Mart 28, 2024, 07:51:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 947611 puta)

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #45 poslato: Jun 26, 2008, 04:13:44 posle podne »
Intreresantna dijeta, nego Pedja imam par pitanja.

Koliko sam shvatio u prva tri dana se unosi samo 50gr UH dnevno i to posle treninga. Znaci nevezano od telesne mase, unos je fiksan?

Po mojim dimenzijama (95Kg), trebalo bi da u prva tri dana unosim oko 1000Kcal dnevno, sledeca dva oko 1200Kcal, a poslednja dva po 1600Kca. Mozda gresim ali mi to zvuci malo kalorija, racunajuci da imam 5 treninga sedmicno u teretani + ovih 5 kardio koje si naveo.  Jel moze to da se izdrzi? :):)

Sta savetujes vezano za trening u teretani, da li je mnogo 5 puta sedmicno i kako bi bilo idealno da se rasporedi u zavisnosti od same ishrane? Inace, kardio treninzi bi mi uvek bili uvece posto zbog posla ne mogu da treniram cim ustanem.

Pretpostavljam da se UH iz salate (paradajz, krastavac...) ne racunaju i da mogu da je jedem uz svaki obrok?

Svaka cast na trudu i na tekstovima koje kacis i veliki pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #46 poslato: Jun 26, 2008, 04:34:50 posle podne »
Zanimljiva dijeta, ovo jos nisam probao!  :D

Zanijmaju me tri stvari: 1. Jel se unos vlakana računa u dnevni unos UH? Da li se Dex računa?  Ovaj HIIT od 40 min je 2xpo 20min (ujutru i posle tegova)  ili u komadu 40?



remetik burazere..

1..vlakna ne racunas..dex racunas.

2.bolje bi bilo 2x20..ali ako nisi u mogucnosti..onda oprasi u komadu 40


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #47 poslato: Jun 26, 2008, 04:46:17 posle podne »
Intreresantna dijeta, nego Pedja imam par pitanja.

Koliko sam shvatio u prva tri dana se unosi samo 50gr UH dnevno i to posle treninga. Znaci nevezano od telesne mase, unos je fiksan?

Po mojim dimenzijama (95Kg), trebalo bi da u prva tri dana unosim oko 1000Kcal dnevno, sledeca dva oko 1200Kcal, a poslednja dva po 1600Kca. Mozda gresim ali mi to zvuci malo kalorija, racunajuci da imam 5 treninga sedmicno u teretani + ovih 5 kardio koje si naveo.  Jel moze to da se izdrzi? :):)

Sta savetujes vezano za trening u teretani, da li je mnogo 5 puta sedmicno i kako bi bilo idealno da se rasporedi u zavisnosti od same ishrane? Inace, kardio treninzi bi mi uvek bili uvece posto zbog posla ne mogu da treniram cim ustanem.

Pretpostavljam da se UH iz salate (paradajz, krastavac...) ne racunaju i da mogu da je jedem uz svaki obrok?

Svaka cast na trudu i na tekstovima koje kacis i veliki pozdrav!

shone..

unos UH moze da se kaze da je fiksan...ovo je ono zbog cega su mnogi skocili kako aj pre3vodim itd..tacno da je ovo diejta od acceta..ali isto tako je tacno da sam ja dosta toga modifikovao i priliagodio sebi i ubacio u ovaj text ali je kostur i sustina u principu ostala netaknuta..

ali da ne kruzim...

unos UH bi trebalo da ti 50 gr bude polazna tacka..i en samo tebi..nego svima..bez obzira na telsnu masu.

jel ipak je ovo program ZA SKIDANJE VISKA MASNOG TKIVA a ne za nabacivanje misicne mase..

e sada ovaj deo oko calorija..neznam zasto se ljudi u ospte opterecavaju sa cal unetim..ako pise da trba da jedes 150 gr UH..iz kojeg razloga ti to pretvaras u kaloprije??...

priatjelju..nije isto..1600 cal iz McDonaldsa i 1600 cal zdrave hrane...ali nadam se da to znas....

ali...ukoliko ti ovo izlgeda malo kako ti kazes calorija...cilj ove igre je rotiranje i igra sa UH i belancevianma tj zbunjivanje metabozlima da kao pogonkso gorivo korsiti masne depoe...

to mozes da postgines samo na ovaj nacin..dobro..postoji jos nacin...ali to u neko dogledno vreme cu malo opsirnije o tome.

ali ovo je ono na sta bi ti trbealo da se skoncentrises...

rec katabolaziam tebi ne treba da brine...verujem da nisi takmicar...a to omdah za sobom povlaci mnogo toga a jedna od bitnih stvaki je da sigruno nemas misicnu masu kao neki takmicar da bih se bojao katabolzima..

ali i pored toga..kao sto rekoh..postoje opet igrarije sa unosom BCAA I GLM kao preventive od istog...tako da sve se svodi na jedno...NEMA POTREBE DA BRINES....skoncentrisi se na rad ovoga....

eventulano kada prodjes odredjenu fazu od 2-3 nedelje...i osecas da ti je bas doslo do velikih osiclaicija od onoga sto si ti radio..onda bi trebalo da mozda samo malo..ALI NAGLSAVAM MALO...modifikujes ovaj program sa tim sto ces dodati na svaku stavku recimo 20-30 gr UH vise..ili mozda cak i 50...preko toga veruj da nema potrebe ali sto je jos gore..nece biti ni rezulatata..

