Mart 28, 2024, 09:42:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: Ketogena dijeta  (Pročitano 1115802 puta)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1710 poslato: Januar 04, 2012, 03:02:50 posle podne »
Ja 194 100kg, plan isti ,mada cenim da ce i rotacije biti sasvim dovoljne:-)

Pa i kod mene je isto stanje. Ja nisam takmicar i neganjam takmicarske forme pa se moze lako desiti da odradim samo rotaciju. Vidjecemo, nikada se nezna. Npr. sada kada sam radio masu povredio sam nogu i leazo sam u krevetu skoro 4 sedmice a apetit hvala bogu ostao isti. Tako da sam se malo i udebljao ,nepozeljno. :) Ja uglavnom neidem nikad ispod 90 kg jutarnje kilaze bez obzira na rezultat. 

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1711 poslato: Januar 10, 2012, 03:24:59 posle podne »
 Naime imam 118kg, 190 sam visok i cilj mi je da skinjem tu kilazu. Do nje sam dosao nedostatkom kontrole prilikom jela i manjkom motivacije, ali bih to da promenim. Moj jelovnik je otprilike ovakav:
1. kajgana (3 cela jajeta, veoma malo ulja i soli)
2. riba/piletina (100grama, bez hleba)
3. riba/piletina (100grama, bez hleba)
4. saka oraha, badema, kikirikija ili slicno
5. multivitamin sumece tablete - 2 dnevno
Interesuje me, sto se tice omega3 jel treba i njih da ubacim, i koja su doza one koje ti preporucujes? (u apoteci sam nasao neke od 1000mg, i ona radnica mi rekla da se pije jedna dnevno). Jel' ce skoditi ako budem unosio tako malo hrane?
Sto se treninga tice, radim neki kruzni, idu vezbe otprilke: 1. iskorak nazad sa bucicama, 2. tzv 'motorka', 3. lat napred, 4. kosi benc, 5. naskakanje na kutiju, 6. teg izmedju nogu, izbacaj i vracanje u prvobitni polozaj...i tako 3x ponavljanja i na kraju trbusnjaci. To je otprilike, sa varijacijama. Uglavnom posle toga budem mrtav skroz.
I jos jedna stvar, od onih stvari whey-glutamin-bcaa sta mi je objektivno, najbolje da uzimam, ako mi je cilj skidanje ovoga?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1712 poslato: Januar 10, 2012, 03:55:56 posle podne »
Za pocetak:

Mozda bi trebalo da odgovoris sebi prvo na ova 3 pitanja:

1 koliko dugo planiras da budes na ovoj dijeti,
2 sta kada skidanje kg stane (koliko mislis da ce kilaza da ide dole)
3 zasto pocinjes skidanje kilaze sa ovom dijetom


Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1713 poslato: Januar 10, 2012, 05:04:13 posle podne »
Pa da odgovorim i sebi i vama, da bude potpuna slika. Iskreno, zelim da skinem koliko god bude moglo, ali istovremeno paznju cu usmeriti na to kako izgledam a ne sta vaga pokazuje. Takodje, dugo vremena pokusavam da usvojim zdrave navike sto se prehrane tice, ali uvek pokleknem, jer se izgladnjujem. Ovo za sad ne izgledao kao izgladnjivanje i zelim nakon dijete (6 nedelja, ako sam dobro shvatio) da nastavim tako da se hranim. Uzeo sam i riblje kapi, od novca mi zavisi sta cu uzeti od ostalog, pa mi recite sta bi bilo najbolje prvo da uzmem (whey, bcaa ili glutamin)? Imam dovoljno vremena, takodje, kao sto sam naveo, idem na treninge i zeleo bih da istrajem. Tokom godine mrsavim u talasima, pa mi se desi da idem gore-dole i po 15 kilograma, sto prevashodno nije zdravo. tu sam da mi pomognete. Unapred zahvalan.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1714 poslato: Januar 10, 2012, 06:59:20 posle podne »
vidi
defitivno imas rpoblem ako kazes da TALASAS sa po 15 kg gore dole
znaci psotoji negde greska u metabolizmu a mislim da je i znam jer kao i sto si sam rekao SAM SEBE IZLGADNJUJES i zasutavis stopu baz metabolzima i psole kada krenes da jedes kg se vracaju svetslonom brzinom
dakle
greska 1 *-IZGLADNJIVANJE
greska 2 -OVA DIJETA jer ces ucniti bojim se jos vecu greska

resnje 1
TREBA DA PROCITAS NEKE OD TEMA NA OVOM forumu koje se ticu ZDRAVOG SKIDANJA TELESNE TEIZNE BEZ BOJAZNI OD VRCANJA KG

resenje 2
treba da ides na CARB RTOACIJE ako nista drugo,bar da vratis stopu metabilzima na prihvatljiv nivo,pa da onda razmisljas o nekom pravilnom obliku dijete (moze cettonic)

riblje ulje ti je sigurno potrebno i to u velikim kolicnima ako se odlucis ipak ancettonic a ta radnica u apoteci bolje da se zapsolila u mesari ili da cita vodu po zgradama

potreban ce ti biti whey protein zarad odrzavanja postojece miscne mase (mada je tesko priati ovako bez slike)

