Mart 29, 2024, 02:24:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1115946 puta)

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1170 poslato: Jun 25, 2010, 10:10:11 pre podne »
Ja samo da kazem da sam na keto dijeti, koju mi je napisao, odnosno prilagodio, Pedja. Danas je 3. dan. Izmerila sam obime tog dana kad sam pocela, pa cu izmeriti i na kraju, da znam tacne rezultate. Za sad se osecam dobro. Uopste nisam gladna. Pijem dosta vode i od vitamina Centrum sa luteinom.

Inace, visoka sam 180cm, kad sam dosla na ovaj forum imala sam 72kg, trenutno imam 69.5kg. Imam hipotireozu, pa sam se plasila da drzim koje-kakve dijete da mi ne bi usporile metabolizam, kao i yo-yo efekta, naravno. Ipak mi je cilj da se trajno oslobodim 5-6kg, a ne da svaki cas budem na dijeti. A disciplinovana sam jako, sto je valjda i kljuc uspeha...  Za ovu sam se odlucila jer mi je Pedja, koji ima veliko iskusvo, napisao pa verujem da ce sve biti OK.

Javicu vam rezultate. Nadam se da ce i kod mene biti odlicni, kao i kod svih vas koji ste bili na ovoj dijeti.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2010, 10:15:30 pre podne lola28 »
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1171 poslato: Jun 26, 2010, 09:12:41 pre podne »
Ja samo da kazem da sam na keto dijeti, koju mi je napisao, odnosno prilagodio, Pedja. Danas je 3. dan. Izmerila sam obime tog dana kad sam pocela, pa cu izmeriti i na kraju, da znam tacne rezultate. Za sad se osecam dobro. Uopste nisam gladna. Pijem dosta vode i od vitamina Centrum sa luteinom.

Inace, visoka sam 180cm, kad sam dosla na ovaj forum imala sam 72kg, trenutno imam 69.5kg. Imam hipotireozu, pa sam se plasila da drzim koje-kakve dijete da mi ne bi usporile metabolizam, kao i yo-yo efekta, naravno. Ipak mi je cilj da se trajno oslobodim 5-6kg, a ne da svaki cas budem na dijeti. A disciplinovana sam jako, sto je valjda i kljuc uspeha...  Za ovu sam se odlucila jer mi je Pedja, koji ima veliko iskusvo, napisao pa verujem da ce sve biti OK.

Javicu vam rezultate. Nadam se da ce i kod mene biti odlicni, kao i kod svih vas koji ste bili na ovoj dijeti.

Ako ce ti pomoci, i ja imam hipotireozu, sad sam opet na keto dijeti (2 sedmice - 7 kg dole), svaka 2-3 mjeseca na kontrolu hormona i antitjela. Nalazi su mi perfektni (uzimam 50mg letrox).
Generalno, ja se na keto dijeti ekstra osjecam osim sto u treningu sa tegovima nekad osjetim nagli nedostatak snage. Ono sto bih volio da vidim je opcija HIIT treninga na Keto. Mislio sam da ne moze, ali Pedja rece da uz odredjene suplemente ipak moze. Moram da vidim kako to da izvedem.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1172 poslato: Jun 26, 2010, 12:20:09 posle podne »
pozdrav kaan i drago mi je da si zadovljan kao jedan
kao dva
HIT cardio trening na keto dijeti treba ostaviti za kraj
ja nezxnam dali si ti dosao do svog limita kada je LOW cardio u pitanju tj limit kada je cetto dijeta u pitanju
ali
odgovr na tvoje pitanje je NARVNO DA MOZE
moja prepruka je uvek MESAVINA BCAA I GLUTAMINA pred HIT cardio trening i u dozama od po 20 gr jednog i drugog sam siguran da nece doci do KATABIOLZIMA...

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1173 poslato: Jun 26, 2010, 09:59:29 posle podne »
Da li je normalno odnosno zdravo, da ako sam na ketogenoj dijeti proteine unosim iskljucivo iz piletine,jaja i wheya ? Ne jedem ribu uopste, tesko konzumiram mesne namernice.. pokusao sam par puta na vise nacina i ne mogu. Dnevno pojedem oko 750g piletine (3 do 4 obroka) to je otprilike nesto vise od 150g proteina + 6 belanaca i jednu mericu wheya.

