April 19, 2024, 04:54:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 950211 puta)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #375 poslato: Maj 23, 2009, 12:54:11 posle podne »
Znam da nije bas tako prosto, ali neka osnova...

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #376 poslato: Maj 23, 2009, 12:55:16 posle podne »
Isto tako treniram ja već 3,4 godine koliko toliko konstantno, ali tek prošle godine sam počeo ozbiljnije pozabavaiti se prehranom, sve dotada je bilo tek toliko da pričam da idem u teretanu maltene :D

Van mreže recro

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #377 poslato: Maj 23, 2009, 12:56:43 posle podne »
Hvala tenssa na odgovoru :)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #378 poslato: Maj 26, 2009, 11:29:06 pre podne »
Ovo je odlična dijeta, mislim na ovu o kojoj je Peđa pisao - čini mi se malo promjenjeni oblik UD 2.0 koliko se sjećam šta sam ja držao i to nisam mogao držati cijelo vrijeme zbog nekih neplaniranih događaja, ali i to malo što sam držao bilo je stvarno dobro...Sad ću je odradit 4 - 6 tjedana i mir...
No imam jedno, dva pitanja...Jedno je u vezi cardija, koliko ja znam poslije odrađenog cardia se ne pije dekstroza, tj. glukoza sa wheyom nego se preporuča unos ovsenih + whey zbog gušterače, tj. provociranja inzulina, pa ako tko može potvrditi?
I još jedno pitanje oko suplementacije...Živo me zanima, tj. htio bi probati Xpand ili Supercharge pošto me zanima djelovanje NO proizvoda, a pošto vjerojatno svi znate da cijena nije mačji kašalj volio bi da mi gosp. Peđa ili netko veli da li je preporučljivo koristiti NO proizvode za vrijeme dijete? Imam BCAA i kreatina, prvi je odličan, a kreatin mi se čini da nije toliko djelotvoran, mislim, tj. nadam se da nisam non-kreatin responder...Planirao sam uzeti glutamin ili NO, glutamin sam prije koristio i nisam imao neki efekt, doduše nije ni bila neka dijeta, ali ostalo mi u sjećanju, pa sam sad mislio probat NO, pa da mi netko tko je probao ili gosp. Petrović potvrde da li ima smisla koristiti to za vrijeme ove dijete?


Citat
koliko ja znam poslije odrađenog cardia se ne pije dekstroza, tj. glukoza sa wheyom nego se preporuča unos ovsenih + whey zbog gušterače, tj. provociranja inzulina, pa ako tko može potvrditi?
Evo ja potvrdjujem, dovoljan ti je whey poslije trcanja mada ja vishe volim neshto "zameziti"...

Receno je vec milion puta da se insulin dize samo poslije treninga i svrha toga je da se whey bolje ugrati u misice, i general je takodje milion puta rekao da dex sluzi kao transmiter hranjivih vrednosti do misica onda kada je to najpotrebnije (posle treninga sa tegovima). :)

mislim da gresite za dex posle kardia, Pedja je lepo ovde http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,810.msg22898.html#msg22898 rekao da se posle kardia uzima dex, naravno sa ostatkom PWM-a

mada evo sad sam jos malo trazio i ovde i sasacg i sprtak kazu da posle jutarnjeg kardia ne treba dextroza  http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,14955.msg194062.html#msg194062


i sto vise trazim sve sam vise zbunjen jer ovde i sasacg kaze da treba uzimati dekstrozu posle kardia http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,810.msg96058.html#msg96058


mogao bi neko da pojasni ...

« Poslednja izmena: Maj 26, 2009, 11:39:47 pre podne aleksandar84 »

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #379 poslato: Maj 26, 2009, 11:43:11 pre podne »
ma posle kardija popi BCAA+GLUT, a dex samo posle treninga

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #380 poslato: Maj 26, 2009, 12:06:14 posle podne »
zasto je tesko citati forum nije mi jasno..

1.ako radis cardio posle treninga sa tegovima..onda uzimas SECER U PWM.
2.ako cardio radis van treninga sa tegobvima secer ti nije potreban u ni jednom obliku pwm..
zar je ovo bilo tesko??

