April 19, 2024, 02:31:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1118820 puta)

Van mreže Alojzijus

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #870 poslato: April 08, 2010, 10:37:44 pre podne »
da li iz istog razloga ne treba uzimati N.O. ?
pa imas i NO. bez UH,jbg sada ne znam koji pijes....

Horse Power

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #871 poslato: April 08, 2010, 10:39:39 pre podne »
da li iz istog razloga ne treba uzimati N.O. ?
pa imas i NO. bez UH,jbg sada ne znam koji pijes....

Horse Power
tu imas mislim 3g nije puno...ali racunaj sve UH pa vidi koliko imas u tragovima;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #872 poslato: April 08, 2010, 10:40:15 pre podne »
pedja ovi DRUGI blendovi imaju od 5g do 7g UH a whey ima od 1g do 4g(ne znam koji pije)zato sam rekao bolje NE

TACNO!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #873 poslato: April 08, 2010, 10:42:19 pre podne »
jbt neverovatno
a koja je poenta No rekatora na bilo kojoj vrsti dijete.?
ja prosto ne mogu da verujem u ovo sta citam???
svaki no raktor ima u sebi bar 3 vrste creatina..najmanje..
uzimati i jednu vrstu creatina i biti na dijeti gde se tezi skidanju masnih naslga..ajaooooo

to je ona palanacka izlgeda.
No shotugun je sa skidanje masti an stomaku i za masu grudi i ruku..

alozjije..da ti nisi iz Backe Palanke???

Van mreže Alojzijus

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #874 poslato: April 08, 2010, 10:51:05 pre podne »
"- kreatin (cist ili u transportnoj formi bez UH) – uzimanje kreatin monohidrata (15-30 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne kolicine misicne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva) sto je na ketogenoj dijeti posebno vazno jer se ne mozete toliko oslanjati na glikogen"

znaci ovo sa 1. strane nije tacno?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #875 poslato: April 08, 2010, 11:02:46 pre podne »
NE
a i izuvkao si iz kontext gde posle ide objasnenje da treba vezbati tesko tj od 3 do 8 pon sto isto nije tacno..

ovo je veoma star text i prevod ko zna od kuda. :D :D
posle toga su hvala BOGU dosli ljudi koji znaju sta govre i sta pricaju i NA SEBI RADILI CETTONIC dijetu.. 8) 8) 8).i onda postavili normative koje treba postovati.. ;) ;) ;) ;)
ali da ne duzim
svako onaj ko i malo shvata teroiju cettonicu jasnu mu je da se ovde ne rpica i nema govra o rezervama glikogena ili glikogenu kao pogonskom gorivu
od tuda je DEBILNA konstatcija da se treba unostiti creatin kao izvor energije na cett dijetu U BILO KOJEM DOBU DANA ILI NOCI tj veoma se dobro zna sta je izvor ebergije na cett dijeti i na cemu se ona zasniva
dakle odgovr je veoma jednostavan

Citat
kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva

a sanjati o tome kako ce ATP biti pristan u toku citavog dana i obezbedjivati energiju...mislim....sta reci
« Poslednja izmena: April 08, 2010, 11:04:38 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #876 poslato: April 08, 2010, 11:03:44 pre podne »
samo rokaj MASCURU!!!!!!
meso,jaja,povrce vlaknasto,OMEGA 3(ako mozes 2 tab uz svaki obrok odlicno......mada bi ja isao i po 3 tab omega3....ja sam trenutno na rotacijama i pijem 11tab omega3;))bademi,lesnici,laneno ulje,maslinovo ulje,whey,blend,kazein,bcaa,gluta,tecne(bez secera)multi.........
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Alojzijus

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #877 poslato: April 08, 2010, 11:11:21 pre podne »
NE
a i izuvkao si iz kontext gde posle ide objasnenje da treba vezbati tesko tj od 3 do 8 pon sto isto nije tacno..

ovo je veoma star text i prevod ko zna od kuda. :D :D
posle toga su hvala BOGU dosli ljudi koji znaju sta govre i sta pricaju i NA SEBI RADILI CETTONIC dijetu.. 8) 8) 8).i onda postavili normative koje treba postovati.. ;) ;) ;) ;)
ali da ne duzim
svako onaj ko i malo shvata teroiju cettonicu jasnu mu je da se ovde ne rpica i nema govra o rezervama glikogena ili glikogenu kao pogonskom gorivu
od tuda je DEBILNA konstatcija da se treba unostiti creatin kao izvor energije na cett dijetu U BILO KOJEM DOBU DANA ILI NOCI tj veoma se dobro zna sta je izvor ebergije na cett dijeti i na cemu se ona zasniva
dakle odgovr je veoma jednostavan

Citat
kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva

a sanjati o tome kako ce ATP biti pristan u toku citavog dana i obezbedjivati energiju...mislim....sta reci


pa .. hvala na objasnjenju :)

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #878 poslato: April 08, 2010, 11:14:02 pre podne »
Znaci onda bi bilo najbolje uzeti neki izolat i 6g omega3.

