April 26, 2024, 02:37:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951132 puta)

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #360 poslato: Maj 20, 2009, 12:21:46 pre podne »
Samo malo, imam jedno pitanje! Dakle za nas koji trenutno nemamo maltodextrin (kupio sam glukozu nedavno, malto će bit idući, a prije je bio vitargo, ali malo mi se zgadio) nego dekstrozu, koliko se sjećam 100g glukoze ima 91,9 g UH, dakle u pon, uto i sri kad je unos UH do 50g bi se trebalo unositi oko 50 g glukoze jel? I to je to od carbsa za taj dan ili sam ja nešto krivo pohvatao...? Ako jesam moja isprika i btw. ja računam glukozu kao UH, ne računam samo vlaknaste UH...

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #361 poslato: Maj 20, 2009, 12:24:15 pre podne »
Zbunilo me ovo što je gosp. Peđa rekao da ne treba ići sa više od 20 g malta i 10 g glukoze, pa me malo buni ako je sama glukoza u pitanju...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #362 poslato: Maj 20, 2009, 12:33:36 pre podne »
10g dextroze..komplet racunas i dex u pwm..na kraju krajeva sve se to razgradi na molekule glukoze i tako ide u krv, dok malto  i vitargo malo drugacije deluju zbog molekuralne tezine, ali u sustini su to sitnice..t je bitno mozda nekom takmicaru, inace nece praviti vecu razliku..samo vlaknaste UH ne racunas, naravno
« Poslednja izmena: Maj 20, 2009, 12:36:46 pre podne body »
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #363 poslato: Maj 20, 2009, 12:38:10 pre podne »
Auuu, stvarno malo...Pa čekajte, ako se očekuje unos 50g UH neposredno poslije treninga, 10 g dex nema ni približno toliko, šta bi se onda trebalo unosit ( a da nije malto??

« Poslednja izmena: Maj 20, 2009, 12:42:38 pre podne recro »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #364 poslato: Maj 20, 2009, 12:42:12 pre podne »
a gde se to ocekuje 50g UH posle treninga ??
mozes ti to uneti, a onda obavezno uracunas tih 50g i ostatak dana si na 0. ako bi ubacio 20g maltoa i 10g dexa, i nije neka kolicina koja ce mrsiti konce.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #365 poslato: Maj 20, 2009, 12:45:53 pre podne »
Sugestija je da se konzumira oko 50 gr UH NEPOSREDNO POSLE TRENINGA,sto ce ujedno da kontrolise telo da ne posegne za proteinima kao izvorom energije u post trening periodu….da…dobro se procitali…POST TRENING PERIOD.. - Peđin prvi post na ovu temu...

Pa ja sam tako radio jer sam pod ovim gore mislio da se to odnosi na UH odmah poslije treninga, dakle malto, dex, vitargo, nebitno...Uzimao sam oko 45-50g dextroze poslije treninga i to je bilo to od carbsa za taj dan naravno ne računajući salate...Velim trenutno mi je samo dextroza dostupna i nije mi problem biti samo na tome 3 dana, jedina stvar je možda ako je 50g dexa previše, a koliko ja znam to nije neka kritična masa...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #366 poslato: Maj 20, 2009, 12:51:23 pre podne »
nikakav problem, sasvim dobra racunica..dobro si radio.kad bude malto, moci ces sebe malo bolje da pocastis ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #367 poslato: Maj 23, 2009, 01:16:28 pre podne »
Imam pitanje oko HIIT-a, dakle pregledao sam sve moguće forume koliko se da i jednostavno više ne znam gdje mi je glava, gdje rep po pitanju HIIT-a...Na ovom forumu se drugačije tvrdi, na nekima drugačije, pa bi molio gosp. Peđu Petrovića ili nekoga kompetentnog da razjasni ovo pitanje, unaprijed se ispričavam ako je možda već negdje odgovoreno, ali od tih silnih informacija možda sam i previdio...Dakle, koja je od ovih tezi točna:

1) HIIT je odlično raditi ujutro natašte i poslije treninga tegova jer jede mast pošto su zalihe glikogena prazne

2) HIIT se ne radi ujutro i poslije tegova jer se rezerve glikogena prazne i ždere mišiće

Eto molio bi ako tko može ovo razjasniti jer više ne znam šta misliti o ovome, ja sam ovo vrijeme radio ovo pod 1), pa sad da vidim da li sam na pravom putu ili sam malo zalutao...
Ja ga radim četvrtkom i petkom 2 x 20 min, pa me zanima u koje doba dana se treba raditi, 20 min ujutro nataše + 20 min poslije treninga ili nešto drugo...?
« Poslednja izmena: Maj 23, 2009, 02:14:17 pre podne recro »

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #368 poslato: Maj 23, 2009, 01:26:22 pre podne »
Zaboravio da je počelo Europsko u NS, pa sam malo zabrij'o pa tražim odgovor od Peđe :D
« Poslednja izmena: Maj 23, 2009, 02:06:51 pre podne recro »