Pedjo, sta mislis o superserijama na ketogenoj dijeti ? Od suplemenata whey,dekstroza,glutamin,eaa stack,kreatin monohidrat. Ne vidim dovoljnu kolicinu uh-a da bi se misicna masa odrzala, eventualno "malo dobila", ili da se drzim svoje uh rotacije ? Imam 83.7kg, visok sam 180cm, izgledam normalno na prvi pogled, ali imam dosta naslage sala, a ne previse misicne mase.
"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1174 poslato: Jun 26, 2010, 10:07:33 posle podne »
Sto ne bi bilo zdravo...bilo bi dobro i ribu da ubacis..ali ako je vec ne volis onda nemoj ni da je jedes
Kreatit ti ne treba na dijeti, jer nema smisla da ga uzimas
UH ti takodje ne trebaju osim 6 i 7 dana, to je osnovna odlika keto dijete da se UH zamenjuju sa zdravim mastima
Misicna masa ce ti se odrzati ako je na pravi nacin zastitits aminokiselinama oko treninga i u toku treninga. Pre treniga BCAA i glutamin, u toku treninga tecne amino i posle treninga opet glutamin i BCAA u PWM
To "malo" mase sto pominjes neces dobiti jer je nemoguce skidati kilograme i dobijati misicnu masu..ili jedno ili drugo.
Zavrsi tu keto dijetu sto si poceo, oslobodi se viska sala koje imas i posle kreni na jednu dobru masu.
Ne bi bilo lose da napises tacno svoj jelovnik po danima i kolicini hrane u svakom obroku...

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1175 poslato: Jun 27, 2010, 12:12:00 pre podne »
Ja samo da kazem da sam na keto dijeti, koju mi je napisao, odnosno prilagodio, Pedja. Danas je 3. dan. Izmerila sam obime tog dana kad sam pocela, pa cu izmeriti i na kraju, da znam tacne rezultate. Za sad se osecam dobro. Uopste nisam gladna. Pijem dosta vode i od vitamina Centrum sa luteinom.

Inace, visoka sam 180cm, kad sam dosla na ovaj forum imala sam 72kg, trenutno imam 69.5kg. Imam hipotireozu, pa sam se plasila da drzim koje-kakve dijete da mi ne bi usporile metabolizam, kao i yo-yo efekta, naravno. Ipak mi je cilj da se trajno oslobodim 5-6kg, a ne da svaki cas budem na dijeti. A disciplinovana sam jako, sto je valjda i kljuc uspeha...  Za ovu sam se odlucila jer mi je Pedja, koji ima veliko iskusvo, napisao pa verujem da ce sve biti OK.

Javicu vam rezultate. Nadam se da ce i kod mene biti odlicni, kao i kod svih vas koji ste bili na ovoj dijeti.

Ako ce ti pomoci, i ja imam hipotireozu, sad sam opet na keto dijeti (2 sedmice - 7 kg dole), svaka 2-3 mjeseca na kontrolu hormona i antitjela. Nalazi su mi perfektni (uzimam 50mg letrox).
Generalno, ja se na keto dijeti ekstra osjecam osim sto u treningu sa tegovima nekad osjetim nagli nedostatak snage. Ono sto bih volio da vidim je opcija HIIT treninga na Keto. Mislio sam da ne moze, ali Pedja rece da uz odredjene suplemente ipak moze. Moram da vidim kako to da izvedem.

I ja pijem euthyrox od 50mcg. Na kontrolu idem kad se setim. Nije za pohvalu, ali tako je. Doktorku poznajem, pa mi gleda kroz prste, da je druga situacija u pitanju do sad bi me vesali na sred klinickog centra. A antitela su mi katastrofa, na poslednjoj kontroli sam imala preko 100000... Hormoni su mi stabilni. Zilava sam ja. :)

Evo ja za 4 dana - 2kg manje. Mada vise gledam obim, po kome vidim da sam se "istopila" i da jedva da imam malo viska na stomaku.

Koliko puta si ti drzao keto dijetu i jesi li brzo vracao kilograme?

Ja cu poslusati sve savete oko toga kako da se hranim kad zavrsim sa ovom dijetom, tj. kako postepeno uvoditi ugljene hidrate, da bih odrzala postignute rezultate.