naravno da se UH iz salate ne racunju tako da njih mozes da konzumiras...

a ovo oko treninga nisam razumeo....5 treninga u teratni sedmicno nije mnogo,pogtovo za nekoga ko je utreniran...ali i ako nije..veoma brzo se moze doci do toga da je sada bolje ici 5 puta nego 3..pogtovo kada su ove vrucine itd...

ravnomerno rasporedjena potrosnja energije u toku citavog dana je kljuc uspeha...tako da bi ti svoj trening trebalo da prilagidis mogucostima nacina prehrane tj vremenom sa kojim rasploazes...a ja to nikako ne mogu da znam jer te i ne poznajem..

nadam se da svhatas

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #48 poslato: Jun 26, 2008, 05:08:31 posle podne »
Hvala puno Pedja na trudu i objasnjavanju, sada je sve jasno.  U principu najvise bojazni sam imao od katabolizma (nisam takmicar) posto cu sve ovo da idem takoreci na suvo (bez AAS), pa sam u panici da ne odu tesko steceni misici, ali ako kazes da ne treba da brinem onda necu :):)

Od ponedeljka krecem na ovaj rezim ishrane i naravno javicu kakvi su rezultati.

Veliki pozdrav i hvala jos jednom!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #49 poslato: Jun 26, 2008, 05:10:47 posle podne »
nema na cemu da hvalis....tu smo uvek....

a samo jedno i obavezno...BCAA I GLM...

a rezluatate.....narvno da svi oekujemo da vidimo..a ja ti gartujem ukoliko se budes drao svega da ces vec nakon 12-14 dana videti promene na svom telu....

a za 4 nedlje da i ne govrim..

u svakom slucaju...ocekujemo UPDATE

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #50 poslato: Jun 27, 2008, 12:15:48 posle podne »
Tnx bro! Ja sam in the club od Ponedeljka!   ;D ;D ;D

Van mreže nix

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #51 poslato: Jul 07, 2008, 11:04:58 posle podne »
I am  in the club from today

Kada trening radim kasno uvece oko 21h, 22h a imam ovih 50gr UH koje treba da unesem posle treninga(dex) jel treba da ga popijem posto je kasno ili da smanjim dozu ili da izbacim skroz

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #52 poslato: Jul 09, 2008, 06:13:40 posle podne »
I am  in the club from today

Kada trening radim kasno uvece oko 21h, 22h a imam ovih 50gr UH koje treba da unesem posle treninga(dex) jel treba da ga popijem posto je kasno ili da smanjim dozu ili da izbacim skroz

slobodno uzmi dex u pwm

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #53 poslato: Jul 10, 2008, 11:03:51 pre podne »
Moze li se jest lubenica na ovakvom rezimu... :)

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #54 poslato: Jul 10, 2008, 03:58:45 posle podne »
Pedja , krenuo sam i ja na ovu dijetu evo treci dan , sutra cu da pojachavam unos uh na 125 . Imam samo par pitanja , u ova 3 dana kada unosim uh jedino u obliku deksa posle treninga sa tegovima , da li pojachati malo unos masti , pa u ova dva dana kada pojacham uh na 125 gr smanjiti? I svako jutro prije trchanja "natashte" uzmem 10 do 15 grama bcaa u prahu , i posle trcanja odmah 10 grama bcaa i 5 do 10 grama glutamina , i posle 25 minuta imam kruti obrok , jeli to ok?
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #55 poslato: Jul 10, 2008, 04:39:22 posle podne »
ovo oko bcaa i glm tj prinicp koji radis je i super..

e sada...nisam te razumeo zasto bih pojacavao unos masti na racun bilo cega..bili to UH ili B..??

nema svrhe..veruj mi..

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #56 poslato: Jul 10, 2008, 06:47:09 posle podne »
Pa osjecam se umorno nevjerovatno u ovim danima kada unosim proteine i masti samo izuzev u pwm-u , pa sam danas malko pojachao masti tipa malo majoneze uz piletinu , ili pavlake uz biftek i cini mi se da mi je lakshe dosta i energije da imam vishe a da ne unosim kalorija bas mnogo vishe a  ne shtetim mnogo jer je ipak to samo p+m obrok ? Znachi kazhesh mi da ne radim  to ?   :)
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #57 poslato: Jul 10, 2008, 07:24:51 posle podne »
pa nemoj da radis..pogtovo sto unosis SMECE OD MASTI...

pavlaka i majonez su najgori tj jedni od najgorih inustrijskih masnoca koje ama bas nemaju mesta u nasoj ishrani...da ne pominjem konzervanse itd...

masnoce su ipak nesto drugo..tj vrsta mascnoca koje mi smemo da uzimamo

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #58 poslato: Jul 10, 2008, 08:13:10 posle podne »
Pa dobro unosim u poslednja dva obroka uvjek riblje ulje , ali prekidam sa ovim , ovo sam danas samo ;)
Hvala na odgovorima
Specialization is for insects.

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #59 poslato: Jul 10, 2008, 09:53:26 posle podne »
a lubenica ??? posto sam citao da Pedja jede 10 kg nadam se da i nama smrtnicima nece stetit...jer nekako bi puno lakse podnijeo glad s lubenicom ;D