April 18, 2024, 05:34:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1118583 puta)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1230 poslato: Jul 03, 2010, 08:11:02 posle podne »
Ovo je dijeta na kojoj moras STRIKTNO da se pridrzavas svega sto pise. Imas svoj jelovnik i jedi po njemu, nema varanja i unosenja lose rane. Sto bi rekli "hocu kakim, necu kakim" :D
Vec si procitala koje su namirnice dozvoljene, koje masti smes da unosis itd...nemoj vise da ti se ponovi "izlet" sa ajvarom jer tako upropastis sve sto si do tada radila.
Izdrzi ;)

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1231 poslato: Jul 04, 2010, 11:08:31 pre podne »
Ovo je dijeta na kojoj moras STRIKTNO da se pridrzavas svega sto pise. Imas svoj jelovnik i jedi po njemu, nema varanja i unosenja lose rane. Sto bi rekli "hocu kakim, necu kakim" :D
Vec si procitala koje su namirnice dozvoljene, koje masti smes da unosis itd...nemoj vise da ti se ponovi "izlet" sa ajvarom jer tako upropastis sve sto si do tada radila.
Izdrzi ;)

Hocu. Ipak, nadam se da nije sve upropasceno.  :(
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1232 poslato: Jul 04, 2010, 11:13:08 pre podne »
Ma nije nista upropasceno, samo nastavi dalje, radi kako ti je Pedja gore rekao i sve ce biti OK...

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1233 poslato: Jul 04, 2010, 03:07:53 posle podne »
Ma nije nista upropasceno, samo nastavi dalje, radi kako ti je Pedja gore rekao i sve ce biti OK...

Moram. Nema mi druge.  :)

Samo jos da opet pocnem da primecujem rezultate, da ne gubim volju. Cini mi se kao da je sve stalo. Ni gram, ni milimetar ove nedelje.  >:(
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1234 poslato: Jul 04, 2010, 11:26:18 posle podne »
Polako samo, voda moze da napravi exp. vecu razliku u odnosu na masti tako da i da se smanje masti, ne mora da se primeti (ili moze ponekad losije da izgleda :)).
Sve to dodje na mesto.. samo hrabro!

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1235 poslato: Jul 04, 2010, 11:35:32 posle podne »
A da li bi bio veliki problem u koliko bih prekinula dijetu da par dana, pa posle nastavila jos 2 nedelje?
Cisto da se povratim malo. Generalno se ne osecam bas najbolje. Mozda sto nikad nisam jela toliko mnogo mesa, pa imam osecaj kao da cu puci svakog trenutka, a pritom imam te neke vrtoglavice koje me ometaju u svakodnevnom zivotu...

Koliko sam shvatila citajuci, nije dobro prekidati keto, a i ako se ponavlja, ponavlja se nakon pauze od mesec dana. Pa ne znam da li bi bilo dobro da se prekine na krace, npr. na nedelju dana, s tim da se maksimalno vodi racuna o ishrani...
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1236 poslato: Jul 04, 2010, 11:41:26 posle podne »
Nema prekidanja. Ako ne mozes da je drzis kako treba onda bolje nemoj da se mucis i trosos vreme

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1237 poslato: Jul 04, 2010, 11:45:46 posle podne »
pa jbt ako se ne osecas dobro naravno da je ok da prekines na kratko...hrani se koliko god mozes "cisto" pa nastavi....
a ovo sto je mica rekao je citsa glupost,ne isplati ti se rizikovati zdravlje ni zbog cega....

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1238 poslato: Jul 04, 2010, 11:48:46 posle podne »
Naravno da je nece drzati ako utice na njeno zdravlje, ali tek je krenula sa dijetom i normalno je da se u pocetku oseca malo lose...

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1239 poslato: Jul 05, 2010, 12:11:26 pre podne »
Pa nisam tek krenula, sutra su mi dani "punjenja" po drugi put.  Prosle nedelje nisam osecala nikakve tegobe. E ova nedelja je vec prica za sebe. A zaista se osecam iscrpljeno, malakasalo i imam nesvestice. Uz sve to imam i mucninu. Zato sam pitala. Nisam od onih koji nesto zapocnu, pa prekinu iz ciste obesti. Ne bi mi to ni palo napamet da se osecam zdravo, kao inace.
Ne kazem da je to posledica drzanja ove dijete, ali da mi nesto ne odgovara, to je sigurno. Ipak nije normalno preznojavati se i imati osecaj kao da ces izgubiti ravnotezu.  Tako da ako to ne bi bio neki preveliki problem, radije bih prekinula da se sredim malo, uz redovnu i zdravu ishranu, da vidim kako cu se osecati za to vreme, pa bih nastavila kroz nedelju dana.
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1240 poslato: Jul 05, 2010, 05:39:21 pre podne »
kakvo je stanje lola?

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1241 poslato: Jul 05, 2010, 02:33:16 posle podne »
Stanje je isto. Mucnina, vrtoglavica...

