April 16, 2024, 04:40:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 949829 puta)

Van mreže _zemunac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #90 poslato: Jul 17, 2008, 06:26:10 pre podne »
Jedno pitanje za sargarepu za koju kazete da je izvor vlaknasti UH.
Ja sam je uvek tretirao drugacije jer evo citam sta kaze na kesi u kojoj su spakovane: 85gr ima 8gr UH a od toga 2gr vlakna i 5gr secera.

Mozda su ovo neke specijalne, americke, sargarepe kod mene...
« Poslednja izmena: Jul 17, 2008, 06:28:47 pre podne zemunac98 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #91 poslato: Jul 17, 2008, 06:30:31 pre podne »
@bulaja....neznam kako 300gr uH rasporedjnih na 5-6 obroka moze da ti bude mnogo...probaj da sracunas UH iz obicne hrane koju uneses kada jedes "normalno"kroz 3 obroka pa ces da vidis koliko je to UH..sigruno je malo vise od 300 gr..malo..maloooo.vise...
primer....

2 snicle+sopska salata+porcija pomfi+beli hleb+piva......

tebi ostavljam matematicki deo...a ovo je samo rucak....

@nikola and remetik..odlicna obrazlozenja..bravo...a i nikolini rezulatati govre veoma mnogo..

@zemunac...priajtelju..ako je tebi 200gr mesa +salata malo u jednom oborku a pri tome si natural...onda to prilicno nesto nije u redu a pogotovo kada kazes da imas MALO VISKA....

jer 200 gr mesa po jednom obroku je i vise nego dovljno za nekoga ko je natural....ja retko kada na ovoj diejti sam unosio vise od 250 gr mesa u oborku...na koju foru..kako ti kazes,tj na koji nacin je tebi to malo..stvarno mi nije jasno...ali ja sam vec rekao da program treba prilagoditi sebi pa tako bi i ti trebalo da ga malo sebi prilagodis...sto jednsotavno znaci..ako ti je 200 gr mesa malo i ako to financisjki mozes da podneses ti onda opali 250...nema nikakvihproblema..

ali te jedno molim....ovo nije diejta za masu i nemoj odna da nakon 4 nedlje kazes da nista kg nisi skinuo a da si povecao unos bilo cega..

razmislio logicno o ovome sto sam rekao.....

treba mnogo odricanja da bi se nesto uradilo,a pogotovo kada je skidanje viska kg u pitanju...ne moze tebi nikako da bude lepo prilikom gubljenja viska kg..ne samo tebi..bilo kome..

ali zato postoje ovi i slicni programi da do ucine sto bezbolnijim..nikako da se ti osecas kao na junku i da kg idu dole..to je nemoguce...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #92 poslato: Jul 17, 2008, 06:32:20 pre podne »
Jedno pitanje za sargarepu za koju kazete da je izvor vlaknasti UH.
Ja sam je uvek tretirao drugacije jer evo citam sta kaze na kesi u kojoj su spakovane: 85gr ima 8gr UH a od toga 2gr vlakna i 5gr secera.

Mozda su ovo neke specijalne, americke, sargarepe kod mene...

opet sumnje....pa ok..ti nemoj da jedes sargarrepu..jedi kupus.....

a mozda su stvarno americke sargaprepe namanjene za unistavavanje

Van mreže _zemunac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #93 poslato: Jul 17, 2008, 06:50:12 pre podne »
Ovo za sargarepu je mozda i moja greska kada bolje razmislim, nije bitno.

Rekreativac sam, 188cm 90kg, treniram otprilike 3 godine(nakon pauze od 6god jer sam pre toga isto trenirao nekih 3 godine), s tim sto je poslednja bila ozbiljna i jedina kako treba.
U ovoj poslednjoj godini sam sredio ishranu prvi put a pomalo i trening - rezultati su konacno progresivno vidljivi ... (koliko sam samo vremena bezveze izgubio pre)
Prosle godine sam isto imao nekih 90-92 kg ali sam nosio farmerke 36, sada je 32 - tako da je velika razlika.

Izgleda da sam ja navikao na osecaj sitosti samo u prisustvu UH. Odvikavam se polako, ali zaista imam osecaj gladi nakon obroka od cirka 200gr piletine i neke salate (osim ako ne govorimo o vecernjem obroku, tada je ok).

Pedja, striktno se drzim tvog saveta. Evo prva tri dana, 200gr+-10gr proteina i 50gr UH. Merim kolicinu hrane koju spremam i jedem tako da je ovo sve precizno.
Znam ja da ovo nije dijeta za masu, to cemo da poboljsamo posle kada se napravi odlicna osnova.

