Mart 29, 2024, 01:24:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1115931 puta)

Van mreže elber21

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1215 poslato: Jul 01, 2010, 02:37:56 posle podne »
A koji rening onda da primenim??To mi je sad nekako najveci problem,sad trenutno treniram grudi-ledja,noge pa pauza pa ramena-ruke pa pauza pa sve u krug..e sad ne znam da li da treniram jedan misic u nedelji jel pocinjem sa ketogenom za jos koji dan??ako moze neko predlog

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1216 poslato: Jul 01, 2010, 03:31:05 posle podne »
A koji rening onda da primenim??To mi je sad nekako najveci problem,sad trenutno treniram grudi-ledja,noge pa pauza pa ramena-ruke pa pauza pa sve u krug..e sad ne znam da li da treniram jedan misic u nedelji jel pocinjem sa ketogenom za jos koji dan??ako moze neko predlog

Generalno princip je da ne treba da se vezuje promena treninga uz dijetu, eventualno se koriguje nesto ako se primeti pad snage, umor i sl., mada tvoj split svakako ne valja, tako da treba prvo njega da ispravis, pa onda na osnovu toga ga stimuj dijetom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1217 poslato: Jul 01, 2010, 03:43:49 posle podne »
jedan misic jedan dan

Van mreže elber21

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1218 poslato: Jul 01, 2010, 06:33:48 posle podne »
vazi....od danas menjam...jedan misic jedan dan!!!hvala na pomoci drugari ;-)

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1219 poslato: Jul 02, 2010, 12:11:28 posle podne »

2.OBROK-- 60g whey proteina+4 capsule OMEGA 3 ribljeg ulja ili 2 male kasike maslinovog ulja




Velike kasike
cek jel ovde idu one supene kasike ili one manje ?

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1220 poslato: Jul 02, 2010, 01:36:51 posle podne »
pa ako su velike onda su supene... ako su male onda su kafene... sta si ti mislio, kad neko kaze mala kasika, da misli  na onu za Espresso :D
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1221 poslato: Jul 03, 2010, 12:32:42 pre podne »
Da ne smaram Pedju preko privatnih poruka, a mozda je neko imao sledece simptome, pa zna sta da radim, evo pitacu ovde, pa odgovor- kad ko moze...

Danas sam se osecala jako lose, malaksala sam, kad sam otisla na trening osecala sam i nesvesticu u vise navrata. Jelovnik mi izgleda ovako:

DANI OD PETKA DO SUBOTE

1.OBROK(9:00) 1 jaje +2 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey proteina+2 caps omega 3 - sa cime se uzima whey?

3.OBROK(14:00) 100g mesa + krastavac +20 g oraha ili badema (jedem pilece belo meso ili tunjevinu)