Van mreže Alojzijus

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #879 poslato: April 08, 2010, 11:21:21 pre podne »
samo rokaj MASCURU!!!!!!
meso,jaja,povrce vlaknasto,OMEGA 3(ako mozes 2 tab uz svaki obrok odlicno......mada bi ja isao i po 3 tab omega3....ja sam trenutno na rotacijama i pijem 11tab omega3;))bademi,lesnici,laneno ulje,maslinovo ulje,whey,blend,kazein,bcaa,gluta,tecne(bez secera)multi.........

zar nije Pedja napisao da ne treba uzimati razlicite masti u istom obroku (mislim na ovaj deo gde si napisao "2 tab uz svaki obrok") ?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #880 poslato: April 08, 2010, 11:23:25 pre podne »
Znaci onda bi bilo najbolje uzeti neki izolat i 6g omega3.
naravno
pokusavas da zaobidjes sve UH,kako znas i umes...zato sto ako budes pio  dve merice blenda,dve merice koncetrata,kazein,ako jedes ellu(ali nemoj je jesti bolje ces uraditi keto)nakupi se dosta UH a i ne znas jbg...
ja sam radio keto sto bi ja rekao JEBA...
od supsa samo BCAA,OMEGA 3,MULTI..... i to je to:D
od hrane meso,jaja,povrce,laneno,maslinovo:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže NeshaS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #881 poslato: April 08, 2010, 11:24:38 pre podne »
Mislim da nema potrebe za izolatom, osim ako se bas ima para, onih nekoliko grama UH iz whey-a nece poremetiti ketozu.

Mnogi koji pocinju sa ovom dijetom ne shvate odmah da je i unosenje vece kolicine proteina od maksimalnih 2, 5 g po kg takodje kontraproduktivno i da ce se tako najverovatnije uci u glukogenazu iz aminokiselina. Takodje, cesta greska je i premalo masti i ulja, zbog cega dolazi do padova energije (moja greska od pre par nedelja).
Takodje, posto je ovo jako delotvorna dijeta i pri pravilnom treningu trosi velike kolicine telesnih masti za relativno kratko vreme, samo jedan cheat dan sa mnogo UH moze vas vratiti puno unazad...telo tezi da se vrati u prethodno stanje.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #882 poslato: April 08, 2010, 11:25:15 pre podne »
samo rokaj MASCURU!!!!!!
meso,jaja,povrce vlaknasto,OMEGA 3(ako mozes 2 tab uz svaki obrok odlicno......mada bi ja isao i po 3 tab omega3....ja sam trenutno na rotacijama i pijem 11tab omega3;))bademi,lesnici,laneno ulje,maslinovo ulje,whey,blend,kazein,bcaa,gluta,tecne(bez secera)multi.........

zar nije Pedja napisao da ne treba uzimati razlicite masti u istom obroku (mislim na ovaj deo gde si napisao "2 tab uz svaki obrok") ?
pa ne moras jesti bademe i laneno ulje(mada ne znam gde je to napisao)
ne oterecuj se toliko sa tim,jedna obrok MESO+BADEMI drugi obrok MESO+POVRCE+LANENO.......meni da finansije dovoljavaju ja bi omega 3 na keto tukao 20kom po 4 kom u svakom obroku,ja sam pio 3 kom u svakom obroku;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #883 poslato: April 08, 2010, 11:31:37 pre podne »
Znaci onda bi bilo najbolje uzeti neki izolat i 6g omega3.
naravno
pokusavas da zaobidjes sve UH,kako znas i umes...zato sto ako budes pio  dve merice blenda,dve merice koncetrata,kazein,ako jedes ellu(ali nemoj je jesti bolje ces uraditi keto)nakupi se dosta UH a i ne znas jbg...
ja sam radio keto sto bi ja rekao JEBA...
od supsa samo BCAA,OMEGA 3,MULTI..... i to je to:D
od hrane meso,jaja,povrce,laneno,maslinovo:D

Ok, to mi je jasno. :)
A od suplemenata na keto moze BCAA,glutamin,omega3........ a jel mogu i tecne amino u toku treninga?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #884 poslato: April 08, 2010, 11:33:54 pre podne »
Znaci onda bi bilo najbolje uzeti neki izolat i 6g omega3.
naravno
pokusavas da zaobidjes sve UH,kako znas i umes...zato sto ako budes pio  dve merice blenda,dve merice koncetrata,kazein,ako jedes ellu(ali nemoj je jesti bolje ces uraditi keto)nakupi se dosta UH a i ne znas jbg...
ja sam radio keto sto bi ja rekao JEBA...
od supsa samo BCAA,OMEGA 3,MULTI..... i to je to:D
od hrane meso,jaja,povrce,laneno,maslinovo:D

Ok, to mi je jasno. :)
A od suplemenata na keto moze BCAA,glutamin,omega3........ a jel mogu i tecne amino u toku treninga?
naravno napisao sam sta je nabolje na keto...samo gledas da nemaju UH-secere,posto dosta tecnih imaju secere;)
PEDJINE THE nemaju tako da znas gde treba da se obratis
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!