Za odricanje i striknost mi je sve jasno i tu nema problema.
Tebi hvala na savetima.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #94 poslato: Jul 17, 2008, 07:00:13 pre podne »
nema na cemu da hvalis...uvek sam tu....

vidi..mora da ti bude jos jedna stvar i onda ce sve da ti bude cisto kao suza...

ovde tj pri ovom nacinu ishrane..jedna stvar je bitna...DA NE ODES U KATABOLZIAM...
znam da nisi takamicar i da mozda ce mnogi reci..pa sta..bas me briga..bitno da gubim kg..

NIJE TACNO...

bitno je da se odrzi PRAVLINA stopa metabolzima da ne dodje do zaustavljanja istog..
bitno je da se angazuje da telo koristi energiju iz viska masnoca koje imas ili imamo a ne da krene da jede samo sebe.
bitno je da svi mehanizmu pravlino funkcinosu tj da ne dodje do nekog organoskog oboljenja..

i bitno je da ne UNOSIS VISE kalroija ili iz UH ili iz B koji ce veoma lako da se deponuju kao masno tkivo.

this is the name of the game!!!

kada se ispune svi ovi parametri i kada se sloze sve kockice kako treba...veruj da ces biti zadivljen svojim rezultatima a sto je najvaznije..osecati ces se pri tome dobro...

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #95 poslato: Jul 17, 2008, 08:16:53 pre podne »
Pedja pa ne da mi nije mnogo 300 grama uh , nego bash malo , sa obzirom da treba da unosim samo stotinjak grama proteina... I opet kazhem ta dva dana su mi najtezha jer ja jednostavno ne znam shta da jedem da bi na kraju dana isposhtovao 300 grama uh i 100 grama p.. Prosli put sam po cio dan jeo zobene + 10,15 grama wheya ali ogladni covjek brzo.. A ovih 5 dana , pa i ova 3 dana pocetna ne da mi nije nikakav problem , nego bih mogao reci da mi chak i prija .. Mozhda zato shto sam endo.. E i da , zashto ne teretana u ova dva dana kad povecavamo uh ? Pedja je napisao ne kardio i ja ga ne radim , ali trening sa tegovima taj dan radim obavezno i iskombinovao sam da mi taj dan padaju misicne skupine koje zhelim da "naglasim"..
Specialization is for insects.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #96 poslato: Jul 17, 2008, 09:37:19 pre podne »
bulaja...

prilicno toga ti nisi shvatio.

ja niegde nisam rekao da u dane kada je pojacan unos UH treab da se NE TRENIRA..neznam gde si ti to video ali ocgiledno da si pobrkao mnoge brzine...kao i one oko racunanja UH..

jer ako je tebi 300 gr UH onda je ocigledno da ti veoma lose racunas....
malo matematike...
100 gr SIROVOG PIRINCA ima oko 80 gr UH..malo manje..ali neka bude 80....

ako ej tebi malo 375 gr sirovog pirinca na dan...onda ja se stvarno ne razumem u ovaj sport ili si ti fenomen kojemu je potreban poptuno drugaciji pristup ishrani,treningu mi supelemtaciji..

ali moram da naglasim da ja onda prvi put u svom zivout srecem nekoga kao sto si ti,a pirlicno dosta ljudi je proslo kroz moj zivot u toku bavljenja ovim sprotom pa sam tako video koje kakve i da jedu kebab na deficiji..i pastetu i sta ja znam sta vec ne...ali to je poprlicno diskutabilno jer ti ljudi su na hemiji,takvi obroci su im mozda 1 nedljeno..itd..itd..itd..da sada ne nabrajam.

ali iskreno priznajem da jos nisam sreo nekoga a da mu je skoro 400 gr pirinca MALO..

ja licno nakon 4 dana PRAZNJENJA PRED TAKMICENJE 5 dan pojedm 800gr-1000gr pirinca..ali mi je tada unos belancevina iz mesa gotovo nikakakv ali ovo sada nema ama bas nikakve veze sa nicim opsim sto hocu da nalgasak dam na to..da nakon 4 dana na % UH..ali poptuno na 0%./..znaci bez salata i bilo cega..meni je pored svega sto uzimam dovoljno 800gr UH cak i vise nego dovljno a da tebi koji i nemas bukvlano dan sa 0% uh je malo 400 gr sirovg pricna odnos malo vise od 300gr UH.....nemam sta da kazem osim svaka cast....i onda i ne bi trebalo ti da radis ovo jer kao sto rekoh ocigledno da si nesto to ja ne mogu da odgonentem i nesto sa cim se prvi put srecem......

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #97 poslato: Jul 17, 2008, 10:01:34 pre podne »
Hahahaha car si ,  pa jbg ja sam prosli put hranio se cjeli dan sa zobenim , aj probacu sad sa rizhom , vjerujem da mi nece onda biti malo. A shto se tiche da ne treba da se trenira taj dan , to nisam ja rekao da si ti rekao , nego remetik , ja sam ga ispravio. Ti si napisao bio u vezi kardia, da ne treba. Aj cepam rizhu od sad ;D
Specialization is for insects.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #98 poslato: Jul 17, 2008, 10:21:05 pre podne »
Ne znam gde ti je Remetik to rekao,jer "on" nedeljom radi noge,bas zbog toga sto se tada ne radi kardio.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #99 poslato: Jul 17, 2008, 10:42:42 pre podne »
Citat
Aj cepam rizhu od sad

probaj..krompir.... ;) ;)..nekada.....malo..

