Mart 29, 2024, 02:10:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 947768 puta)

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1335 poslato: Februar 24, 2011, 03:23:35 posle podne »
Pise MIN 1g, nema gornji limit :D
Verovatno je tuda 1-2g

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1336 poslato: Februar 24, 2011, 03:34:05 posle podne »
Pise MIN 1g, nema gornji limit :D
Verovatno je tuda 1-2g

Ma mrzelo me da odem do frizidera da proverim.
Ajd ovako, sir ima 59 kalorija na 100g.
12g proteina puta 4kcal je 48 kalorija.
0,5g masti je jos 5kcal, znaci sve ukupno nekih 53 kalorije otprilike.
Sto znaci da za uh ostaje jos 6 kalorija, a ako znamo da 1g uh ima 4kcal, to ti dodje na maks 1,3g uh na 100g sira.
Nadam se da je pojasnjeno. :)

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1337 poslato: Februar 24, 2011, 07:00:12 posle podne »
Poceo sam sa ovom dijetom i imam neke nejasnoce npr za pon,uto i sredu ja ako unosim 170g proteina i 50g UH jer imam 85kg,sa mojoj ishranom to je nekih 1500 Kcal! to je jako malo,da bih povecao kalorije morao bih da pojacam proteinsku hranu sto mi se ne svidja ili masti sto bi onda dovelo do keto dijete.Sta da radim? hvala!

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1338 poslato: Februar 24, 2011, 08:21:40 posle podne »
Poceo sam sa ovom dijetom i imam neke nejasnoce npr za pon,uto i sredu ja ako unosim 170g proteina i 50g UH jer imam 85kg,sa mojoj ishranom to je nekih 1500 Kcal! to je jako malo,da bih povecao kalorije morao bih da pojacam proteinsku hranu sto mi se ne svidja ili masti sto bi onda dovelo do keto dijete.Sta da radim? hvala!

Povecanje masti ne bi dovelo do keto dijete.

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1339 poslato: Februar 26, 2011, 01:37:58 pre podne »
Pise MIN 1g, nema gornji limit :D
Verovatno je tuda 1-2g

Ma mrzelo me da odem do frizidera da proverim.
Ajd ovako, sir ima 59 kalorija na 100g.
12g proteina puta 4kcal je 48 kalorija.
0,5g masti je jos 5kcal, znaci sve ukupno nekih 53 kalorije otprilike.
Sto znaci da za uh ostaje jos 6 kalorija, a ako znamo da 1g uh ima 4kcal, to ti dodje na maks 1,3g uh na 100g sira.
Nadam se da je pojasnjeno. :)
te kalorije su odprilike stavljene.. ja sam citao da ima laktoze jednako koliko i mleko.. mada nikad necemo znati sa sigurnoscu

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1340 poslato: Februar 26, 2011, 02:11:58 pre podne »
Pise MIN 1g, nema gornji limit :D
Verovatno je tuda 1-2g


Ma mrzelo me da odem do frizidera da proverim.
Ajd ovako, sir ima 59 kalorija na 100g.
12g proteina puta 4kcal je 48 kalorija.
0,5g masti je jos 5kcal, znaci sve ukupno nekih 53 kalorije otprilike.
Sto znaci da za uh ostaje jos 6 kalorija, a ako znamo da 1g uh ima 4kcal, to ti dodje na maks 1,3g uh na 100g sira.
Nadam se da je pojasnjeno. :)
te kalorije su odprilike stavljene.. ja sam citao da ima laktoze jednako koliko i mleko.. mada nikad necemo znati sa sigurnoscu


Gde si to procitao?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1341 poslato: Februar 26, 2011, 03:04:29 pre podne »
Zaboravio sam.. mislim forum teretana

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1342 poslato: Februar 26, 2011, 08:30:46 pre podne »
Poceo sam sa ovom dijetom i imam neke nejasnoce npr za pon,uto i sredu ja ako unosim 170g proteina i 50g UH jer imam 85kg,sa mojoj ishranom to je nekih 1500 Kcal! to je jako malo,da bih povecao kalorije morao bih da pojacam proteinsku hranu sto mi se ne svidja ili masti sto bi onda dovelo do keto dijete.Sta da radim? hvala!