4. OBROK(17:30)merica whey protena+omega 3

5. OBROK(20:00) 100g mesa+ krastavac +20 g lesnika


SUBOTA I NEDELJA
1.OBROK(9:00) 1  jaja+2 belanaca

2.OBROK(12:00) merica whey+2 CAPS OMEGA 3 CAPS

3.OBROK(14:00) 100g mesa + 75g RIZE!! +20 g oraha

4. OBROK(17:30) merica whey+2 OMEGA 3 CAPS

5. OBROK(20:00) 100g mesa+75g RIZA!! + 20 gr LESNIKA

Trenutno imam 68.7kg, visoka sam 180cm, idem 5X nedeljno na fitnes (kardio radim 30-50min. u zavisnosti od toga kakav mi je program za taj dan vezbanja). Dijetu sam pocela da drzim prosle srede, znaci dani punjenja su mi bili ponedeljak i utorak, sto znaci da je danas bio 10. dan dijete. Sta da radim s obzirom na novonastalu situaciju ? Bas se osecam iscrpljeno i svi oko mene mi govore da imam strasne podocnjake. Cak me i sin, koji ima 2.5god., pipnuo prstom ispod oka i pitao "mama, kakva ti je to senka?" Po mojoj proceni, morala bih da skinem bar jos 10cm u obimu struka, ali ne znam kako da izdrzim jer sam skroz u out-u. Ne pada mi tesko to sto jedem ovo sto jedem i nisam gladna, nego se osecam bas lose...
« Poslednja izmena: Jul 03, 2010, 12:35:36 pre podne lola28 »
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1222 poslato: Jul 03, 2010, 11:17:01 pre podne »
lola pozdrav
ne razumem kako si mogla da radis punjenje u pon i utorak ako ti pise sub i ned?
iz tog razloga sam ti rekao da dijeta uvek pocinje sa prvim danom u ned
ali nije to toliko bitno...tj mozda i je ali dalje..
podocnjaci koje imas mogu da bude od svega ali nikako od ove dijete
znaci
urzok tih podocanjka moze biti,pretrenirasnost,stres,ne dovoljna ispavanost,premalo tekucine itd itd itd itd itd
dijeta kao sto je ova NEMA NIKAKVE VEZE SA tim
moze biti da se osecas ISPRLJENO ali to je posledica KETOZE i trebalo bi da pojacas doze OMEGA 3 tj zdravih masnoca..tj da na salatu stavljas maslinovo ulje i da uzimas po 4 caps omega uz obrok i da povecas na 30 gr lesnike koje ti pisu..
e sada
dali si sigurno se pridrzavala TACNO SVEGA STA TI PISE?...OVO PITA POSEBNO KADA SU U PITANJU STAVKA...3 CAPS OMEGA 3.??
dali si sigurno uzimala toiko koliko pise ili si sama mozda zakljucilo da ti je to mnogo iz nekog odrejdenog razloga pa nisi htela?
dakle.
posledica isprjenosti je nedostatak enerigje
a enrgiju ti u ovoj dijeti DONOSE MASTI.
ocigledno da IH IMAS MALO

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1223 poslato: Jul 03, 2010, 02:06:46 posle podne »
lola pozdrav
ne razumem kako si mogla da radis punjenje u pon i utorak ako ti pise sub i ned?
iz tog razloga sam ti rekao da dijeta uvek pocinje sa prvim danom u ned
ali nije to toliko bitno...tj mozda i je ali dalje..
podocnjaci koje imas mogu da bude od svega ali nikako od ove dijete
znaci
urzok tih podocanjka moze biti,pretrenirasnost,stres,ne dovoljna ispavanost,premalo tekucine itd itd itd itd itd
dijeta kao sto je ova NEMA NIKAKVE VEZE SA tim
moze biti da se osecas ISPRLJENO ali to je posledica KETOZE i trebalo bi da pojacas doze OMEGA 3 tj zdravih masnoca..tj da na salatu stavljas maslinovo ulje i da uzimas po 4 caps omega uz obrok i da povecas na 30 gr lesnike koje ti pisu..
e sada
dali si sigurno se pridrzavala TACNO SVEGA STA TI PISE?...OVO PITA POSEBNO KADA SU U PITANJU STAVKA...3 CAPS OMEGA 3.??
dali si sigurno uzimala toiko koliko pise ili si sama mozda zakljucilo da ti je to mnogo iz nekog odrejdenog razloga pa nisi htela?
dakle.
posledica isprjenosti je nedostatak enerigje
a enrgiju ti u ovoj dijeti DONOSE MASTI.
ocigledno da IH IMAS MALO

Dani punjenja, ponedeljak i utorak, su ti dani a ne vikend, zato sto sam sa dijetom pocela u sredu, pa se  6. dan punjenja pao u ponedeljak (a i ta dva dana mi odgovaraju jer tad ne mogu da odem na trening jer nemam kome ostaviti dete na cuvanje). Valjda ne bi to trebalo predstavljati problem...