Van mreže zoi_zoi

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1715 poslato: Januar 10, 2012, 07:44:39 posle podne »
Nadao sam se da ces ti odgovoriti, stigao sam do pred kraj iscitavanja ove teme, i vidim da me ti mozes najbolje posavetovati. Te varijacije od 15kg se dogode u periodu od 6 meseci, tako da se sad nisam ugojio naglo vec ovih poslednjih meseci. Vec sam poceo pre par dana keto, i videcu da je nastavim, uveo sam izmene u ishrani, polako idem, imao sam krizu posle 2 dana, sad je vec lakse...nadam se da cete mi pomoci, makar u ovom prvom periodui ako odvalim nesto sto ne treba. Koliko, na moju kilazu, treba da pijem omega3 i maslinovog, uz onu upotrebu badema, lesnika i sl kako si naveo? Hvala unapred.

Van mreže tanatos

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
  • Master&Leader
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1716 poslato: Januar 10, 2012, 10:46:58 posle podne »
Zoi, na tvom mestu prvo bi mesec dana SAMO sredjivao ishranu. Znaci, kavlitetna hrana, 5 obroka, puno tecnosti i neki trening obavezno.Pa rotacije prodjes malo, malo vise treniras, za par meseci imaces dosta manje.
A keto... za prvu dijetu mi i nije idealan. Meni licno bar, nzm...
Zivot nije broj uzdaha.
ZIVOT CINE TRENUTCI KOJI VAM ODUZIMAJU DAH!!!

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful"

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1717 poslato: Februar 05, 2012, 03:08:27 posle podne »
hello svima :)
posto i ja resih da se bacim na dijeticu, i uz konsultacijee i savete strucnih odlucila sam se za keto...

visoka sam oko 160 a imam 56kg, i hocu tih 6 da skinem ... iz ishrane, od danas, izbacujem UH i secere tj slatkise i grickalice, odnosno baziracu hranu na proteinima ... medjutim buni me povrce i voce, koje bi trebalo da zaobilazim a koje mi je uvek dozvoljeno? i da, ubacila sam 1/2 grejpfruta pre svakog obroka... da li to moze zaustaviti ketozu ili ce mozda imati i dobro dejstvo na celu dijetu ?  da li su dozvoljene pahuljice i mleko za dorucak ili ako se trebaju ogranici kolika je to kolicina?
 ovo su samo neka pitanja, ali ne zelim odmah da davim sa gomilom :$ 

p.s. krenula sam i u teretanu, ali za sad je to uglavnom kardio, jer prvo zelim da sredim ishranu do kraja :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1718 poslato: Februar 05, 2012, 03:50:27 posle podne »
milena
ukratko
NI JEDAN IZVOR UH nije dozovljen osim u danima PUNENJA a to su obicno dani sub i ned
dakle
-voce-NE
-OVSSENE-NE

izvor hrane-MESO 9Piltetina,curetina,teletina),jaja-znam da je jednolicno ali
-salata-STO VISE
-OMEGA 3 caps-OBAVEZNO
-maislonovo ulje

POTRAZI NEKI OD PRIMERA DIJETE NA OVOJ TEMI PA CE SVE DA TI BUDE JASNO

Van mreže Tajci

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1719 poslato: Februar 05, 2012, 03:52:25 posle podne »
hello svima :)
posto i ja resih da se bacim na dijeticu, i uz konsultacijee i savete strucnih odlucila sam se za keto...

visoka sam oko 160 a imam 56kg, i hocu tih 6 da skinem ... iz ishrane, od danas, izbacujem UH i secere tj slatkise i grickalice, odnosno baziracu hranu na proteinima ... medjutim buni me povrce i voce, koje bi trebalo da zaobilazim a koje mi je uvek dozvoljeno? i da, ubacila sam 1/2 grejpfruta pre svakog obroka... da li to moze zaustaviti ketozu ili ce mozda imati i dobro dejstvo na celu dijetu ?  da li su dozvoljene pahuljice i mleko za dorucak ili ako se trebaju ogranici kolika je to kolicina?
 ovo su samo neka pitanja, ali ne zelim odmah da davim sa gomilom :$ 

p.s. krenula sam i u teretanu, ali za sad je to uglavnom kardio, jer prvo zelim da sredim ishranu do kraja :)
Pozdrav i dobrodosla :)
Pedja je postavio jelovnik za jednu devojku koja je takodje krenula na keto, iscitaj, pa prilagodi sebi...
Sto se tice pahuljica i mleka, mislim da ne bi trebalo, kao ni voce. Bar ja nisam jela dok sam bila na keto dijeti.
Od povrca smes da jedes vlaknasto tipa kupus, brokoli, karfiol, zelena salata, kelj, sargarepa i sl.
Obavezno maslinovo preko salate, nabavi Omega3 i samo napred :)
I like the way it hurts...