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #381 poslato: Maj 26, 2009, 12:12:34 posle podne »
 ;D

hvala

mislim da je moja nedoumica potekla od previse citanja foruma, kao sto se vidi sa linkova iz gornjeg posta ili recimo iz ovih citata :)

Citao sam i citao, cak sam i pitao ali (ja glup ili...) i dalje ne kapiram da li treba uzimati dex posle kardia?

Da.Pogotovo ako radis ujutru na prazan stomak ili posle anaerobnog treninga,jer su depoi glikogena tada prilicno ispraznjeni :wink:

pozz
« Poslednja izmena: Maj 26, 2009, 12:16:37 posle podne aleksandar84 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #382 poslato: Maj 26, 2009, 12:14:31 posle podne »
Citat
mislim da je moja nedoumica potekla od previse citanja foruma, kao sto se vidi sa linkova iz gornjeg posta

mislio sam na lagano i postepno citanje..
gomile ainfo i ne ide tako lako u glavu...znas i sam kada u skoli to radis....

znaci...polako ali sigurno

Van mreže peyton

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #383 poslato: Maj 30, 2009, 01:38:42 posle podne »
Pocela sam sa ovim programoom 26.maja,tako da mi je danas 5. dan.
Cilj mi je da za 4-6 nedelja skinem visak masti,a verovatno ih ima poprilicno,mada ih nisam merila na vagi ili necemu slicnom.
Inace,imam 21 godinu,62kg,visoka sam 171cm.
godinama treniram 3 x nedeljno minimum,a od pre dve godine sam ubacila kardio u svoj zivot.
Ali,sad radim po ovom sistemu,znaci-prva tri dana radim 40min low int. cardio pred dorucak,
sledeca dva dana radim hiit 40 minuta,a u medjuvremenu radim 2 puta nedeljno sa tegovima i trbusnjake.
Moj problem je sto ne umem lepo da rasporedim ishranu  za 4 i 5 dan,a pogotovu za 6 i 7,
s obzirom na to da 4 i 5 dana treba da unesem 90g P i 100g UH,a 6 i 7 45gP i 180g UH.
tesko mi je tu kolicinu da rasporedim na pet obroka dnevno.
za ishranu koristim belanca,pilece belo,pedjin kolac(20p,8uh),junece,whey,tunjevinu,ella sir,od povrca spanac,brokoli...
od UH-ovsene,integralnu testeninu,int.pirinac,krompir,nemasno mleko
od masti-kostunjavo voce ponekad,maslinovo.

Ako neko ima iskustva sa tim kako bih bilo najbolje rasporediti obroke,bila bih mu jako zahvalna na pomoci.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #384 poslato: Maj 30, 2009, 06:46:53 posle podne »
Pocela sam sa ovim programoom 26.maja,tako da mi je danas 5. dan.
Cilj mi je da za 4-6 nedelja skinem visak masti,a verovatno ih ima poprilicno,mada ih nisam merila na vagi ili necemu slicnom.
Inace,imam 21 godinu,62kg,visoka sam 171cm.
godinama treniram 3 x nedeljno minimum,a od pre dve godine sam ubacila kardio u svoj zivot.
Ali,sad radim po ovom sistemu,znaci-prva tri dana radim 40min low int. cardio pred dorucak,
sledeca dva dana radim hiit 40 minuta,a u medjuvremenu radim 2 puta nedeljno sa tegovima i trbusnjake.
Moj problem je sto ne umem lepo da rasporedim ishranu  za 4 i 5 dan,a pogotovu za 6 i 7,
s obzirom na to da 4 i 5 dana treba da unesem 90g P i 100g UH,a 6 i 7 45gP i 180g UH.
tesko mi je tu kolicinu da rasporedim na pet obroka dnevno.
za ishranu koristim belanca,pilece belo,pedjin kolac(20p,8uh),junece,whey,tunjevinu,ella sir,od povrca spanac,brokoli...
od UH-ovsene,integralnu testeninu,int.pirinac,krompir,nemasno mleko
od masti-kostunjavo voce ponekad,maslinovo.

