Mart 28, 2024, 03:13:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 947573 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1245 poslato: Novembar 09, 2010, 07:51:57 posle podne »
nista ti ne brini
samo e ti pravlino hrani i misicna masa ce da ide a to ces da vidis
a uzmi ba i creatin monohidrat pred trening a isto to sa whey posle treninga

Van mreže BoSs

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 244
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1246 poslato: Novembar 09, 2010, 08:51:14 posle podne »
A ok ...Samo koji moonohidrant mi preporucujes .. Posaljite mi link sa vaseg sajta ako vam nije tesko PEdja... hvala jos jednom .. Srdacan pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1247 poslato: Novembar 10, 2010, 12:18:07 posle podne »

Van mreže Mimsa

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1248 poslato: Novembar 23, 2010, 04:57:25 posle podne »
Pozdrav svima, odavno sam clan foruma, ali sam se tek danas usudio da napisem svoju prvu poruku na forumu. Jos malo o meni  :) ... Visok sam 185 i tezak 95 kg i imam 27 godina, nemam takmicarskih ambicija (mozda je sada kasno i da ih imam), ali bih voleo da imam atletski izgled, pre godinu ipo dana sam ostavio cigarete i u sledecih godinu dana sam se ugojio 10ak kilograma tacnije imao sam 100. Zadnjih par meseci sam iz ishrane izbacio hleb, malo poveo racuna oko velicine porcija i skinuo 5 kg. Imam dosta masnih naslaga u predelu stomaka pa bih da skinem jos bar jos nekih 5 - 10 kg kako bih se oslobodio tih masnih naslaga, a zatim krenuo sa osnovnim vezbama i kreiranju atletskog izgleda. Znam da se masnoca ne moze skidati parcijalno pa to i ne ocekujem vec bih drzao dijetu dok te masne naslage ne uklonim. Pre nekoliko meseci (kada sam izbacio hleb i smanjio porcije) poceo sam program trcanja koji sam skinuo sa jednog domaceg sajta koji se bavi trcanjem (ne znam da li smem da ga reklamiram). Taj program omogucuje pocetniku da za 8 nedelja bude u mogucnosti da trci 30 minuta bez prestanka. Tempo trcanja je prilagodjen mogucnostima trkaca pocetnika. Bio sam prinudjen da prekinem sa programom pre jedno mesec dana. Sada bih nastavio sa istim programom i ujedno se pridrzavao dijete iz prvog posta ove teme. Na internetu sam pronasao nekoliko razlicitih "tablica namirnica" i iz njih, vodjen upitstvima iz prvog posta sastavio rezim ishrane za nedelju dana prilagodjen mojoj tezini :
/
Ponedeljak
Utorak
Sreda
Cetvrtak
Petak
Subota
Nedelja
Uzina oko 10h odmah nakon trcanja
200 gr Banana
300 gr Jabuka
Ponedeljak ili utorak
200 gr Banana
200 gr Jabuka
200 gr Banana
200 gr Jabuka
Dorucak oko 12h
2 jaja
+ 100 gr tvrdi sir
+ 200 gr Tunj u ulju
300 ml Jogurta
+ 100 gr Tvrdi sir
+ 200 gr Sardine u ulju
Utorak
100 gr tvrdi sir
+ 200 gr Tunj u ulju
100 gr Tvrdi sir
+ 200 gr Sardine u ulju
100 gr Tvrdi sir
+ 250 gr kuvani krompir
+ 200 ml sok od narandze
100 gr Tvrdi sir
+ 250 gr kuvanig krompir
+ 200 ml sok od narandze
Uzina oko 14h
100 gr Jabuka
100 gr Jabuka
100 gr Banana
100 gr Banana
Rucak oko 16h
200 gr Teletina
+ 100 gr tvrdi sir
200 gr Pilece belo bez kostiju
+ 100 gr tvrdi sir
Ponedeljak ili Utorak
200 gr Teletina
+ 100 gr tvrdi sir
+ 200 ml sok od jabuka
200 gr Pilece belo bez kostiju
+ 100 gr tvrdi sir
+ 200 ml sok od narandze
100 gr teletina ili pilece belo
+ 100 gr Tvrdi sir
+ 250 gr kuvani krompir
+ 200 ml sok od jabuka
100 gr teletina ili pilece belo
+ 100 gr Tvrdi sir
+ 250 gr kuvani krompir
+ 200 ml sok od narandze
Uzina oko 18h
200 ml sok od jabuka
200 ml sok od narandze
200 ml sok od jabuka
200 ml sok od narandze
Vecera oko 20h
100 gr Pilece belo bez kostiju
100 gr Teletina
Ponedeljak ili Utorak
200 gr Jabuka
200 gr Banana
250 gr kuvani krompir
250 gr kuvani krompir
+ 200 ml sok od narandze