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #369 poslato: Maj 23, 2009, 02:29:06 pre podne »
Imam pitanje oko HIIT-a, dakle pregledao sam sve moguće forume koliko se da i jednostavno više ne znam gdje mi je glava, gdje rep po pitanju HIIT-a...Na ovom forumu se drugačije tvrdi, na nekima drugačije, pa bi molio gosp. Peđu Petrovića ili nekoga kompetentnog da razjasni ovo pitanje, unaprijed se ispričavam ako je možda već negdje odgovoreno, ali od tih silnih informacija možda sam i previdio...Dakle, koja je od ovih tezi točna:

1) HIIT je odlično raditi ujutro natašte i poslije treninga tegova jer jede mast pošto su zalihe glikogena prazne

2) HIIT se ne radi ujutro i poslije tegova jer se rezerve glikogena prazne i ždere mišiće

Eto molio bi ako tko može ovo razjasniti jer više ne znam šta misliti o ovome, ja sam ovo vrijeme radio ovo pod 1), pa sad da vidim da li sam na pravom putu ili sam malo zalutao...
Ja ga radim četvrtkom i petkom 2 x 20 min, pa me zanima u koje doba dana se treba raditi, 20 min ujutro nataše + 20 min poslije treninga ili nešto drugo...?
Ako ga radim nataše popijem prije BCAA, a poslije whey + ovsene, a poslije treninga utezima normalan PWM + BCAA, s tim da prije utega popijem Xpand + BCAA...Negdje sam čitao da se zna uzet i Xpand prije cardija, ima tko mišljenje o tome?


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #370 poslato: Maj 23, 2009, 09:57:35 pre podne »
Idemo sada jopet'

Kojim redom to ide.

1. Glikogen
2. Mast
3. Misici

A ako nema glikogena, sledece sto odlazi je????

Spartak

  • Gost
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #371 poslato: Maj 23, 2009, 11:00:24 pre podne »
Idemo sada jopet'

Kojim redom to ide.

1. Glikogen
2. Mast
3. Misici

A ako nema glikogena, sledece sto odlazi je????
nije to bas tako bajno kako ti kazes :)

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #372 poslato: Maj 23, 2009, 11:08:05 pre podne »
Tako sam i ja mislio da ako nema glikogena idu masti, samo ne znam da je tako prosto, pa me zanima malo da  vidim šta se događa ujutro kod ovakvog treninga...

@spartak

Vidim da si ti mod, pa ako ti nije problem da obrišeš ovaj moj post gdje piše EDIT i ovaj ispod njega jer sam previše ispravljao, pa sam morao maltene 2 ista posta napisat.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #373 poslato: Maj 23, 2009, 12:05:56 posle podne »
Citat
Ako ga radim nataše popijem prije BCAA, a poslije whey + ovsene

ovo ti resava sve nedoumice oko HIT-a i radis ga ujutro na prazan stomak UVEK..ukoliko je faza sala prilicno kriticna tj velika onda ga radis posle trneinga sa tegovima..ali pre ovog tretmana posle treninga bi trebalo da dodjes do 30-ak minuta HIT-a ujutro..pa tek da onda predjes na 20 min posle trneinga..ne verujem da ce da ti treba ako imas DOBRU ISHRANU...
nisri rekao ni cilj niti bilo sta o sebi a koliko vidim da hit radis 2 puta nedljno..cilj toga je sta???

sto se tice dextroze..niej problem sto si unosio toliko tj 50 gr nisi nista pogresio,ali jednsotavno nemas potrebe za tolikom kolicinom..o tome dse radi.
ako tebi odgovra i volis toliko sladak PWM..onda ok..smao cepaj..

ovo je resilo nedoumice oko PWM..

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #374 poslato: Maj 23, 2009, 12:51:38 posle podne »
Kao prvo veliko hvala na odgovoru...

Ovako, cilj mi je naravno skinuti pred ljeto ostatak sala što imam, po omjeru visine i kg (186,85kg) ova mjera mi je taman, samo velim želja je skinuti ostatak sala za plažu jel da se ne lažemo, a nema ga nešto previše jer sam bio u pogonu od februara i to sa dosta teškim treninzima :) Prehrana je regulirana kako ste Vi rekli, dakle tri dana sam na 2g/kg proteina, znači unosim oko 170 g proteina - oko 30-40 g po jednom obroku, a UH prva tri dana do 50g, ostala 2 dana 100-150 g s tim da su proteini oko 135-140g i za vikend je nazovimo punjenje sa 3g UH i proteini 0.75g...Rezultate vidim, evo sad sam 10-11 dana na režimu, a plan mi je 28, tj. 4 tjedna...

Dakle prva tri dana radim low intensity cardio 20 min natašte, prije BCAA, poslije whey + ovsene, e i onda dođe četvrtak i petak i tu uglavnom imam jedan anaerobni trening i tu mi je nastao problem sa HIIT-om jel pošto ga radim 2 x 20 prema Vašem programu, a 40 odjednom mi se čini previše, a i mislim da nema potrebe za HIIT-om dužim od 30 min, pa mi je bio problem  kako to sve ukomponirati da se ne gube mišići, a da ide salo i zato sam i tražio Vaš odgovor...

Treniram 3 put tjedno zasada i to uglavnom gigantske serije jer sam tako radio sa jednim natjecateljem i tu vidim najveće pomake, a sada ću vjerojatno krenuti 4 puta tjedno jer su ispiti riješeni, pa ću malo i trening modificirati.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2009, 01:14:01 posle podne recro »