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1720 poslato: Februar 05, 2012, 04:06:07 posle podne »
Pozdrav milenice i od mene  :)
Mogu samo da te posavetujem da pročitaš celu temu i biće ti sve jasno, znam da ima 115 strana, ali i ja sam ih čitala...i to 3 puta  ;D
Btw, i ja od sutra krećem sa dijetom.
Srećno!  ;)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1721 poslato: Februar 05, 2012, 05:39:35 posle podne »
pa taj jelovnik nmg da nadjem, jel medju ovih 115 strana ili posebna tema, moze pomoc? :(
 bacam se  na citanje :D
znaci i grejpfrut da izbaciim? to mi nece tesko pasti :D

a omega3 kao suplemetaciju da kupim ili? i da li da koristim neke sagorevace tokom treninga? :$

hvala Macolina, takodje :) pa da se hvalimo rezultatima ^^

 edit: nasla jelovnik :)

« Poslednja izmena: Februar 05, 2012, 06:30:30 posle podne milenica »

Van mreže Tajci

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 46
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1722 poslato: Februar 05, 2012, 08:42:59 posle podne »
pa taj jelovnik nmg da nadjem, jel medju ovih 115 strana ili posebna tema, moze pomoc? :(
 bacam se  na citanje :D
znaci i grejpfrut da izbaciim? to mi nece tesko pasti :D

a omega3 kao suplemetaciju da kupim ili? i da li da koristim neke sagorevace tokom treninga? :$

hvala Macolina, takodje :) pa da se hvalimo rezultatima ^^

 edit: nasla jelovnik :)


Ja nisam koristila sagorevace, a i mislim da neces imati neke preterane koristi od njih.
Samo sredi ishranu, uzmi jos neke vitamine, ja sam koristila i uz trening ti je to dovoljno.
Ja sam bila na keto 4 nedelje, i smrsala skoro 6 kg, a prvobitni plan je bio 4-5kg. Pored toga sam isla na tae-bo 5x nedeljno i to ti je to.
Samo budi disciplinovana sto se tice ishrane, i videces promene vec posle par dana.
I like the way it hurts...

Van mreže macholina

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 88
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1723 poslato: Februar 05, 2012, 09:14:15 posle podne »
Ja sam uzela Whey i Omega 3...planiram i vitamine neke...mislim da ti sagorevači nisu potrebni,može i bez njih do željenog cilja  8)
I Do Because I CAN
I Can Because I WANT To
I Want To Because You Said I COULDN'T

Van mreže milenica

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 27
Odg: Ketogena dijeta
« Odgovor #1724 poslato: Februar 05, 2012, 09:31:12 posle podne »
 procitala sam da se umesto omega3 moze koristiti maslinovo ili laneno ulje, tacno?

ovako  izgleda jelovnik, koji sam izmenila tako da mislim da ce meni odgovarati..
zaista bi mi ona prva verzija bila previse s obzirom da je pravljena za nekog ko ima skoro duplo kg nego ja :$ :)
da cujem vase misljenje?



DANI OD PONEDLJEKA DO SUBOTE
1.OBROK--2 cela jaja

2.OBROK-- 100 g belog mesa +2 male kasike maslinovog ulja

3.OBROK-- 100g belog mesa+ zelena salata

4. OBROK -50 g oraha ili badema ili lesnika

5. OBROK-- 100g belog  mesa+ zelena salata

6.OBROK ako neko bas ne moze da izdrzi ona uzeti 2 cela kuvana jajeta    ili 50 g lesnika
 
SUBOTA
1.OBROK 4 cela jaja

2.OBROK-- 100 g belog mesa +2 male kasike maslinovog ulja

3.OBROK-- 100gr belog mesa + 75g RIZE!! + salata

4. OBROK-- 50 g oraha ili badema ili lesnika

5. OBROK-- 100gr belog  mesa+75g RIZA!!

6.OBROK-- ukoliko se oseca potreba...2 cela kuvana jajeta



NEDELJA
 1.OBROK 3 cela jaja

2.OBROK--  100 g belog mesa +2 male kasike maslinovog ulja

3.OBROK 100gr belog mesa +250-300g KROMPIRA +50gr lesnika

4. OBROK- 100 g belog mesa +2 male kasike maslinovog ulja

5. OBROK-- 100g riza +50 gr lesnika

6.OBROK-- kao i gore 


i koji su to vitamini potrebni? :) od ovoliko truda mora biti nekih rezultata :D