kako mislis da ce masti da dovdeu do cetto dijete?
i iz kogr azloga ti se ne svijda u opste pojam cetto dijete?
i zasto da jedes tri dana za redom 50 gr uh tj iz kog razloga niko nece da pocita bilo sta dalje gde sam rekao da ovoakva nacin dijete je dobar i super samo ukoliko se pre toga npr ispostuje carb rtacijom

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1343 poslato: Februar 26, 2011, 02:31:35 posle podne »
Pa nesto sam se istripovao da unosim malo kalorija i da ce doci do katabolizma ili ako povecam unos proteina da ce oni biti primarni izvor energije.Od pon do srede svi UH koji sam uneo su bili 30g dextroze i 2 merice whey-a,
scitec nutrition whey proteina,koji na zalost ima najvise UH od ostalih ali i najlepsi ukus :).Nastavicu ovako pa cu da vidim rezultata za 5 nedelja. pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1344 poslato: Februar 27, 2011, 08:58:24 pre podne »
Pa nesto sam se istripovao da unosim malo kalorija i da ce doci do katabolizma ili ako povecam unos proteina da ce oni biti primarni izvor energije.Od pon do srede svi UH koji sam uneo su bili 30g dextroze i 2 merice whey-a,
scitec nutrition whey proteina,koji na zalost ima najvise UH od ostalih ali i najlepsi ukus :).Nastavicu ovako pa cu da vidim rezultata za 5 nedelja. pozdrav
e jbg