Pridrzavala sam se onoga sto pise, jedino se desavalo da jedem na 4h jer ne osecam glad, cak sta vise osecam mucninu i kao da sam se prejela. Uzimala sam po 2 caps. omege onda kad je predvidjeno. ( pise:  2 i 4. .OBROK merica whey+2 CAPS OMEGA 3 CAPS - razumela sam da to znaci da uzmem 2 caps. omege 3).
 I uzimala sam lesnike, bademe i orahe, ali sam kolicinu smanjila na 20g jer sam i kolicinu mesa koja je napisana u originalnom postu (150g), smanjila na 100g, pa sam srazmerno tome smanjila i kolicinu kostunjavog voca.. Nisam uzimala maslinovo ulje uz salatu.

Dobro je da sam upravo procitala post jer sam upravo mislila da odustanem od svega zato sto sam od jutros totalno iscrpljena, imam aritmiju, i cini mi se da cu se srusiti svakog trenutka. Povecacu unos omege i kostunjavog voca. Nadam se da ce biti bolje.

Znam i da si mi rekao da se ne merim, ali nisam izdrzala jer mi se cini da nema pomaka, kao sto je bilo prosle nedelje, pa sam se izmerila i vidim da se u obimu nista nije promenilo od tada. Valjda je i to normalno. Nije to toliko ni vazno, nego sam htela da proverim jer sam pomislila da nesto ne radim kako treba.

I, da, danas nisam otisla na trening jer sam bas lose. Pokusala sam da kod kuce vezbam na steperu bar 30min., ali nisam mogla.

Pedja, mnogo ti hvala na podrsci i na svim savetima. To mi mnogo znaci!
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže miss_D

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 209
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1224 poslato: Jul 03, 2010, 02:27:46 posle podne »
Evo mog prvog posta na temi  :)
I ja sam na slicnoj dijeti, samo sto unosim vise povrca, vise mesa, a whey samo posle treninga (anaerobnog, ne plasim se tegova  ;D)
Ja imam energije za troje! Ustajem u 6h bez alarma i fenomenalno se osecam, obimi se menjaju, tezina nesto slabije...
Da li uzimas vitamine?? To moras obavezno. Krastavac je uglavnom voda...
Studiram farmaciju, ali sam malo liberalnija i upucenija u vezi treninga i ishrane od 90% mojih kolega  :D
I'm not finished when I'm tired, I'm finished when I'm done

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1225 poslato: Jul 03, 2010, 02:53:39 posle podne »
Evo mog prvog posta na temi  :)
I ja sam na slicnoj dijeti, samo sto unosim vise povrca, vise mesa, a whey samo posle treninga (anaerobnog, ne plasim se tegova  ;D)
Ja imam energije za troje! Ustajem u 6h bez alarma i fenomenalno se osecam, obimi se menjaju, tezina nesto slabije...
Da li uzimas vitamine?? To moras obavezno. Krastavac je uglavnom voda...
Studiram farmaciju, ali sam malo liberalnija i upucenija u vezi treninga i ishrane od 90% mojih kolega  :D


Evo upravo sam rucala, pojela sam 20g oraha i 10g lesnika,100g belog pileceg mesa, 2kk ajvara (bez secera je, a i to do sada nisam jela, ali sam sad jednostavno morala da pojedem jos nesto), krastavac, paradajz i papriku (neku malu kolicinu) i popila sam i 2 omege (znam da se piju uz whay, ali mi je jako lose, pa rekoh da se sto pre snabdem masnocama)

Uzimam Centrum sa luteinom. Od povrca ne znam sta bih drugo jela kao salatu, kupus ne smem zbog stitne zlezde (mada sam ga jela prosle nedelje,ali u jako malim kolicinama), paradajz mislim da se ne preporucuje (procitah to negde, mozda i nije tacno, ali sam danas uzela nekoliko kolutova istog).