 A sto se tice subjektivnog osecaja za vreme dijete, pa cini mi se da sam nekako iscrpljena i povremeno mi jako brzo lupa srce (ne kao aritmija, vec samo ubrzan rad). Vec dva puta sam se budila sa uzasnom glavoboljom i pritisak mi je bio 90/50mmHg , i mislim da to ima veze sa tim sto unosim malo soli u organizam, pa sam dodala i vegetu kad spremam piletinu, tako da se nadam da ce biti ok. I smeta mi metalni ukus koji mi se pojavio u ustima, a citala sam ovde da mogu neke zvake da se zvacu, da ubiju taj osecaj, samo se ne secam na kojoj strani je bila ta informacija pa ako neko zna i nije mu tesko da mi napise, hvala unapred.

edit: nadjoh koje su zvake "žvake-tech", samo sto pojma nemam koje su to zvake.  ;D
« Poslednja izmena: Jun 27, 2010, 12:17:29 pre podne lola28 »
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže sejhM

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1176 poslato: Jun 27, 2010, 02:48:50 pre podne »
Sto ne bi bilo zdravo...bilo bi dobro i ribu da ubacis..ali ako je vec ne volis onda nemoj ni da je jedes
Kreatit ti ne treba na dijeti, jer nema smisla da ga uzimas
UH ti takodje ne trebaju osim 6 i 7 dana, to je osnovna odlika keto dijete da se UH zamenjuju sa zdravim mastima
Misicna masa ce ti se odrzati ako je na pravi nacin zastitits aminokiselinama oko treninga i u toku treninga. Pre treniga BCAA i glutamin, u toku treninga tecne amino i posle treninga opet glutamin i BCAA u PWM
To "malo" mase sto pominjes neces dobiti jer je nemoguce skidati kilograme i dobijati misicnu masu..ili jedno ili drugo.
Zavrsi tu keto dijetu sto si poceo, oslobodi se viska sala koje imas i posle kreni na jednu dobru masu.
Ne bi bilo lose da napises tacno svoj jelovnik po danima i kolicini hrane u svakom obroku...

Ne ne, nisi me razumeo. Ja trenutno radim uh rotaciju, ulazim u cetvrtu nedelju, i dosta dobro napredujem, ali pitam informativno za keto dijetu. Da ne pisem jelovnik ovde jer nije vezan za keto dijetu, ali ukratko.

Uh unosim ujutru za dorucak (ovsene), ako ne tada onda odmah posle kardia koji ide ujutru na prazan stomak. U tom istom terminu uzmem i 6-7 belanaca ako mi je dan sa manje uh-a, pa povecam proteine. Sat i po nakon tog obroka trening u teretani, posle vezbanja pwm a posle sat vremena opet uh (ako ga ima) i piletina 250g. Nekih 2 sata nakon tog obroka uzimam ponovo piletinu 250g i eventualno ubacim uh kao poslednji obrok uh-a ako ga imam 200/250 za taj dan. 2-3 sata nakon toga jos 250g piletine, a nakon 2-3 sata odnosno nekih sat vremena pre spavanja uzmem ella sir 250g ili mericu whey-a ako nema elle jer je teze nalazim u svom gradu.
Uglavnom, za dorucak 25% uh-a, posle treninga 50% i treci i poslednji bude 25% uh-a od ukupne kolicine za taj dan.
Uh rotacija mi je 100-200-0-250-150-75-0

Izvori uh-a koje koristim su ovsene,pirinac i krompir, nista vise.

Sa mastima..uh, to mi je jedina slaba strana jer ne znam tacno odakle da ih unosim, ribu ne jedem a znam da je ona izvor zdravih masti. One omega kapsule, nemam para trenutno i za to.

Skinuo sam 4kg za 25 dana, ali izgleda kao da sam skinuo 10-ak a misicna masa mi je poprilicno ostala.
Kardio radim 3 puta nedeljno, 2 puta kada radim sa tegovima i jednom za vikend kada odmaram.

Neki savet ili greska? I unapred hvala za pomoc sto se tice masti.
"If you want something in life, dont hesitate even one moment to do it, no matter how crazy it seemed to others. Life is one, travel through it on your way."

