April 28, 2024, 10:17:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU  (Pročitano 951912 puta)

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1530 poslato: Februar 13, 2012, 10:39:01 posle podne »
Pitanja za rotacije:
1.Koji parametar određuje koliko će iznositi dan sa maksimalnim unosom UH?Recimo za čoveka od 120kg koliki je max unos?
2.Da li se uvek proteini drže na oko 2-2.5gr i samo UH rotiraju ili se ide na opciju kada je dan sa maksimalnim unosom tada se proteini smanjuju za 20% i kad je dan sa 0% tad se pojačavaju?
3.Što se tiče kardija.U kojim danima se radi kardio umerenog intenziteta a kada HIIT?
4.Da li se može očekivati napredak u smanjenju masti ukoliko neko posle jednog sistema rotacije posle 6 nedelja nastavi sa drugim sistemom rotacije umesto neke druge dijete?

Pozdrav

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1531 poslato: Februar 13, 2012, 10:59:02 posle podne »
Pitanja za rotacije:
1.Koji parametar određuje koliko će iznositi dan sa maksimalnim unosom UH?Recimo za čoveka od 120kg koliki je max unos?
2.Da li se uvek proteini drže na oko 2-2.5gr i samo UH rotiraju ili se ide na opciju kada je dan sa maksimalnim unosom tada se proteini smanjuju za 20% i kad je dan sa 0% tad se pojačavaju?
3.Što se tiče kardija.U kojim danima se radi kardio umerenog intenziteta a kada HIIT?
4.Da li se može očekivati napredak u smanjenju masti ukoliko neko posle jednog sistema rotacije posle 6 nedelja nastavi sa drugim sistemom rotacije umesto neke druge dijete?

Pozdrav

Druze imas sve u prvom postu napisano.

Znaci mozes low-low-low-moderate-moderate-high-high unos UH.

Kad ti je low unos onda ides low intesity cardio, kad ti je moderate onda ides hiit kada ti je high onda odmaras.
To ti je ukratno to, ali bolje ti procitaj.

« Poslednja izmena: Februar 13, 2012, 11:10:06 posle podne Djokili »

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1532 poslato: Februar 14, 2012, 09:31:00 posle podne »
evo sastavljam tablicu ishrane za ovaj program, pa nigdje ne mogu da nadjem koliko taj ella sir u 100g ima proteina, ako moze mala pomoc...
« Poslednja izmena: Februar 14, 2012, 09:38:37 posle podne Gorstaks »

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1533 poslato: Februar 14, 2012, 09:53:30 posle podne »
12g

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1534 poslato: Februar 14, 2012, 10:20:36 posle podne »
Hvala !

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1535 poslato: Februar 14, 2012, 10:50:49 posle podne »
evo neki program ishrane koji sam ja sastavio po ovom principu rotacije Uh i P. Ponavljam ovo je prvi put da se susrecem sa "kontrolisanom" ishranom, tako bilo bi dobro da neko ocjeni ovo sto sam uradio i ispravi moguce greske, program je uskladjen za moju tezinu od 80 kg... ovako:

Pon,Uto,Sre: 10:00/ kardio 30 min
                     11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
   (50g UH)    14:00/ 300g bijelog mesa+salata
   (160g P)     17:00/ teretana oko sat i po
                     19:00/ 200g bijelog mesa+250g kuvanog kromira
                     22:00/ 150g sira
 
Cet,Pet:         10:00/ HIT kardio 40 min
                      11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
                                  80g rize
  (100-150g)   14:00/ 200g bijelog mesa+salata
        UH          17:00/ teretana
  (120g P)       19:00/ 200g bijelog mesa
                                 80g rize+ 2-3 banane
                       22:00/150g sira

Sub,Ned:       odmor
                     11:00/ 6-7 bjelanaca+2 zum.
  (240g UH)              100g zobenih pahuljica
  (80g P)        14:00/ 100g bijelog mesa+ salata
                                 150g rize
                     17:00/ teretana
                     19:00/ 100g bijelog mesa
                               80g zob. pahuljica
                     22:00/ 100g bijelog mesa
 Ako vas buni sto je svaki dan navedena teretana to je zbog toga sto vjezbam  po sistemu 3 dana radim 1 odmaram.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1536 poslato: Februar 15, 2012, 06:01:55 pre podne »
sasvim ok za prve cetiri ned
samo molim te neka tamo bude ako mora (a najbolje da nemora) one 2-3 bana,pa neka bude jedna
sasvim lep plan za 4 ned
posle toga idi na ozbiljnije rotacije u trajanju od 6+ ned

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1537 poslato: Februar 15, 2012, 02:49:13 posle podne »
Hvala Pedja,  znaci ok je. Samo mozda cu umjesto odredjene kolicine bijelog mesa ubaciti dozu od 50 do 100g Whey goldovih proteina posto sam cuo da su najbolji, zato sto sam skonto da tako dodje jeftinije a na isto mu ga dodje, pa jel tako? :D  Ja sam mislio da ovaj program primjenjujem 6 sedmica... ali vidjecemo sta cu ne znam za druge rotacije mozda da me ti uputis kasnije kad odradim ovo, i nije mi jasno jos nesto, procitao sam skoro svih 100 str. ove teme, i vidio sam da govore da se ovo ne ispati raditi bez glutamina da moze doci do "katabolizma" pa sta mi jeraditi???