Pretpostavljam da bi nesto iz tablice trebalo da se koriguje pa bih vam bio zahvalan ako bi ste me korigovali. Od suplemenata ne bih uzimao nista.

Van mreže Kolev Nenad

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
  • IRON MAN
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1249 poslato: Novembar 23, 2010, 06:33:31 posle podne »
Aj ono sto mi je prvo zapalo za oko,pa ce kasnije verovatno jos neko da se ubaci,batali ujutru bananu,jabuku i tako to,zameni to ovsenim pahuljicama...
Dalje vecera oko 20 h,nikako banana i nikako taj kuvani krompir,umesto toga ubaci ela sir...
Preko dana gledaj da vezujes proteine i ugljene hidrate u obroku,a ne da ih jedes odvojeno posto vidim da ima i toga u nekim danima...
Tvrdi sir ti ne treba...


                               www.fitnessclubvladica.com

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1250 poslato: Novembar 24, 2010, 06:44:11 pre podne »
pozdrav i dobro dosao
prvo
"sajt za trcanje"..hmmmmm....mogu da shvatim da postoji sajt za atleticare koji ukljucuje savete za trcanje tj treninge atleticara koji se bave odrejdenim discipilinama trcanja npr 100m,100m sa preponama itd itd itd
ali sajt za trcanje rekretvca???
dalje
ihsrana je katastrofa i ovo sto si ti sastavio sigurno nije vodjeno temom sa prvog posta vec je ovo gomila stvari natrpanih bez veze
tvrdi sir
sok od jabuke (verovatno tetrapak)
banane
pilice meso bez kostiju...verovanto mislis na batkove..
sardine u ulju
tunjevina u ulju
i da sada dalje ne nabrajam jer i ovo sto sam nabrojao sadrzi u sebi toliko masti i beskorisnih cal da je to blagi uzas

jedino iz tvog posta je ok to sto si rekao da se masti ne mogu skidati parcijalno i to je tacno
trcanje NIJE JEDINI OBLIK CARDIO PROGRAMA i NIKAKO NIJE NAJBLJI NACIN ZA SKIDANJE VISKA KG ali o tome smo takdojer toliko puta pricali da je odista izlisno pricati vise o tome
jer stara dobra krilatica.IDEM DA TRCIM I RADIM TRBUSNJAKE i sknuti cu kg je POGRESNA
ipak bi trebalo da si procitao bar jos neke teme vezane prvo za ISHRANU pa onda  teme veznae za CARDIO PROGRAM pa tek onda da na osnovnu toga sastavjas jelovnik i plan i program treninga jer kao sto rekoh ovo sto ti hoces je totalno pogresno,a pogotvo recenica NE ZELIM DA KORISTIM SUPLEMENTACIJU koja POMAZE pri skidanju viska kg

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1251 poslato: Novembar 24, 2010, 09:39:57 pre podne »
pozdrav i dobro dosao
prvo
"sajt za trcanje"..hmmmmm....mogu da shvatim da postoji sajt za atleticare koji ukljucuje savete za trcanje tj treninge atleticara koji se bave odrejdenim discipilinama trcanja npr 100m,100m sa preponama itd itd itd
ali sajt za trcanje rekretvca???
ima sajt , zaljubljenika trcanja , imaju dobre tesktove o tehnici trcanja , potom oprema, koje patike koje uloske koristiti  :) Samo sto se oni ne bave skidanjem suvisnih kilograma nego ono maratonci , dzogeri , sprinteri itd...