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1177 poslato: Jun 27, 2010, 09:41:06 pre podne »
Onda zavrsi rotaciju pa kada budes primetio da si stao sa skidanjem kg predji na keto. Od masti koristi lesnike, bedeme, orase....mada su omega 3 kapsule najbolje

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1178 poslato: Jun 27, 2010, 02:07:40 posle podne »
Glupo pitanje vec sam znao al' sam ga postavio samo zbog pitanja posle odgovora na ovo pitanje :D nema veze .. evo novog
Sta mislite da radim kardio ujutru na prazan zeludac brzo hodanje sat vremena ? I posle teretane isto hodanje sat ?

meni licno hodanje prija zbog nekih povreda zbog kojih ne mogu da trcim ako se izvede pravilno OK je, tj moze da prodje, nije to to, al ako ne mozes da trcis bolje ista nego nista ;)

Van mreže sasa85

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 69
  • Mir sa savješću, mir sa celim svetom
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1179 poslato: Jun 27, 2010, 02:19:10 posle podne »
Glupo pitanje vec sam znao al' sam ga postavio samo zbog pitanja posle odgovora na ovo pitanje :D nema veze .. evo novog
Sta mislite da radim kardio ujutru na prazan zeludac brzo hodanje sat vremena ? I posle teretane isto hodanje sat ?

meni licno hodanje prija zbog nekih povreda zbog kojih ne mogu da trcim ako se izvede pravilno OK je, tj moze da prodje, nije to to, al ako ne mozes da trcis bolje ista nego nista ;)

Ako imas malo više kilograma prvo kreni sa brzim hodom pa kada dodješ do nekakve zadovoljavajuće kilaže (da ne ubija zglobove) onda kreni sa trčanjem.... ja sam sa brzim hodom za kratko vreme skinuo oko 4kg
Trudi se uvek da budeš pravedan i da govoriš istinu.I ne moj se bojati osude drugih. Jer osuda je samo za vreme.U ovom vremenu možda će te osuđivati, a u nekom drugom poštovati i citirati...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1180 poslato: Jun 27, 2010, 03:19:55 posle podne »
neznam iz kog razloga BI U OPSTE NEKO TRCAO U CILJUI SKIDANJA KG

ovo mi posebno ide na q/./c kada cujem..TRACNJE JE NAJBOLJE ZA SKIDANJE KG...
super....
znaci..samo skupis jaja i trcis po bentu svaki dan kao lovni pas (tako je ovde u bp) i skidas kg..
skidas q..c...
kg se skidaju u KUHUNJI..
a svaka fizicka aktivnost koja izaziva CAL DEFICIT ce dovesti do skidanja kg.
pa to moze biti i SEX ako si siguran da mozes da trupijas 45 min jer pri tome ces potrositi 950cal i tako dva puta dnevno i sgiruno ences morati da trcis
trcanje JE NAJGLUPOLJI OBLIK DA BI NEKO SPROVEO NACIN KISANJ KG

dakle ovde ne pricam o vrhnskim sprotistima i baznim prirprerma vec pricam o obicnom coveku koji ima viska 10 ili vise kg,nikakvu kondicju ,zakrzaljla pluca i sve ostalo..pa bi voelo da me nakeo prosvetli kako to trcanje je toliko super

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1181 poslato: Jun 27, 2010, 10:56:54 posle podne »

neznam iz kog razloga BI U OPSTE NEKO TRCAO U CILJUI SKIDANJA KG

ovo mi posebno ide na q/./c kada cujem..TRACNJE JE NAJBOLJE ZA SKIDANJE KG...
super....
znaci..samo skupis jaja i trcis po bentu svaki dan kao lovni pas (tako je ovde u bp) i skidas kg..
skidas q..c...
kg se skidaju u KUHUNJI..
a svaka fizicka aktivnost koja izaziva CAL DEFICIT ce dovesti do skidanja kg.
pa to moze biti i SEX ako si siguran da mozes da trupijas 45 min jer pri tome ces potrositi 950cal i tako dva puta dnevno i sgiruno ences morati da trcis
trcanje JE NAJGLUPOLJI OBLIK DA BI NEKO SPROVEO NACIN KISANJ KG

dakle ovde ne pricam o vrhnskim sprotistima i baznim prirprerma vec pricam o obicnom coveku koji ima viska 10 ili vise kg,nikakvu kondicju ,zakrzaljla pluca i sve ostalo..pa bi voelo da me nakeo prosvetli kako to trcanje je toliko super

Koliko rad sa tegovima przi kalorije?
« Poslednja izmena: Jun 27, 2010, 11:00:59 posle podne kaan »

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1182 poslato: Jun 27, 2010, 11:01:11 posle podne »
negdje oko 300-400, koliko ja znam, a ko neko zna tacno, ispravice

Van mreže kaan

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1183 poslato: Jun 27, 2010, 11:20:26 posle podne »
negdje oko 300-400, koliko ja znam, a ko neko zna tacno, ispravice
Sta 300-400?

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1184 poslato: Jun 27, 2010, 11:26:18 posle podne »
eura  ;D
pa jesi pitao za kalorije?