Van mreže malojaci

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 245
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #100 poslato: Jul 17, 2008, 10:52:22 pre podne »
Citat
Aj cepam rizhu od sad

probaj..krompir.... ;) ;)..nekada.....malo..

Da,s obzirom da krompir na 100 grama ima manje od 20 grama carbsa,trebace ti oko 1,5 kg njega da zadovoljis dnevnu potrebu za carbsima,to bi ti trebalo ispuniti zeludac i dati osjecaj sitosti.

Van mreže _zemunac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #101 poslato: Jul 17, 2008, 12:47:21 posle podne »
...
ovde tj pri ovom nacinu ishrane..jedna stvar je bitna...DA NE ODES U KATABOLZIAM...
...
bitno je da se odrzi PRAVLINA stopa metabolzima da ne dodje do zaustavljanja istog..
bitno je da se angazuje da telo koristi energiju iz viska masnoca koje imas ili imamo a ne da krene da jede samo sebe.
bitno je da svi mehanizmu pravlino funkcinosu tj da ne dodje do nekog organoskog oboljenja..

i bitno je da ne UNOSIS VISE kalroija ili iz UH ili iz B koji ce veoma lako da se deponuju kao masno tkivo.
...
Naravno da niko ne zeli katabolizam.

Ja mogu samo jedno da uradim, a to je da poslusam savet i hranim se kako ovaj program zahteva.
Evo Pon-Sre su prosli, jeo sam pravilno rasporedjenih 6-7 obroka i u svakom oko 30gr proteina. Pre trcanja glut/bcaa kao i odgovarajuca suplementacija pre/tokom/posle treninga.

Ovo bi trebalo da me je sacuvalo od katabolizma.
Ja cu ispostovati sva postavljena uputstva, sto bi rekli verujem ti na rec da ko ispostuje pravila ce imati rezultate.

Van mreže bulaja

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 74
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #102 poslato: Jul 17, 2008, 02:30:09 posle podne »
Ne znam gde ti je Remetik to rekao,jer "on" nedeljom radi noge,bas zbog toga sto se tada ne radi kardio.


Da da , Nikolans je napisao , pa sam permutovao , sorry :)
Specialization is for insects.

Van mreže burim

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
    • Nutrition-Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #103 poslato: Jul 17, 2008, 04:39:46 posle podne »
Ja u prvih 3 dana uzimam,u jutro 5gr. BCAA odmah u 9.30 Amino Whey 2 skupa ,u 12.00   10 jaja kuvanih bez, 2.00 Amino Whey 2 skupa ,
pre treninga 5gr. BCAA,u toku treninga 10gr. BCAA,odmah posle treninga 50 gr. Maltocarb,Amino Whey 2 skupa + BCAA 5gr. u 7.00 200-300gr Piletine,
i prije spavanja 5gr.BCAA.
cekam Glutamine i AK.

Van mreže _zemunac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #104 poslato: Jul 17, 2008, 05:37:59 posle podne »
Ja u prvih 3 dana uzimam,u jutro 5gr. BCAA odmah u 9.30 Amino Whey 2 skupa ,u 12.00   10 jaja kuvanih bez, 2.00 Amino Whey 2 skupa ,
pre treninga 5gr. BCAA,u toku treninga 10gr. BCAA,odmah posle treninga 50 gr. Maltocarb,Amino Whey 2 skupa + BCAA 5gr. u 7.00 200-300gr Piletine,
i prije spavanja 5gr.BCAA.
cekam Glutamine i AK.
Nadam se da jos neku drugu hranu jedes osim gore navedenih 10 belanaca i 300gr mesa tokom prva tri dana.

Evo mog jelovnika za ova prva tri dana otprilike:
- 10gr BCAA, 10gr Glutamine Peptides pre trcanja
- 35gr Whey isolata odmah posle trcanja (30gr proteina) + 10-15gr Omega masti
- 6 belanaca + 2 zumanca + paradajz (25gr proteina)
- 150-200gr mesa + salata (30gr proteina)
- 150-200gr mesa + paprike ((30gr proteina)
- pre treninga 10gr BCAA, 10gr Glutamine P., 5gr EAA
- tokom treninga 5gr BCAA, 5gr Glutamine P, 5gr EAA
- posle treninga 50gr WMS, 10gr BCAA, 10gr Glut, 5gr EAA
- nakon 20-ak minuta 40gr Whey Iso (35gr proteina)
- 150-200gr mesa + neka salata (30gr proteina)
- ako kasno odem da spavam, onda jos dodam malo posnog sira i whey-a (do 30gr proteina)