Van mreže Mimsa

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1252 poslato: Novembar 24, 2010, 12:01:24 posle podne »
Jeste pirate, siguran sam da mislimo na isti sajt/blog (sta je vec) koji je posvecen trkacima, kako rekreativcima tako i profesionalcima.  :)

Hvala bolje vas nasao. Krenuo sam sa trcanjem zbog razvijanja kondicije, nije mi prioritet bio mrsavljenje. Ukapirao sam da je ova dijeta pogodna meni zbog toga sto planiram da nastavim sa trcanjem, a u samoj dijeti se trcanje i pominje kao trening. Ja nigde nisam rekao da planiram da trcim, radim trbusnjake niti da mislim da cu samo od toga da smrsam. Svestan sam cinjenice da je ishrana najbitnija i to je upravo razlog zbog kog sam ja i pokusao da napravim nedeljni rezim ishrane koji bih uklopio sa trcanjem, ocigledno i ocekivano bezuspesno. Takodje sam svestan cinjenice da znam samo osnovne stvari o pravilnoj ishrani i da ne znam da uklopim uh sa belancevinama, proteinima, mastima… Zbog toga sam se ovde i obratio za pomoc. Sto se tice suplemenata, ja i dalje ne planiram da ih uzimam i nigde nisam napisao da oni ne funkcionisu, niti sam ikog nagovarao da ih ne uzima. Ako neko planira da ih uzima to je njegova stvar. Stavise dosta pozitivnih stvari sam procitao o Animal Cuts-u na raznim forumima koji se bave suplementima i sportom uopste.

Hvala Nenade na konstruktivnom savetu.

Nadam se da ce biti jos komentara.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1253 poslato: Novembar 24, 2010, 12:15:11 posle podne »
E jbg kila rize...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1254 poslato: Novembar 24, 2010, 12:24:29 posle podne »
Drugar noge uvijek prvi dan kad pocinjes sedmicu jer dat imas najvise snage i volje,i nemoze biti noge da ne rastu samo radi hak cucanj,presa sucnjevi iskorak i ima da raste prije treniga popij efedrin jer ti tu treba dosta volje za trening i ako si tezak 85 kg onda ides
85 kg x2 gr proteina
85 kg x 4 grama uh i vidjeces kako raste kako se povecava kilaza tako i ti povecavas unos
npr
ako se udebljas 1 kg ond aides
86 kg x 2 gr proteina
86 kg x 4 grama uh kontas i ima da raste
bez 1kg piletine i 1 kg rize zelene salate i wheya nemoj ici u gym
sta nalupa ti sada rodjeni?
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1255 poslato: Novembar 24, 2010, 12:46:47 posle podne »
ocigledno da je ovo prilicno nabijeno ELEKCTRITIETOM pa iz toga proizodaje i ovaj prilicno "drzak" odgovr u smislu KOJI SE Q..C JAVLJAS kada neces da potvrdis moje misljenje..dobro..malo je to lepse uvijeno ali sustina je to
ali redom

@pirat
nisam ja rekao da ne postoji takva vrsta sajta ili bloga samo sto to sigurno nije u kontextu koji se ovde spominje itd,a da ne ulazim u daljenju tematiku oko gomile gluposti koji na takvim stvarima mogu da se nadju jer nije moja interesna sfera pa s toga ko zeli da veruje u to...nemam nista protiv

Citat
sajt/blog (sta je vec) koji je posvecen trkacima, kako rekreativcima tako i profesionalcima.

jel ima neki prof "trkac" koji daje tamo savete kako da se trci ::) ::)?