Ako neko ima iskustva sa tim kako bih bilo najbolje rasporediti obroke,bila bih mu jako zahvalna na pomoci.
Tesko je sada ovako nesto nekoga posavetovati.
Prvo ja npr ne vidim tvoj izgled,neznam koliko masti na sebi imas.Ni sta ja znam sta jos.
Ali...hajde posto kazes da imas 62 kg i poprilicno masti,da kazemo da imas nesto malko vise od 50 kg
misicne mase.Pa prema tome tvoj  minimum unosa proteina dnevno bi trebao biti nesto vise od
100gr,ali minimum.
Posto pominjes ovoliko treninga sto ce za tvoj cilj biti svakako dobro,ti moras uneti ovaj minimum proteina
dnevno bez obzira sto vrsis kao neku glikogen popunu.Protein je osnovni i ako ga nemas dovoljno u ovom
slucaju pocinjes jesti misic,a onda i tvoj metabolizam pada,trosenje masti se usporava.
U principu kako rasporediti hidrate koje si pomenula?!
Gledaj da u dane kada treniras u gymu to bude  jedan deo hidrata za 1 obrok,drugi manji deo 1,2 sata pre treninga,
i treci deo nakon treninga.
U druge dane jednu polovinu hidrata za 1 obrok,a drugu polovinu negde oko podne.
Izvor hidrata za prvi obrok mogu biti "skrobni" neke od onih koje si navela,ali za ostali deo ja bih se opredelio za "vlaknaste' hidrate.
Ali..sve je ovo povrsno receno,tesko je ovako nekoga detaljno uputiti.
pozz

Van mreže peyton

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #385 poslato: Maj 31, 2009, 01:20:38 pre podne »
ok,otprilike sam shvatila sta si me posavetovao.
po onim proracunima,kad uneses sirinu struka,ruku,butina,kukova(neki program na kompu) mi je ispalo
35 %,znam da je to sve jako neprecizno,ali sigurno nemam ispod 28.
ok,znaci bez obzira na kolicinu uh(posto radim rotaciju 3 dana 0,5g/kg,2 dana 1,5g i 2 dana 3g)
bi trebalo da unosim minimum 100g proteina? meni to zvuci divno,ali  po ovom programu je
receno da treba da se smanjuju proteini kada se uh povecavaju,ako to ne radim,imacu  veci kalorijski unos,zar ne?

hvala puno na brzom odgovoru

Van mreže peyton

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #386 poslato: Maj 31, 2009, 02:03:09 pre podne »
evo,ovako sam izgledala proslog leta,i otprilike tako sada izgledam,mozda malo zategnutije
http://i248.photobucket.com/albums/gg199/emavu/letos-1.jpg

ovo je drasticna razlika,sa 17,sto bi mi bilo divno,ali necu da preterujem
http://i248.photobucket.com/albums/gg199/emavu/leto05-1.jpg

a ovako sam izgledala sa 19,sto je ujedno i moj cilj,57-58kg
http://i248.photobucket.com/albums/gg199/emavu/07-1.jpg

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #387 poslato: Maj 31, 2009, 09:13:01 pre podne »
Po slikama bi se reklo da uopste nemas veliki visak masti.
Da ,ovo sto kazes, imaces veci kalorijski unos,
,ali onih materija koje su ti potrebne.
To je opet kolicina koja je potrebna za odrzavanje tvoje
osnovne dnevne potrosnje.
Sve dok se drzis plana koji si pomenula
i dok radis kardio kako si rekla,ti ces gubiti masti.
Plan ce ti doneti rezultat ako ga  dosledno primenis..
I jos jednom,pazi da pri unosu hidrata unosis i vlaknaste poput
povrca.Tu je izbor povelik,boranija,brokoli,kupus,karfiol,itd...........

Van mreže peyton

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 17
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #388 poslato: Maj 31, 2009, 11:44:13 pre podne »
hvala ti puno na savetima,drzacu se plana sto duze je moguce,
dok ne budem sasvim zadovoljna.

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #389 poslato: Maj 31, 2009, 12:16:28 posle podne »
nista ja tu ne bi dirao :)... pa ti izgledas odlicno...