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1345 poslato: April 08, 2011, 07:46:12 pre podne »
pre jedno godinu dana radio sam ovu dijetu i pridrzao se do detalja Pedjinih infosa(naravno + tu je bio bcaa i whey, bez sagorevaca) radio sam je 5 ipo  nedelja,ovo ne da radi mnogo dobro,nego sam izgubio 95 % masti a samo 5 % misica(mozda cak i manje) (sto naravno uvek mora da ima) i svima toplo preporucujem ovu dijetu! radio sam i cetto ali ona mi je sprzila nesto vise misice. nikakva visa matematika,samo volja,za pola sata izracunas ti treba kako i sta prema tvojoj kilazi,i stvarno su trbusnjaci tu! krivo mi je sto nemam aparat pa da se vidi i kako su vene pocele lepo da se vide(koje su se pre mnogo retko i lose videle),oko unosa zdravih masti uopste ne treba da se brinete,ako imate omega 3 unesite koju tabletu,ako nemate laneno ulje na salatu (kasicicu malu) i to je to,cak ni to ne morate da gledate,gledajte da u.h. uneseni budu pre 17h (bar sam tako ja gledao) i da vam pon uto sre u.h. posle treninga sa tegovima budu uneseni (tih 50g) nista sto Pedja nije rekao!!!!! jedino sto sam od salata izbegavao je sargarepa i povrce u tegli i paradajiz i to je to,i ja sam uvek pravio neku matematiku al totalno bezpotrebno...dex NE URACUNAVAJ U U.H. i njega nikad nisam stavljao preko 30g u pwm,tako da recimo unesem 50 g u.h. iz kuvanih krompira,obavezno nakon treninga sa tegovima...to bi bilo otprilike to...sto se tice treninga vezbao bih od pon do petka(pon grudi,uto ledja,sre ramena,cet ruke,pet noge) a subota i nedelja su bili dan za odmor i tako reci (punjenje u.h.) i ucenje tela da prepozna !! Whey + dex odmah posle treninga i otprilike osetis sam kad treba da uzmes cvrst obrok( ja sam ga recimo uzimao 40ak-45 min posle PWM,nekad i ranije ali u principu dodjes kuci,tusiranje,i onda se bacis na has. HIIT mi je nekako bio obavezan i cak ga nisam radio posle tegova nego 1 dnevno(jer mi je posle nogu petkom bilo ga teze raditi,a cetvrtkom bih nekad radio 2 nekad ne,sve zavisi kako se osecam umorno ili ne),i nisam merio puls vec bih otprilike 1 min lagano,cisto da ne spadne puls mnogo,i sprint bi radio sa mojih 70 do 80 % snage! (znaci, da ne dajem kredit sebi ,SVE OVO JE BILO VEC RECENO SAMO JE TREBALO PROCITATI)  Jedan ogroman + za ovu dijetu,i uvek cu je raditi kada budem trebao na defku!!
« Poslednja izmena: April 08, 2011, 08:10:55 pre podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1346 poslato: April 08, 2011, 09:04:47 pre podne »
ono sto bih ja hteo da dodam (A OVO JE POD OBAVEZNO) i ovo sam naravno dobio informacije ovde a ja bio tvrdoglav pa mi se o glavu obilo,jeste da NIKAKO ALI BAS NIKAKO ako si prezadovoljan rezultatima ,ne vracaj se na STARI REZIM ISHRANE(da se opet tovis dzank fudovima itd,mislim ok je ako oces da se opustis posle ove dijete pa da pojedes koje parce pice ili tako nesto) ali telo kada oseti hranu sa visokim GI toliko mu se trazi da krece potpuno pretovljavanje i ode mast u propast ( sto se i meni u neku ruku desilo) tako da posle ove dijete stavite da vam proteini budu 2g po kgu tt (recimo) moze neko i malo vise,i POSTEPENO povecavate U.H.!!! znaci ako ste npr radili 50 50 50 150 150 250 250 sada uzmete da rotirate 100 100 100 200 200 250 250(ovo je samo 1 od primera ali nek neko sebi postavi kako mu odgovara) (i u ovom periodu preporucujem izbegavanje dzank fuda (bar jedno 10 do 15 dana) ali gladni necete biti sigurno jer ce vam unos PROTEINA biti stalan),opet kazem,mene je unistilo to sto sam opet poceo da se prejedam dzank fudovima bezveze....naravno opet nista ovo napominjem da nista nije moje nego bodibilderske ekipe sa realx3mforuma (i njima veliko hvala)! ! (NIKAKVU MATEMATIKU NE TREBA PRAVITI OD OVOGA I NIKAKVE CAL RACUNANJE I KOJESTARIJE) i sto se tice treninga u teretani (pa menjaj) superserije,gigantske,spora,brza ponavljanja,broj ponavljanja(nikada ispod 8 nisam isao),menjanje vezbi,manje pauze,itd,hrana(NE: voce,jogurtici (pogotovu vocni),mleko,hleb,svinjsko meso(pa i junetinu izbegavam na ovoj vrsti dijete),peciva,povrce u teglama,suncokretovo ulje,supice,sosovi,slatkisi,fast food) DA: belo pilece meso(pilece grudi),riba(NEMASNA),jaja(belanca i koje zumance ujutru naravno)ella sir,od u.h.:ovsene,kuvan ili pecen krompir,pirinac salate :zelena,kupus,spanac(bez ikakvih dodataka,itd),brokuli, tecnost:voda,kola zero(ako se bas nekome pije) masti :caps OMEGA3 ,laneno ulje,maslinovo ulje,za one sto pitaju moze li dzank fud koji sub i ned (PA MOZE AL ZASTO? zar je guza toliko zinula da ne moze bez dzanka 5-6 nedelja?),za u.h. ove sto treniraju uvece,pa uzmi jbg,i treba da uzmes jer se ovde gleda vecinom ukupan unos tokom dana,ali preporucljivije je da se uzme do 17-18h)...znaci jos jednom,nikakav kredit meni nego ekipi sa realx3mforuma!! hvala jos jednom na ovako korisnim infosima,svaka cast!! NASTAVITE DA PISETE!
« Poslednja izmena: April 08, 2011, 09:39:25 pre podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1347 poslato: April 08, 2011, 12:22:05 posle podne »
svaka cast na postu i HVALA !!

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1348 poslato: April 08, 2011, 12:35:02 posle podne »
Citat
radio sam i cetto ali ona mi je sprzila nesto vise misice

Procitao sam negde na forumu da je keto dijeta bolja od rotacija jer telo stalno ima izvor energije iz zdravih masti, tako da je katabolizam sveden na minimum kod keto dijete za razliku od rotacija. Kako stvarno stvari stoje ne znam.

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1349 poslato: April 08, 2011, 02:42:46 posle podne »
ne,daleko od toga da je losa,ona je odlicna,nekoga ce i bolje raditi nnego rotacije,nego kazem sto se tice mene,tj mog tela,meni nije prijalo,hehe hvala tebi Pedja sto bi za ove informacije ljudi ubili sirom sveta,a ovde se dobijaju za dz
« Poslednja izmena: April 08, 2011, 02:52:54 posle podne nikadsenepredajem »
Beat the genetics!