Citat
Krenuo sam sa trcanjem zbog razvijanja kondicije
TRACNJE NIJE JEDINI I NAJBOLJI OBLIK ZA "dobijanje" kondicije,a nadam se da si svestan da je coveku sa prekomernom tezinom VEOMA TESKO DA STEKNE KONDICIJU i nadam se da si svestan da coveku sa prekomernom tezinom TRCANJE PO TVRDOJ PODLOZI moze samo da donese povredu ili ostecenja zglobova,tetiva,vezivnih tkiva..aki pretpostlvjam da si to sve nasao na tom blogu za trcanje 8) 8)

Citat
Ukapirao sam da je ova dijeta pogodna meni zbog toga sto planiram da nastavim sa trcanjem, a u samoj dijeti se trcanje i pominje kao trening.

POTPUNO POGRESNO i u dijeti niti se gde govrio o ribi u ulju,o bananama,o sirveima a nigde se ne govorio o trcanju...ocigledno da nisi citao u opste ::) ::)

Citat
Ja nigde nisam rekao da planiram da trcim, radim trbusnjake niti da mislim da cu samo od toga da smrsam.

ovo sada vec prerasta u ubedjivanje u TWILIGHT ZONE...kakav flash
sve ovo sto sam gore qvotao kao da je govrio tj pisao neko drugi
pomistlit cu da imas neka siz cepanja pa da iz tebe jednom govri jedan a onda drugi..stvarno mi nije jasno

Citat
Svestan sam cinjenice da je ishrana najbitnija i to je upravo razlog zbog kog sam ja i pokusao da napravim nedeljni rezim ishrane koji bih uklopio sa trcanjem, ocigledno i ocekivano bezuspesno

ali zar NIJE VISE NEGO JASNO NACRTANO KAKO BI TAJ REZIM TREBALO DA IZGLEDA a ne da sastvljas jelovnik od onoga sta ti volis da jedes tipa sardine,trapist sir,voce,sokovi sa secerom itd...neverovatno..tj prevedrno NISI CITAO NI JEDNU JEDINU REC

Citat
Zbog toga sam se ovde i obratio za pomoc.

mi tj JA ti i pokusavam pomoci ali s bozirom da ti pomoc odibjasda iz razloa sto ne zelis da cujes ono STA JE ISTINA vec zelis potvrdu onoga STA BI TI ZELEO DA JE ISTINA ja cu verovatno da odustanem od pokusaja pomoci iz razloga sto je TI ne zelis tj ne prihvatas

Citat
ja i dalje ne planiram da ih uzimam i nigde nisam napisao da oni ne funkcionisu, niti sam ikog nagovarao da ih ne uzima. Ako neko planira da ih uzima to je njegova stvar. Stavise dosta pozitivnih stvari sam procitao o Animal Cuts-u na raznim forumima koji se bave suplementima i sportom uopste.

opet se vracano na to da TI NE ZELIS DA SLUSAS jer JA ti nigde nisam rekao da IH koristis vec sam rekao DA JE TO STO TI HOCES DA POSTIGNES MNOGO LAKSE UZ POMOC SUPLEMENTA a ti sve i da nekoga hoces da odgovris ne verujem da bi te bilo ko poslusao jer i ne bi imao bas mnogo relevantnih podataka sa kojim bi nekoga mogao da odgovris od upotrebe istih ,a to se moze videti iz toga sto si spomenuo AC i kako si ti citao mnogo doborg o njemu,a mi smo ovde na forumu npr jedno 10 000 postova napisali o SAGOREVACIMA,VRSTAMA,NACINU UPOTREBE,MEHANIZMU DELOVANJA I SVEGA OSTALOG sto ljude zanima tj one ljude koje zanima da malo vise saznaju a ne samo da je ANIMAL CUTS SAGOREVAC KOJEG NECE KORISTITI-razlog nije bitan prim aut ;D ;D

Citat
na raznim forumima koji se bave suplementima i sportom uopste.