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1538 poslato: Februar 15, 2012, 03:11:12 posle podne »
Od katabolizma ce te zastititi bcaa i glutamin, e sad sve prema mogucnostima. Ako planiras da kupujes jedno od ta 2 pre bcaa uzmi.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1539 poslato: Februar 15, 2012, 04:14:36 posle podne »
Od katabolizma ce te zastititi bcaa i glutamin, e sad sve prema mogucnostima. Ako planiras da kupujes jedno od ta 2 pre bcaa uzmi.

evo
vlad je odgovrio

Van mreže Gorstaks

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 131
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1540 poslato: Februar 15, 2012, 04:26:49 posle podne »
Ok, hvala vam, izvinite sto sam dosadan ovako, jedino ovdje mogu nesto i saznati. Izbacicu banane kao sto si i rekao, to sam samo ubacio da zadovoljim kolicinu uh kuju trebam unjeti, a za ove 4 nedelje? dal da radim 4 ili 6 nedelja program, vjerovatno ce 6 imati bolji ucinak,  ova slika na profilu je moja malo je mutna posto je sa telefona, ovako odokativno mislim da mi je bf 15 % plan mi je da na ljeto imam bf 10 % dali je to moguce sa ovim programom. Hvala unaprijed...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1541 poslato: Februar 16, 2012, 06:54:10 pre podne »
moguce je

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1542 poslato: Februar 22, 2012, 09:42:12 pre podne »
Pedja, da li da smanjim UH u danima kad imam 250 UH na 200. Gledao sam Milosev secrets of the pros, on ne preporucuje endomorfu vise od 100g UH i to da se uzme u jutarnjim casovima pa me je to malo uplasilo :). xD ja sam izgleda preosetljiv na hidrate,pogotovo ako konzimiram u popodnevnim casovima pa ih ne iskoristim za energiju jer blejim za kompom, zato mislim da ce mi keto dati savrsene rezultate.
Mada opet ne mozes ti da kazes da ili ne jer svi smo mi razliciti, ne znas moje dnevne aktivnosti, etc..  Ali mozda i nije toliko strasno ako ih konzumiram ujutru, pre treninga i obrok posle pwm-a. ali moj metabolizam je govno xD treba mi 10 obroka da ga ubrzam sto ne mogu da ispostujem zbog obaveza :(
« Poslednja izmena: Februar 22, 2012, 09:47:13 pre podne Djokili »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1543 poslato: Februar 22, 2012, 10:42:52 pre podne »
vidi
neces metabolizam da ubrzas ni da imas 35 obroka
on je takav kakav jeste
a mene zanima,na koji nacin si ti ustavnio da je tvoj met u 20 i nekoj SPOR,SLAB i sl?
ti mozes da pokusas da spoanjs UH ali onda kasnije nemoj da kukas da si USPORIO METABOLIZAM
jer ja sam ti rekao da PROBAS i onda izdrzi 3 ili 4 ned a ako kig ne budu isli dole to je signal da menjas NESTO a ne zasto sto si gledao nesto negde na TV i to te uplaislo
jbg
i ja sam jucer gledao o globljanom zatopljenu i kako ce mo svi da odemo u tri p...lepe materine,ali to ne znaci da zbog toga da to ne dozivim treba da se ubijem sada i odmah

Van mreže Djokili

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: 1.2.3-TRBUSNJACI ZA LETO SU TU
« Odgovor #1544 poslato: Februar 22, 2012, 11:35:51 pre podne »
vidi
neces metabolizam da ubrzas ni da imas 35 obroka
on je takav kakav jeste
a mene zanima,na koji nacin si ti ustavnio da je tvoj met u 20 i nekoj SPOR,SLAB i sl?
ti mozes da pokusas da spoanjs UH ali onda kasnije nemoj da kukas da si USPORIO METABOLIZAM
jer ja sam ti rekao da PROBAS i onda izdrzi 3 ili 4 ned a ako kig ne budu isli dole to je signal da menjas NESTO a ne zasto sto si gledao nesto negde na TV i to te uplaislo
jbg
i ja sam jucer gledao o globljanom zatopljenu i kako ce mo svi da odemo u tri p...lepe materine,ali to ne znaci da zbog toga da to ne dozivim treba da se ubijem sada i odmah

Jeste u pravu si. Nista, u ponedeljak merenje pa gledam rezultate.Mada ne moram da se merim vidim kako mi se stomak useca kod rebara i ispod, to mi uvek prvo ide a i imam oko 3-4kg manje, ovo mi je 4. nedelja. Mozda malo padam psihicki jer nisam nikad tako dugo bio na korigovanoj ishrani(jedan cheat meal nedeljeno i to nije klasican cheat meal vec npr nesto domace kuvano, npr grasak i krompir pire i belo meso, kad odem kod matoraca), jer sam i pre rotacija bio 2 nedelje zdravoj ishrani,samo sto sam u svakom ubroku imao i hidrate osim pred spavanje pa nisam isao u deficit, tj ostao sam na istoj kilazi posle 2 nedelje, ali nije mi ni bio cilj skidanja kilograma vec da se naviknem na ishranu :)  tj od 14. januara od kad nisam zapalio cigaretu ni uzeo casu alkohola niti nekog cipsa nista!!! mozda 1-2 case nekog soka ali dobro.. :),idemo dalje... :) moram da shvatim da ne mogu preko noci da skinem salo koje sam gomilao godinama :)