April 19, 2024, 10:10:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 950270 puta)

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1365 poslato: April 11, 2011, 09:48:16 posle podne »
Za limunadu sam siguran da moze,a za caj ne znam,pretpostavljam da moze i to.A sto se tice ovsenih nisi lepo procitao text evo ja cu ti citirati Pedju:

"Vazno!!!
U ova tri danda unos UH drzati na drasticno niskom nivou.Svi uneti UH treba da budu uneseni  POSLE TRENINGA!!
Ograniciti unos UH ne znaci samo smanjivanje tj racunajnje koliko je uskraceno kalorija od ukupnog dnvenog unosa vec znaci I drzanje INSULINA pod kontrolom tj opste je poznato da nivo inuslina raste sa unosom tj odrredjenim unosom UH.U ostalom kontrlola uneti kalorija ce da rezultira smanjenjem telesne tezine odnosno % telesne masnoce odnosno drzeci INUSLIN pod kontrolom a opste je poznato da nepravilno iritiranje inuslina tj visak insulina I unetih kalroija iz UH rezluatira samo jednim..a to je gomilanje masnoca.
Sugestija je da se konzumira oko 50 gr UH NEPOSREDNO POSLE TRENINGA,sto ce ujedno da kontrolise telo da ne posegne za proteinima kao izvorom energije u post trening periodu….da…dobro se procitali…POST TRENING PERIOD.."




ZNaci moze posle treninga ali ne vise od 50g.Znaci ako si uzeo whey + neki secer neces sigurno da jedes 100g ovsenih
« Poslednja izmena: April 11, 2011, 09:51:34 posle podne Djokili »

Van mreže Heisenberg

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 432
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1366 poslato: April 11, 2011, 09:52:11 posle podne »
uzeo samo whey pa posle nekih 30min oko 100g ovsenih i 6 belanaca?moze tako?
u teretani sam od jutra to je normalna stvar
kad puste veru matovic ja pravim dar mar

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1367 poslato: April 11, 2011, 09:58:20 posle podne »
u 100g ovsenih imas preko 50g UH i pola sata posle nije neposredno posle treninga.Znaci pise ti da moras odma posle treninga hidrate da telo ne posegne za proteinima u post trening periodu.Samo pazljivo citaj i neces morati nista da pitas :)

Pozdrav,

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1368 poslato: April 11, 2011, 10:03:19 posle podne »
Mozda ti je bolje da stavis maltodextrin ili dextrozu u PWO nekih 20g a posle da jedes 50-60-g ovsenih sa belancima.Tako ja radim.
Ali nisam ja neki expert, sacekacemo da se jave iskusniji.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1369 poslato: April 12, 2011, 05:45:24 pre podne »
uzeo samo whey pa posle nekih 30min oko 100g ovsenih i 6 belanaca?moze tako?

nema smisla uzimati Uh sa niskim GI u vreme u koje si ti uzeo
da si popio whey i uzeo 100 gr pirinca i 6 belanca...OK.
ovako..nije dobro

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1370 poslato: April 12, 2011, 08:29:34 pre podne »
ja sam recimo radio uzmem whey + 30g dexa odmah posle treninga,i onda posle odem kuci,tj nakon 40ak min na belo meso i kuvan krompir(cini mi se oko 250-300g kuvanog kr sto ima oko 50g u.h.) radilo je i vise nego super
Beat the genetics!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1371 poslato: April 12, 2011, 09:14:09 pre podne »
ja sam recimo radio uzmem whey + 30g dexa odmah posle treninga,i onda posle odem kuci,tj nakon 40ak min na belo meso i kuvan krompir(cini mi se oko 250-300g kuvanog kr sto ima oko 50g u.h.) radilo je i vise nego super

odlicna opcija

Van mreže smartgirl

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1372 poslato: April 19, 2011, 10:38:53 pre podne »
Cao svima,

procitala sam ovu temu, i pocela bih sa rotacijama 30-30-30-150-0. Inace sam visoka 170i imam 62 kg.
Citajuci temu sam uglavnm shvatila sta i kako ali imam jedno pitanje za Pedju, da li mogu da popijem protein i koji kada sam u gradu umasto obroka, neki blend ili sta?? mislila sam ovaj
 http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29792
ali ne znam da li je on dobar izbor na ovoj dijeti ili postoji polji? :)
 
Hvala puno!!

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1373 poslato: April 19, 2011, 04:28:56 posle podne »
Cao svima,

procitala sam ovu temu, i pocela bih sa rotacijama 30-30-30-150-0. Inace sam visoka 170i imam 62 kg.
Citajuci temu sam uglavnm shvatila sta i kako ali imam jedno pitanje za Pedju, da li mogu da popijem protein i koji kada sam u gradu umasto obroka, neki blend ili sta?? mislila sam ovaj
 http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29792
ali ne znam da li je on dobar izbor na ovoj dijeti ili postoji polji? :)
 
Hvala puno!!

mozes nam reci nesta o sebi kako se do sad hranis kako treniras, ne znamo mi napamet reci jel moze to tako :) samo samo ja mislim da od jednom  krenes sa rotacijom ako nikad do sad nisi bila na nekoj dijeti sigurno ti nece biti dobro sto se tice malaksavosti jer 30gr UH je bash malo skoro 0.
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže smartgirl