jbg
steta sto na tim forumima nisi nasao onda odgovor na svoje pitanje kada smatras tj ocigledno smatras da mi nismo dovloljno dorasli tim i takvim forumima koji se bave animal cutsom,suplementima i sprotom u opste :)

i tako
prici nikada kraja jbg.
mnogo napisano,zasrana tema a bez cilja.
steta






Van mreže Mimsa

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1256 poslato: Novembar 24, 2010, 01:37:20 posle podne »
Ja koliko mogu da vidim iz prilozenog jedino si ti od nas dvojice pod elektricitetom. Ne mogu da verujem kako ti moje recenice tumacis pogresno, stvarno mi je zao zbog toga. Voleo bih da prestanes da stavljas tvoje reci u moja usta. Takodje bih voleo da qvotas kako ti kazes gde sam napisao da mislim da cu smo od trcanja da i radjenja trbusnjaka da smrsam. To si ti napisao da ja mislim. Slazem se sa tobom da trcanje nije jedini i najbolji oblik nabijanja kondicije, ne zbog toga sto znam da nije vec zbog toga sto mi ostaje jedino da verujem vrsnom sportisti kakav si ti (bez sarkazma, da ne bude posle kako sam napisao “ovo” a hteo sam da napisem “ono”). Meni ne treba neko ko ce da mi potvrdi bezuslovno da je ovaj program ishrane dobar vec da ga prokomentarise i koriguje prema mojim potrebama (kada kazem “prema mojim potrebama” ne mislim na psihicke, ne mislim na ego, vec na fizicke potrebe odnosno potrebe mog tela za svim supstancama koje bih trebao da unesem u organizam). Sto se tice suplemenata, ja ti jos jednom kazem da ne planiram da ih koristim i to ne zbog toga sto mislim da me ti teras vec zbog toga sto sam imao potrebu da to napisem i da sve na ovom forumu o tome obavestim.

Citat
ali zar NIJE VISE NEGO JASNO NACRTANO KAKO BI TAJ REZIM TREBALO DA IZGLEDA a ne da sastvljas jelovnik od onoga sta ti volis da jedes tipa sardine,trapist sir,voce,sokovi sa secerom itd...neverovatno..tj prevedrno NISI CITAO NI JEDNU JEDINU REC

Eto sad ispadoh nepismen, samo zbog toga sto mi nije jasno. Jelovnik nisam sastavljao od namirnica koje volim da jedem vec od namirnica koje su se nasle NE LINKUJ A POGTOVO GLUPE FORUME
 tablice  namirnica.

Ja i dalje ocekujem od tebe kao vrhunskog sportiste, nutricionista sa ovog foruma, da mi pomognu oko nedeljnog rezima ishrane ako je to ikako moguce, normalno i bez vredjanja. U protivnom, ovo je moj poslednji post na ovoj temi na ovom forumu, ja ovde nisam dosao da me iko vredja, vec sam trazio pomoc. Hvala.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2010, 01:55:45 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1257 poslato: Novembar 24, 2010, 01:57:54 posle podne »
Mimsa , moras otvoriti tvoju temu, reci nesto o sebi, visina- tezina , postaviti koju sliku , staz u teretani , koliko godina itd.. ako hoces takvu pomoc... jbg ljudi pricate o nekom egu itd a sjebaste jako korisnu temu bezveze ... to se zove spamovanje... i onda se vrtimo u zacaran krug jer ljude mrzi da citaju a i kako da ih ne mrzi kad jedna tema ima makar po 30 bespoterbnih postova...i onda anadji ono sto te zanima...Znaci iscitaj OVAJ forum , pa onda sastavi jelovnik, i plan terninga ili fizicku aktivnost i onda otvori svoju temu pa ce ljudi komentarisati sta valja sta ne valja, ako hoces da bi dobio jos bolje savete , uslikaj se i postavi par slika da se vidi kakvo je stanje  i to je to , to bi terbalo da vazi za sve koji traze neke savete , prosto ki pasulj:)
@Pedja samo sam konstatovao za taj forum nista vise ... naravno da je bespotrenbo dalje diskutovati o tome ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1258 poslato: Novembar 24, 2010, 02:24:27 posle podne »
JOJ BOZE
zar je moguce a moram sve iz pocetka pisati tj da covek nije cak procitao ni ovaj moj post a kamoli neku temu  :-\ :-\ :'( :'(

ali ajde
Citat
jedino si ti od nas dvojice pod elektricitetom
opusten sam kao pertla

