redukcionom dijetom daje ovakve simptome.
Jer ova dijeta kod mene radi isuvise dobro, moracu malo da spustim loptu. I da vise povedem racuna o ishrani i obrocima, po Pedjinim savetima.
Jasno mi je sada da sam imao nekompletne obroke. Danas se osecam znatno bolje, nakon sto sam juce preskocio trening.

Van mreže Draze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #846 poslato: Mart 22, 2010, 11:16:27 posle podne »
 

                            Zdravo  !

  Sto se tice dijete zaista je odlicna (ovo mi je prvi put)  i pitao bih posle koliko vremena moze da se ponovi ciklus ?


                                                                                                                                            Pozdrav

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #847 poslato: Mart 22, 2010, 11:21:11 posle podne »


                            Zdravo  !

  Sto se tice dijete zaista je odlicna (ovo mi je prvi put)  i pitao bih posle koliko vremena moze da se ponovi ciklus ?


                                                                                                                                            Pozdrav
djeta se drzi 6 nedelja(ali ako imas tipa 25kg da skidas bolje onda da si isao rotaciju ili low carb pa tek onda keto,znaci nekih 10 do 12 nedelja da traje sve to za to vreme mora da padne 20kg do 25kg;))
koliko drzis keto i koliko si skinuo???
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Draze

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #848 poslato: Mart 23, 2010, 12:08:31 pre podne »

   
     Danas pocinje treca nedelja i izbacio sam  za proteklih dve 6 kg.
     Procitao sam da treba prvo rotacije  ali  radio sam to i ranije i tesko je islo ,pre svega zbog posla( radim na gradjevini)  i cesto se dan zavrsava oko19h 30 pa
    sam probao ovu  i mnogo je bolje.
 
    Glad uopste nisam osecao,nikakvu krizu nisam imao i osecam se super(uz onaj malo cudan osecaj)   tezine u teretani su iste i imam snage za trening i  na poslu nema problema.

   Inace trebalo bi da skinem  jos  15   kg  manje vise.( neznam tacno na koju bih tezinu bio sasvim ok ali  odprilike to bi bilo to)

   
                                                           
                                                                                                                                                                                 Poizdrav
                                                                                                                                                                       
                                             

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #849 poslato: Mart 23, 2010, 06:40:51 pre podne »
Citat
Jer ova dijeta kod mene radi isuvise dobro, moracu malo da spustim loptu. I da vise povedem racuna o ishrani i obrocima, po Pedjinim savetima.
Jasno mi je sada da sam imao nekompletne obroke. Danas se osecam znatno bolje, nakon sto sam juce preskocio trening.

odlicno

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #850 poslato: Mart 30, 2010, 11:02:34 pre podne »
..jedno pitanje! nisam siguran da li je negde vec bilo pomenuto,prelistao sam sve,ali nisam nasao..
kada si na ketto d.,da li je,i kako moguce ispostovati dan posta..sta toliko jesti,da se ispostuje kolicina belancevina?
vrv ribu,ali dobicu skrge od tolike ribe :) ima li jos nesto..

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #851 poslato: Mart 30, 2010, 12:19:37 posle podne »
..jedno pitanje! nisam siguran da li je negde vec bilo pomenuto,prelistao sam sve,ali nisam nasao..
kada si na ketto d.,da li je,i kako moguce ispostovati dan posta..sta toliko jesti,da se ispostuje kolicina belancevina?
vrv ribu,ali dobicu skrge od tolike ribe :) ima li jos nesto..
eto riba i povrce

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #852 poslato: Mart 30, 2010, 12:49:17 posle podne »
eto riba i povrce

o tome nisam razmisljao ;) ..e, i ajde jos jedno Sparto,da li moze whey izmedju obroka,2merice u 2dl mleka..ili ostaje sa vodom?

Spartak

  • Gost
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #853 poslato: Mart 30, 2010, 01:42:00 posle podne »
eto riba i povrce


o tome nisam razmisljao ;) ..e, i ajde jos jedno Sparto,da li moze whey izmedju obroka,2merice u 2dl mleka..ili ostaje sa vodom?

Mlijeko nikako na ketonskog dijeti, valjda si shvatio koncept dijete

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #854 poslato: Mart 30, 2010, 01:50:55 posle podne »
okey