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1374 poslato: April 19, 2011, 06:08:28 posle podne »
 30-30-30-150-0 jer sam procitala da je Pedja to vec napisao nekim devojkama....
Mislila sam da to izgleda ovako:

dani sa 30uh 1. 50gr ovsenih sa 200ml balansa ( mada ynam da ce Pedja da poludi ybog ovog jogurta)
                        2. merica whey
                        3.150gr pileceg+zelena salata
                        4.tunjevina/oslic+salata
                        5.200gr ella+paradajy, kupus ili neka vec salata

dan sa 150 uh  rasporedjeno u 2 obroka pirinac i krompir ostalo isto

Vec 8 dana se manje vise ovako hranim i da malo sam malaksala danima sa 0uh...
Pedja zanima me sta bih trebala da promenim, pojacam i slicno, ako treba?? Svaka sugestija je dobrodosla  :)
Da i u vezi onog proteina sto sam navela u prethodnom postu da li je dobra opcija?

Hvala puno!!!  :)

Van mreže jokso

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1375 poslato: April 19, 2011, 11:22:03 posle podne »
Za limunadu sam siguran da moze,a za caj ne znam,pretpostavljam da moze i to.A sto se tice ovsenih nisi lepo procitao text evo ja cu ti citirati Pedju:

"Vazno!!!
U ova tri danda unos UH drzati na drasticno niskom nivou.Svi uneti UH treba da budu uneseni  POSLE TRENINGA!!
Ograniciti unos UH ne znaci samo smanjivanje tj racunajnje koliko je uskraceno kalorija od ukupnog dnvenog unosa vec znaci I drzanje INSULINA pod kontrolom tj opste je poznato da nivo inuslina raste sa unosom tj odrredjenim unosom UH.U ostalom kontrlola uneti kalorija ce da rezultira smanjenjem telesne tezine odnosno % telesne masnoce odnosno drzeci INUSLIN pod kontrolom a opste je poznato da nepravilno iritiranje inuslina tj visak insulina I unetih kalroija iz UH rezluatira samo jednim..a to je gomilanje masnoca.
Sugestija je da se konzumira oko 50 gr UH NEPOSREDNO POSLE TRENINGA,sto ce ujedno da kontrolise telo da ne posegne za proteinima kao izvorom energije u post trening periodu….da…dobro se procitali…POST TRENING PERIOD.."




ZNaci moze posle treninga ali ne vise od 50g.Znaci ako si uzeo whey + neki secer neces sigurno da jedes 100g ovsenih
A sta da radim ja koji treniram 2 od ta 3 dana, kako i kojih 50gr UH u tom danu?
Prosle nedelje sam pojeo integralnu kiflu - 40gr

I jos nesto, sta ako silom prilika ne uspem u subotu ili nedelju da pojedem 270gr uh(imam oko 90kg) iz pirinca, ovsa itd....cime jos mogu da se posluzim? Snikers? :P

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1376 poslato: April 20, 2011, 06:03:20 pre podne »
pa sto onda uopste i radis dijetu...
Beat the genetics!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1377 poslato: April 20, 2011, 06:21:33 pre podne »
@smart girl
ovo nisu rotacije vec neka LOW carb dijeta koju si sama osmislila
NIJE DOBRO
ti ovde nemas sve skupa mozda 1300 cal i bez obzira na sve i uzevsi u obizr zeniski metabilizam koji je sporiji od muskog TO JE MALO
rotacija sa UH se ne zasniva na unosa MALE KOLICINE UH u toku dana pa onda da ides na JOS MANJE ili da imas jedan dan pola vise od onoga malo.na zalost tebi ce ovo da daje neke reuzlatate ALI KRATKOROCONE i doci ce do usporavanja metabilzima sto je DUGOROCNO GLEDJAUCI ONDA PROBLEM
malo si trebala jos da prelista forum i da vidis kako se rade CARB ROTACIJE i sama bi uvidela da ovo nije dobro sta ti radis..

@jokso
a koju ti vrsti dijete drrzis sa snikersima>

Van mreže jokso

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1378 poslato: April 20, 2011, 09:28:41 pre podne »
Ne drzim dijetu sa snikersima, ali isto tako sam procitao da jedete svakakva g**** kad se punite pred takmicenje pa razmisljam glasno.

Dakle idemo opet:

1. A sta da radim ja koji treniram 2 od ta 3 dana, kako i kojih 50gr UH u tom danu?

2. I jos nesto, sta ako silom prilika ne uspem u subotu ili nedelju da pojedem 270gr uh(imam oko 90kg) iz pirinca, ovsa itd....cime jos mogu da se posluzim?

Van mreže smartgirl

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1379 poslato: April 20, 2011, 10:29:08 pre podne »
Pedja Hvala na odgovoru!!

Zato sam i postavila jelovnik i pitala za savet, kako bih znala koje izmene da unesem kako bi to bilo dobro :)
Da li onda da idem 50-50-50-100-180-0 ili kako?? Bila bih ti zahvalana ako bi me uputio, procitala sam celu temu ali ne mogu tacno da odredim je predpostavljam da nije isto i za muskarce i zene, pa bi mi tvoje sugestije i vise nego dobrodosle :)

Hvala puno jos jednom!