Citat
Ne mogu da verujem kako ti moje recenice tumacis pogresno, stvarno mi je zao zbog toga
nema potrebe da zalis za bilo cim JER JA NE TUMACIM NISTA VEC SAMO POKUSAVAM DA TI SHVATIS BEZPREDMETNOST tvog poimnja trcanja,dijete ili bilo cega drugog kada je ova tematika u pitanju,te da si i malo tolerantan i da i malo hoces da slusas savete,onda bi ih mozda i dobio a ne na ovaj nacin JA NEZNAM ali OCIGLEDNO DA NI VI NEZNATE jer ja nisam dosao da me neko vredja
dakle
KO TE I GDE VREDJA?
ako je vredjanja to sto ti ja kazem da POJMA NEMAS O TEMATICI te da je ono sto si napisao pogresno-ONDA OK..VREDJAM I TE I VREDJATI CU TE DOK GOD JA HOCU jer na ovom forumu se UCENJE ne smatra za vredjanjem vec se umesto toga kaze HVALA
ali

Citat
da verujem vrsnom sportisti kakav si
hvala  8) 8)

ostatk tvog monolga odista nemam vremena da qvotam i prerpicavam jer se sve svodi na nije plavno nebo a trava zelena vec je trava zelena a nebo plavo i onda odista gubi smisao da po ko zna koji put ja pisem jedno a ti drugo tj isto u drugacijoj formi
dakle pitanje za tebe

GDE SI TI NASAO BILO KAKAV LINK NA POSTU br 1 na ovoj temi koji vodi ka linku koji si ti stavio (koji je bdw-vise nego smesan)
GDE SI TI NASAO NA TOJ TEMI DA SE PREPRUCUJE TRCANJE
GDE SI TI NASAO DA SE U TEMI 1.2.3 trbvusnjaci za leto su tu spominje tvrdi sir,sardine u ulju,voce ,sokovi sa secerom ili bilo sta drugo?
ima jos pitanja ali ovo su krucijalana.

nemoj samo da kazes molim te da SI TI MISLIO
jer jedno je MISLITI a drugo je PROCITATI STA PISE
dakle..
ti bi npr trebalo da krenes sa osnovama a to je
Prvi korak: Izracunavanje bazalnog metabolizma

Tvoj bazalni metabolizam (BMR) prosto znaci kolicinu energije koriscenu od tvog tela tokom perioda od 24 sata bez obavljanja dodatnih aktivnosti. Drugim recima, ako nisi aktivan 24 sata, ti i dalje spaljujes odredjenu kolicinu kalorija jednakih tvom BMR-u.

Tvoj BMR zavisi od velicine, pola i godina
BMR = 66 + (13.7 x tezina u kg) + (5 x visina u cm) - (6.8 x godine)
Drugi korak: Nivo aktivnosti-
o ovome bi onda dalje trebalo da se krene u nedogled jer kao sto rekoh NISI CITAO AMA BAS NI JEDNO SLOVO NA OVOM FORUMU,vec si dosao sa nekim glupim jelovnikom i ocekivao od nas da ti dajemo blagoslov za njega
Sada mi je zao sto to nisam i u radio a ne da sam izgubio ovoliko vreme,pisajuci stvari koje su ispisane na ko zna koliko mesta na forumu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.msg254584/topicseen.html#msg254584
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.msg244996/topicseen.html#msg244996
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.msg230403/topicseen.html#msg230403

cardio trening (po tebi)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,1157.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15512.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,239.0.html


Van mreže bad

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1259 poslato: Novembar 29, 2010, 06:56:22 posle podne »
Pozdrav svima,
Malo sam citao temu pa sam napravio jelovnik prilagodjen meni i mojim obavezama. Trudio sam se da ispostujem Pedjin post sa prve strane foruma, sa tim da u matematiku ukupnih proteina nisam ukljucivao belancevine iz suplemenata. Visok sam 180 cm i tezak 90 kg. Ako ima sugestija dobrodosle su.
Hvala,


« Poslednja izmena: Novembar 29, 2010, 06:59:53 posle podne bad »