Sta ti mislis, Pedja? Sta mi savetujes?

 Mozda da kroz nedelju dve, opet pokusam, pa valjda ce biti bolje.
Mozda bih mogla da za dorucak jedem zitarice, za uzinu da pojedem jabuku ili grejpfrut, za rucak povrce (tikvice, boraniju, papriku i sl.) uz meso, popodnevna uzina da mi bude salata (npr. krastavac i paradajz) i za veceru vec ne znam sta (mozda jaja ili sir i paradajz)... Sta mi vi savetujete da jedem, da ne bih vratila ovo sto sam izgubila (nije puno, 2kg i 6cm u obimu, ali i da je 1cm, zao mi je da upropastim sve sto sam do sad uradila...)?  :(
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1242 poslato: Jul 05, 2010, 02:44:07 posle podne »
pa ako ti je sada lose nda ti nece biti bolje ni za 2 ned
osim ako nesto ti znas sto mi neznamo tj ja pa si onda sigurna da ce doci do neke primene kroz 2 ned..u sporotnom..nema sanse..
a taj plan sta hpoces da uradis sa jelom..tj dorucak=zitarice,rucak -voce,uzina -salata,vecera salata i melcni prozviodma..
RAVNO SAMOUBISTVU iz razloga sto ces do te mere da zaustavs stopu metabolizma da neces ni biti svesna sta ti se dogodilo
ponavljam
mucnina i vrtoglavica NISU OD OVE DIJETE
uzork je negde drugde ali ja trenugno ne vidim GDE tj je ocigledno je da nesto nije receno do kraja kada je ova tema u pitanju tj ti.....
najbolje da prekines jer mucitii se i patiti ne vredi ni zbog kakvih kg....
pokusaj sa nekim rotacijima sa UH  i to je jedino sto ti jos preostaje
ukoliko ti bude muka i od toga onda odista jednsotavno ne vredi da se mucis i patis
trea da naucis da zivis sa tim kako stvari stoje i htela ti ili ne to tako mora biti dok ne dodje neko drugacije vreme

Van mreže lola28

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 31
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1243 poslato: Jul 05, 2010, 03:10:17 posle podne »
Stvarno si me bas uplasio sa tim sto kazes da bih takvom ishranom zaustavila metabolizam skroz.
Ne postoji nista, a da sam to precutala. Zasto se osecam ovako, ne znam ni sama. Krvni sliku nisam radila odavno, moguce je da sam anemicna ili nesto sl., a da to i ne znam, pa se sad osecam ovako jer mi fali gvozdje ( a ono sto sam do sada jela, ne sadrzi gvozdje, pilece belo meso), niti multivitaminski preparat moze, u slucaju anemije, nadoknaditi deficit gvozdja, sa koncentracijom istog, sadrzanom u jednoj tbl. Jedino mi to pada na pamet.

A sad sam u totalnoj dilemi sta konkretno da radim jer mi nije cilj da zaustavim metabolizam. Cak i kad su rotacije u pitanju, ne znam sta konkretno da jedem. Jedino sto sam nasla je jelovnik neke devojke koji izgleda ovako:

100g UH
 I - 50g ovsenih + 2dl jogurta
II - jabuka
III- 150g belog mesa + 50g pirinca
IV 150g oslica + kupus
V 200g ella sira (koji tesko mogu da nadjem, ima ga samo u Tempu, a i ne nadjem ga uvek kad idem tamo)

 50g UH

I 30g ovsenih + 2dl jogurta
II 4 belanca + 100g elle
III 150g oslica + 200g graska
IV 150g belog mesa + vlakno
V 100g elle

0 UH
I tunjevina (oko 130g)
II 1 jaje + 2 belanca
III 150g junetine
IV 150g oslica
V 200g elle

Sta mislis o ovome? I da li moze neka druga riba umesto oslica?

Sta se, inace, desava sa metabolizmom nakon 4 nedelje keto dijete? Jel to zaustavljanje metabolizma, podrazumeva da svako ko drzi keto dijetu vise ne sme da jede zitarice, voce i sl. ?

Poslala sam klinca kod beke i deke, pa cu moci malo vise da odmaram i da spavam, jer sam inace premorena, vec sam pisala da, u gradu u kome zivim, nemam nikog ko bi mi pomogao oko cuvanja deteta, da je cela kuca na meni, pored toga i radim, malo spavam... I sve mu to dodje kao idealna kombinacija za iscrpljenost.

Ili da nastavim sa keto, danas i sutra su dani punjenja i da se nadam da cu se osecati bolje kad se odmorim malo? Nema treceg resenja.
Samo mi reci kakav se rezim ishrane podrazumeva posle ove dijete.
"Možete lepo živeti čitajući tuđe savete, samo pazite da ne umrete zbog štamparske greške"

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1244 poslato: Jul 05, 2010, 05:23:10 posle podne »
Koliko vode pijes?