I ja sam u belom mantilu, ali sam totalno liberalna. Lepo cemo se slagati, a nadam se i da ce nam isto tako kg ici dole! Pozdrav za tebe i dobro dosla, mjaumjau!
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1226 poslato: Jul 03, 2010, 02:59:51 posle podne »
@lola28
2.OBROK(12:00) merica whey proteina+2 caps omega 3 - sa cime se uzima whey?
4. OBROK(17:30)merica whey protena+omega 3  
Pazi ova dva obroka bolje da zameni s'  100 - 150 grama mesa i neko povrce kuvano + 30-50 grama lesnika
Ovaj protein moze nahraniti tvoje misice ali zeludac zadovoljiti ne moze...
Vitamini su ti obavezni pa ti preporucujem da uzesm od Ultimate Nutrition, Super Complete Formula ili mozes uzeti kod PEDJE U njegovom shopu firme The Nutrition
THE VITAMIN STRONG
The Nutrition
Cena: 1.000,00 RSD - jako dobra stvar za vitamine
                                                          

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1227 poslato: Jul 03, 2010, 05:48:13 posle podne »
@lola28
2.OBROK(12:00) merica whey proteina+2 caps omega 3 - sa cime se uzima whey?
4. OBROK(17:30)merica whey protena+omega 3 
Pazi ova dva obroka bolje da zameni s'  100 - 150 grama mesa i neko povrce kuvano + 30-50 grama lesnika
Ovaj protein moze nahraniti tvoje misice ali zeludac zadovoljiti ne moze...
Vitamini su ti obavezni pa ti preporucujem da uzesm od Ultimate Nutrition, Super Complete Formula ili mozes uzeti kod PEDJE U njegovom shopu firme The Nutrition
THE VITAMIN STRONG
The Nutrition
Cena: 1.000,00 RSD - jako dobra stvar za vitamine

Hvala na savetu, mada nisam sigurna koliko bih bila u stanju da pojedem jos 2 obroka mesa iz razloga sto inace ne volim meso (tj. volim, ali nikad ga nisam jela svaki dan). Mogu da pokusam da umesto ovog prepodnevnog obroka whey-a, pojedem isti obrok, a da whey pijem samo posle treninga.

Moram sve da pokusam i sve da izdrzim jer necu da odustanem od ove dijete.

"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1228 poslato: Jul 03, 2010, 06:17:07 posle podne »
@lola28
Citat
2kk ajvara (bez secera je, a i to do sada nisam jela, ali sam sad jednostavno morala da pojedem jos nesto)
Na koji ajvar mislis? To sto je bez secera ne mora nista da znaci ako je pun ulja (nezdravih masti)..to moras da izbacis OBAVEZNO!!!

Omega3 mozes uvek da koristis, a ne samo uz whey i nemoj da mesas hiljadu vrsta masti u jednom obroku. Ako pijes Omega 3 uzmes 3 kapsule i to je to, ako jedes lesnik ili badem onda samo to...nema potrebe da ih mesas.

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1229 poslato: Jul 03, 2010, 07:57:34 posle podne »
@lola28
Citat
2kk ajvara (bez secera je, a i to do sada nisam jela, ali sam sad jednostavno morala da pojedem jos nesto)
Na koji ajvar mislis? To sto je bez secera ne mora nista da znaci ako je pun ulja (nezdravih masti)..to moras da izbacis OBAVEZNO!!!

Omega3 mozes uvek da koristis, a ne samo uz whey i nemoj da mesas hiljadu vrsta masti u jednom obroku. Ako pijes Omega 3 uzmes 3 kapsule i to je to, ako jedes lesnik ili badem onda samo to...nema potrebe da ih mesas.

O.K. Dogovoreno.
Postovala sam sve sa navedenog spiska. Samo sam danas uzela ajvar i popila omegu uz rucak, ali nemam namere da to ponovim. Drzacu se navedenog. Vec sam malo bolje, nakon sto sam pojacala omegu i kolicinu kostunjavog voca.

Hvala ti.
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"